ФК ПАРТИЗАН сезона 2018/19

Ko je najbolje resenje za klupu Partizana za narednu sezonu?

  • Ostanak Djukica

  • Vladimir Ivic

  • Ilija Stolica

  • Matjas Kek

  • Darko Milanic

  • Niko od navedenih


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
a71a1450-813b-4b69-a2c1-66GLGL-1000x500.jpg


Nek je sa srećom. :)
 
Na pocetku kilavo, posle smo se lepo rastrcali i istrcali. Drugi gol, lepotica, dokaz da se u Partizanu nesto i trenira. Na minus 7 smo i dalje u igri, u dometu su nam i dalje. Samo do zime da bockamo sto vise pobeda pa da se onda pregrupise i rastera ovaj silni skart.

Svetu Markovica i Djerleka slobodno neka uvaljaju nekome odmah, nisu oni extra kalibar.

Uhvatio se Bata u kostac i ne misli da popusta, voljni momenat i trcanje su na gornjem nivou mogucnosti, fali jos kvaliteta u svim linijama.
 
Ne bih potcenjivao Svetu i Djerleka....tacno je da imaju mana ali jos su mladi i realno oni i ne treba da igraju vec da sa klupe cekaju sansu i mnogo rade na treninzima (druga je prica sto smo u takvoj situaciji da su nam oni jedini izbor). Ima tu potencijala ali treba vremena. Previse ocekujemo od mladih igraca nisu svi kao Jovetic ili Milenkovic pa da odmah pokazu talenat za neke treba strpljenje. Ni u kom slucaju ne treba da ih prodamo na zimu.
Bata odlicno radi, kako cujem promenio je skroz nacin rada na treninzima uneo mnoge novine.....sve ce to biti bolje i bolje kako vreme odmice, imamo mladu ekipu i velik prostor za napredak.
 
Ne bih potcenjivao Svetu i Djerleka....tacno je da imaju mana ali jos su mladi i realno oni i ne treba da igraju vec da sa klupe cekaju sansu i mnogo rade na treninzima (druga je prica sto smo u takvoj situaciji da su nam oni jedini izbor). Ima tu potencijala ali treba vremena. Previse ocekujemo od mladih igraca nisu svi kao Jovetic ili Milenkovic pa da odmah pokazu talenat za neke treba strpljenje. Ni u kom slucaju ne treba da ih prodamo na zimu.
Bata odlicno radi, kako cujem promenio je skroz nacin rada na treninzima uneo mnoge novine.....sve ce to biti bolje i bolje kako vreme odmice, imamo mladu ekipu i velik prostor za napredak.

Batu su još kao igrača karakterisale odlična fizička sprema i borbenost...u svemu ostalom je bio jedan sasvim prosečan bek..znao je kako da nadomesti svoje nedostatke i limitiranost i nadam se da ce to preneti i na ove sadašnje koji konačno pokazuju znake života.
 
Bati je trebalo vise od mesec dana da ih nauci prvu lekciju, a to je sta ko NE sme da radi. Epilog smo videli danas, da lopta ide brze, da se pozadi ne komplikuje. Lekciju jedino nije naucio (niti ce moci ikada do kraja) levi Miletic. Na zalost, ogranicen je kao terasa, nakon Nisa je i u glavi otisao u aut, tako da se nadam da polako ali sigurno privodi kraju svoju epizodu u Partizanu.

Zdjelar je i dalje u nemilosti sto je apsolutno zasluzio, Scekic dosta bolje odradjuje defanzivu i krpi. Zdjelara podvodim kao jednu od vecih zabluda Ivice Ilieva, projektovani naslednik Evertona ni u jednom trenutku to nije opravdao. Bata je to odmah detektovao i doveo Scepana.

Sta se desava sa Zlatanom Sehovicem, da nema slucajno Sidu? Decko leci povredu misica vec 3 meseca.

Nadam se da se Bambi uskoro vraca na teren, da dobijemo opciju vise u napadu, da je zalecio sve svoje hronicne probleme i da hoce jos malo da igra fudbal. Sa njim u optimalnom modu mozemo da budemo jos ubojitiji.

Sveta i Djerlek jesu mladi i treba da napreduju ali nisu klasa da bi trebali za njima da placemo. Zbog toga necu ni trepnuti ako klub resi da ih proda na zimu radi krpljenja budzeta, jer verujem da nimalo losiji igraci vec cekaju svoj red da uskoce u rad sa prvim timom. Sveta previse pliva i ispada za jednog stopera, nije ni 30% od Blekija, Djerlek je mek, ne ide 1 na 1, fali mu drcnost i bezobrazluk, nije spektakularno brz, ima 50-ak kilograma te ne moze da se racuna da cuva i drzi loptu, nekako mi je deluje zaglavljeno izmedju pozicija gde ni za jednu nije dovoljno dobar. Povrh svega bi najvise voleo da me demantuju i da ja lepo pojedem sve ovo ovde napisano, da se razumemo.
 
