Formula 1

Ecclestone: Kubica bi zamenio Massu

„To je pitanje alternative“

Bernie Ecclestone smatra da bi Felipe Massa odavno izgubio svoje mesto u Ferrariju, da se Robert Kubica nije povredio.

„Mislim da je za njih (Ferrari), to bilo pitanje alternative“, rekao je Ecclestone.

„Ko je, od onih vozača na raspolaganju, bolji od Masse?“

„Uveren sam da bi Robert Kubica sada sedeo na tom mestu u Ferrariju, da se nije povredio pre godinu i nešto dana.“

Bernie je, takodje, dodao da podržava ferrarijevog šefa, Stefano Domenicalija, iako se očekuje da će se tim iz Maranella mučiti na startu sezone.

„Problemi koje ima Ferrari nemaju veze sa rukovodstvom tima.“

„Problemi su na tehničkoj strani. Medjutim, umesto da „pucaju“ na nekoga u timu, trebalo bi da kupuju nekoga za tim: Adriana Newey-ja“, predložio je Bernie.
 
Grosjean: Mi smo treći na gridu

Romain Grosjean smatra da je Lotus treća ekipa sa Mercedesom


„Veoma sam pozitivan, mogu da kažem da smo treća sila na gridu, zajedno sa Mercedesom.“

„Da budem realniji, mogu da kažem da ćemo se boriti za četvrto mesto sa Ferrarijem, Force Indiom, Sauberom i Toro Rossom.“

Bivši vozač, Mika Salo, kaže da će najbitniji test za Lotus biti njihov razvojni program

„Oni jesu kandidati u početnoj fazi sezone, ali veliki timovi se razvijaju mnogo brzo.“


http://www.f1srbija.rs/index.php/f1-vesti-f1-news/455-grosjean-mi-smo-treci-na-gridu
 
Raikkonen imao prelom zgloba

Kimi Raikkonen priznao da je za vreme Božića, imao prelom ručnog zgloba

Mediji su napravili veliku vest o povredi ruke Kimija Raikkonena, koju je zadobio kada je učestvovao u trci motornih sanki, oko Božića, ali je on, u to vreme insistirao na tome da je to „najmanja i najsporija povreda koju je imao.“

Ali, tokom njegovog pojavljivanja u popularnoj britanskoj emisiji Top Gear, Kimi je priznao da je ta povreda bila ozbiljnija.

On je pokazao svoj zglob Jeremy Clarksonu, gde se jasno vidi veliki ožiljak, priznajući: „Malo sam je povredio, ali sam imao dobrog doktora, koji je to sredio.“

„To je veliki ožiljak“, rekao je Clarkson: „Da li si je slomio (misleći na ruku)?“

Raikkonen se osmehnuo i odgovorio: „Malo.“


http://www.f1srbija.rs/index.php/f1-vesti-f1-news/456-raikkonen-imao-prelom-zgloba
 
De Villota: Nisam rezervni vozač

„Ja sam dostupna, ali ja sam test, a ne rezervni vozač“

Ova Španjolka je, prošle nedelje, bila u svim novinskim izdanjima, kada je potpisala sa Marussia F1 Team-om kao test vozač.

Ali, ona priznaje da, ukoliko Timo Glock i Charles Pic ne budu mogli da učestvuju u nekoj od trka, ona neće „uskočiti“ u MR01.

„Ja sam dostupna za tako nešto, ali ja sam test, a ne rezervni vozač tima“, rekla je Maria.

„O svemu odlučuje tim. Ako dodje do nekog incidenta sa njima (aktivnim vozačima), morate da pitate John Bootha, šefa tima“, rekla je Maria.

De Villota nema ugovornu obavezu da vozi petkom, na trenizima, ali, takodje, ne želi da otkriva detalje svog ugovora.

„Ja sam blagoslovena sponzorima, koji su me doveli u F1, pod okolnostima, za koje niko ne može da zamisli da su mogući. Na to sam veoma ponosna.“



http://www.f1srbija.rs/index.php/f1-vesti-f1-news/457-de-villota-nisam-rezervni-vozac
 
Hamilton će se više fokusirati u 2012

„Prošla godina neće uopšte uticati na mene“

McLarenov pilot je imao veoma tešku 2011. sezonu, kako na stazi, tako i van nje.

„Prošle godine sam mnogo vremena proveo u izlascima i uživanju, misleći da to neće mnogo uticati na moje performanse, ali nije bilo tako.“

To je rezultiralo time da njegov timski kolega, Jenson Button, završi sezonu ispred njega, iako Bernie Ecclestone smatra da je Hamilton brži od Buttona.

„On (Button) nije osvojio šampionat, ali da jeste, mnogo bi bilo gore za mene“, rekao je Hamilton.

„Sada gledam samo napred. Prošla godine neće, uopšte, uticati na mene. Nije me briga za prošlu godinu. Ova godina se računa.“




http://www.f1srbija.rs/index.php/f1-vesti-f1-news/458-hamilton-ce-se-vise-fokusirati-u-2012
 
Dogovor za španski GP nije ni blizu

Dogovor izmedju Barcelone i Valencie još uvek nije ni blizu svom kraju

Prošle nedelje, Bernie Ecclestone je rekao da je, u principu, dogovor izmedju ova dva španska domaćina, pskoro gotov.

