Filološki fakultet

Mirka šizika:
Srecom po mene nadjoh resenje .Dalje znate... Malo caskanja na forumu bitno je izmenilo moj zivot...
Onda smo obe cutale par sekundi...Ja u neverici da ipak sve ide dalje , i da sam se iscupala , a ona iz nekog svog razloga...

Zene JA UCIM !!! Za sad po sistemu koji sam naucila na filoloskom - sve i to detaljno, dok ne provalim kako se i koliko uci na Megatrendu.. A posle ako mi dozvole ima i neku krivinu da uhvatim... :wink:

Mirka, mnogo mi je drago zbog tebe! :D:D:D
Zelim ti mnogo uspeha i samopouzdanja! :D:D:D
 
Draga Harmony, nisam znala da si i ti sapatnik sa Filoloskog. :lol:
Evo javno da se pohvalim...Da Vam kazem novosti sa novog faksa.
Polozila sam juce dva ispita ...Dva u jednom danu, zene !
Jel mozete da verujete. Nisu neke ocene tj dobila sam dve sedmice , al koga briga bitno da se krenulo u akciju.
Bila sam tako pozitivno raspolozena juce doslo mi da prijavim jos dva pa da polazem.
Al me to brzo proslo. :wink:
Cekam novembarski rok. Prijavicu TRI !

E to Vam je drage moje privatni faks.Sve tece - elegantno ...Dodjes na ispit , profan ti nasmejan!!!! Ej NASMEJAN!!!!!

Ja dosla ranije on kaze :"Udjite koleginice nema razloga da cekate vreme za ispit, da gubite vreme, jer vreme je dragoceno." :shock: :confused:

Umalo se nisam srusila od cuda. Onda dobijes tri pitanjca , kazes po pet recenica , :shock: odmah te provali dal si citao ili ne i tera te na drugo tj trece pitanje. Sve to traje 5 minuta. Kazem Vam - elegantno i vrlo opusteno.Nema klasicnog odgovaranja ono ja pricam - on cuti , nego razgovor.

Meni lencugi odgovara ovaj sistem.Inace sam jezicara pa i kad ne znam ja meljem pa deluje ko da sam procitala sve knjige sveta...

Mnogo sam srecna !
 
E da znas da sam bila u soku prvo!
Sve se pitala ko je ovde lud?!
c024.gif

A onda pomislim..koliko sam nerava i godina izgubila dok ovo nisam odkrila?!
e136.gif

Ta me misao mucila ceo dan juce.

Pet godina patim i prepacujem fakultet. Desavalo mi se da begam na ulici od ljudi koji ce me sigurno pitati sta mi je sa faksom...Sta bre meni bi? Ko da sam bila blago neuracunljiva!
c028.gif


Jos uvek nisam potpuno opustena , sindrom filoloskog me jos drzi, al verujem dok ispolazem ove razlike ( imam ih jos 9) sve crne misli o filoloskom ce biti daleko iza mene.

Da mogu sve da Vas povedem sa sobom da se odmorimo !!!
Da malo udahnemo zivot!!!

Uz Vas sam...do kraja filoloskog i dalje. Sad kad sam Vas nasla necu Vas napustiti dok ne podobijate diplome sve redom.

Udruzimo snage u borbi sa jacim i nadmocnijim neprijateljem!!!!
 
Sajt je jako los tesko da ces tu nesto naci.
A informacije koje ti trebaju su retko kad dostupne i ako jesu nisu uvek pouzdane. Prosetaj do filoloskog pa pitaj.Ko zna mozda ti one gadure na salterima i kazu nesto pametno.

Al ako planiras da upises filoloski dobro procitaj ovo sto smo pisale.
Ja mojoj cerci necu dozvoliti da upise Filoloski ! Ako ga uopste i bude do tad!
 
zoranepetrovicu
2004. godine prvi na listi je imao 95.10 poena, poslednji na budzetu 84.34, a poslednji samofinansirajuci 78.85
2005. su primali 50, a prijavilo se 55. 20 su primali na budžet. Nazalost ne znam broj poena, ali sve ti je to manje-vise isto iz godine u godinu
 
Mirka šizika:
Mnogo sam srecna !
Znam koliko ti znaci to sto polazes ispite. Ja sam zavrsila filolosk,i ali sam bila tamo zaglavljena prilican broj godina, tako da mi je savrseno jasno kada pricas o mucnini, ocajanju i stresu.
Bravo!!!

