Fotke (nekategorizovane fotke)

309r0pt.jpg


b/w vs. sepia
 
Podforum je Fotografija, i u skladu sa tim teme moraju biti otvarane, ili zatvarane.
Pa...na ovoj temi se kace fotografije,nisam primetio da je neko do sada okacio heklani stolnjak ili glineni cup.
E sad...ako mislis da fotografije napravljene mobilnim telefonom treba da mesaju sa fotografijama napravljenim foto aparatom ili da im uopste nije mesto na ovom podforumu,onda tako i reci.
Po meni ovakva tema treba da postoji,jer u mobilne telefone ugradjuju sve bolje kamere koje prave "pristojne" fotografije,koje po kvalitetu ne zaostaju mnogo ili ne zaostaju uopste za fotografijama napravljenim aparatom,druga je stvar sto neke fotke jednostavno ne mogu da sa naprave mobilnim,,ali one koje uspeju su kao sto vec rekoh "pristojne",80 % fotki na ovoj temi su "pristojnog" kvaliteta,o ideji,kompoziciji,ovome ili onome necu da pricam jer to nema veze sa "alatom" vec sa autorom,medjutim... ipak mislim da takve fotografije ne treba da se mesaju sa onima napravljenim foto aparatom,mada...ako moderatori misle suprotno neka je zakljucaju.
Tako da...postoje dva moderatora koji vode racuna o tome i mislim da je "treci moderator iz senke" t.j sufler ili "glas razuma" nepotreban.
Ako ti zelis da budes moderator,onda "podnesi zahtev",t.j. izrazi zelju,pa ako ti dozole moderisi kako ti mislis da treba,do tada...vise kaci fotke,a manje pricaj,t.j. ako imas neki konstruktivan predlog onda pricaj,a sa ovim destruktivnim predlozima iskuliraj.
Interesantno je i to da ti koji nikada nisi otvorio temu na ovom podforumu,ides okolo i predlazes da se neke teme zakljucaju,odvazi se pa i ti otvori neku temu,pokazi nam konkretnim primerom kakva treba da bude tema koja ne treba da bude obrisana,jer od bla bla i gomile slova nema fajde...
 
Digitalna fotografija je svetlosni zapis u digitalnoj formi... da li dolazi iz kamere na telefonu, ili iz nekok kompakt aparata ili slr-a mislim da nije bitno. Da se fotogarfije sa mobilnih telefona ne bi mesale sa fotografijama aprata, postoji ova tema. Ovde se postavljaju fotke sa mob-a pa je razumljivo sto su loseg teh. kvaliteta. Mada me je master ubedio da fon moze da napravi odlicnu fotku. Tako da mislim da nema potrebe da se ova tema zakljuca, jer bi onda nastao paradox mesanih fotografija na forumu.

@krv zapamti jedno, fotoaparat je fotoaparat, telefon je telefon mega pixeli nisu toliko bitni, koliko i velicina senzora i objektiv koji pise sliku.
 

Back
Top