Gledali... Obrazložili... Ocenili... part 2

Leave the World Behind
Ocena 7
Drama

Glumci :Julia Roberts,Mahershala Ali,Ethan Hawke

Porodica odlazi na sedmodnevni odmor u iznajmljenu kucu u prirodi ali sve dobija obrt i krene po zlu
kada sajber napad pokvari njihove uređaje, od interneta mobilnih preko tv-a, a vlasnici kuce , otac i cerka se pojave na vratima.

Nimona - 7.5/10

Zabavan crtac. :)

Drevno shapeshiftersko cudoviste Nimona vekovima zivi usamljena u kraljevstvu u kom plase malu decu sa njom, a sve zbog izdaje njene nekada najbolje prijateljice.

Postoji cak i red vitezova koji se generacijama obucavaju da se bore protiv cudovista ako se ikada vrati.

Zaplet pocinje kada prvog viteza iz siromasnih slojeva optuze za zlocin koji nije pocinio.

Nimona misli da je vitez zloca i da ce mozda moci sa njim da se sprijatelji ako mu ponudi pomoc da unisti kraljevstvo.

Odlicna Chloe Grace Moretz kao Nimona. Nisam to ocekivao od nje. :ok:

Film vredi i za vise, odlicna ideja, spoj viteskih prica i SF drustva...

Ali moram da smanjim ocenu zbog glupave netflixove promocije lgbtq-a u crtacima gde nije ni vreme ni mesto za takvo ispiranje mozga.

Killers of the Flower Moon

Ja ovaj film ne mogu da završim evo 5-tu noć. U pitanju je revizionistički western, ovu sintagmu sam naučio pre dvadesetak minuta. Klintara u svom najboljem modernom vesternu Unforgiven, nije ništa revizionirao , nije dao ustupak nijednom bednom sentimentu koji podilazi... Skorseze je mator, pravi salonske filmove kao što se pravi salonska muzika, lagana da ide uz koktele na zabavi, ovde fali prosto rečeno mladalačke žestine...

De Niro glumi jednog te istog lika već 20 godina. Namrgođena faca, bradu nabije sebi u grudi i brboće nešto, sem što ovde ta namrgođenost ide uz lik negativca pa ajde...
Sećam se da sam u Irishman-u primetio da mogu da mu podmlađuju kožu koliko mogu, oči ne mogu, one staračke umorne otupele oči... oči se ne podmlađuju.

DiKaprio glumi tupsona i dobro mu ide... možda zbog njega i završim film.

Inside ( 3+/5)​

s-l1600.jpg

https://www.imdb.com/title/tt14781036/
Можда филм заслужује и нижу оцјену због тешког и преспорог концепта али просто Willem Dafoe је толико индивидуално јак глумац да се ја лично лако саживим оваквим соло улогама које великој већини публике сигуран сам неће одговарати.Сигуран сам да ће велика већина погрешно схватити ову надреалну драму у којој је екстремно преживљавање заправо метафора за много шири концепт схватања умјетности генерално.Нисам нигдје прочитао такву рецензију али мене лично је овај концепт затвореног човјека у стану подсјетио на планету Замљу и људе у њој који све уништавају без пардона за секунд преживљавања-живота у њој.И када све униште звог живота-индивидуалног, биће принуђени да је напусте на овај или онај начин.У висине него гдје? :lol:
Ovakvih filmova u poslednje vreme ima citav tuce. Radnja skoro svakog takvog filma je sledeca "A broke-ass director is trying to make a full length movie with a budget equal to an average Serbian salary".

Indijanski tj indiski film neznam kako se zove ali traje tri sata!
Najbolji film koji sma gleda!!!!

