Formula 1

Heidfeld koji si ti spamer,sad cu nove moderatore da nahuskam na tebe :)

Ako ce BBC da prenosi pola trke to je strasno,smesno i zalosno,nemam satelitsku a SkySports nesto nisam siguran da imam u paketu.tj. sigurno nemam
Aj bacite neki link,samo da je na engleskom da ne slusam spance i nemce,net mi je bednih 1.5Mb/s ali je radio pre za bbc i neke sa vipbox-a

http://www.vipbox.tv/sports/motorsports.html

BBc ce prenositi polovinu, tj. 10 trka.Australija nije jedna od njih
f1%202012.png


Evo na engleskom, Sky
http://www.vipbox.tv/watch/32669/1/sky-f1--live-stream-online.html

Ako nemas Sbb, prenosi i nemacki RTL.
 
Батон - као прошле године Фетел, Фетел - да купи нешто Петрову за рођендан, славу, етц (претекао би Хамилтона као што је и Вебер), Хамилтон - једини нерасположен (с разлогом), Алонсо - извукао максимум из аута који је раван Торо Росу, Лотусу, Вилијамсу, Форс Инђији, Мерцедес - од пријатног изненађења до ничега...
Ћераћемо се још кад РБ мало дотера нишанске справе...
 
Pos. # Driver Team
1 3 Jenson Button McLaren
2 1 Sebastian Vettel Red Bull
3 4 Lewis Hamilton McLaren

4 2 Mark Webber Red Bull
5 5 Fernando Alonso Ferrari
6 14 Kamui Kobayashi Sauber
7 9 Kimi Raikkonen Lotus
8 15 Sergio Perez Sauber
9 16 Daniel Ricciardo Toro Rosso
10 11 Paul di Resta Force India
11 17 Jean-Eric Vergne Toro Rosso
12 8 Nico Rosberg Mercedes
13 18 Pastor Maldonado Williams
14 24 Timo Glock Marussia
15 25 Charles Pic Marussia
16 19 Bruno Senna Williams

Not classified: Felipe Massa, Heikki Kovalainen, Vitaly Petrov, Michael Schumacher, Romain Grosjean, Nico Hulkenberg.



Је л` зна неко на којој локалној телевизији ће бити преноса?

Procitaj ovu i prethodnu stranu, mislim da smo dovoljno rekli o prenosima.
 
Батон маестрално и са оваквом вожњом иде до титуле.
И на почетку када су сви могли да гурају до максимума и на крају када је до изражаја долазило чување пнеуматика био је најбржи.
Фетел врло добра вожња.
Хамилтон солидан, али некако његово понашање након трке ми је више у неком дечијем стилу. Делује да је љут и на себе и на све живе око себе.
Алонсо доста добар али ме је изненадило како је Малдонадо успевао да га прати (ДРС му је помогао у томе, али и без тога би био минимално спорији по кругу), што даље имплицира да смо ми са једне стране нешто лошији, а да је Вилијамс са друге стране значајно поправио форму.
Што се тиче Мерцедеса, види се да имају ту суву брзину која до изражаја долази у квалификацијама али проблем је у томе што им болид једе гуме у огромним количинама, и са те стране је Лотус у великој предности (њихов болид је можда најбољи што се тиче потрошње пнеуматика)
Јесмо ли били сведоци ретког тренутка када се Кими изнервира? :) Мислим на оно: "шта ми стално избацују плаву заставу" :)
 
Ne bih se bunio da ovako ostane i na kraju + naravno,konstruktorska titula :)
Jedino Hamilton zna na koga je i zbog čega besan...polako,sezona je duga i ako je već moralo neka to bude na početku sa 15 bodova u džepu i trećim stepenikom :) (malo li je za početak).
 
f1%20volan.jpg


Preuzeto sa: 24sata.rs

Vozač Meklarena Dženson Baton na najbolji način je započeo ovogodišnji šampionat Formule 1 trijumfom na Velikoj nagradi Australije. Drugo mesto, sa zaostatkom od dve sekunde, zauzeo je aktuelni šampion Sebastijan Fetel, dok je treći bio drugi vozač Meklarena Luis Hamilton.

Koliko je svaka pobeda uspeh govori i pogled na volan Mercedesovog bolida. Nisu uzalud vozači nazivani pilotima Formule jer kao da upravljaju spejs-šatlom. "24 sata" za vas donosi objašnjenje izgleda volana bolida.

1 - Dugme za pojačanje snage motora

2 - Dugme za pojačanje obrtnog momenta

3 - Dugme za stavljanje menjača u neutralnu poziciju

4 - Merač za određivanje potrošnje goriva

5 - Dugme za isključivanje senzora ako se neki pokvari

6 - Funkcija ovih dugmadi se drži u tajnosti

7 - Određuje markere u telemetriji prilikom problema

8 - Resetovanje radio-veze ukoliko dođe do pucanja iste

9 - Nameštanje kvačila

10 - Određivač gustine goriva

11 - Diferencijal za brze krivine

12 - Diferencijal za sredinu krivine

14 - Glavni podešivač; namešta spojlere, gume itd.

15 - Diferencijal za izlazak iz krivine

16 - Dugme za lakše praćenje startnih svetala

17 - Dugme za javljanje kada vozač ulazi u pit-stop

18 - Diferencijal za ulazak u krivinu

19 - Limiter brzine u pit-lajnu

20 - Dugme za radio-vezu

21 - Dugme za puno pojačavanje diferencijala

22 - Displej za brzinu
 
Hamilton mu poklonio 1.poziciju, da nije usro start tesko da bi dobio....
Mislim da danss niko nije zadovoljan, mi smo ocekivali 1-2., RB nije isti kao prosle sezone, Nije sto je moj ali Alonso stvarno daje 110%, zao mi vise da ga gledam u onom traktoru.
Jeste loš start Hamiltona olakšao posao Batonu ali juče je on bio brzi Meklaren, mislim da bi sigurno Baton dobio trku i da nije bilo tog Luisovog slabog starta, već prilikom prvog pit-a bi poništio eventualno vođstvo Hamiltona, niko mu juče nije bio ni blizu u svakom pogledu (čak ni Fetel ;)). U svakom slučaju čeka nas interesantna sezona a samim tim će nova šampionska titula Fetela biti još vrednija...
 
Hamilton mu poklonio 1.poziciju, da nije usro start tesko da bi dobio....
Mislim da danss niko nije zadovoljan, mi smo ocekivali 1-2., RB nije isti kao prosle sezone, Nije sto je moj ali Alonso stvarno daje 110%, zao mi vise da ga gledam u onom traktoru.

Nisam baš siguran...mislim da je Baton juče imao najbolji tempo i kao što kaže @haralampije da mu niko juče nije bio ni blizu njegovog tempa.
 
Trebaju li nekom snimci trka. Od '78 pa do '10 imam sve, a imam i neke pre toga. Kvalitet snimaka je razlicit, ove starije su losijeg kvaliteta, mada ima i onih koje su ok. Narezane su na diskovima od 4,7GB, uglavnom Verbatim, ima i Princo i Datawrite. Diskovi nisu grebani, sve je to lepo cuvano. Necu da zaradjujem pare na njima, ono dovoljno bi mi bilo da mi neko plati prazne diskove :)
 

Back
Top