FIAT u Srbiji: Posao stoleća ili pljačka stoleća?!

Mi postajemo, ako več nismo, radnička kolonija.......sve su to priče za malu decu....naši radnici rade do granice iscrpljenosti za, otpriloke 35000 din, i duplo više snage ulažu u procesu proizvodnje, nego fiatov radnik u Italiji....učestalni smrtni slučajevi i onesvešćivanja na poslu, se vešto kriju....uzmite u obzir da su to jako mladi ljudi oko 25 g......Hale su tako montirane, da u vrlo kratkom roku mogu biti prebačene na neko drugo mesto u svetu....propas...
 
Nemam ja ništa protiv da dodje neki stranac, otvori firmu, zaposli ljude i onda iskazuje profit gde hoće. Barem je zaposlio ljude i plaća ih.
U FAS je država uložila veliki novac, tako da u suštini radnike ne plaća FIAT nego država a FIAT uzima dobitak i ne pada mu na pamet da ikada iskaže profit u Srbiji.

FAS posluje sa POSLOVNIM GUBITKOM!! Troškovi investicija ne ulaze u poslovni rezultat. Na taj način ne možeš da vratiš investiciju ni za 102 godine.
Fala bogu:worth::worth:
 
Radnička kolonija ?
Daj Bože !

Bojim se da smo odavno rasadnik !
Ali kad samo izvoziš talente,
i popunjavaš novim zdravim naraštajima sa planine,
pomisliš li da to može da presuši ?

E one gorepomenute fabrike
mogu da zadrže neki procenat ovde ...
možda ... bilo bi dobro !
Ne mogu svi u svet, a plus i to......U Gorenjevoj fabrici u Sloveniji, radnik ima 1600 evra platu, kod nas su napravili pogon, radnik ima minimalac 20000 din....i izludim kada pomenu investicije i otvaranje fabrika, a o prevarama, tipa poslodavac dobija 7000 evra po radniku da ga zaposli, a radnik mesecima ne prima platu....ma propas..Inače priča, ova poslednja se odnosi na fabriku tekstila u Rekovcu..
 
Ukapirao sam u čemu je razlika između mog stava - "daj šta daš"
i sindikalnog stava drugih forumaša - "kukaj uvek, nikad se ne hvali !"

Ja pričam kao da sam u kući, i niko od vlasnika me ne čuje,
a svi drugi pričaju kao da odgovorni čitaju sve ovo,
pa nije zgoreg da kuknu loma.

Ma jok bre, ja da vam kažem :
realno pričam uvek,
a kad je do kukanja - ne kukam već motku pa udri !
 
Ukapirao sam u čemu je razlika između mog stava - "daj šta daš"
i sindikalnog stava drugih forumaša - "kukaj uvek, nikad se ne hvali !"

Ja pričam kao da sam u kući, i niko od vlasnika me ne čuje,
a svi drugi pričaju kao da odgovorni čitaju sve ovo,
pa nije zgoreg da kuknu loma.

Piši ti u stihu možda te neko i primeti....

Ma jok bre, ja da vam kažem :
realno pričam uvek,
a kad je do kukanja - ne kukam već motku pa udri !
Piši ti u stihu , možda te neko i primeti...
 
Nemam ja ništa protiv da dodje neki stranac, otvori firmu, zaposli ljude i onda iskazuje profit gde hoće. Barem je zaposlio ljude i plaća ih.
U FAS je država uložila veliki novac, tako da u suštini radnike ne plaća FIAT nego država a FIAT uzima dobitak i ne pada mu na pamet da ikada iskaže profit u Srbiji.

FAS posluje sa POSLOVNIM GUBITKOM!! Troškovi investicija ne ulaze u poslovni rezultat. Na taj način ne možeš da vratiš investiciju ni za 102 godine.

