Fiat punto..da ili ne??

Plastike u Puntu je na sve strane i vrlo je tvrda i krckava. Ne vidim kako je u ovom pogledu bolja nego kod Yarisa. Nije. A meni to bas i nije previse bitno. Mozda ima vise platna na vratima, nisam primetio. Sto se tice udobnosti, nit je Punto udoban, niti Yaris, ali ni jedan nije los, meni ne smeta. Displej na sredini se ni meni ne svidja, lepse mi je kad je ispred vozaca, ali to nije razlog da ne kupim Yarisa :)

A sto se tice prostora u kabini, ovaj Yaris koji sam ja vozio je sa 5 vrata i mesta ima bas puno, narocito pozadi vise nego kod Punta. Ali, kod Yarisa postoji mogucnost pomeranja zadnje klupe napred - nazad i ovde je bila pomerena skroz unazad, pa je mali gepek jos malo smanjen, ali je zato na zadnjoj klupi puno mesta za noge. Bas prakticna opcija, mogu tako da se smeste i dvometrasi. Jedino vecu unutrasnjost ima Honda Jazz. Ljudi, kolko mesta ima u onom autu, prosto neverovatno, a ista je klasa sa ovima. Al cene su mu stravicne.
 
Ja mislim da gresis. Standard ce mozda padati jos najvise 2 godine, posle toga bi trebalo da krene uzlaznom putanjom. A i poslusaj malo naseg premijera Cvetka koji kaze da je zemlja izasla iz krize :dash::dash::zcepanje:

Svejedno, mislim da ce sve vise i vise cena Punta padati, jer izlaze mnogo bolji i kvalitetniji automobili za iste pare.


Hoce sigurno, bas kao sto ide uzlaznom putanjom zadnjih 10 god.:dash:
 
Kad čivek čita ovu temu shvatio bi da je putno krš.
Znači ja da svog puntića oteram odmah na otpad da uzmem koliko mi daju i da budem srećan. Eto bolje bi mi bilo da sam uzeo auto star 4-5 godina koji je 3-4 puta obišao zemljinu kuglu od auta koji je kad sam ga uzeo imao 1 km na satu. Da da znate neki ovde automobili ponekad imaju i samo 1 na km satu a ne 100.000+ km. Za godinu dana od svih stvari koje posećuje jedan automobil a to su servisi, vulkanizeri i pumpe ja sam bio samo na pumpi, a ovih dana ću i kod vulkanizera. Imam strašne probleme svako malo moram da sipam i tečnost za čišćenje stakala. Jadan ja. Znam puno onih koji su kupili 100.000+km automobile stare 4-5 godina. I svi do jednog su u prvih 365 dana od kupovine bili kod majstora da zamene neki sitan deo koji eto uglavnom košta oko 100+€. Mislim za 100 i više evrića ja mogu da se vozim sigurno bar 2000 i više km.
Svi vi koji tvrdite da su neki drugi bolje niste naveli koji drugi auto ima ratu 96.97 e mesečno, koji auto ima redovan servis u ceni ispod 7.000 dinara(trenutno servis za punta kod Stojanova) i koji ima 0 dinara/evra učešća.
Ajde da pljujemo sve što mi ne možemo da imamo, super i Ferari je sranje troši boga oca ima bolji polovan polo star 5 godina prešao 200.000 km. Razumem ja frustracije nekih što ne mogu da kupe auto na kredu, ali to što vi ne možete ne znači da nešto ne valja. A oni koji će po meni ima bolje od punta da znam da ima bolje ali za bolje nisam imao para. Da sam imao para kupio bih i ja BMW ili Mercedesa. Kad budem imao kupiću. Ako se nadje neki pametnjaković da mi priča o Dačiji pitaću ga samo jednu stvar da mi kaže. Cena redovnog godišnjeg servisa za dačiju je? Imam i ja odgovor, cena servisa za punta plus registracija za punta.

v.
 
