Filozofija glasača i religija vlasti

.. dragon .. vidim ovo bogu hvala .. .. a osjećam se kao komunista .. nešto malo .. .. pa mi izgleda da sve razumijem .. vidi je li tako ..
.. vjeruješ u religiju .. i u boga .. pa vjeruješ u red u tradiciju u obitelj u srpstvo .. i u nekog ko će to da čuva .. .. i treba ti vlast ..
.. ti da si u njemačkoj 30 i neke vjerovao bi u hitlera .. tvoje demokratsko pravo .. ali bi zato milijuni ljudi najebali .. i ti bi svojim glasom .. u tome učestvovao .. ?
.. kviz pitanje je sljedeće .. šta će bog s tobom .. .. preuzimaš odgovornost za vlast .. ? .. kao što bi za hitlera .. ? .. rekao bi .. šta .. ? .. mislili smo izgraditi bolji svijet .. ? .. neko .. jebaj ga bože .. uvjek mora da najebe .. ? .. .. i šta bi bog na to rekao .. ?
.. bilo koga da glasaš .. pazi .. glasaš vlast .. tek ako ne glasaš .. mogao bi reći bogu .. nisam znao šta bi .. i odjebao sve .. .. a sad se ti jebi i radi šta hoćeš samnom ..
 
.. dragon .. vidim ovo bogu hvala .. .. a osjećam se kao komunista .. nešto malo .. .. pa mi izgleda da sve razumijem .. vidi je li tako ..

Ne smatram da je tako

.. vjeruješ u religiju .. i u boga .. pa vjeruješ u red u tradiciju u obitelj u srpstvo .. i u nekog ko će to da čuva .. .. i treba ti vlast ..

Ni ovo nije bas tako
.. ti da si u njemačkoj 30 i neke vjerovao bi u hitlera .. tvoje demokratsko pravo .. ali bi zato milijuni ljudi najebali .. i ti bi svojim glasom .. u tome učestvovao .. ?
.. kviz pitanje je sljedeće .. šta će bog s tobom .. .. preuzimaš odgovornost za vlast .. ? .. kao što bi za hitlera .. ? .. rekao bi .. šta .. ? .. mislili smo izgraditi bolji svijet .. ? .. neko .. jebaj ga bože .. uvjek mora da najebe .. ? .. .. i šta bi bog na to rekao .. ?
.. bilo koga da glasaš .. pazi .. glasaš vlast .. tek ako ne glasaš .. mogao bi reći bogu .. nisam znao šta bi .. i odjebao sve .. .. a sad se ti jebi i radi šta hoćeš samnom ..

Smatram da nije u redu osudjivati generalno glasace sto su glasali za ovu ili onu vlast. Ono sto mislim da treba vrednovati kod svakog glasaca pojedinacno jeste njegovo licno uverenje da ce vlast za koju glasa da bude onakva kakvom je on smatra.
Jednostavnije, ako ja znam da je moj komsija glasao za nekoga iz uverenja da ce taj neko stvarno napraviti boljitak ZA SVE sigurno mu necu zameriti sto nije imao vremena, obrazovanja, para, prijatelja, informacija - da je glasao pogresno.
I jos jedna stvar. Svi koji su glasali nemaju uticaja na vlast posle izbora (linkovani tekst postavljaca teme o tome govori, vidi), a svaka vlast je sigurno pod mnogim uticajima. Ne mozemo ocekivati da glasaci snose odgovornost za postupke vlasti.
Za ovo zadnje - orjentacija nam je izgleda razlicita ali hvala ipak :)
 
Ti zmaju od nočaja, jednostavno se nisi potrudio da razumeš Alima...Demokratsko pitanje je po njemu veoma loše pitanje u osnovi jer ne odgovara na ontološka pitanja o postojanju uopšte (o Bogu ,o sebi o
konstelaciji društvenih odnosa o kojima učestvuješ presudno...),ali i o problemu odgovornosti za nečinjenje...Promisli još...
 
.. ***** alime .. fišermane .. kad ga fišermani krenu tumačiti .. .. to kao prvo ..

.. a kao drugo .. zmaju .. jebada glasača kad dođe pred bogom biti će ogromna .. on neće odgovarati što je glasao za krivog .. njega će bog odjebati što je glasao ..
.. religijac .. na kraju .. dolazi do molitve .. koja moli da boga nema .. i znaš pizdariju .. ? .. ne bude mu uslišana ..
 