Cekaj ako FAS posluje sa gubitkom kakav onda profit ti spominjes iskazan bilo gde.Kako neko moze u isto vreme poslovati sa minusom i imati profit,ti izgleda izmisli neke nove ekonomske teorije?Drava je ulozila 1/3 ukupnih ulaganja zato sto je i vlasnik 1/3 preduzecca FAS mislim negde oko 300,400 mil e al ne cistog novca vec je dobar deo bio i dug zastave prema fiatu od ranije uracunale su se hale zemljiste koje je unela u novo preduzece itd oslobodjeni poreza na dobit komunalnih taksi itd.Sad mi vi strucnjaci recite onih 153 preduzeca na koje drzava daje 750 mil e godisnje a ljudi sede kuci,ili 100k viska radnika u javnom sektoru(u nekim drzavnim firmama nemaju svi gde sesti po administraciji),Srbijagas koji duzan blizu milijardu e,zelezara koja godisnje u minusu 80mil e,bolje reci da je drzavna firma a da zaradjuje retka kao jednorog a ta ista zastava sa 15k zaposlenih sta bi radila nastavila proizvoditi auto koji niko ziv nece da kupi a Kragujevac bio dolina gladi?Ovaj FAS je jedna ogromna stvar za Srbiju a ta cena koja je placena je jednokratna.Kad pogledam na sta sve bacamo ne milione vec stotine miliona evra ovo dodje kao sitnica.
 
Cekaj ako FAS posluje sa gubitkom kakav onda profit ti spominjes iskazan bilo gde.Kako neko moze u isto vreme poslovati sa minusom i imati profit,ti izgleda izmisli neke nove ekonomske teorije?Drava je ulozila 1/3 ukupnih ulaganja zato sto je i vlasnik 1/3 preduzecca FAS mislim negde oko 300,400 mil e al ne cistog novca vec je dobar deo bio i dug zastave prema fiatu od ranije uracunale su se hale zemljiste koje je unela u novo preduzece itd oslobodjeni poreza na dobit komunalnih taksi itd.Sad mi vi strucnjaci recite onih 153 preduzeca na koje drzava daje 750 mil e godisnje a ljudi sede kuci,ili 100k viska radnika u javnom sektoru(u nekim drzavnim firmama nemaju svi gde sesti po administraciji),Srbijagas koji duzan blizu milijardu e,zelezara koja godisnje u minusu 80mil e,bolje reci da je drzavna firma a da zaradjuje retka kao jednorog a ta ista zastava sa 15k zaposlenih sta bi radila nastavila proizvoditi auto koji niko ziv nece da kupi a Kragujevac bio dolina gladi?Ovaj FAS je jedna ogromna stvar za Srbiju a ta cena koja je placena je jednokratna.Kad pogledam na sta sve bacamo ne milione vec stotine miliona evra ovo dodje kao sitnica.

FAS posluje sa poslovnim gubitkom, što ti praktično znači da više novca troši na proizvodnju automobila nego što dobija od njihove prodaje. E sad ako ti misliš da su ti ljudi stvarno maloumni imbecili pa tako posluju onda u redu. Moje mišljenje je da nisu glupi već suprotno.

Zašto je poslovni rezultat negativan? Najveći deo nabavki potrebnog materijala i delova (pošto se u Kragujevcu automobili sklapaju, ne proizvode) dolazi iz FIAT-a, koji napumpa cene tog materijala i delova i tako povećava poslovne rashode FAS-a koji zbog toga ostvaruje gubitak. Tako se profit prebacuje iz Srbije u Italiju. U FAS-u se povećaju troškovi, u FIAT-u se za isti iznos povećaju prihodi. Naravno, moguće je da se osim toga "radi" i na strani prihoda, tako što se ti automobili prodaju FIAT-ovoj filijali negde u svetu po ceni koštanja, a onda u toj filijali prodaju po tržišnoj ceni.