Da,da.
Ja cu sad da testiram kakav je Seicento jer jedan cu da registrujem.
A on je kud i kamo ispod Punta.Neki dan sam ga prodavao na pijaci i svi koji ga imaju su mi potvrdili da zadnjih par godina koliko ga voze nisu nikakvih problema imali.
Kao sto ni ja na svom Puntu nisam imao a i ne vidim da se ikakav problem naslucuje.
Ono sto je cinjenica je da je on cak kvalitetniji od dosta drugih auta iste klase.
Probajte da zatvorite vrata na Corsi a onda na Puntu!
Nevidjena razlika u korist italijana kod koga to zvuci maltene kao na automobilima vise klase.U tom pogledu je bolji i od Clia,206 a sam motor se zna da je extra tako da ja ne vidim sta je to losije u odnosu na konkurenciju sem sto mu ime nije tako zvucno.
 
Ne kazem ja da Punto ne valja, ali uzeti Punta na kredit je lose ucinjen potez, jer za koju godinu ce mu cena drasticno opasti, vec 4 godine prozivodi se njegov naslednik Grande Punto, koji je nov 8100e, kao i Punto Classic sa nekom najnormalnijom opremom. A kad uzmes u obzir da ces narednih 7 godina otplacivati auto koji za dve godine nece vredeti ni upola koliko sada vredi. bolji izbor je Grande Punto pa makar malo i sacekati i skupiti novca, ako se u tom trenutku nema toliko, nego srljati. A i po meni cena mu je malo precenjena, s obzirom da se ipak proizvodi u Srbiji.
 
To je poneta price, nije los auto, narocito ako je nov, ali je stari model. Dakle, kad budes otplatio kredit od 7 godina (pretpostavljam), tvoj primerak ce biti 7 godina star, sto nije tako lose, ali sam model ce biti 15-tak godina bajat i to ce mu dodatno umanjiti cenu.

Primer: covek iz jednog sela je prodavao pre par godina Opel Asconu, proizvodja 1984. Auto je stajao u ambaru i vozem je samo povremeno, taman toliko da se ne ubajati. Ako me nisu slagali, presao je manje od 40.000km i u fabrickom je stanju. Nikad vozena po kisi ili snegu! On je trazio 5000 eura, i naravno nije ih dobio. Niko nece za takav auto da plati toliko para.
 
Ne kazem ja da Punto ne valja, ali uzeti Punta na kredit je lose ucinjen potez, jer za koju godinu ce mu cena drasticno opasti, vec 4 godine prozivodi se njegov naslednik Grande Punto, koji je nov 8100e, kao i Punto Classic sa nekom najnormalnijom opremom. A kad uzmes u obzir da ces narednih 7 godina otplacivati auto koji za dve godine nece vredeti ni upola koliko sada vredi. bolji izbor je Grande Punto pa makar malo i sacekati i skupiti novca, ako se u tom trenutku nema toliko, nego srljati. A i po meni cena mu je malo precenjena, s obzirom da se ipak proizvodi u Srbiji.

Vidi ja kad sam kupovao auto nisam ga prodavao. Svi mi nešto a znaš koliko će da vredi i sl. Pa ljudi nisam trgovac vozač sam. Drugo te priče vredeće ili neće najbolje govori činjenica da se danas punto MK1 star 15 godina prodaje za oko 2000 e. Naravno ima i jeftinije ima i skuplje. A taj MK1 nije uopšte loš ni danas kao model i verujem da bi većina ovde pre njega kupila nego recimo golfa 2. Drugo svi vi koji govorite o dobrim i lošim potezima da li je iko od vas seo i izračunao koliko košta auto na kredit. Ja jesam i zato sam kupio punto iz zastave. Dakle ja imam 4.5% fiksne kamate, za 7 godina ja ću dati 8145.48 € za njega, učešće(ako tako može da se nazove) je bilo 3800 dinara za obradu kredita, menicu i ostalo u banci. Bilo koji drugi auto da sam uzimao pa čak i taj grande punto nisam imao opciju na 7 godina već maksimalno na 5. Kamete su od 12.5% do 25.5% ona najniža je sa 30% učešća najviša bez učešća. Ali na svaku ovu kamatu mogu da računam po još koji procenat jer su šta promenjive. Drugo Skoro sve banke traže i kasko, zabranu otudjenja i sl. Ja ništa od toga nemam, sutra mogu da ga prodam i da me niko iz banke ne pozove i pita što si prodao., Takodje običan kredit ima i 2-5% naknade za obradu pa izračunajte koliko mogu rata da platim za običnog putna kog ja vozim samo od toga da sam uzimao grande punto regularno, od 160 do 400 e naknade. E sad što se tiče priče o sačekaj skupi malo više i kupi bolje aha ali u Nemačkoj ne Srbiji, Ovde sve poskupljuje samo plate stoje pa od eventualnog šteka nema ni priče. Šta će biti za 4-5 godina ili 7 ne znam možda i on ode u neku staro za novo varijantu a takav će sigurno bolje da se proceni nego auto koji je prošao 3-4 ruke i sl.
 
