FOTOAPARAT ZA 1000 EUR

Može taj kit da pokrije dosta, ima i 16-55 2.8, 16-80, 15-45. Ali Fuji aparati nikako nisu za početnike.
Нисам ни то сигуран. Ја махом ставим све на ауто и пуцам у jpg формату. Добро се носи са слабим светлом (High ISO), и добра му је аутостабилизација. Процесирање у камери је изврсно а има и опција. Иначе са Канон камером радим искључиво на RAW сликама па сређујем сам, што би рекло више посла него са Фуџи.
 
Нисам ни то сигуран. Ја махом ставим све на ауто и пуцам у jpg формату. Добро се носи са слабим светлом (High ISO), и добра му је аутостабилизација. Процесирање у камери је изврсно а има и опција. Иначе са Канон камером радим искључиво на RAW сликама па сређујем сам, што би рекло више посла него са Фуџи.
Sto bi se reklo da nemas pojma koliko je biitan RAW format..pa ne bih kupio danas apara bez RAWa pa da je zadnji na ovom svetu.. I pucas u auto modu..? Bravo...s tobom vise ne diskutujem..Mene bi realno bio blam nevidjen da izjavim ovako nesto a pri tom da tvrdim da se razumem u foto-aparate i fotografiju...
 
Sto bi se reklo da nemas pojma koliko je biitan RAW format..pa ne bih kupio danas apara bez RAWa pa da je zadnji na ovom svetu.. I pucas u auto modu..? Bravo...s tobom vise ne diskutujem..Mene bi realno bio blam nevidjen da izjavim ovako nesto a pri tom da tvrdim da se razumem u foto-aparate i fotografiju...
Управо зато што сам искључиво радио са RAW годинама, помињем jpg из Фуџиja. И ауто мод где он бира ИСО од 200 па до 6400. Тај често носим (носио сам) са собом јер ме је мрзело да стално нешто мењам. Осим, наравно, кад хоћу да постигнем какав ефекат, дал због отвора бленде, дал због дужине експозиције.
Има једна што је знам која је од памтивека пуцала ауто мод џејпег а једна је од најпродаванијих сток фотографа икад. Слике су јој да паднеш у несвест.
Знам неке који пуцају са ајфоном за комерцијалне потребе.
Увек се више ценило око од техничких детаља. Али, добра камера помаже.
 
Можеш много тога да контролишеш у АУТО моду јер ти наређујеш камери где ће да зумира и нашта ће да подеси експозицију. Но, то прелази у другу тему, тако да не дужим.
 
Koji su to sa ajfonom? :D
Они исти што имају и пуну про опрему.
Ако гледаш да узмеш ДСЛР, знај да ћеш више времена да проведеш у обради фотки него на само снимање. И да научиш техничке принципе како и зашто се нешто дешава. У противном, бацио си паре. А ако се закачиш, схватићеш колико ти алата треба да све то искажеш. И кад све то научиш и покупујеш, узмеш ајфон и окинеш слику да се свима заврти у глави.
Тако то иде.
 
Pozdrav svima!

Planiram da kupim DSRL fotoaparat. Za početak bih uzeo neki do 1000 EUR zajedno sa objektivom.
Ono što me buni je objektiv...Želim da slikam i portrete i pejzaže.
Pojedini me savjetuju da uzmem jeftiniji aparat a bolji objektiv... Ne znam šta da radim.
http://www.fotoizbor.net/proizvodi/nikon-d7100-2112.html
Šta mislite o ovome? Isplati li se kupovati ovaj set od 1000 EUR u 2020-oj?
Koji fotoaparat i objektiv bi mi Vi preporučili?
Ooo ima se moze se
 
ево ти рецимо овај што зна, па макар и са ајфоном
ajfon.jpg
 
Они исти што имају и пуну про опрему.
Ако гледаш да узмеш ДСЛР, знај да ћеш више времена да проведеш у обради фотки него на само снимање. И да научиш техничке принципе како и зашто се нешто дешава. У противном, бацио си паре. А ако се закачиш, схватићеш колико ти алата треба да све то искажеш. И кад све то научиш и покупујеш, узмеш ајфон и окинеш слику да се свима заврти у глави.
Тако то иде.
 
Mislio sam da pridam još para pa da kupim 80D, samo ne znam isplati li se kupovati ga u 2020.

Da, isplati se. Recimo, ja sam uvek hteo da koristim Pentax, ali dok sam zarađivao pare od fotografije, nisam mogao, jer nisam mogao da koristim sistem za koji ne postoji servis u Srbiji. Kad sam završio sa profesionalnim bavljenjem, rasprodao sam sistem i kupio Pentax K-5, aparat iz 2009. godine koji koristim isključivo sa starim manuelnim prajmovima. Ne primećujem da mi nešto nedostaje u odnosu na savremenije aparate, čak ni visoki ISO-kod K5 ide od 80 do 51200.
 

Back
Top