Fiat punto..da ili ne??

@KiZo
To sto si ti kupio domacu lesinu je druga stvar!
Moj je original italijan i nemam tih problema a o kvalitetu vozila za domace trziste sam dosad govorio X puta i to se opet potvrdilo kod tvog automobila.
Ja zaista nemam nijedan problem koji si ti naveo i ja nikom u ovom trenutku nista ne prodajem a niti hvalim svoj auto a i nemam Punto na prodaju pa da ga zato toliko hvalim.
Jednostavno koliko sam kola imao taj mali Punto je zahvalniji od vecine malih automobila.
 
Bez uvrede, ova tvoja kockasta Honda nije iz 60-tih ali izgleda kao da jeste. Dizajn je za razliku od italijanskih vozila - ne za keca, već za amputaciju. Otkaz dizajneru... ili portiru koji ga je osmislio. Smešan je, pa nek prelazi i 5 miliona km. Pa zamisli da te neko vidi u tome?! :)
 
Jesi mislio na mene? Bas cudno da tako pricas, zato sto je ova moja Honda bila ispred svih svojih rivala po motorima, menjacima i mehanici, a Boga mi, i dan - danas ce ti gomila ljudi reci kako je lepa, jedan od najlepsih Civic-a.

Naravno, svako ima pravo na svoje misljenje, pa i ti. Ali, u ovom slucaju si sigurno jedan od retkih koji tako prica.
 
Nemojte da se šalimo, kakav Punto, Logan itd. Bilo koj auto nemačke proizvodnje je mnogo bolji od Italijana, Rumuna, Francuza... Za tebe jedna Opel Corsa 1.7 dti npr. http://www.polovniautomobili.com/oglas661086/opel_corsa_17_dti/ Kod vas je još i jeftinija. Nemoj da misliš da je Punto mlađi, pa i bolji. Automobili Nemačke proizvodnje su mnogo kvalitetni veruj mi. A najbolje je da uzmeš nekog Golfa 4 ali on je malo skuplji.
 
Nemojte da se šalimo, kakav Punto, Logan itd. Bilo koj auto nemačke proizvodnje je mnogo bolji od Italijana, Rumuna, Francuza... Za tebe jedna Opel Corsa 1.7 dti npr. http://www.polovniautomobili.com/oglas661086/opel_corsa_17_dti/ Kod vas je još i jeftinija. Nemoj da misliš da je Punto mlađi, pa i bolji. Automobili Nemačke proizvodnje su mnogo kvalitetni veruj mi. A najbolje je da uzmeš nekog Golfa 4 ali on je malo skuplji.

Druze, u redu, nemacka vozila jesu dobra, ali od svih 6, golf 3 i 4 su najgori, trebalo bi to da znas kao poznavalac.
 
Umalo da zaboravim.

Sedim pre dva dana u kafani i cekam drugara da dodje. Ovaj dolazi mrtav umoran. Sta ti je? "Ma pusti me u q, smorio sam se sa nekim Puntom, radio sam mu zastitu. Dosao covek sa Puntom starim nekoliko meseci i hoce da mu uradim zastitu pred zimu. Ajde sto sam se namucio oko auta, nego sto je to obican krs. Ja skinem podkrila, a on go kao pistolj. Odozdo neofarban, nema nista, ni farbe, ni fabricke zastite, samo najobicniji goli lim".

Nista se u KG nije promenilo.
 
Naravoucenije-koliko para toliko muzike!:D
Koliko je kostao italijanski Punto vise -toliko je i bolji od ovog naseg domaceg!
A opet se potvrdjuje prica da je istocni auto losiji od onog predvidjenog za zapadno trziste! A ko ne veruje niko ga ne sili na to!:per:
 
Zike volim ja nemce-daleko od toga da ne volim ali koliko su italijani jeftiniji mislim da su za nase trenutne uslove najzahvalniji.
Uporedi cenu Punta sa jednom Corsom ili Cliom-slican auto sa mnogo jeftinijim odrzavanjem a u startu dosta jeftiniji. I sta ces vise?:)
A da se razumemo uopste nije losiji mada svaki auto ima svoje pozitivne i negativne odllike pa tako i on isto kao i ostali.
 
Zike volim ja nemce-daleko od toga da ne volim ali koliko su italijani jeftiniji mislim da su za nase trenutne uslove najzahvalniji.
Uporedi cenu Punta sa jednom Corsom ili Cliom-slican auto sa mnogo jeftinijim odrzavanjem a u startu dosta jeftiniji. I sta ces vise?:)
A da se razumemo uopste nije losiji mada svaki auto ima svoje pozitivne i negativne odllike pa tako i on isto kao i ostali.

