Pa dobro, ali niko njima ne brani da se jave i ovde.
Pa malo su autistični. Požarevljana po poslednjem popisu ima 50.000 isto kao Užičana ili Šabčana. Ali niste negde čuju, nit ih negde viđaš. Sad ne mogu da utvrdim zbog čega. Istina da se gotovo nigde ne sele iz Požarevca u ostale delove Srbije (pre svega Beograd), nit se svi školuju ili leče u Srbiji. Iz mog iskustva njima je Beč ili Zirih, ono što je ostatku Srbije Beograd. Pri čemu su i malo neizanterosovani za ostatak Srbije (brojao sam nešto, dnevno ima skoro 7 autobuskih linija za Austriju, 2 za Italiju, 2 za Švajcarsku i 1 za Francusku, dok sem za Beograd ima možda jedna linija za Niš i Kragujevac).
Možda je najbolje opisao Požarevljane lokalni istoričar
"Istoričar Miroljub Manojlović kaže da sve to ukazuje na činjenicu da je Požarevac nekada imao vrlo zančajno mesto u istoriji ove države. "Ali je danas nekako upao u neku učaurenost, kao da je sam sebi dovoljan, da mu ne treba ništa više i da mu ne treba niko drugi", objašnjava Manojlović."
Inače misli na to da je ceo 19.vek (sve do 1878.god) bio drugi grad po veličini, pa su ga onda Niš i Leskovac pretekli, a na početku 20.veka i Kragujevac, tako da je posle 2.sv rata bio na 5. mestu, a onda zaostao za svim ostalim gradovima.
Na istom nivou misterije mi je kao npr.Sombor. Da se ponekad ne pojavi na vremenskoj prognozi ne bih znao da je još u Srbiji. Inače sem SD sa kojim se prezire, iako su praktično srasli u jedan grad, znam da su ljudi iz JA ili KG kojima su ovo prvi bližu gradovi (dobro KG ima KV) vrlo friendly i žele više kontakata, ali uglavnom ostane muk sa druge strane.
Pitam se da li će neko da se javi iz PO uopšte ovde.
Ali da ponovim.
"Ali je danas nekako upao u neku učaurenost, kao da je sam sebi dovoljan, da mu ne treba ništa više i da mu ne treba niko drugi",
 

Back
Top