Što se tiče preduzeća u restrukturiranju, mnoga od njih su tu gde jesu zbog loše uprave, prevelikog broja zaposlenih. Treba proceniti koja od njih bi sa normalnom upravom mogla profitabilno da posluju.Ona koje ne mogu treba naravno prodati ali ne tako da država osim što kupcu daje plac i fabriku, još ga oslobodi poreza, plaća mu radnike (daje subvencije za svakog zaposlenog), pravi puteve... Neka ga kupe i za jedan dinar, ali neka sami prave pare
 
Poslednja izmena:
Što se Srbijagasa i sličnih preduzeća tiče, to sam pisao na nekoj drugoj temi, tu postoji još jedan problem. Takva preduzeća osim prednosti u vidu monopolskog položaja imaju i ograničenje u vidu "društveno odgovornih" cena da ih tako nazovem. Takva preduzeća obično država subvencioniše, ali to nije slučaj sa Srbijagasom (koliko sam upoznat) pa je on opterećen kreditima (ne branim upravu Srbijagasa, već samo navodim bitan razlog što je preduzeće tu gde jeste). Ako se Srbijagas privatizuje, novi vlasnik će jednostavno da podigne cenu na nivo tržišne i on je sada ekonomski ekspert, učinio je preduzeće profitabilnim, pa to može i država da uradi.

Moje je mišljenje da treba identifikovati socijalno ugrožene i njih subvencionisati (paušalno) za potrošnju ovog dobra, a ostali će plaćati tržišnu cenu. Tako se socijalna politika prebacuje sa preduzeća na bužet koji će sada Srbijagas puniti a ne prazniti.
 
Što se Srbijagasa i sličnih preduzeća tiče, to sam pisao na nekoj drugoj temi, tu postoji još jedan problem. Takva preduzeća osim prednosti u vidu monopolskog položaja imaju i ograničenje u vidu "društveno odgovornih" cena da ih tako nazovem. Takva preduzeća obično država subvencioniše, ali to nije slučaj sa Srbijagasom (koliko sam upoznat) pa je on opterećen kreditima (ne branim upravu Srbijagasa, već samo navodim bitan razlog što je preduzeće tu gde jeste). Ako se Srbijagas privatizuje, novi vlasnik će jednostavno da podigne cenu na nivo tržišne i on je sada ekonomski ekspert, učinio je preduzeće profitabilnim, pa to može i država da uradi.

Moje je mišljenje da treba identifikovati socijalno ugrožene i njih subvencionisati (paušalno) za potrošnju ovog dobra, a ostali će plaćati tržišnu cenu. Tako se socijalna politika prebacuje sa preduzeća na bužet koji će sada Srbijagas puniti a ne prazniti.

Stoji to sto si rekao da srbijagas i eps glume socijane ustanove ali ne i ostala preduzeca u restruktuiranju jer nista ni ne proizvode a baca se neverovatno veliki novac za ovu drzavu al moja poenta je bila da se niko ne pita niti koga interesuje gde se prosipaju bukvalno milijarde na odrzavanje tog nekog socijalnog mira u zemlji gde je zvanicno 800k nezaposlenih a nezvanicno ko zna koliko a ovamo skacu svi kao besni psi zato sto je drzava ulozila spram vlasnickog udela u fas ili subvencionisala po radnom mestu.Zasto bi pola Srbije ili vise koja se ne greje na gas placali razliku cene izmedju trzisne i one nize po kojoj se prodaje to nikog ne zanima to nije bitno sto placas nesto nekom drugom bio to ja ili pera,djura pola Srbije placa tu razliku zajedno sa onim koji to trose?Jednostavno bavimo se levim temama a glavne stvari niko ne spominje nigde.
 
FAS posluje sa poslovnim gubitkom, što ti praktično znači da više novca troši na proizvodnju automobila nego što dobija od njihove prodaje. E sad ako ti misliš da su ti ljudi stvarno maloumni imbecili pa tako posluju onda u redu. Moje mišljenje je da nisu glupi već suprotno.

