ФОЛКСДОЈЧЕРИ ТРАЖЕ НАТРАГ ИМОВИНУ У ВОЈВОДИНИ!

sve je moguce...ali sa restitucijom se previse ceka...mora da ima neka zackoljica osim ove da bratija rasproda nacionalizovanu imovinu poznatih vlasnika svojim prijateljima a da to posle svi gradjani srbije preko budzeta isplate vlasnicima...
Ma pitaj Boga kakve su oni nove ugovore sklapali sa Nemcima zadnju deceniju.............ova prefrigana Merkelova ce te nase slepce u svakom momentu prevesti zedne preko vode:roll:
 
Nemachka je platila ratnu odshtetu Jugoslaviji koliko ja znam. Kada prichamo kako se to radi u EU, pomenucu to da je Francuska pre par godina platila odshtetu Svajcarskoj, zbog razaranja jednog svajcarskog gradica kojeg su opustoshile napoleonove snage josh. Tako da molim anti-evropejce da malo manje drze usta otvorena ne bi li im uletela muva misleci da je septicka jama ;)

Сјајно! Веома сам срећна што чујем да је Француска платила одштету Швајцарској!
Колико оно беше Европских цивилизованих земаља које су саставу НАТО пакта
удружено разарале Србију 1999. и заједно са Америком окупирале Косово и Метохију?
Да се онда и ми надамо да ће и нама платити за ратну одштету од 1999?
Али лицемерна Европа је рекла " да земља није била међународно призната" и да се против НАТО не може водити судски процес за агресију на Србију.
Мислим да ти је потребан курс из правописа, историје... о патриотизму да не говорим ...
Вероватно се овакав стил изражавања ,цинизам и неваспитање, какав си ти показао овде, негује у "вољеној Европи".
 
Sve vise mi pada na pamet da je ova vlast dosla 2000-te godine pod uticajem zapada da bi pomogla da se rascerupa ionako siromasna Srbija - radi tudjih interesa.

Sta smo imali od tog zapada ako sada treba jos da placamo?

Medutim, ako se nasi nadaju restituciji, onda imaju isto pravo i oni.

Zato je sada nemoguce sprovesti je, pa ce i jedni i drugi dobiti - mucak.

Srbija, ako ikada ima nameru da postane PRAVNA DRZAVA, ne moze da se bazira NA TUDJOJ IMOVINI!

Ono sto je UKRADENO i OTETO u celom svetu MORA DA SE VRATI LEGITIMNIM VLASNICIMA!

Sa kojim to MORALNIM PRAVOM Srbija trazi da joj se vrati zemlja na Kosovu, a sama ne vraca sto je OTELA DRUGIMA!?

Svi ugovori, kojima su te nekretnine prodate drugim licima (tajkunima ili ko zna kom) - SU PRVNO NEVAZECI, NISTAVNI. To je isto kao kada neko proda ukradeni auto - takav ugovor nigde na svetu se ne vazi.

Naravno, ne moze sve da se vrati, ali se moze ISPLATITI ODSTETA za ono sto se ne moze vratiti (kuce u kojima vec decenijama zive ljudi).

Cak ta odsteta NE TREBA DA BUDE u realnoj trzisnoj vrednosti i da se ispalti u jedan mah, nego se moze isplacivati u nekoj vrsti SIMBOLICNE VREDNOSTI, 10-20 godina.

Ali, nesto SE MORA URADITI!
 
Srbija, ako ikada ima nameru da postane PRAVNA DRZAVA, ne moze da se bazira NA TUDJOJ IMOVINI!

Ono sto je UKRADENO i OTETO u celom svetu MORA DA SE VRATI LEGITIMNIM VLASNICIMA!

Sa kojim to MORALNIM PRAVOM Srbija trazi da joj se vrati zemlja na Kosovu, a sama ne vraca sto je OTELA DRUGIMA!?

Svi ugovori, kojima su te nekretnine prodate drugim licima (tajkunima ili ko zna kom) - SU PRVNO NEVAZECI, NISTAVNI. To je isto kao kada neko proda ukradeni auto - takav ugovor nigde na svetu se ne vazi.

Naravno, ne moze sve da se vrati, ali se moze ISPLATITI ODSTETA za ono sto se ne moze vratiti (kuce u kojima vec decenijama zive ljudi).

Cak ta odsteta NE TREBA DA BUDE u realnoj trzisnoj vrednosti i da se ispalti u jedan mah, nego se moze isplacivati u nekoj vrsti SIMBOLICNE VREDNOSTI, 10-20 godina.

Ali, nesto SE MORA URADITI!

:per: :per: :per:
 
Ne PO vojvodini nego po Jugoslaviji Banatski Nemci iz SS divizije Princ Eugen su poklali hiljade i hiljade ljudi širom Jugoslavije.

Aco, smanji dozivljaj.

Nije to bilo tako.

Folksdojceri su se, uglavnom svi, borili (i umrli) na istocnom frontu.

A Vojvodini su znatno vise koristili u ratu nego stetili.

U vise navrata oni su kocili zahuktale Madjare....

Da nije bilo njih jos mnoga mesta bi u Vojvodini (narocito Banatu) otisla pod led.
 
Aco, smanji dozivljaj.

Nije to bilo tako.

Folksdojceri su se, uglavnom svi, borili (i umrli) na istocnom frontu.

A Vojvodini su znatno vise koristili u ratu nego stetili.

U vise navrata oni su kocili zahuktale Madjare....

Da nije bilo njih jos mnoga mesta bi u Vojvodini (narocito Banatu) otisla pod led.

