Game Of Thrones

Sa freefolka...GoT je mrtav, neka se spremi SW:hahaha:
3iqcemb4rez21.jpg


Ali ovo je najbolje :mrgreen: :mrgreen::maramica:

z_A1F_bhJk8THgFm7uMNoyRB4BDTGJBrkJq2C_IMS8w.jpg
 
Uf, po svemu ovome sto sam cuo i procitao imam pomesana osecanja.. Deneris koju sam gotivio na pocetku vremenom ne mogu reci da sam je zamrzeo, ali prestao sam da je gotivim, a sada kada cujem da je Dzon ubio nekako mi je zao, a istovremeno sam ljut na Dzona. Mada.... opet ako je pobila toliki narod.. Sta znam... A to sto je Dzon pobio Lanistere je bas onako slatka osveta za Neda Starka, Red veding i sav teror koji su Starkovi preziveli od ruke Lanistera, samo nisam skonto jel ubio samo Cersei i Dzejmija ili i Tiriona???

Mozda napravim malu promenu u rasporedu pa uskoro odgledam sedmu i osmu sezonu, trenutno sam negde na pola serije Sherlock, a planirao sam posle toga True detective i konacno The Wire za koju su mi ljudi rekli da je najbolja ikada.... Ima tu jos serija na mom spisku, ali sad sam se bas zainteresovao od ovolikih komentara za GoT, iskreno jesam fan ove serije jer ima izuzetnu radnju i sjajno formirane likove (govorim o prvih 6 sezona, za dalje ne znam nisam jos uvek pogledao) ali bas mi krivo sto sad tako svi pljujete..... Malo se i plasim razocarenja.... A opet me zanima da vidim sta je tu sve bilo.
 
Al ono sto je najveca snaga ove serije je sto zapravo i nema pozitivnih likova..... I taj Dzon Snow je obesio decaka, nema tu nekih moralnih skrupula.. I Tirion koji je ovako simpatican i mnogima omiljeni lik je ladno rokno svog caleta..... Tako da su svi gresni. Sansa koju obozavam je izrasla u pravu zlocu :D I bas takva mi se i svidela, pogotovo sto je znas od ranije kao smusenu, smotanu i napacenu i onda odjednom zenetina gora od Cersei i one babe... Hahaha.. Ah da, i Cersei Lanister je jedan izuzetno napisan lik i glumica koja je igra je po meni jedna od najboljih u seriji......
 
Čemu sad služi noćna straža uopšte,
:lol: da bi Dzon imao gde da se vrati

Martin je otkrio i da HBO planira da radi na još pet različitih serija nastalih na temeljima "Igre prestola".
bas me zanima ko ce to da gleda, bolje im je da se ne vezuju za GoT

Finalna epizoda skrpljena od ostataka, da sto manje kosta. Nista nije razjasnjeno a jedini iole zanimljiv deo je bio sa zmajem. Scene sa Tirionom nikad nisu bile ovako razvucene i dosadne. Arja se razvlaci poslednje dve epizode bez ikakve uloge, mogli su je lepo zavrsiti sa NK kad vec nisu imali drugu ideju. Posle svega sto je preziveo Dzon treba da luta severom, a Sansa koju takoreci nismo videli ove sezone ce da vlada. Bas je razocarenje.
 
Poslednja izmena:
Finalna epizoda skrpljena od ostataka, da sto manje kosta. Nista nije razjasnjeno a jedini iole zanimljiv deo je bio sa zmajem. Scene sa Tirionom nikad nisu bile ovako razvucene i dosadne. Arja se razvlaci poslednje dve epizode bez ikakve uloge, mogli su je lepo zavrsiti sa NK kad vec nisu imali drugu ideju. Posle svega sto je preziveo Dzon treba da luta severom, a Sansa koju takoreci nismo videli ove sezone ce da vlada. Bas je razocarenje.