Zašto je poslovni rezultat negativan? Najveći deo nabavki potrebnog materijala i delova (pošto se u Kragujevcu automobili sklapaju, ne proizvode) dolazi iz FIAT-a, koji napumpa cene tog materijala i delova i tako povećava poslovne rashode FAS-a koji zbog toga ostvaruje gubitak. Tako se profit prebacuje iz Srbije u Italiju. U FAS-u se povećaju troškovi, u FIAT-u se za isti iznos povećaju prihodi. Naravno, moguće je da se osim toga "radi" i na strani prihoda, tako što se ti automobili prodaju FIAT-ovoj filijali negde u svetu po ceni koštanja, a onda u toj filijali prodaju po tržišnoj ceni.

Što se tiče preduzeća u restrukturiranju, mnoga od njih su tu gde jesu zbog loše uprave, prevelikog broja zaposlenih. Treba proceniti koja od njih bi sa normalnom upravom mogla profitabilno da posluju.Ona koje ne mogu treba naravno prodati ali ne tako da država osim što kupcu daje plac i fabriku, još ga oslobodi poreza, plaća mu radnike (daje subvencije za svakog zaposlenog), pravi puteve... Neka ga kupe i za jedan dinar, ali neka sami prave pare

E svaka cast...Nek bar neko u Srbiji zna kako posluju velike firme....Na zapadu je isti problem sa mnogim velikim firmana i svima dobro poznat ...U Srbiji niko nikad cuo
 
FAS posluje sa poslovnim gubitkom, što ti praktično znači da više novca troši na proizvodnju automobila nego što dobija od njihove prodaje. E sad ako ti misliš da su ti ljudi stvarno maloumni imbecili pa tako posluju onda u redu. Moje mišljenje je da nisu glupi već suprotno.

Zašto je poslovni rezultat negativan? Najveći deo nabavki potrebnog materijala i delova (pošto se u Kragujevcu automobili sklapaju, ne proizvode) dolazi iz FIAT-a, koji napumpa cene tog materijala i delova i tako povećava poslovne rashode FAS-a koji zbog toga ostvaruje gubitak. Tako se profit prebacuje iz Srbije u Italiju. U FAS-u se povećaju troškovi, u FIAT-u se za isti iznos povećaju prihodi. Naravno, moguće je da se osim toga "radi" i na strani prihoda, tako što se ti automobili prodaju FIAT-ovoj filijali negde u svetu po ceni koštanja, a onda u toj filijali prodaju po tržišnoj ceni.

Što se tiče preduzeća u restrukturiranju, mnoga od njih su tu gde jesu zbog loše uprave, prevelikog broja zaposlenih. Treba proceniti koja od njih bi sa normalnom upravom mogla profitabilno da posluju.Ona koje ne mogu treba naravno prodati ali ne tako da država osim što kupcu daje plac i fabriku, još ga oslobodi poreza, plaća mu radnike (daje subvencije za svakog zaposlenog), pravi puteve... Neka ga kupe i za jedan dinar, ali neka sami prave pare

Evo danas izasli bilansi 2013 I zamisli FAS NE POSLUJE SA GUBITKOM vec ima profit 1.1mld din sto je skromno al jos je fabrika u periodu uhodavanja i nije ni pola kapaciteta iskorisceno al ajde.Ja ti predlazem da podneses prijavu za korupciju sudu u strazburu na sta imas pravo za kompaniju fas kad znas da su naduvane cene delova koji se uvoze iz Poljske.Ovo boldano pa za ovh 20 god se promenilo bar 15,20 razlicitih direktora uprava itd pa ko ce biti uspesan sa bivsom fabrikom zastava sa 15k zaposlenih koja proizvodi yugo koji niko ziv nece da kupi ili imt imtr fap petoletka itd kad niko nece da kupi njihov traktor vec kupuju strane,sva ta preduzeca prave LOSE proizvode imaju tehnologiju iz 70ih u najboljem slucaju.To sto se nekad prodavalo po indiji,africi deo i kod nas a danas nemas gde da ih prodas i tu nema nikakve zavere vec trzziste te pojelo a kamo srece da u petoletku dodje amkador npr ili fap da uzme mercedes ili imtr drzava da im plati ako treba i da se resi jednom zauvek a ovako ce 90% bar ostici u staro gvozdje a radnici i formalno bez posla.A to da se neko vodi kao radnik i da prima platu uredno a nije 10 god bio u fabrici to ima samo u ovoj Srbiji i nigde vise na svetu.
 
