Formula 1

Već nekoliko minuta pokušavam politički korektno da prokomentarišem povlačenje Rosberga i neće me misao.
šteta što sezona nije trajala još jednu trku ili što Lewis nije prekinuo lenčarenje trku ranije.Ovaj bi pukao kao guma :lol:
Ej, probudiuo se u ponedeljak i prosvetlio se.Nemaš ti petlje, dečko.
Dobro je što odlazi.Nova sezona donosi mnogo neizvesnosti u najavi, osim ako neko ne ubode ponovo raketu od bolida.
Lewisu ne treba balast nemotivišućeg rivalstva sa aktuelnim šampionom, ako će ostali timovi biti na nivou Mercedesa.
Vettel, Kimi, Ricciardo i Alonso su protivnici po meri.Možda i Max tu ima šta da kaže.
Jedno je sigurno- Rosberg je rekao sve što je imao i želim mu dobro zdravlje u trkačkoj penziji.
 
Hvala na željama i pozdravima :) takođe svima želim uspješniju i sretniju novu godinu i dobro zdravlje. Što se McLarena tiče valjda smo prebolovali dječije bolesti i valjda je prošao taj ciklus razvoja očekujem da budemo u prve 4 ekipe (da ne baksuziram i stavljam nešto još bombastičnije :lol: ) u svakom slučaju jedva čekam početak. Što se tiče Rozberga ne znam sve mi se čini da je to bio neki dogovor unutar ekipe plus malo sabotaža kad Lewis nije htjeo da sluša. U svakom slučaju teško mi je to pojmiti da trkanje koje im znači sve odjednom doživljava kao teret i sl. Znam da se ja ne bi oprostio nakon osvalanja titule :lol:
 
Pozdrav timski! Ima da nagrabusimo ove sezone samo tako. Počinje da mi bude žao Alonsa, iako ga nikad nisam naročito gotivio, pa ni u prvom mandatu kod nas. Nije zaslužio da vozi kosilicu, jbg.

Mislim da Mercedesu još niko nije dorastao, a Botas je u prvoj sezoni autsajder - šampion se manje više zna. I nikada nisam verovao da ću ovo napisati, ali voleo bih da crvena banda ukrade koju pobedu u prvom kvartalu sezone. Možda i Red Bul bude u prilici za to kako sezona bude odmicala.

Svakako očekujem neku spektakularnu budalaštinu Ferstapena tokom sezone budući da je sada dozvoljena odbrana svim sredstvima. Realno je da četvrti tim bude neko sa Mercedesovim motorima. A mi ako budemo šesti puna kapa. Tuga. A i boje su nam takve da sam iz određenog ugla i kada je sunce nisko na horizontu pomešao nas sa ovim crvenim banditima :tajna:.

Sve u svemu, drago mi je da počinje, iako teška srca priznajem da ću i ove godine verovatno opet s većim nestrpljenjem čekati vikend da gledam Moto GP.
 
Не знам шта да очекујем од ове сезоне.
Болиди су доста лепши али ми се чини да се отишло доста од механичког потиска и да ће бити теже да се остане близу болиду испред кроз кривине.
Мерцедес делује да је и даље најбржи, надам се само да је разлика мања.
А ви сиви шта да вам кажем, црно вам се пише.
 
Pozdrav timski! Ima da nagrabusimo ove sezone samo tako. Počinje da mi bude žao Alonsa, iako ga nikad nisam naročito gotivio, pa ni u prvom mandatu kod nas. Nije zaslužio da vozi kosilicu, jbg.

.

:kpozdrav:
Šteta je što saradnju sa Mercedesom nismo bolje iskoristili.Ovako je jako teško upariti dobar motor i dobru šasiju. Načekaćemo se dok ponovo dođemo u borbu za vrh.
Za razliku od tebe, ja ću ovaj teški višegodišnji post i dalje kompenzovati uspesima bivšeg nam partnera-Merca.
Lewis mi je i dalje najbliži srcu, uprkos nekim manama.Dvoboj sa Vettelom bi mogao imati epske razmere.
Kimi i Bottas će sada imati mnogo više prilike da nastave "drugarstvo" iz prethodne sezone. Nadam se da se neće poubijati, jer su obojica ludi po istom genetskom kodu.
Verstappenu očigledno predstoji sezona sazrevanja. Ima odličan auto za to, ali ne dovoljno dobar da nastavi divljanje od prošle godine.
Žao mi je što Ricciardo već ulazi u ozbiljne godine,a nije pri vrhu u krugu potencijanih šampiona.
Alonso ima težak zadatak da odluči ima li sve ovo smisla.
 