Ali i Sansa se mnogo napatila u zivotu :lol:
 
Trenutno je u toku moj drugi pokušaj da odgledam. Završio sam petu sezonu. Prvi put sam prekinuo posle treće sezone, nisam hteo da se poigravaju sa mnom tako što me prvo nateraju da zavolim glavne pozitivne likove a onda ih maltene sve pobiju. Moraš biti pomalo psihopata da takve stvari radiš ljudima, naročito sa tolikom planetarnom popularnošću.

Inače, najdosadniji i potpuno nepotreban deo serije po meni je sve u vezi sa Deneris i njenom družinom i zmajevima. Druga nepotrebna stvar su zombiji. Trebalo je fokusirati se na čisto političku borbu i ratovanje između nekoliko kuća, bez uvođenja svih tih natprirodnih bića.

Lik Džona Snoua je trebao da dobije veću ulogu u borbi oko prestola a ne da bude tako skrajnut van glavne priče, barem do ove tačke do koje sam ja stigao.
To je tek pocetak komplikacija moj kolega.
 
Pogledao zadnju epizodu.Nisam ocekivao ovakav kraj ali i dalje ostaje blago razocarenje samo zadnjom sezonom ne racunajuci epizodu gdje se kolju sa Nocnim kraljem.Ta epizoda je adrenalinska bomba od samog pocetka do kraja.
 
Poslednja izmena:
Uništiše knjige. Sam Martin je kriv jer je dopustio da se serija snima a da sve knjige i nisu napisane. Dok je sarađivao na scenariju to je odlično izgledalo a kada su ga ova dva debila nasledila serija je postalo obično holivudsko đubre. Finalna epizoda je tragično komična. Potpuni krah serijala. Nadam se da će najzad Martin napisati te dve knjige. Drogone vrati se!!!
 
Inače, najdosadniji i potpuno nepotreban deo serije po meni je sve u vezi sa Deneris i njenom družinom i zmajevima. Druga nepotrebna stvar su zombiji. Trebalo je fokusirati se na čisto političku borbu i ratovanje između nekoliko kuća, bez uvođenja svih tih natprirodnih bića.

Brate, pun mi je qurrac politike. I ti zombiji i zmajevi su bolji ljudi od političkog ološa širom sveta.
 
A to sto je Dzon pobio Lanistere je bas onako slatka osveta za Neda Starka, Red veding i sav teror koji su Starkovi preziveli od ruke Lanistera, samo nisam skonto jel ubio samo Cersei i Dzejmija ili i Tiriona???

Džon nije ubio nikoga od njih.

Breaking Bad obicna drama, bez ikakvih specijalnih efekata, sa jednim gl likom pa ima onakav kraj.
Ako vec nije bilo inspiracije i/ili novca za poslednju sezonu, sto nisu pricekali jos par godina

Meni izgleda kao da nije postojala motivacija da se razreši cela priča, nego je sve urađeno na brzinu, ali tako da izgleda odlično i da šokira gledaoce, iako cela priča nema nikakvog smisla. Koliko su samo obožavaoci imali inspiracije da analiziraju svaku scenu iz serije ili delove iz knjige, pa da smišljaju sve moguće rasplete priče...
Iako sumnjam da je novac bio problem, s obzirom na to koliko je serija popularna, mogli su da smanje budžet i da više razviju odnose između likova. Od toliko likova, na kraju se sve svelo na nekoliko njih, ostali su bili tu samo da popune priču.

Koliko je serija uništena, dovoljno govore reakcije glumaca, ali i ocene:
https://www.imdb.com/title/tt0944947/episodes
Poslednja epizoda ima ocenu 4.5.
 
Ćao svima
Nova sam ovde, pa eto volela bih da diskutujem malo sa vama o seriji, jeste da sam se prikljucila na samom kraju ali dobro
Po meni je 8. Sezona uzas ne znam, mozda zato sto sam ocekivala svasta ali ovo je ispod proseka, ovu poslednju ep nisam stigla jos da odgledam.
 