.. ima nešto oko tog glasanja što nisam znao .. a uklapa se .. barem po nečemu ..
.. ne gledam više tu digičiju .. a i hrvate slabo .. a to nije sasvim beznačajno .. .. sa moje točke gledišta ..
.. ima jedan .. bepe grilo .. mislim da je komičar .. i zao sam ga prije malo .. pravio je cirkuse .. vikao .. pričao o svemu .. o politici i političarima .. zajebavao ubitačno .. ali pametno .. jako pametno ..
.. ali sada stvara neku .. stranku protiv stranaka .. .. i dobiva .. .. mislim da je u parmi njihov gradonačelnik .. .. a sada stoji sa glasovima .. po anketama .. na 15% .. berluskoni na 19 a lijevi na 23 čini mi se .. dakle izrazito visoko .. sa temdencijom rasta ..
.. program mu je .. uglavnom .. održivost socijala manje plaće politici .. odjebati staru politiku .. ali i pad berlina kao centra moći .. .. a ključ .. neposredna demokracija .. i internet ..
.. eto .. pokušavaju ljudi .. možda se ponešto i izrodi ..
 
.. ima nešto oko tog glasanja što nisam znao .. a uklapa se .. barem po nečemu ..
.. ne gledam više tu digičiju .. a i hrvate slabo .. a to nije sasvim beznačajno .. .. sa moje točke gledišta ..
.. ima jedan .. bepe grilo .. mislim da je komičar .. i zao sam ga prije malo .. pravio je cirkuse .. vikao .. pričao o svemu .. o politici i političarima .. zajebavao ubitačno .. ali pametno .. jako pametno ..
.. ali sada stvara neku .. stranku protiv stranaka .. .. i dobiva .. .. mislim da je u parmi njihov gradonačelnik .. .. a sada stoji sa glasovima .. po anketama .. na 15% .. berluskoni na 19 a lijevi na 23 čini mi se .. dakle izrazito visoko .. sa temdencijom rasta ..
.. program mu je .. uglavnom .. održivost socijala manje plaće politici .. odjebati staru politiku .. ali i pad berlina kao centra moći .. .. a ključ .. neposredna demokracija .. i internet ..
.. eto .. pokušavaju ljudi .. možda se ponešto i izrodi ..
Đaba krečanje-eno ona dvojica iz drugog kruga se slizali u zgradi precedništva...Vlas je slas...
 
Narod je taj koji daje punomoć državi i vlasti.
Na osnovu svoje slobodne volje narod i država sklapaju društveni ugovor, kojim prenose dio svog suvereniteta na više tijelo. I to tijelo postoji isključivo da sprovodi volju naroda. Mada, negdje u koracima smo izgubili tu misao.... Možda se nekad i opametimo....

errrrmmm ... ti nisi pročitao linkovani tekstitj?
 
Jednostavnije, ako ja znam da je moj komsija glasao za nekoga iz uverenja da ce taj neko stvarno napraviti boljitak ZA SVE sigurno mu necu zameriti sto nije imao vremena, obrazovanja, para, prijatelja, informacija - da je glasao pogresno.
.. slažemo se u prvom delu .. ni ja neću zameriti neznanje manjak informacija zablude i slično .. pa čak i glasanje iz straha .. ili interesa .. ne uvek ..
.. ali je poenta teme .. upravo da se ukaže da do potrebe za glasanjem dovode upravo glupost neobrazovanost manjak informacija .. ili značajno pogrešni motivi ..

.. da .. ima drugih bitnih stvari ..
.. ali .. budući da nam se radi o glavi .. mislim da ovo spada u egzistencijalna pitanja ..

..

.. alime ..
.. ima i ovuda ekipa .. precrtani listići dobili skoro pet posto ..
(.. govorilo se o krađi .. mislim da su neglasači i precrtavači najviše pokradeni .. o tim se ciframa .. najviše laže .. i namerno se smanjuju ..)
.. a formiraju se i grupice .. upravo takvih .. koji bi smaknuće političara ..
.. ono što je značajno .. te grupice pokazuju tendenciju udruživanja ..
.. ima razlika u .. idejama .. neki bi direktnu demokratiju .. neki su više .. anarhistički orijentisani ..
.. ali .. značajna stvar .. svi uzimaju u obzir .. neglasače .. kao postojeće ..
(.. do sad su neglasači tretirani kao nepostojeći .. niko ih nije pominjao ..
.. ovo su prvi izbori .. na kojima se o neglasačima masovno priča .. jer su pritisli .. brojnošću .. i odlučnošću .. a i postali su glasni ..)
 

Back
Top