Gledali... Obrazložili... Ocenili... :)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pacific Heights (1992)


MV5BMjA5MzcxOTE0MV5BMl5BanBnXkFtZTcwNTU3MTYxMQ@@._V1_SY317_CR3,0,214,317_.jpg



Veliki Šlesinger, odlična ideja, ali slabašan film.
Mladi par kupuje veliku kući i kako bi pokrili troškove primaju podstanara... Problem nastaje kad podstanar odbija da plati, zaključava se u stan, država ga štiti zahvaljujući ugovoru, a živci postaju sve tanji....Odličan Majkl Kiton, pristojan Metju Modin i bledunjava Melani Grifit... Mogao se napraviti odličan sudski triler, odličan saspens ili čak psiho horor, a ovaj film je ostao negde između raznih žanrova kao neubedljiva drama sa raznim žanrovskim elementima, što je dalo osrednji film na odličnu temu.

ocena 6
 
Dredd (2012)
http://2.***************/-udW2xAhRiK8/UQfmfayj20I/AAAAAAAAPso/UiYPUQPVnpQ/s1600/Dredd+Poster.jpg

Ultranasilje, ali odradjeno uz daleko manje ukusa i osećaja nego ono u recimo Robokapu; odlična Lena Headey i njena posebna nagrizajuća Serseičasta vrsta otrovnosti. Uobičajeno neimpresivni Karl Urban u još jednom pokušaju glume. Nije se uspeo sakriti iza šlema jer nije bilo ičega što bi mogao da sakrije. Ne znam zašto se bavi tim poslom, on nije glumac. Izblajhana neiskusna Olivia Thrilby kojoj mnogo bolje stoji braon i gotovo drzak jedan osmeh. Film nije loš, ali nije ni preterano dobar. Bolji od poslednjeg Betmena (koji je užasan), bolji od Avenger-a (koji je neopisiva paljevina). Odgledati zbog otrovne Lene. Zanemariti gomilu leševa i nedostatak Armanda Assantea.
 
Smesno je uopste sto dajete ocene filmovima,kao da ste vi kompetentni da ih ocenjujete xD

Da, pošto se filmovi snimaju za potkovane filmske kritičare, a ne za običnu publiku :cool:

''Mientras duermes'' (Dok spavaš) - svi španski filmovi koje sam dosad gledala su pomalo bolesni, pa tako i ovaj. Sviđa mi se. Glavni lik radi kao portir u zgradi i mrzi da vidi kad je neko od stanara srećan pa čini sve da im malo zabiberi.
''Crazy stupid love'' - ne znam koji me đavo naterao da gledam ovu nazovi komediju o isprepletanim ljubavnim životima aktera. Slobodno preskočite, nećete ništa propustiti.

Slažem se s ovima koji su napisali da Silver Lining Playbook nije nešto. Ima jedna-dve dobre scene, ostalo je dosadno. Mislim da se De Niro pojavljuje u filmovima čisto reda radi, postao je senka nekadašnjeg glumca, sad mu je svaki lik kao neka parodija. Čini mi se da mu se brk smeje u svakoj sceni, samo što ne zausti ''Gledajte me, ja sam De Niro.''
 
Hm, verovatno su ljudi odavno gledali no za one koji nisu (ili tek sada vide) evo jedne fantasticne britanske komedije.

Death at a funeral (2007.g)

Link za IMDb

death_at_a_funeral-1.jpg

- Da se razumemo ovo nije istoimeni film radjen 2010. godine u americkoj produkciji.

Suptilna britanska komedija smestena u moderno vreme gde se ljudski problemi svakodnevnice preplicu pod okriljem jedne sahrane.
Film je odlican za celu porodicu, ali preporucujem za stariju publiku s obzirom na vrstu humora.
 
the-andromeda-strain-movie-poster-1971-1020221548.jpg

Wow, filmčina, vrlo stravičan i napet, dugo tako nešto nisam pogledao, a gledao sam svašta...:eek:
Ko voli biološko ratovanje, svemir, priče o Zoni 51 obožavaće ovo...Naravno, ne radi se o nekom nut case conspiracy filmu, već o vrlo naučno i precizno hirurški odrađenom sf-u...Podseća me pomalo na Variolu Veru i Resident Evil...Totalno je ispred svog vremena, a danas se snimaju filmovi iza ovog vremena...11/10
 
Na preporuku odavde (čini mi se CocoSunset) odgledah
Arlington road (1999)
http://www.imdb.com/title/tt0137363/?ref_=sr_1

Mogu reći da je fin trilerčić. Tačno se vidi da je film rađen pre napada na kule Bliznakinje i pre opsednutosti Al kaidom. Možda je trebalo malo bolje osvetliti motivaciju terorista u ovom filmu, malo je nejasna. Iako je triler u pitanju, nema ne znam kakvih jurnjava, više je akcenat na psihološkoj ravni.
Moram da izdvojim Džoan, ja je obožavam, najbolja je u ulogama psiho-domaćica :mrgreen:
Od mene ocena 7/10.
 