Zaspao sam kad su se oprastali od Jona. Toliko je bilo zanimljivo.:dosadno:

Najgluplji moguci kraj. Bolje da su svi poginuli.

Hepi end sem za Jona i Deni. Ostali svi srecni i veseli.

Ostaje jos neka nada u knjige. Ima i par likova kojih nema u seriji Asha, Mens, zombi Kejt, Viktarion, Konington. Mozda se i napise neka pristojna prica za kraj.
 
Svakako sam ostario 8 godina uz seriju.Zanimljivo...jedina još starija koju pratim je The Walkind dead iz 2010 godine.
Takođe od početnog oduševljena sam na ivici teškog razočarenja ali eto pratim je i dalje ne znam ni ja zašto...sentimentalno me privuče svaki put kada krene nova sezona iako je serija izubila odavno na kvaliteti.

cq5dam.web.1200.675.jpeg
 
Poslednja izmena:
Zaspao sam kad su se oprastali od Jona. Toliko je bilo zanimljivo.:dosadno:

Najgluplji moguci kraj. Bolje da su svi poginuli.

Hepi end sem za Jona i Deni. Ostali svi srecni i veseli.

Ostaje jos neka nada u knjige. Ima i par likova kojih nema u seriji Asha, Mens, zombi Kejt, Viktarion, Konington. Mozda se i napise neka pristojna prica za kraj.
Mislim da je ovo planirani kraj, tj ovaj deo ko umire ko živi ko je kralj na kraju...jedino što će verovatno neko ko čita knjige i nekim čudom nije gledao seriju imati razvoj likova u skladu sa tim pa će možda i imati neki smisao.
Nije naravno isključenoi da u skladu sa reakcijama ipak napravi neke bitne korekcije,ne samo razlike koje proizilaze iz viška likova u knjizi.... mada....debeli je "smrad" voli da nervira čitaoce možda i nešto grđe smisli :lol:
Ali poenta je...zbog njegovog namernog i preteranog odugovlačenja i upro(pa)štavanja radnje u seriji može mu se lako desiti da hajp totalno splasne dok se on nakane.
 
Zaspao sam kad su se oprastali od Jona. Toliko je bilo zanimljivo.:dosadno:

Najgluplji moguci kraj. Bolje da su svi poginuli.

Hepi end sem za Jona i Deni. Ostali svi srecni i veseli.

Ostaje jos neka nada u knjige. Ima i par likova kojih nema u seriji Asha, Mens, zombi Kejt, Viktarion, Konington. Mozda se i napise neka pristojna prica za kraj.
nastavak sledi... svi se nadju na lost ostrvu i jovo nanovo
 



Ako samo podvucemo crtu, kraj je prihvatljiv.
Ljudi se bore za vlast, neki je otmu, neki je nikad ne osete. Nekima se otme iz ruku, kao sto je Deneris izgubila, a opet drugima padne u krilo, iako je ne zele.
Ne mora da bude srecno ili tuzno, ali treba da ima neki smisao kako smo dosli do takvog kraja, a nema ga.

Bez namere da vređam, ovakakav kraj bi mi bio prihvatljiv jedino da mi urade lobotomiju.
 
Bez namere da vređam, ovakakav kraj bi mi bio prihvatljiv jedino da mi urade lobotomiju.
Podvuci crtu.
Unisten je Night King - svet je spasen.
Targerijani su unisteni - nema vise ko da tlaci Westeros. Dzon nece imati decu i nema ko da pretenduje na presto, a nema ni prestola.
Postavljen je mlad, mudar i blag kralj - zivece kao konfederacija.
Okupacione trupe su se povukle.
Svi igraci koji su zeleli da zamene Targerijane su stradali.

Glup i nelogican je nacin na koji smo dosli do kraja.
 

Back
Top