Pretrazite na googlu

Ja ne merem naci

Glumi onaj klumac sto glumi sa jakiejm chajnom🤣
Taj se film zove kung fu joga ali je od indiju glumac nesto kame hame kan🤣
A nije goku! 🤣

Raxnja filma:

Robin good kao ali u nesto jako puno modernijoj verziji🤣
Ima vagon sf efekata!
:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Ovakvih filmova u poslednje vreme ima citav tuce. Radnja skoro svakog takvog filma je sledeca "A broke-ass director is trying to make a full length movie with a budget equal to an average Serbian salary".
Има али нема са Willem Dafoe :lol:, моја улазница да га овјерим.Све у свему мени није испразан и без поруке а то је ваљда какав такав разлог да гледамо филмове осим тренутног задовољства, све зависно наравно од афинитета.Неко воли хорор сцене неко, прескупе специјалне ефекте, неко испразне акционе вратоломије, док имамо и оне који обожавају искључиво само конверзацију у филму или рецимо гледају само ко глуми небитна радња или конверзација у филму. :lol: Ја рецимо волим и јефтине филмове ако одраде задатак, чак и б категорије , небитно чак и ко глуми јер ту се најбоље види колико је режисер спретан.Мислим реално не бих да будем бахат али лако је режирати филм који продуцијски вреди 100-300 милиона долара.И ја бих као аматер нешто склепао за те паре...:mrgreen: У контексту те приче мени је овај концепт донекле легао мада ће сигуран сам за просјечног конзумента фимова бити преспор и досадан, унапред сам се оградио.

Leave the world behind - 3/10

2h 20min...da nije ova glumacka ekipa verovatno bi bila ocena 0/10. Dosadan, nemam drugi komentar.

Да глумачка постава је поприлично озбиљна.Филм генерално и није толико лош међутим две главне замјерке:

1) Пребацио је без потребе најмање пола сата, није било разлога да се развлачи толико бесмислена конверзација без сврхе
2) Апокалипса свијета је прежвакана толико пута да је јако тешко обрадити ову тему а остати упечатљив и иновативан.

Све остало има прођу просјечног филма од глуме, радње и уопште тај сценарио је чисти просјек.

"Zatvori mi oci"
MV5BMTc3MTUzNzU0OV5BMl5BanBnXkFtZTcwODE2NDUyMQ@@._V1_.jpg

O, Boze...Bouze,Bouze...Bouze.:cool:
Dobar, vid` sad cuda, stari, a kvalitetni film iz 1991. godine, rumene ko cvekla. :cool: :heart:
Ultra-neobicna prica o incestoidnom odnosu koji se javlja izmedju brata i sestre nakon dugih perioda razdvojenosti kroz odrastanje, zbog razvedenih roditelja.
Sve kulminira u nestvarnom osecanju fatalne privlacnosti i strasti, koja mozda oslikava brigu za svet koji nisu imali niti koji ce imati, a paradoksalno, kao jedini lek za ono sto su mnogo stariji od Milana Mladenovica ukljucujuci i njega samog nazivali "svetska bol"...U skladu s tim, film budi nepatvoreni osecaj nostalgije za mirnijim i srecnijim vremenima, bez danasnje tehnoloski slizane danasnjice, secanje na doba kad se sve cinilo mogucim, cak i nesto ovako.. :cool::confused::)
Brat hronoloski napreduje i zaradjuje svoj radnicki novac, a sestra se potuca od nemila do nedraga, sto ne umanjuje brigu i neznost jednog za drugim... :) U jednom trenutku, najsvezijem i najznacajnijem, situacija se obrne: sestra se, bogami, bogato uda, a brat se iz Amerike vraca u malo, brljavo pravno preduzece
sa greenpeace misijom, smoren od slepe ambicije, gde konacno nalazi svoje mesto pod svetom...No, seka je sada u opasnosti da postane tipican engleski snob, njen bogati, fensi muz je pomalo naporan, premda zivahan brbljivac, sto seku nekako opet vraca u bratsko narucje...Centralno mesto svega je, dakle, ceznja...za razumevanjem, prihvatanjem svega sto jesmo i kakvi smo. To stvara centralni okidac i brat i sestra se prepustaju nestvarnoj strasti..opet, cini se, stvarnijom od zivota...jer jos i tad, njen bogati muz, berzanski prognozer, predvidja kraj lepote ovoga sveta, i to zadivljujuce i zapanjujuce precizno - vezano za danasnju ekologiju i klimatologiju...:eek: Film sam vrlo davno gledao, jos onda me oduvao, vecinu ovakvih mesta sam i zaboravio, ali sam, verujte, sada ostao otvorenih usta vise na ovu zapanjujuce tacnu prognozu danasnjice iz perspektive onog vremena nego na samu sokantnu tematiku filma...! Je li moguce?
Tada jako mlad i primetno svez Klajv Oven odigrao je ulogu mladog brata-buntovnika, suludog Romea sa facom Dzejms Dina i Prislija u malom...cime je i postao primetan za filmske gurmane, a relativno potom i - nadaleko poznat. Njegovu seku tumaci elegantna, prirodna, precizna, inspirisuca Saskija Rivs, jedna nepatvorena lepotica pre izvikane Skarlet Johanson, i sama u naponu mladosti i uloge joj date...sa zadivljujucim rezultatom. :) Hemija im je neverovatna, secam se da mi je jos onda delovala da probija sa trake celuloida, slikajuci nesto vece od samog zivota...Muza bogatasa glumi cuveni terorista, oponent Brusu Vilisu iz Umri muski, sad vec rahmetli Alen Rikman, ovde isto jos uvek mlad i u donekle drugacije obojenom karakteru, zute kose ko detlic. :cool: :) Znaci, rasturili su.. :D Takvu lezernost vise ne nalazim u sadasnjoj kinematografiji..taj svez, provetren svet pocetka `90. :):( Kad se na sve to doda raskosni enterijer i eksterijer, prirodna ljudska montaza subjekta kamere, kao i fina kamerna gudacka muzika iz pozadine u stilu impresionizma, koja na mahove izbija kao izvor tople sveze vode, a koja se kroz ceo film proteze kao kakva ponornica, no uvek na pravim mestima...dobijate malo remek delo. Bicu neobjektivan: ocena- 9,1...kao godina izlaska. :cool: :)