J*b*t, nisam znao da su Folksdojčeri bili aktivisti Vojske spasa.
A što su držali seoske bunare, pa kad se Lala najede šunke crkava od žeđi, to ništa?
 
Ne znam zato, ali znam da je ratna otsteta "naplacena" privatnom imovinom ondasnjih Nemaca, koji su odmah po dolasku u Nemacku od drzave Nemacke dobili otstetu, dobre placeve i dobre pare...............znam to zato sto nedaleko od Minhena postoji selo u koje su se doselile te Svabe, koji su u stvari i izgradili to mesto.............tako da sam sigurna da je to regulisano, i da oni nemaju sta da traze u Srbiji, oni su svoje racune naplatili

zeno jesi li ti uopce svjesna neznanja i gluposti koje ovdje prosipas? :dash::dash:
to je nevjerojatno
 
J*b*t, nisam znao da su Folksdojčeri bili aktivisti Vojske spasa.
A što su držali seoske bunare, pa kad se Lala najede šunke crkava od žeđi, to ništa?

Mnogo ti ne znas, a o mnogo cemu se nije pricalo i jos se ne prica....

Kada su Madjari pobacali Srbe pod led u Zablju i Curugu, krenuli su preko mosta na Tisi da ih bacaju pod led u Coki, Padeju, Ostojicevu...

Tamo su ih, na banatskoj strani, docekali folksdojceri i umalo je doslo do oruzanog okrsaja.

Raspitaj se malo kod starih Srba u Coki (starosedelaca) i okolini, sta oni misle o folksdojcerima.

Da znas.
 
Aco, smanji dozivljaj.

Nije to bilo tako.

Folksdojceri su se, uglavnom svi, borili (i umrli) na istocnom frontu.

A Vojvodini su znatno vise koristili u ratu nego stetili.

U vise navrata oni su kocili zahuktale Madjare....

Da nije bilo njih jos mnoga mesta bi u Vojvodini (narocito Banatu) otisla pod led.

Skoro niko od njih nije bio na Istočnom frontu.
Svi su bili u Jugoslaviji.
 
Nemachka je platila ratnu odshtetu Jugoslaviji koliko ja znam. Kada prichamo kako se to radi u EU, pomenucu to da je Francuska pre par godina platila odshtetu Svajcarskoj, zbog razaranja jednog svajcarskog gradica kojeg su opustoshile napoleonove snage josh. Tako da molim anti-evropejce da malo manje drze usta otvorena ne bi li im uletela muva misleci da je septicka jama ;)

BRD (tadasnjaa zap. Njemacka) je platila ratnu odstetu Jugoslaviji. sva dokumentacija oko toga je u Arhivu u Beogradu koji je, kako sam cula, djelomicno dostupan..o tome je kod nas svojevremeno pisao Goldstein i ostali (upravo zbog te odstete su napuhani sveukupno stradali jugoslaveni) Protjerani Njemci imaju jako dobre i politicki utjecajne organizacije, tako da ce se vecim dijelom oteta imovina morati vratiti (odnosno kompenzirati) Jedina od svih ist. eu drzava koja je "prisilila" Njemacku da kao drzava nece traziti povrat imovine je Ceska, ali ostaje pravo privatnih tuzbi..Slo i .RH je veci dio tog povratka vec rijesila....mislim da ce Srbija, najkasnije prije ulaska u EU to pitanje morati rijesiti
 
Naravno da im necemo vratiti.

Ma lako se da sve namiriti! Ispostaviti racun za ratnu stetu i stradanja u Srbiji u periodu 41-45-g. Zna se kome i zarad cega pa ce se racuni namiriti! Pa da vidimo kakve ce i cije aspiracije prema Srbiji biti zanimljive?Ovako, bre uzjahali, svi nesto traze, vreme je da se okrene list!:per::per::per:
 
BRD (tadasnjaa zap. Njemacka) je platila ratnu odstetu Jugoslaviji. sva dokumentacija oko toga je u Arhivu u Beogradu koji je, kako sam cula, djelomicno dostupan..o tome je kod nas svojevremeno pisao Goldstein i ostali (upravo zbog te odstete su napuhani sveukupno stradali jugoslaveni) Protjerani Njemci imaju jako dobre i politicki utjecajne organizacije, tako da ce se vecim dijelom oteta imovina morati vratiti (odnosno kompenzirati) Jedina od svih ist. eu drzava koja je "prisilila" Njemacku da kao drzava nece traziti povrat imovine je Ceska, ali ostaje pravo privatnih tuzbi..Slo i .RH je veci dio tog povratka vec rijesila....mislim da ce Srbija, najkasnije prije ulaska u EU to pitanje morati rijesiti

Dali je bas tako? To najbolje znaju Vili i Tito! A tek sta mislis o raznim masovnim streljanim Srbima i njihovim potomcima,sta mislis o logorasima opet Srba, po raznim konc. logorima. A tek o pljackanju? Sta mislis da je neko lud i zaboravi tek tako? To se ne ZABORAVLJA! Bogami tesko da postoji i cifra kojom bi se ovakve stvari mogle nadoknaditi! Zato ne zanosi se glupostima inace samo po ovim osnovama Nemacku bi bilo vrlo tesko oporaviti. Samimtim neverujem da ima kurazi da nesto zvanicno na tu temu uopste i spomene, mada je siptomaticno vrlo ucljiva zelja pojedinaca da se stvori podloga za scenario koji bi Nemacku do takvog cilja doveo! Zato dalje sugave prste od Srbije DOSTA JE BILO! :cool::cool::cool:
 

Back
Top