Izem ti trku !
Ako se po jutru dan poznaje, sezona ce biti uzbudljiva na tabeli, ali ne i na stazi.
Superizdržljive gume i "prljavi" vazduh nas vraćaju 7-8 godina unazad, kada se vozilo kao po šinama i svako prilaženje na manje od 2 sekunde je nepodnošljivo remetilo kontrolu bolida koji namerava preticati.Sada nije tako drastično, a tu jei DRS, ali ovo ne obećava mnogo borbe i uzbuđenja.
Poenta će biti naći što bolji tajming za zamenu guma,a ne kao Lewis što se zakopao iza Maxa i poklonio pobedu Vettelu.
Očekivao sam malo više žara na startu, ali od toga ništa.
Kad bolje razmislim, toliko je bilo dosadno da se nema o čemu ni pisati.
 
Да, дефинитивно има доста прљавог ваздуха и бећ да ћемо опет гледати возиће.
Као сви су близу једни других али нема претицања.

Иначе трка са становишта резултата одлична :D
Не бих баш рекао да је трка поклоњена.
Фетел је пришао Хаимлтону на испод секунде, очигледно је било проблема са пнеуматицима.
Са друге стране ми смо уболи бокс никад боље.
 
Slažem se da Hamilton nije bukvalno poklonio trku Vettelu, ali je jako loše tempirao odlazak na promenu guma, tako da je gubitak vremena iza Maxa bio presudan. SLažem se da je Vettel imao tempo i šteta je što posle promene nisu ostali jedan iza drugog ranije, bez obzira na redosled, pa da vidimo duel. Ovako je sve rešeno racionalnim taksiranjem do cilja.
Čudi me da je Lewis onako rano otišao u boks.Nisam imao utisak da su gume pri kraju.Poznato ej da se on značajno popravio po pitanju čuvanja guma i ostaje da vidimo da li Mercedes malo više haba pneumatike od Ferrarija, mada se to iz odnosa Bottasa i Kimija nije moglo zaključiti.
 
Izem ti trku !
Ako se po jutru dan poznaje, sezona ce biti uzbudljiva na tabeli, ali ne i na stazi.
Superizdržljive gume i "prljavi" vazduh nas vraćaju 7-8 godina unazad, kada se vozilo kao po šinama i svako prilaženje na manje od 2 sekunde je nepodnošljivo remetilo kontrolu bolida koji namerava preticati.Sada nije tako drastično, a tu jei DRS, ali ovo ne obećava mnogo borbe i uzbuđenja.
Poenta će biti naći što bolji tajming za zamenu guma,a ne kao Lewis što se zakopao iza Maxa i poklonio pobedu Vettelu.
Očekivao sam malo više žara na startu, ali od toga ništa.
Kad bolje razmislim, toliko je bilo dosadno da se nema o čemu ni pisati.
Tu je Moto GP da razveseli
 
Eto, ja poželeo crvenima makar jedan trijumf u prvom kvartalu i oni odmah ispuniše kvotu :hvala:. U Mercedesu su očigledno još ostali u 2016. misleći da im je dovoljno da uvedu Hamiltona ranije i da dobiju trku. Verovatno im se takve greške više neće dešavati. I da se kojim slučajem vratio ispred Fetela, verujem da bi smo opet gledali obostrano "taksiranje", samo sa drugačijim ishodom.

Sezona će biti zanimljivija samo zato što će biti gušće za titulu nego prošle godine, ali praćenje trke će biti očajno. Pireli je i upozorio pre početka godine da nas čela dosadna sezona sa jednim zaustavljanjem. Mislim da je vreme da se vrati dopunjavanje goriva. Ako ništa drugo da opet viđamo zmajeve u Singapuru...

A Japanci i njihovi motori za kosilice... Bez komentara.

Za utehu ostaje da je Melburn često znao da prevari i da nije uvek bio referentan za nastavak sezone. Pitanje je šta Red Bul može da uradi, nadam se da od evropske turneje mogu da se umešaju u borbu za podijum.
 
Sve su glasnije glasine da ćemo se rastati sa Hondom vrlo brzo i da ćemo preći na Mercedes. Navodno ćemo im platiti da raskinemo ekskluzivni ugovor do 2024. :fdlan:. Toto Volf nema ništa protiv, a Niki Lauda se ne slaže sa tom opcijom. Pošto je on samo savetnik, koga je briga... Honda prelazi u Zauber i spremna je da snabdeva još dva tima motorima. Verovatno nekoga sa začelja. Njima znači, jer će prikupljati više kilometara i bolje razvijati motor. Ono, ima smisla, samo ne znam kako misle sa ovakvim motorima da sakupljaju kilometre :think:. Oni ni pre desetak godina nisu bili konkurentni sve dok ih nije uzueo Bron GP i sa Mercedesom uzeo titulu.