Medjutim, Vicenc Aquilera, predsednik Circuit de Catalunya, je izjavio: „Mi (Barcelona i Valencia) imamo potpuno različite poslovne modele, što dodatno komplikuje pregovore.“

„Moramo da nadjemo balans izmedju interesa gospodina Ecclestonea, Valencie i nas.“

Ali, on je priznao da bi naizmečna trka VN Španije bila „dobro rešenje“ za sve strane, „tako da se nada da će zvanično saopštenje doći za nekoliko meseci.“



http://www.f1srbija.rs/index.php/f1-vesti-f1-news/459-dogovor-za-spanski-gp-nije-ni-blizu
 
Briatore nagrdio F1

„Prošle godine, šampionat je bio završen posle prve trke“

Flavio Briatore smatra da bi, prošle godine, bilo koji „top vozač“ pobedio u šampionatu, da je vozio prošlogodišnji Red Bull.

„Samo kada pada kiša, onda je pravi šou“, rekao je Briatore.

On je rekao da je problem što tehnologija ima veliki uticaj u F1.

„Bilo bi mnogo zabavnije kada bi uzeli GP2 automobile, i u njih stavili 6 svetskih šampiona.“

„Sada se bolidi prave u vazdušnim tunelima, inženjeri ne prisustvuju trkama, a troše 200 miliona eura kako bi napravili identične automobile.“

„Prošle godine, šampionat je bio završen posle prve trke, i ove će biti ista situacija. McLaren se nalazi na dve desetinke iza Red Bulla, Mercedes tri, a Ferrari i Lotus od 4 do 7 desetinki.“

„Dve desetinke su kao 2:0 u fudbalu. U F1, Alonso je Messi, ali ako njegov auto nije konkurentan, on neće stići nigde.“



http://www.f1srbija.rs/index.php/f1-vesti-f1-news/460-briatore-nagrdio-f1
 
Vettel ide na hat-trick

„Mislim da on to stvarno može“

Ukoliko Sebastian Vettel uzme još jednu titulu, na kraju 2012. godine, on će biti treći vozač u istoriji F1 kome je to pošlo za rukom.

Osam vozača je osvojilo tri ili više šampionskih titula, ali su samo Michael Schumacher (2000-2004) i Juan Manuel Fangio (1954-1957) uspeli da to urade tri godine zaredom.

Velikani poput Prosta, Laude, Senne i Alonsa, nisu to uspeli.

„Mislim da on to stvarno može da uradi“, rekao je Bernie Ecclestone.

„Mislim da bi svaki drugi rezultat bio iznenadjenje.“

Šta o tome misli Vettel?

„Nisam bio svestan da su to, ranije, postigli samo dva ili tri vozača.“

„Sve dobre stvari dolaze u paketu od tri. Naravno da bi to bilo odlično, ali dugačak je put pred nama i moramo ostati smireni i prisebni.“

Grid u 2012. izgleda mnogo tesnije, i možda Red Bull i neće biti toliko dominantan, kao 2011.

„Lagao bih kada bih rekao da je sve perfektno, jer imamo neke probleme, koje treba da rešimo.“

„Pravu procenu naših performansi i performansi ostalih timova, moći ćemo da procenimo tek ovog vikenda“, rekao je Vettel.



http://www.f1srbija.rs/index.php/f1-vesti-f1-news/461-vettel-ide-na-hat-trick
 
HRT je bio „rizičan“ za Sennu

Majka Bruna Senne kaže da je HRT bio „rizičan tim“ za njenog sina

„Važno je da tim može da pruži Brunu najbolje uslove, u kojima može da razvije svoje sposobnosti“, rekla je Viviane.

„Nisam bila zadovoljna Hispanijom. Oni nisu imali rezervne delove, tako da ukoliko se nešto polomi, oni bi to zakrpili za sledeću trku. Nikada niste znali šta će se sledeće polomiti na automobilu.“

„Da, oni su bili veoma rizičan tim.“

Mnogi posmatrači smatraju da je 2012. godina poslednja šansa za Sennu da se dokaže i da izadje iz senke svog ujaka.

Viviane je to prokomentarisala: „Ljudi pamte Ayrtona kao pobednika, šampiona, ali su mnogi zaboravili koliko mu je trebalo da do toga dodje.“

„Bruno je ni od čega došao do F1 za pet godina. To nije fer poredjenje", rekla je Viviane.



http://www.f1srbija.rs/index.php/f1-vesti-f1-news/462-hrt-je-bio-rizican-za-sennu
 
Red Bull nije "veliki" tim

De la Rosa smatra da Red Bull još uvek nije „veliki“ tim u F1

„Formula 1 je visoko cenjen sport, poput španske fudbalske lige“, rekao je de la Rosa.

„Tu su dva velika kluba: Madrid i Barcelona, a u F1 su to Ferrari i Mclaren.“

„Red Bull još uvek nije to. Oni su jedan od timova koji mogu da osvoje šampionat, ali slobodno mogu da predvidim da će i za 20 godina dva „velika“ tima i dalje biti dva „velika“ tima.“

Do sada, de la Rosa je bio visoko-cenjen u McLarenu.