Evo danas izasli bilansi 2013 I zamisli FAS NE POSLUJE SA GUBITKOM vec ima profit 1.1mld din sto je skromno al jos je fabrika u periodu uhodavanja i nije ni pola kapaciteta iskorisceno al ajde.Ja ti predlazem da podneses prijavu za korupciju sudu u strazburu na sta imas pravo za kompaniju fas kad znas da su naduvane cene delova koji se uvoze iz Poljske.Ovo boldano pa za ovh 20 god se promenilo bar 15,20 razlicitih direktora uprava itd pa ko ce biti uspesan sa bivsom fabrikom zastava sa 15k zaposlenih koja proizvodi yugo koji niko ziv nece da kupi ili imt imtr fap petoletka itd kad niko nece da kupi njihov traktor vec kupuju strane,sva ta preduzeca prave LOSE proizvode imaju tehnologiju iz 70ih u najboljem slucaju.To sto se nekad prodavalo po indiji,africi deo i kod nas a danas nemas gde da ih prodas i tu nema nikakve zavere vec trzziste te pojelo a kamo srece da u petoletku dodje amkador npr ili fap da uzme mercedes ili imtr drzava da im plati ako treba i da se resi jednom zauvek a ovako ce 90% bar ostici u staro gvozdje a radnici i formalno bez posla.A to da se neko vodi kao radnik i da prima platu uredno a nije 10 god bio u fabrici to ima samo u ovoj Srbiji i nigde vise na svetu.

Plus koji prikazuju je zato sto su verovano oslobodjeni poreza u nekom vremenskom periodu od vlade...ako mislis da se Fiat razlikuje od drugih evo ti http://www.taxjustice.net/2014/01/30/fiat-moves-tax-domicile-tax-haven-uk-will-create-jobs/
 
Jednostavno bavimo se levim temama a glavne stvari niko ne spominje nigde.
Tačno!
Naime, mi koji smo protiv, pre svega smo skeptični zbog raznih tajni u ovakvim ugovorima. Verujem da ćeš se i ti složiti da se ne može verovati bilo kakvom ugovoru koji sadrži tajne klauzule.
Da bi posao bio prihvaćen u javnosti morao bi da bude pošten a to znači javan - bez ikakvih tajni.
Ovako nikako ne mogu da poverujem u bilo kakvo poštenje a još manje u dobre namere!
 
Tačno!
Naime, mi koji smo protiv, pre svega smo skeptični zbog raznih tajni u ovakvim ugovorima. Verujem da ćeš se i ti složiti da se ne može verovati bilo kakvom ugovoru koji sadrži tajne klauzule.
Da bi posao bio prihvaćen u javnosti morao bi da bude pošten a to znači javan - bez ikakvih tajni.
Ovako nikako ne mogu da poverujem u bilo kakvo poštenje a još manje u dobre namere!

Posao sa Fiatom bi bio dobar samo ako i firme iz Srbije ucestvuju u proizvodnji da je hrane delovima..Mora nesto da se pravi a ne samo skalpa necije pa se prodaje negde drugo tu nema nikakve kontrole a ni razvoja....
 
Tačno!
Naime, mi koji smo protiv, pre svega smo skeptični zbog raznih tajni u ovakvim ugovorima. Verujem da ćeš se i ti složiti da se ne može verovati bilo kakvom ugovoru koji sadrži tajne klauzule.
Da bi posao bio prihvaćen u javnosti morao bi da bude pošten a to znači javan - bez ikakvih tajni.
Ovako nikako ne mogu da poverujem u bilo kakvo poštenje a još manje u dobre namere!