Ne bi bio problem sto na drzavnim traze mnogo da to ima nekog smisla i da to daje neki kvalitet, vec se svodi na ucenje mnogo nepotrebnih stvari, a ne uci se sustina. Na kraju ispada da je tu profesorska sujeta najvaznija (uz casne izuzetke - da se ipak ne ogreesim o nekoliko svojih divnih profesora)

Moj sin je ucenik sestog razreda i skola mu ide fenomenalno, ali ako sve ostane ovako (a ovde se sve menja ocajno sporo :roll: ) mislim da ce ici odmah na privatni fakultet. Ne mora sve da se uradi na najtezi nacin!
c020.gif
 
Apsolutno se slazem. JA sam vec pocela da odvajam lovu za faks, a moja klinka ima tek tri godine!
Necu bre ni da razmisljam o drzavnom ako sve ostane ovako. Privatni fakultet - da se dete manje stresira. I bas me briga sto to zvuci snobovski, Ja je nisam rodila da se nad njom neko izizvljava ili da kao ja place i povraca zbog faksa. Ebes faks kad ti opada kosa! :sad:
 
Mirka šizika:
Apsolutno se slazem. JA sam vec pocela da odvajam lovu za faks, a moja klinka ima tek tri godine!
Necu bre ni da razmisljam o drzavnom ako sve ostane ovako. Privatni fakultet - da se dete manje stresira. I: bas me briga sto to zvuci snobovski,: Ja je nisam rodila da se nad njom neko izizvljava ili da kao ja place i povraca zbog faksa. Ebes faks kad ti opada kosa! :sad:
Vec sada vise nije snobovski a dok tvoja devojcica stigne do studija bice to cesca opcija nego drzavni. ;) osim ako ovi na drzavnim nesto drasticno ne promeme i to brzo ( sto je vrlo malo verovatno )
 
Nemojte mrzeti fililoski...činjenica da ga ljudi ipak završavaju nam nešto govori...npr. da je završiv!!!

Ybg, tako je...nije fakultet kriv nego oni ENTI bre, što ne mogu da se dogovore da prilagode programe! :twisted: To je i dalje mesto na kome studiraju pesnici, izadavači, urednici, kritičari, ma literate svake vrste, seoske i urbane uče, prevodioci u Hagu, prevodioci književnih dela , lektori....i poneki preduzetnik, možda budući član vlade, ili neki opaki lik...mislim, ko zna ;)

Mirka, probaj da razmišljaš kao poslodavac: zar ne bi regrutovala pre sa Filološkog nego sa Megatrenda? :D
 
Eh pa zavrsiv , nego sta. Al ja nisam ...I nije fakultet kriv , da se razumemo sto sam ja odustala nego ja licno. Al ... uvek ima al... Upisala sam knjizevnost zato sto volim da citam i pisem..Do trece godine nisam nista procitala( van skolskog programa ) , a ni napisala... Cak sam i beletristiku prestala da citam jer nisam imala vremena od knjizurina iz programa ....

Onda na seminarskom dobijem 6 zbog stila..o tome sam vec pisala...pa me to ubije u pojam...

Pa sam spremala ispit sto godina i ladno promasila temu na pismenom , a ja stavrno ne znam kako ?!
Po meni to je bilo pitanje, tj odgovor...

Pa sam se ulenjila , zaposlila , udala , porodila...i odustala. :-?

Sve se vise nosim mislju da deci ne treba davati da biraju fakultet u 18 - toj!
Nemaju tada pojam ni ocemu... Grese u izboru , pa odustaju, pa se frustriraju i tako u krug...

A ja kao poslodavac ne bi ni pitala sta je neko zavrsio vec bi organizovala neki mini test psihofizickih sposobnosti. Ako ume da se snadje u neplaniranoj situaciji ili u zadatku koji se trazi- onda je ok za mene ...Pa nek ima i osnovnu samo!

To sto je neko zavrsio faks ne znaci da je mnoooogo pamet vec da je jaaaaaaaaako vredan!
Jel da?
 
Da! :)
Ja te iz sve snage podržavam na novom faksu! :D


inače, ja sam upisala FF jer sam htela da imam tesnu vezu sa književnošću...da nekako od toga živim, razumeš, izdavaštvo, ovo ono..obožavala sa 20. vek, a u trenutku kad sam do njega došla ....:cry:
 

Back
Top