Fotoaparat

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
35.798
želim da sebi kupim fotoaparati i sad se mislim da li je canon EOS R10 dobar odabir za početnika?

znam lepo da fotografisem i zbog toga mi je namjera da se nesto intenzivnije posvetim toj pasiji.
 
Ako ćeš da kupiš takav aparat onda moraš da kupiš i nekoliko dobrih (čitaj, jako sklupih objektiva). U protivnom si bacila pare ako koristiš samo kit objektiv (onaj što dođe u paketu).

Da li planiraš snimanje u studiju sa rasvetom?
 
Ovo je taj početni set

Za objektive znam iako nemam namjeru da slikam gomile ljudi bez obzira o čemu se radi

Ali ako me neko pita portret sigurno da

Čitam na jednom forumu koji se bave fotografijom pa i savetima

Savetuju da je i sony dobar ali nekako mi se ovaj bas dopada


IMG_8424.png
 
kupi za pocetak aparat bez skupih objektiva..kasnije ako budes imala potrebu za nekim objektivom uvek ga možeš kupiti
ne znam koliko kod tebe košta ovaj aparat ali ovde kod nas je nege izmedju 700-900 evra .. canon su dobri aparati

Znam da su canon dobri i vuče me da uzmem canon

Ovaj je 1105,00 eura
 
Ако ти се свиђа тај Кенон -узми га јер је то добра камера.Пошто си рекла да ћеш радити портрете,узми обавезно поред објектива који иде са њим и вероватно је са зумом и Кенонов објектив од 50 мм.
 
Ovo je taj početni set

Za objektive znam iako nemam namjeru da slikam gomile ljudi bez obzira o čemu se radi

Ali ako me neko pita portret sigurno da

Čitam na jednom forumu koji se bave fotografijom pa i savetima

Savetuju da je i sony dobar ali nekako mi se ovaj bas dopada


Pogledajte prilog 1504340
Nemoj da uzimaš tu kombinaciju jer je objektiv beskoristan. Uzmi ovo
https://www.amazon.de/-/en/Mirrorle...a2-967f-22597968753b&pd_rd_i=B0BDKL1TVX&psc=1

Kao početniku ti treba veći raspon zuma.

I kao što vučji reče, treba ti i "mandatorni" 50mm, 1.8f jer je to "brz", a relativno jeftin, objektiv dobar za uslove umanjenog svetla i da slikaš sa "plitkim" fokusom (da pozadina bude zamućena a subjekat u fokusu)
 
Nije mi namjera da zaradjujem od toga ono u klasičnom smislu

Pa onda za pocetak nadjes najjeftiniju varijantu a vremenom kako budes nadogradjivala svoje znanje i baratanje aparatom u raznoraznim prilikama i uslovima ces uzimati ono sto mislis ti je najpotrebnije da ides pravcem za koji se odlucis. Uzmi u obzir i tripod da nabavis a sto se objektiva tice ne moras uzimas nove vec mozes nadjes odlicne polovne i to po veoma povoljnim cenama. A da i jos jedna baterija ne moze skodi.
 
Za pocetak moze i ovaj objektiv (Canon RF-S 18-45mm) iz ovog tvog prvog paketa. Odgovara za "pejzaž, arhitektura, portreti, grupne fotografije, reportaže video, ulična fotografija" itd. Pa kasnije kada vidis sta te vise interesuje i privlaci da slikas.
Onda razmisli o nekom "boljem" objektivu ako ti bude potreban.

Kao sto su te vec savetovali, bar neko moje skromno misljene. Dobar je i ova sto ti je predlozio Sensei
Canon RF-S 18-150mm.
Samo sto bi takav paket bio malo skuplji, mozda jos 150-200 evra. Zavisi od ponuda po prodavnicama, nekad imaju neke akcije/popust.
 
Samo da ne bude zabune, ja sam mislio na paket Canon EOS R10 sa Canon RF-S 18-150mm. Posto vidim da je Sensai predlozio Canon R100.

Ovde imas sliku iz Canon EOS R10 sa Canon RF-S 18-150mm

Canon EOS R10 Canon RF-S 18-150mm

Moze i da se uvelica slika ako kliknes na nju.

Canon EOS R10 sa Canon RF-S 18-150mm

Mislim ako smes da otvaras ove adrese sa interneta, pa pogledaj slike. Ne mogu da ih postiram ovde nisu moje a i izgubice na kvalitetu ako ih smanjim na 900x600 p. Slican je i kvalitet slike sa Canon RF-S 18-45mm objektivom
 
Samo da ne bude zabune, ja sam mislio na paket Canon EOS R10 sa Canon RF-S 18-150mm. Posto vidim da je Sensai predlozio Canon R100.

Ovde imas sliku iz Canon EOS R10 sa Canon RF-S 18-150mm

Canon EOS R10 Canon RF-S 18-150mm

Moze i da se uvelica slika ako kliknes na nju.

Canon EOS R10 sa Canon RF-S 18-150mm

Mislim ako smes da otvaras ove adrese sa interneta, pa pogledaj slike. Ne mogu da ih postiram ovde nisu moje a i izgubice na kvalitetu ako ih smanjim na 900x600 p. Slican je i kvalitet slike sa Canon RF-S 18-45mm objektivom


Lepe su slike :)

Hvala ❤️
 

Back
Top