Filmska i TV Montaža - FDU ili Akademija Umetnosti?

Po mom mišljenju ova konfiguracija bi bila optimalna:

Intelov Core Quad Q8300 u kombinaciji sa nekom dobrom Asusovom ili Gigabyte matičnom pločom sa P45 chipsetom, 2x1GB memorija, neka grafička kartica srednje klase, hard disk od 1 TB i neko kvalitetno napajanje od 500-600 vati.Obrati pažnju na monitor koji budeš uzimao.Nemoj uzimati ništa ispod 22 inča,a ako imaš para uzmi full HD od 23 ili 24 inča i obavezno sa DVI vezom(Viewsonic VX ili Samsung P klase).
 
Najbolji programi za montažu na PC (po mom mišljenju) trenutno su Adobe Premiere Pro CS5 i Sony Vegas Pro 9. Premiere CS5 jeste značajno unapredjen u odnosu na ranije verzije, brži je ,stabilniji,ali ja ipak više preferiram Vegas koji je programerski izuzetno dobro odradjen,pa prosto klizi u radu u svim funkcijama,ne koči se, neverovatno je stabilan i ima najbolju obradu zvuka od svih drugih NLE programa.Nema šta ne može da uradi.Pravi super profi program koji ne zahteva nikakav poseban hardver,ali je nažalost mnogo potcenjen u odnosu na Final Cut Pro.
 
@sanjam92

O glumi na FDU ne mogu ništa da ti kažem jer ne poznajem ljude koji tamo studiraju glumu.Ono što znam iz kontakta sa kolegama koji na akademiji studiraju glumu kod Mire Karanović je da oni misle da između FDU i Akademije nema nekih većih razlika u programu i da su izuzetno zadovoljni kako ona radi sa njima.To je sve što znam.:bye:
 

Back
Top