Alonso je skroz pošizeo i ako se ne desi prelazak na Mercedes, mislim da ne postoji vučni snop koji ga može zadržati u Meklarenu. Navodno bi prelazak na Mercedesove motore mogao da profunkcioniše u roku od osam nedelja od dana potpisivanja ugovora.

Ja se iskreno ne sećam da je jedan tim ikada tokom sezone promenio snabdevača motorima, ali ajde, mozda sve ostane na glasinama, a mozda od Evrope počnemo da se borimo za podijum :per:.
 
Sve su glasnije glasine da ćemo se rastati sa Hondom vrlo brzo i da ćemo preći na Mercedes. Navodno ćemo im platiti da raskinemo ekskluzivni ugovor do 2024. :fdlan:. Toto Volf nema ništa protiv, a Niki Lauda se ne slaže sa tom opcijom. Pošto je on samo savetnik, koga je briga... Honda prelazi u Zauber i spremna je da snabdeva još dva tima motorima. Verovatno nekoga sa začelja. Njima znači, jer će prikupljati više kilometara i bolje razvijati motor. Ono, ima smisla, samo ne znam kako misle sa ovakvim motorima da sakupljaju kilometre :think:. Oni ni pre desetak godina nisu bili konkurentni sve dok ih nije uzueo Bron GP i sa Mercedesom uzeo titulu.

Alonso je skroz pošizeo i ako se ne desi prelazak na Mercedes, mislim da ne postoji vučni snop koji ga može zadržati u Meklarenu. Navodno bi prelazak na Mercedesove motore mogao da profunkcioniše u roku od osam nedelja od dana potpisivanja ugovora.

Ja se iskreno ne sećam da je jedan tim ikada tokom sezone promenio snabdevača motorima, ali ajde, mozda sve ostane na glasinama, a mozda od Evrope počnemo da se borimo za podijum :per:.

Остаје питање да ли ће такав мотор имати исте перформансе као и код фабричког тима.
Колико ме сећање служи та бојазан да добијате уштројене моторе је и био један од главних разлога да се пређе на Хонду.
Мада каква је тренутна ситуација пропевали би и са ослабљеном варијантом мотора :)
 
Прави СЦ нам је зезнуо трку али добро.
Фетел је стварно одвезао мушки, баш онако како мора и треба.
Кими крајње пензионерски. Ако је опет упао у ону његову летаргију онда ништа од борбе за контрукторску титулу.
Ферштапен и поред оне грешке свакако вожња дана.
Није ми јасан Ботас како је успео онако да погреши под СЦ-ом.
А шта рећи за Хамилтона, опуштено, сигурно...

Овај ДРС скоро па да и нема неку функцију, штета.
 
Mislim da nikada nisam uputio hvalospeve Alonsu, ali za sve postoji prvi put. Stojički se držao u "peglici", startovao kao što ume i možda je mogao do jednog boda. Japanci će zažaliti što su se vratili u F1, trogodišnja blamaža je najveća moguća antireklama za njih. I ne vidim kako mogu da poboljšaju motor usred sezone. Nije se izblamirala samo Honda, nego i Ron Denis. Pacerska strategija.

Nisu nam pokazali (ili ja nisam pratio u školi) šta je uradio Botas tokom sejfti kar faze. Verovatno bi do kraja bio ušuškan na trećem mestu ili bi se pokarabasao sa ovim crvenim volovima. Nisam očekivao od malog Ferstapena da je onakva sisica. Ni blizu Grožana, a kuka da mu se ovaj skloni. Pa mogli su onako da voze još 20 krugova na istom odstojanju i ne bi mu se približio. Mislim da je mali uništio gume na brzaka i da je bulja žvakala gaće zbog najezde Rikarda.

Kimi je definitivno trebalo da ode u penziju i oslobodi mesto nekom nadahnutijem i mlađem vozaču. Ok, Fetel je bolji vozač od njega i neka je imao problema sa obrtnim momentom, ali ipak prilično penuoniersko izadanje od njega. Baš onako ledeno. Bilo bi lepo da se rasplamsa borba između Hamiltona i Fetela, što da ne i neki incidenti među njima da se dogode, odavno toga nije bilo. Od dvojice Finaca ne očekujem da se preterano upuste u tu bitku, jedino neki od crvenih volova ako poboljšaju formu u nastavku sezone i naprave konkurentniji bolid - prštalo bi na sve strane.

Najveće razočarenje mi je Vilijams, mislio sam da mogu više, jer Mercedes dolazi do izražaja u Kini. A oni u čabar.
 

Back
Top