„Pomislio sam da će Martin (Whitmarsh) vikati na mene, tako da mi je bilo teško da mu kažem, pa kada sam mu rekao, on me je presekao sa pitanjem: „Pedro, šta ti to znači?“

„Ja sam mu rekao da želim da idem u HRT, da želim da se opet trkam, da sam dugo bio bez toga, a on mi je rekao: „Ti mora da si lud, ali volim što mi je takav rezervni vozač, to znači da smo imali pravog čoveka u timu.“




http://www.f1srbija.rs/index.php/f1-vesti-f1-news/463-red-bull-nije-veliki-tim
 
Mercedes je brži od Red Bulla

Prema navodima nemačkih novina Auto Motor und Sport Mercedes je u dužim stintovima brži od Red Bulla.

Bild se slaže sa ovom izjavom Auto Motor und Sporta, dodajući da je pravi "šampion" testiranja zapravo Mercedes.
"Analiza poslednjih testiranja u Barceloni pokazuju da je tim Rossa Brawna brži od bolida vladajućeg šampiona", navodi se u izveštaju.

Brazilski Globo je citirao Rossa Brawna:" Uvek verujete da imate šampionski bolid, Uvek hoćete takav bolid, a do sada nisam video ništa što bi nam reklo da nemamo takav bolid".

Iako je prošle godine Sauber takodje imao dobar tempo na testiranjima, tim Petera Saubera je rangiran kao drugi na Auto Motor und Sportovoj lestvici. Red Bull, McLaren i Lotus ih slede, pa tek onda "Kompleksi" Ferrari.

Peter Sauber je napisao za Blik novine:"Nikada do sad nije bilo toliko teško odrediti ko se gde nalazi pred početak sezone. Zašto? Zato što su timovi mnogo bliži nego do sad", završio je Sauber.



http://www.f1srbija.rs/index.php/f1-vesti-f1-news/464-mercedes-je-brzi-od-red-bulla
 
Prema navodima nemačkih novina Auto Motor und Sport Mercedes je u dužim stintovima brži od Red Bulla.

То нема логике, јер су и на овим тестирања возачи Мерцедеса као једну од главних мана болида навели управо већу потрошњу пнеуматика.
Тако да у дужим стинтовима све више и више заостају.
Али добро, одговор ћемо добити врло брзо...
 
Montezemolo: Neće „padati glave“

Iako veoma otežano kreću u novu sezonu, Montezemolo tvrdi da za to neće „padati glave“ u Ferrariju.

Čuveni italijanski tim je vrlo rano otpisao sezonu 2011., i počeo da sprema svoj novi, agresivni, izazivač za ovu sezonu, sa novim tehničkim šefom Pat Fry-jom.

Prošle nedelje, šef Ferrarija, Stefano Domenicali je izjavio da ima „punu podršku od predsednika Montezemola.“

Ali, Montezemolo je negirao da će Ferrari postupiti na tipičan način, i odraditi sve-obuhvatne promene u timu.

„Ja uvek svom osoblju pružim svoje poverenje i dam im vremena. Mi još nismo ni počeli, a vi već sumnjate u ljude“, rekao je Montezemolo.

„Ajde da ne pričamo o tome“, dodao je on.

On je priznao da F2012 ima neiskorišćen potencijal.

„Ima par testova i oni su, nažalost, javni. Ali, ja bih sačekao pre nego što donesem odluku o borbi za titulu.“

„Ono što znam od vozača je, da F2012 ima neke negativne elemente, ali ima i pozitivne. Identifikovali smo probleme, i nadam se da oni mogu brzo da se srede“, rekao je Montezemolo.



http://www.f1srbija.rs/index.php/f1-vesti-f1-news/465-montezemolo-nece-padati-glave
 
Izgleda da ce stvarno biti zanimljivo.I kladionice ne znaju kako da postave kvote al o tome cemo za neki dan,
RB je imao problema sa pouzdanoscu[menjac], ne znam kakav je Hamilton ali mi 1.75 protiv Batona izgleda jako privlacno + Alonso-Massa 1.30= duple pare :D
 
Izgleda da ce stvarno biti zanimljivo.I kladionice ne znaju kako da postave kvote al o tome cemo za neki dan,
RB je imao problema sa pouzdanoscu[menjac], ne znam kakav je Hamilton ali mi 1.75 protiv Batona izgleda jako privlacno + Alonso-Massa 1.30= duple pare :D

Ето шта вам је човек кладионичар, уместо да остави неки стручан коментар о утицају нових Пирели пнеуматика на бочно убрзање болида или пак да баци неки коментар о Мари која ће бити тест возач Марусије он прича о тамо неким бројивама и квотама, оће леба да се наједе од тога... ;)

Иначе што се тиче темпа болида има наде, у смислу да су разлике између болида водећих тимова према свим најавама веома мале...
 
maria-de-villota-hot-1.jpg

maria-de-villota-1.jpg
 

Back
Top