Đerlek igra totalno van pozicije, a i još je zelen za seniorski nivo fudbala.
Ja i dalje na kapiram zbog čega ne probaju Kokira. On je već dve godine najdominantniji u omladinskom timu.

Isto tako mi nije jasno zbog čega je recimo Sveta Marković dobio šansu pre Zekaja, koji je stena od igrača, a može da igra i štopera i zadnjeg veznog.
Eno ga, ode u Lil bez minuta u prvom timu Partizana.
 
Poslednja izmena:
Kao sto je onomad bio precenjen Saponjic, isto su sad precenjeni i izvikani Sveta i Djerlek. Nadam se da je Bata ukapirao da nema vajde gurati Miletica i da ce od sad Urosevic igrati beka. Kad malo bolje razmislim, mi krstenog levog beka nismo imali jos od Obradovica. Eto mozda je (bar meni) Lekovic delovao kao solidno resenje.
 
Kao sto je onomad bio precenjen Saponjic, isto su sad precenjeni i izvikani Sveta i Djerlek. Nadam se da je Bata ukapirao da nema vajde gurati Miletica i da ce od sad Urosevic igrati beka. Kad malo bolje razmislim, mi krstenog levog beka nismo imali jos od Obradovica. Eto mozda je (bar meni) Lekovic delovao kao solidno resenje.

Vladimir Volkov u prvoj polusezoni, pre povrede, kada smo ga doveli iz neke Belorusije. Tada je gazio i nije se osvrtao.
 
Nikad mi nece biti jasno, zasto slava u fudbalu? Koji je to obicaj? I cemu sluzi? Klasican turban folk! Niti je fudbal nastao u Sbiji, niti su vecina ovdasnjih klubova propraceni popovima pri osnivanju...
Није слава у фудбалу него слава спортског друштва.Многа друштва, фирме и удружења у Србији имају славу крени од школства, риболоваца, рудара, болничара па надаље, не видим проблем у томе.
Партизан је славу почео да слави деведесетих година али то медијски није било пропраћено као последњих десетак година, у сваком случају не може да шкоди.:)
Времена се мењају, оно што је мало дегутантно је то што су се осведочени комунисти прешалтовали и постали највећи верници и то под старе дане, што каже Неозбиљни до скоро љубио петокраку а сада славски колач.:sad2:
Сашу Илића, Стојкета већ могу да разумем расли су ипак у другом амбијенту.
 
Mirkovic je napravio sada već evidentan pomak u igri, u odnosu na neke mečeve u startu koje je vodio vidi se da je izvukao pouku. Treba još da ubaci i Kokira, da priprema tim za sledeću sezonu. Nadam se da će Djerleka i Markovića prodati na zimu jer po meni nisu veliki potencijal a bilo bi dobro da zadrže Jankovića jer mu je Mirković našao pravu ulogu. U svakom slučaju ostaje mu da čeka neka bolja vremena i promenu vlasti u državi .
 
Nikad mi nece biti jasno, zasto slava u fudbalu? Koji je to obicaj? I cemu sluzi? Klasican turban folk! Niti je fudbal nastao u Sbiji, niti su vecina ovdasnjih klubova propraceni popovima pri osnivanju...

Kod nas se uopšte ne zna šta je slava.
To je porodični praznik s ručkom za najužu porodicu, uz misli na pretke čija je slava nasledjena.
Popodne dolaze gosti na čestitanja, na desetak minuta, na sitne kolače i kafu.
Slave institucija, stranaka, zanata, pa i klubova daleko su od onoga što je slava, to su cirkusi.
Takav običaj, kao i slave sa mnogo gostiju, uz veselje a ne tiha sećanja, datira iz vremena posle Prvog svetskog rata, kada je mnogo porodica ostalo bez domaćina.
Stvar je danas poprimila karikaturalne oblike.
 
Poslednja izmena:
Није слава у фудбалу него слава спортског друштва.Многа друштва, фирме и удружења у Србији имају славу крени од школства, риболоваца, рудара, болничара па надаље, не видим проблем у томе.
Партизан је славу почео да слави деведесетих година али то медијски није било пропраћено као последњих десетак година, у сваком случају не може да шкоди.:)
Времена се мењају, оно што је мало дегутантно је то што су се осведочени комунисти прешалтовали и постали највећи верници и то под старе дане, што каже Неозбиљни до скоро љубио петокраку а сада славски колач.:sad2:
Сашу Илића, Стојкета већ могу да разумем расли су ипак у другом амбијенту.

Sve ja to kapiram, ali ako se vodimo nekim tradicijama, cemu sada ili devedesetih vracanje na nesto sto u startu nije bilo zamisljeno. Da skodi ne moze, ali ne moze ni da pomogne. Samo deluje da preko noci Partizan ili sve ostalo iz YU postaje nesto sto nije. Kada govorim o slavi, kakve veze ima bog ili slava sa Partizanom ili bilo cime u sportu? I jos na sve treba mediji da proprate okretanje kolaca bivsih komunista i socijalista, a danas SNS-a...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top