Fondacija za otvoreno drustvo- finansiranje dobrog ili losheg?

Da li je Soros svetski spasilac demokratije?

  • Ne, to je cista "globalisticka" agenda.

    glasova: 5 55,6%
  • Da, on podrzava slobodu i prava ljudi.

    glasova: 2 22,2%
  • Ne znam.

    glasova: 2 22,2%

  • Ukupno glasova
    9
SONJA LIHT PODRŽALA VUČIĆA

Vucic-liht-640.png

Uf da li da razmislim pre nego sto se raspishem o ovoj fotki?

Da li je bezbedno ovo komentarisati?
:mrgreen:
 
– Soroš jedva da je Jevrej. Više sam ja Jevrej nego što je on. O njemu verovatno znam više nego vi – on ne ide u crkvu, ne ide u sinagogu. On ne pripada sinagogi, on ne podržava Izrael, on je protivnik Izraela – rekao je Đulijani.
jao, pa sta cete da radite ngovce kada uapsimo ovu vrecu gov.... novca, jel znate ko ce da vas puni posle, gde je penzija?
 
Sustina moje sumnje je IMA LI NEKOG U OVOJ ZEMLJI DA JE FINANSIJSKI NEZAVISAN OD SOROSA?


(shvatitie ovo kao retoricko pitanje)
Ја бих поставио и додатно питање - да ли је и сам Сорош финансијски независтан? Јесте он својим шпекулацијама ојадио неколико држава по свету и силно зарадио на томе, али да ли је то довољно да нахрани толико трутова, а ја лично познајем неколико само код нас.
 
Ја бих поставио и додатно питање - да ли је и сам Сорош финансијски независтан? Јесте он својим шпекулацијама ојадио неколико држава по свету и силно зарадио на томе, али да ли је то довољно да нахрани толико трутова, а ја лично познајем неколико само код нас.
ma gotov je, nema vise, isto kao i klinton fondacija, isluzena mustikla... rotsildska... mozda mu vucici uplati 2 milke jer je pametan
 
Ono kad si suveren:

Russia Bans George Soros Groups Due To ‘Security Threat’

George Soros, the billionaire hedge fund manager whose billions have heavily influenced politics worldwide in places like Serbia, Ukraine, and the United States, may soon find his organizations banned in Russia.
Russia, has moved to bar activity from Soros' two main influential organizations, The Open Society Foundation and The Open Society Institute. Russia's General Prosecutor’s Office said that the organizations, “represents a threat to the foundations of the constitutional system of the Russian Federation and the security of the state.”

https://www.mrctv.org/blog/russia-bans-george-soros-charities-due-security-threat
 
Da li ima neko neko ko ce hladne glave i racionalno da mi objasni sledeci potez ove fondacije posto ja postajem pomalo paranoicna danas. :mrgreen:

Ovo je sa njihovog sajta gde opisuju svoje delovanje na teritoriji Srbije. Dakle oni su jos u periodu od 2000 do 2003 svoje kancelarije u Pristini i Podgorici odvojili i pre proglasenja nezavisnosti.

Mozete videti dokument na ovom linku
izvor : http://www.fosserbia.org/sr/dokumenti.html

Screenshot (247).png



Ja sam iz Vojvodine i poslednje sto zelim su nemiri u Vojvodini.:mrgreen:
A onda me zabrinjava sledeca informacija.

Naime na sajtu fondacije nema kontakta za njihov ofis u Novom Sadu a postoji jedan kontakt koji moze da se nadje.
Pitam se zasto?
Da li je taj ofis zatvoren? Ako nije, zasto tog kontakta nema na zvanicnom sajtu?

Screenshot (248).png
 
Nije spisak nepododbnih nego vidim da u ovoj zemlji ne sme da se dovede u pitanje delovanje nikoga ko prima donacije iz inostranstva.

Pa me zanima kako vi ocenjujete njihovo delovanje u Srbiji kao pozitivno ili kao negativno.
Drzava Srbija prima donacije iz inostranstva. Svi dovode u pitanje delovanje Drzave Srbije.

Humanitarne organizacije u Srbiji, primaju donacije iz inostranstva. Pocev od Crvenog Krsta, Lekara bez granica u Dalmatinskoj ulici u centru Beograda itd, vrlo su cesto bili na tapetu

SDR pod palicom UNHCR u Svetozara Miletica u Centru Beograda, i oni su cesto bili na tapetu

Religijske zajednice u Srbiji primaju donacije iz inostranstva, recimo islamske medrese, ili razne druge i mnogo opasnije sektaske zajedinice, za koje znamo tipa moroni iz Amerike, sajentoloske grupe, ili recimo vrlo opasna grupa ljudi koja se krije iza udruzenja ravnozemljasa u Kneza Milosa, opet u centru Beograda.

