Folk/Pagan/Viking metal

pa album koji je mene uveo u ove vode je bio od ensiferuma - iron i oduševio me je. mada ja sam i pre toga slušala metal, pa mi je bilo "lakše".
možda za početak bolje da uzmeš od korpiklaani - spirit of the forest ili voice of wilderness, od eluveite - slania i npr. od cruachan - folk lore... pa ako ti se to svidi, pođi dalje... žanr je dosta širok.

ENSIFERUM je zakon folk metala. I ovi ostali albumi koje si navela su isto super. Btw, sad me podseti da nisam odavno slusao Cruachan :)
Takodje, poslusajte i Wintersun. To je bend bivseg frontmena Ensiferuma. Ima jos dosta dobrih bendova ali ovi su sasvim ok za pocetak.
 
Zahvaljujem :ok:
Inace slusam americku urbanu muziku (hip hop, r&b), ali trudim se da prosirim vidike... Mislim da cu poceti sa ovima sto ne vriste bas puno :) Hvala jos jednom
drago mi je da ima još ljudi koji nemaju predrasuda i koji bi da probaju nešto novo, i što kažeš, prošire vidike. iskreno se nadam da će ti se svideti. ; )

ENSIFERUM je zakon folk metala. I ovi ostali albumi koje si navela su isto super. Btw, sad me podseti da nisam odavno slusao Cruachan :)
Takodje, poslusajte i Wintersun. To je bend bivseg frontmena Ensiferuma. Ima jos dosta dobrih bendova ali ovi su sasvim ok za pocetak.

ja wintersun obožavam do imbecilnosti :lol: mada jari meša puno žanrova, pa ja njih ne bih savetovala odmah početnicima (ako si se njima obraćao), ne može se svrstati nikako u čist folk. ali za kasnije je moja naiskrenija preporuka.
 
Питање за све металце:

1) Да ли се облачите у складу са музиком коју слушате?
2) Да ли се дрогирате?
3) Да ли сте секташи/ сатанисти?

Извињавам се , знам да је ово офтопик, али нисам знала где да питам, а боље овде него да отварам посебну тему ;)
 
oblacim se kao true norveski black metalac
true-norwegian-black-metal-cvr.jpg

u sobi imam obrnut krst,pa cesto radim neke rituale...
@ tema
folk pagan viking metal mi je jedan od omiljenih pravaca!!!!!!!!
 
oblacim se kao true norveski black metalac
true-norwegian-black-metal-cvr.jpg
Изгледаш страшно! :sad2:
Јел девојке то воле?

u sobi imam obrnut krst,pa cesto radim neke rituale...
А јел се молиш пред тим крстом, или је само за украс?
Можеш ли помоћу тих ритуала да добијеш добру оцену у школи, а да ништа не учиш?
 
Изгледаш страшно! :sad2:
Јел девојке то воле?

А јел се молиш пред тим крстом, или је само за украс?
Можеш ли помоћу тих ритуала да добијеш добру оцену у школи, а да ништа не учиш?

1. otkidaju kad me vide takvog
2. molim se satani
3. true norveski blacker moze sve...
 
Питање за све металце:

1) Да ли се облачите у складу са музиком коју слушате?
2) Да ли се дрогирате?
3) Да ли сте секташи/ сатанисти?

Извињавам се , знам да је ово офтопик, али нисам знала где да питам, а боље овде него да отварам посебну тему ;)

1) Da
2) Kad imam para za to
3) Da,ovo drugo
 
Falkenbach, Eluveitie, Kampfar, Finntroll... Klasika.

Mada, ono o čemu sam skoro razmišljala jeste o nekim našim bendovima koji sviraju ovaj žanr... Recimo da sam upoznata sa radom grupa ''Zaklan'' (black/pagan metal) i ''Kagan'' (više pagan nego folk, ali ljudi se trude, to im priznajem)... Kraj liste. Da li neko može da navede još grupa?
 

Back
Top