Ali aj sad reci posteno dok ppv nije bio vlast dok je bio u opoziciji pa napadao Dinkica zbog fas i tog subvencionisanja i tajnih ugovora tad je 99% ljudi prvi put cula za tako nesto a sada usta puna svima tih famoznih tajnih ugovora sad je to odjednom najveci problem.Igi nudio je fas nasim domacim komponentasima al opet ona stara boljka nase industrije nekvalitetni delovi i morali su dovoditi sa sobom firme za komponente a ostalo uzove iz Poljske.Sto se tice linka koji si mi ostavio kakve sama grupacija fiat i njihovi bilansi ima veze sa bilansima fabrike fas osim sto su 2/3 vlasnici,a inace i taj minus od 300 mil je posledica preuzimanja cryslera za 4 mld e cini mi se.
 
Poslednja izmena:
...moja poenta je bila da se niko ne pita niti koga interesuje gde se prosipaju bukvalno milijarde na odrzavanje tog nekog socijalnog mira u zemlji...

Pitaju se ljudi zašto je stanje ovakvo, ali ne znaju ili ne razumeju svi uzroke tog problema, zato su u prvom planu uvek neke manje bitne stvari, koje im uglavnom vlast nameće preko medija.

Evo danas izasli bilansi 2013 I zamisli FAS NE POSLUJE SA GUBITKOM vec ima profit 1.1mld din sto je skromno al jos je fabrika u periodu uhodavanja i nije ni pola kapaciteta iskorisceno al ajde.Ja ti predlazem da podneses prijavu za korupciju sudu u strazburu na sta imas pravo za kompaniju fas kad znas da su naduvane cene delova koji se uvoze iz Poljske.Ovo boldano pa za ovh 20 god se promenilo bar 15,20 razlicitih direktora uprava itd pa ko ce biti uspesan sa bivsom fabrikom zastava sa 15k zaposlenih koja proizvodi yugo koji niko ziv nece da kupi ili imt imtr fap petoletka itd kad niko nece da kupi njihov traktor vec kupuju strane,sva ta preduzeca prave LOSE proizvode imaju tehnologiju iz 70ih u najboljem slucaju.To sto se nekad prodavalo po indiji,africi deo i kod nas a danas nemas gde da ih prodas i tu nema nikakve zavere vec trzziste te pojelo a kamo srece da u petoletku dodje amkador npr ili fap da uzme mercedes ili imtr drzava da im plati ako treba i da se resi jednom zauvek a ovako ce 90% bar ostici u staro gvozdje a radnici i formalno bez posla.A to da se neko vodi kao radnik i da prima platu uredno a nije 10 god bio u fabrici to ima samo u ovoj Srbiji i nigde vise na svetu.

Drago mi je za FAS :D i nadam se da grešim po pitanju naduvanih cena (što se ove tužbe tiče, ne razumem ti se ja u to :) ).
Što se ovih ostalih preduzeća tiče, već sam rekao da se slažem sa tobom. Treba videti koja preduzeća zamenom uprave mogu da budu profitabilna, bez nekih velikih ulaganja, (naravno ne uz uslov da svi zaposleni ostanu u preduzeću, jednostavno svako preduzeće, bilo privatno bilo državno, treba da se vodi profitom, pa koliko radnika treba toliko će ostati) a ostala prodati.
Najveći problem je vlast. Sve ovo što si nabrojao je rezultat lošeg upravljanja, koje je dozvolila vlast. Naravno ne treba sve prodati, mogu i državne firme da budu profitabilne kada imaju dobar menadžment koji će da kontroliše dobra vlast.
 
Mislim da je Fiat u Srbiji dobar posao. Sjajnu ideju ima Vučić, ali samo ako bi taj novi model automobila bio namenjen klasi sa skromnim budžetom npr kao što je nekada dosta ljudi vozilo Jugo kao najeftiniji auto, e tako isto neki nov model za siromašnije da se napravi

Vucic nije zasluzat za fas nimalo cak je svojevremeno pljuvao kako je najgora pljacka kako ce Dinkic i ostali u zatvor a sad kad ne prica gluposti shvatio je sta znaci jedan moderan proizvodjac automobila jednoj zemlji pogotovu ovako siromasnoj kao Srbija.Nece se praviti auto za skromniji budzet jer je naslednik punta otisao u Poljsku da se pravi a kod nas najverovatnije hatchback sto je sjajna stvar.
 