Killers of the Flower Moon

Ja ovaj film ne mogu da završim evo 5-tu noć. U pitanju je revizionistički western, ovu sintagmu sam naučio pre dvadesetak minuta. Klintara u svom najboljem modernom vesternu Unforgiven, nije ništa revizionirao , nije dao ustupak nijednom bednom sentimentu koji podilazi... Skorseze je mator, pravi salonske filmove kao što se pravi salonska muzika, lagana da ide uz koktele na zabavi, ovde fali prosto rečeno mladalačke žestine...

De Niro glumi jednog te istog lika već 20 godina. Namrgođena faca, bradu nabije sebi u grudi i brboće nešto, sem što ovde ta namrgođenost ide uz lik negativca pa ajde...
Sećam se da sam u Irishman-u primetio da mogu da mu podmlađuju kožu koliko mogu, oči ne mogu, one staračke umorne otupele oči... oči se ne podmlađuju.

DiKaprio glumi tupsona i dobro mu ide... možda zbog njega i završim film.

Slazem se, film je smor.

Inside ( 3+/5)​

s-l1600.jpg

https://www.imdb.com/title/tt14781036/
Можда филм заслужује и нижу оцјену због тешког и преспорог концепта али просто Willem Dafoe је толико индивидуално јак глумац да се ја лично лако саживим оваквим соло улогама које великој већини публике сигуран сам неће одговарати.Сигуран сам да ће велика већина погрешно схватити ову надреалну драму у којој је екстремно преживљавање заправо метафора за много шири концепт схватања умјетности генерално.Нисам нигдје прочитао такву рецензију али мене лично је овај концепт затвореног човјека у стану подсјетио на планету Замљу и људе у њој који све уништавају без пардона за секунд преживљавања-живота у њој.И када све униште звог живота-индивидуалног, биће принуђени да је напусте на овај или онај начин.У висине него гдје? :lol:
Najgori film koji sam gledao u zadnjih par godina sigurno. Ne bih ga preporucio ni najgorem neprijatelju. :mrgreen:

Najgori film koji sam gledao u zadnjih par godina sigurno. Ne bih ga preporucio ni najgorem neprijatelju. :mrgreen:
Знаш како он углавном и не прихвата "најбоље" филмове осим ако му затреба кеша па одради неког зликовца на брзину за блокбастер. :lol:
Филм је умјетничка метафора, текорећи арт присхолошки трилер и тако га треба схватати...

Јеси ли гледао рецимо овај?
https://www.imdb.com/title/tt0870984/

Back