A to jeste tačno, za našu sirotinju koja ima potrebu za autom je dovoljan jedan Punto da se zgura njih petoro u njega i da opiče od tačke A do tačke B... nažalost :roll:
Ni Corsu niti Clia ne volim nešto prećerano... Zapravo, sva ta mala auta mi se ne dopadaju... Rijetki su izuzeci
 
Sve je to u redu, ali zar je toliko skupo i tesko uraditi nekakvu banalnu zastitu. Kad su tako nesto preskocili, ko zna sta jos 'fali na tim vozilima. Steta, a ja mislio da su isti ko italijanski.

Ipak, ne gubim nadu da ce buduca vozila ispunjavati sve Fiatove standarde zato sto su rekli da ce ti modeli biti pravljeni za celo evropsko trziste, a na zapad nece smeti da plasiraju felericnu robu, zna to Fiat, nisu oni glupi.
 
Nemojte da se šalimo, kakav Punto, Logan itd. Bilo koj auto nemačke proizvodnje je mnogo bolji od Italijana, Rumuna, Francuza... Za tebe jedna Opel Corsa 1.7 dti npr. http://www.polovniautomobili.com/oglas661086/opel_corsa_17_dti/ Kod vas je još i jeftinija. Nemoj da misliš da je Punto mlađi, pa i bolji. Automobili Nemačke proizvodnje su mnogo kvalitetni veruj mi. A najbolje je da uzmeš nekog Golfa 4 ali on je malo skuplji.

Meni se ta korsa bas i ne svidja. Drugarica je ima, i kad se zatvaraju vrata znas kako zvekens ko na stojadinu da zatvaras tako se cuje. unutra mi je enterijer malo monoton, instrument tabla ok, pregledna je, ali i dalje imam osecaj kao da se vozim u nekom losijem automobilu nego recimo puntu.
 
Sa Zastavom ne verujem da cemo ikad ili bar u skorije vreme dobiti kvalitetniji automobil. Neki od vas(stariji) bi trebalo da se secaju kad je u jednoj emisiji na TV-u govoreno o kvalitetu domaceg Yuga i onog pravljenog za americko trziste.
Voditelj je pokazivao kako se zatvaraju vrata na nasem i na "amerikancu" a razlika je bila enormna i jos tada pre vise od 20 godina pitao dali cemo doziveti i mi te bolje modele.
Kako ispada-necemo! Ko smo mi da se pitamo sta hocemo jer nama je sve dobro!
Nauceni smo da nam i lose bude dobro-samo nek je novo!
Dokaz su kineske prodavnice i razna skart i bofl roba i daj samo da je sto jeftinije jer nema se i drugacije i ne moze.
 
Daj neke utiske, kako ti se cini auto...

Бићу крајње искрен. Све је супер, ово, оно, стартан, мала потрошња. Једино што му је мана, а то није мала ствар, када је загрејан онда понекад дуго вергла да би се упалио. а кад је хладан и да је -20, пали на "пола кључа". и још једна мана, када идем у рикверц није баш прегледан. Све остало је ок за сада. Шта ће бити убудуће, Бог зна.
 
Бићу крајње искрен. Све је супер, ово, оно, стартан, мала потрошња. Једино што му је мана, а то није мала ствар, када је загрејан онда понекад дуго вергла да би се упалио. а кад је хладан и да је -20, пали на "пола кључа". и још једна мана, када идем у рикверц није баш прегледан. Све остало је ок за сада. Шта ће бити убудуће, Бог зна.

Koju verziju imas? I sta od opreme? Osecas li da ti nesto nedostaje?
 
Polako, prvi utisci :) mada cekacu ipak ovaj novi da izadje iz Kragujevca, mada bojim se da cu propustiti lepu priliku na sajmu... ko zna kakav ce biti krsh taj sto izadje, al videcemo uostalom.

Izdrzi! Sajma ce biti i naredne godine, a popusti uvek postoje, a ja sam nekako optimistican, to jest nadam se i dalje da ce ipak biti neko pristojno vozilo iz Kragujevca. A rekli su da je izvesno da ce biti neka vrsta porodicnog minivena, samo neznamo i dalje kako ce izgledati.
 
Izdrzi! Sajma ce biti i naredne godine, a popusti uvek postoje, a ja sam nekako optimistican, to jest nadam se i dalje da ce ipak biti neko pristojno vozilo iz Kragujevca. A rekli su da je izvesno da ce biti neka vrsta porodicnog minivena, samo neznamo i dalje kako ce izgledati.

Uh... Nadam se, a i nadam se pristojnoj ceni. Ipak je novo novo, u krajnjem slucaju ne planiram da ga vozim dok sam ziva, vec dok se ne snadjem za nesto bolje... A mislim da bi i Punto obavio posao, ne planirma nikakva putovanja oko sveta, po gradu, i okolo jedno 100,200km i to je to...
 

Back
Top