Mislim da je Fiat u Srbiji dobar posao. Sjajnu ideju ima Vučić, ali samo ako bi taj novi model automobila bio namenjen klasi sa skromnim budžetom npr kao što je nekada dosta ljudi vozilo Jugo kao najeftiniji auto, e tako isto neki nov model za siromašnije da se napravi

Sve dok se ideje ( sjajne) ocekuju od malih diktatora od uspesnog proizvoda nece biti nista.

Vucic nema veze sa ni sa cim. Ko bi danas u Srbiji imao 6000 evra da kupi novi auto? Ljudi ili nemaju nista ili imaju 60.000 , a onda naravno
kupuju skupe nemacke automobile.
 
Tako je, od kako postoji ne vredi pet para, samo pravi gubitke.Ta fabrika za koncern FIAT ne znaci nista, jednostavno su ucinili neku malu uslugu
glupavim Srbima

Inace, ne razumem ove price oko placanja profita drzavi Srbiji. Porez na dobit placa se samo drzavi gde je i sediste kompanije.

Fiat ima fabrike sirom sveta, VW jos vise, ali zna se gde je , u kojoj drzavi sediste frme pa se taj porez i placa samo jednom u maticnoj drzavi.

Zastavu je trebalo zatvoriti jos poodavno, zapravo je bilo smesno i zamisljati da Srbija moze da proizvodi automobile.

Mnogo pametnije i tehnoloski naprednije dzave odrekle su se ili se nikada nisu ni zanosile proizvodnjom automobila, a i one Koje jesu, odavno
su batalile tu industrijsku granu. Ako izuzmemo USA,, Japan i Juznu Koreju, danas se u Evropi automobili proizvode samo u tri drzave, a to su
Nemacka, FRancuska i Italija, a sigurno je da u Evropi postoji i UK, Svedska, Belgija, Holandija,Spanija, Svajcarska, Austrija, ali su te drzave
ili batalilel atomobile ili se nikada nisu ni zanosile idejom sa proizvodnjom.

Докле год будемо веровали у овакве глупости биће нам тако како нам је.

Automotive_market_in_CEE_wykres2.jpg


Automotive_market_in_CEE_wykres1.jpg


Automotive_market_in_CEE_wykres3.jpg
 
Poslednja izmena:
Докле год будемо веровали у овакве глупости биће нам тако како нам је.

Automotive_market_in_CEE_wykres2.jpg


Automotive_market_in_CEE_wykres1.jpg


Automotive_market_in_CEE_wykres3.jpg

A sta ti ovo govori???Dok god budete verovali da ce neko doci i doneti vam nesto necete imati hleba da jedete...Niko nista nikome ne daje dzabe...Standar i radna mesta se grade domacim ulaganjima u domace firme....
 
A sta ti ovo govori???

Говори да се нико нормалан не одриче индустрије која запошљава људе, смањује увоз и повећава извоз.

Dok god budete verovali da ce neko doci i doneti vam nesto necete imati hleba da jedete...Niko nista nikome ne daje dzabe...Standar i radna mesta se grade domacim ulaganjima u domace firme....

Ми више волимо домаћа улагања у стране фирме. Ништа лепше него кад странцу направиш фабрику, обезбедиш му радну снагу и уживаш гледајући како млати паре. Шта ћеш, душевни људи...
 
Говори да се нико нормалан не одриче индустрије која запошљава људе, смањује увоз и повећава извоз.



Ми више волимо домаћа улагања у стране фирме. Ништа лепше него кад странцу направиш фабрику, обезбедиш му радну снагу и уживаш гледајући како млати паре. Шта ћеш, душевни људи...

Tako je samo sto izvoz nije tvoj vec neciji drugi a profit ode vani..Samo otimajte od sirotinje i bogati imaju dusu
 
Poslednja izmena:

Back
Top