Razne neprofitne organizacije u Srbiji iz raznih oblasti dobijaju donacije iz inostranstva

Razne interesne grupe u Srbiji dobijaju donacije iz inostranstva

Razni pojedinci po raznoraznim osnovama dobijaju donacije iz inostranstva. Recimo ministar Vulin dobija iz Canade

Ono sto si verovatno zeleo da pitas je sta sa onima cije je delovanje u Srbiji subverzivno, odnosno sluzi interesima stranih entiteta a na stetu Srbije
 
To je moje pitanje, odnosno da li je tako.

Ja se slazem sa dobrim delom njihovih aktivnosti ali postavljam pitanja motiva.
Pa, ljudi koji pomazu Srbiji da recimo unapredi putnu mrezu kao zajednicki projekat EU, transport kao Japanci, pomoc u oblasti zastite od prirodnih katastrofa kao na primer Rusi, zatim reforme sudova kao Nemci i Norvezani, zastita prirodne sredine kao Holandija, itd, itd, ti su izuzetno dobrodosli

Medjutim organizacije koje u Srbiji sponzorisu anti srpske interese, koji su antisrpski jer tako mislim bar pola gradjana, a ne samo V.Seselj

Takve treba staviti pod lupu i proveriti i nadzirati dal krse zakone R.Srbije. ako ne krse zakone, ne moze im se dirati u aktivnosti. Ako krse, zna se, tuzilac, bajbokana.

Mislim da je @a bre Milun vrlo zainteresovan za ovakve organizacije, jer tamo na divanu pored zemljoradnicke zadruge to glavna osovina dnevnih razmisljanja, a ima i iskustvo jer je jednom i bio na putu u inostranstvo

Deder Milutine, da se pojasni ljudima ko pije krv Srbima, al iznutra onako kurvinski
 
Takve treba staviti pod lupu i proveriti i nadzirati dal krse zakone R.Srbije. ako ne krse zakone, ne moze im se dirati u aktivnosti. Ako krse, zna se, tuzilac, bajbokana.

Ko njih stavlja pod lupu?

I kako je moguce da mi zivimo u zemlji gde jedan NVO (+FPN, na kom ima zaposlenih ih NVO) organizuju razgovor vlade i opozicije?

Kakva je to drzava gde mi ne umemo sami da se organizujemo?
Da li moze neko da zamisli da u recimo UK dodje neki NVO i organizuje razgovor vlade i opozicije.
 
Ko njih stavlja pod lupu?

I kako je moguce da mi zivimo u zemlji gde jedan NVO (+FPN, na kom ima zaposlenih ih NVO) organizuju razgovor vlade i opozicije?

Kakva je to drzava gde mi ne umemo sami da se organizujemo?
Da li moze neko da zamisli da u recimo UK dodje neki NVO i organizuje razgovor vlade i opozicije.
Da, moze. Open society vodi otvorenu kampanju protiv republikanske stranke tj Trampa vec duze vreme i to ozbiljnim parama
Ali u zemljama kao UK ili USA su ljudi koji brinu za drzavu pa im to ne treba.
U Srbiji su ljudi koji brinu za sebe a drzava im je krava muzara. Kradu i na zapadu, al u Srbiji samo kradu. Za narod i drzavu 0.
Razumes
Bore se i dolaze na vlast iz apsolutno drugacije perspektive
 
Pa ne mozes ti dokazivati subverzivnu delatnost u Srbiji...
Sam srbin je subverzivan, da komsiji crkne krava, ili necemo put koji nam treba kroz selo , zato sto si ti doveo besplatno ministarstvo za infrastrukturu pa ce da se u pamcenju sela da vodi da si ti zasluzan...

Svi politicari od Slobe a i pre Slobe do danas su subverzivni....SVI.
Narod je masovno subverzivan prema svojoj deci, zbog sujete i mentaliteta , a kamoli prema drugima..


A da ne pricam o osnovnim zakonima glupaka, a to je da sve sto ima razlicito misljenje od glupaka , je ili pakosno ili glupo....
A Srbija je danas toliko unazadjena u glupost i IQ javni je i ispod 71 72, a prosecni je daj boze oko 74, a 90 je ona granica od 2%...koju danas ne doseze ni jedan promil a kamoli 2% ili 1%.. Granica za debila je 60, pa ti sad tumaci kako se tebi cini okruzenje...
Logika kao nauka je neupotrebljiva u Srbiji...
 
Poslednja izmena:

Back
Top