Na preporuku odavde (čini mi se CocoSunset) odgledah
Arlington road (1999)
http://www.imdb.com/title/tt0137363/?ref_=sr_1

Mogu reći da je fin trilerčić. Tačno se vidi da je film rađen pre napada na kule Bliznakinje i pre opsednutosti Al kaidom. Možda je trebalo malo bolje osvetliti motivaciju terorista u ovom filmu, malo je nejasna. Iako je triler u pitanju, nema ne znam kakvih jurnjava, više je akcenat na psihološkoj ravni.
Moram da izdvojim Džoan, ja je obožavam, najbolja je u ulogama psiho-domaćica :mrgreen:
Od mene ocena 7/10.
Meni je to jedan od najboljih ,,američkih" filmova. Sjajni Bridžis i Robins, kao i tema.
 
the-andromeda-strain-movie-poster-1971-1020221548.jpg

Wow, filmčina, vrlo stravičan i napet, dugo tako nešto nisam pogledao, a gledao sam svašta...:eek:
Ko voli biološko ratovanje, svemir, priče o Zoni 51 obožavaće ovo...Naravno, ne radi se o nekom nut case conspiracy filmu, već o vrlo naučno i precizno hirurški odrađenom sf-u...Podseća me pomalo na Variolu Veru i Resident Evil...Totalno je ispred svog vremena, a danas se snimaju filmovi iza ovog vremena...11/10

The picture...runs 130 minutes!
The story...covers 96 of the most critical hours in man's history!
The suspense...will last through your lifetime!

Obozavam najave za stare filmove :D
 
Proleće, leto, jesen, zima...i proleće
http://www.imdb.com/title/tt0374546/

Lep film, sa budističkim idejama. Smešten na izolovanom splavu, u nekakvom rajski lepom ambijentu svetilišta, film prati duhovni razvoj dečaka o kome se stara budistički sveštenik. Nasilje koje dete ispoljava u detinjstvu, vremenom se razvija u najagresivnije oblike koje poznaje čovečanstvo. Požuda stvara posesivnost a ona želju za ubijanjem, tako je otprilike prokomentarisao sveštenik.
Trebalo bi, pretpostavljam, bolje znati budističke ideje za ovaj film, mada nije prepreka da se u njemu uživa i bez tog znanja.
Lično mi nije za preporuku, ali je lep za videti, nije gubljenje vremena nipošto.
 
The picture...runs 130 minutes!
The story...covers 96 of the most critical hours in man's history!
The suspense...will last through your lifetime!

Obozavam najave za stare filmove :D
Definitivno, onda vidiš koliko su novi filmovi kršina, džaba im sve pare i ''stručni timovi'' koji u sebi imaju i psihologe i astrofizičare...
Ovaj film je super i jer pokazuje cutting edge tehnologiju kojom je Amerika raspolagala još u 50.-tim i 60.-tim, skrivena mesta za istraživanje svega i svačega...Šta imaju danas Bog Sveti zna...
 
The Host (2013)

images


Sladak mali filmic, light-drama za klinke.
Ne postoji ni jedan problem u filmu koji nisu mogli resiti sa poljupcem. Ozbiljno :D Love conquers all ;) Ne desava se mnogo toga, ali je originalna ideja vrlo dobra (iskreno volela bi da vidim mracniju i kompleksniju verziju ove teme). Saoirse je samo ok, bila je vec bolja dosta puta.
Ja cu mu dati malo visu ocenu nego imdb: 6.5/10
 
Proleće, leto, jesen, zima...i proleće
http://www.imdb.com/title/tt0374546/

Lep film, sa budističkim idejama. Smešten na izolovanom splavu, u nekakvom rajski lepom ambijentu svetilišta, film prati duhovni razvoj dečaka o kome se stara budistički sveštenik. Nasilje koje dete ispoljava u detinjstvu, vremenom se razvija u najagresivnije oblike koje poznaje čovečanstvo. Požuda stvara posesivnost a ona želju za ubijanjem, tako je otprilike prokomentarisao sveštenik.
Trebalo bi, pretpostavljam, bolje znati budističke ideje za ovaj film, mada nije prepreka da se u njemu uživa i bez tog znanja.
Lično mi nije za preporuku, ali je lep za videti, nije gubljenje vremena nipošto.

Slazem se ovaj film je stvarno prelep gledala sam ga pre par god. bila sam odusevljena... mogla bih opet :)
 
i još jedan korejski, Masquerade
http://www.imdb.com/title/tt2290840/

ovo je sad sasvim druga tematika, istorijski film i time ima mnogo više potencijala da drži pažnju. nisam sigurna da li je u pitanju istorijski podatak oko kog se plete radnja filma, mada nije to toliko ni bitno. lažni car Šćepan Mali u korejskoj produkciji :D doduše, ovde je u pitanju prevara sa lažnim carem koja je smišljeno izvedena od strane uglednih dvorjana i delom samog (pravog) cara. prevara, za koju se ispostavlja da je bolja od prave stvari :)
u suštini, poprilično holivudski urađen film, ali eto, daje nam nekakve upute u dinastiju Južne Koreje (čiji sam naziv zaboravila, Jo Nešto..) i prvi istorijski sukob sa dinastijom Ming, čiji su vazali valjda bili.
 
ako je kvalitetan ko omot bice dobar

elem, pogledahj
Attack the Block (2011)
tumblr_lrfmciAj2E1qe2w1uo1_500.jpg

Preporucivao je neko na prethodnim stranama,
Najpozitivnije sam iznenadjen.
Film se bavi problemima maloljetnicke delikvencije, narkomanije, djeci prepustenoj uilici itd.
Postoji jedna odlicna atmosfera i autenticnost u prikazu zivota mladih u jednom gradu kao sto je London.
Ima dobrih fora, za ljubitelje komedije obavezno da pogledaju. Film ima i pouku mladima na kraju, sve lijepop upakovano, kvalitetno.

Ocjena 9,5/10
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top