Vidi ja kad sam kupovao auto nisam ga prodavao. Svi mi nešto a znaš koliko će da vredi i sl. Pa ljudi nisam trgovac vozač sam. Drugo te priče vredeće ili neće najbolje govori činjenica da se danas punto MK1 star 15 godina prodaje za oko 2000 e. Naravno ima i jeftinije ima i skuplje. A taj MK1 nije uopšte loš ni danas kao model i verujem da bi većina ovde pre njega kupila nego recimo golfa 2. Drugo svi vi koji govorite o dobrim i lošim potezima da li je iko od vas seo i izračunao koliko košta auto na kredit. Ja jesam i zato sam kupio punto iz zastave. Dakle ja imam 4.5% fiksne kamate, za 7 godina ja ću dati 8145.48 € za njega, učešće(ako tako može da se nazove) je bilo 3800 dinara za obradu kredita, menicu i ostalo u banci. Bilo koji drugi auto da sam uzimao pa čak i taj grande punto nisam imao opciju na 7 godina već maksimalno na 5. Kamete su od 12.5% do 25.5% ona najniža je sa 30% učešća najviša bez učešća. Ali na svaku ovu kamatu mogu da računam po još koji procenat jer su šta promenjive. Drugo Skoro sve banke traže i kasko, zabranu otudjenja i sl. Ja ništa od toga nemam, sutra mogu da ga prodam i da me niko iz banke ne pozove i pita što si prodao., Takodje običan kredit ima i 2-5% naknade za obradu pa izračunajte koliko mogu rata da platim za običnog putna kog ja vozim samo od toga da sam uzimao grande punto regularno, od 160 do 400 e naknade. E sad što se tiče priče o sačekaj skupi malo više i kupi bolje aha ali u Nemačkoj ne Srbiji, Ovde sve poskupljuje samo plate stoje pa od eventualnog šteka nema ni priče. Šta će biti za 4-5 godina ili 7 ne znam možda i on ode u neku staro za novo varijantu a takav će sigurno bolje da se proceni nego auto koji je prošao 3-4 ruke i sl.

Trezveno i razumno!:ok:
Da uprostimo:

1) Ako imas u kesu npr 10.000 Evra, "domaci" Punto nije optimalna kupovina
2) Ako u kesu imas 0-500 evra, Punto je best buy, zbog ukupne cene koju se plati (glavnica + efektivna kamata)
 
Kako god, misljenja su nam razlicita, ja postujem tvoje. Tebi je tako odgovaralo, ja to ne bi uradila, i kraj...
Sta da pricam dalje kad i moje vec mesec dana ubedjujem da se odustane od te kupovine, znaci i moji su zagrejani za Punta Classic na kredit, iako obozavam automobile i voznju, strpila bi se jos godinu dana i kupila lepo Grande Punto, a ne, oni hoce sad i odma i na kredit. Pa nek kupe, al ja im necu biti kriva kad za koju godinu budu otplacivali nesto sto nece vredeti ni 30% novca koji ce morati da otplate.
 
Trezveno i razumno!:ok:
Da uprostimo:

1) Ako imas u kesu npr 10.000 Evra, "domaci" Punto nije optimalna kupovina
2) Ako u kesu imas 0-500 evra, Punto je best buy, zbog ukupne cene koju se plati (glavnica + efektivna kamata)

Slazem se! Ali neko ko je ziveo do sad bez automobila, moze da saceka jos malo (sakupi novac, ili padne cena automobila), pa da kupi nesto sto je za sada poslednje izbaceno (Grande Punto) za istu cenu za koju je platio vec zastareo model Punta Classic.
 
Ne kažem da bilo ko greši ili šta već. Ali kad imaš platu toliku da možeš da plaćaš max 120€ mesečno ratu, onda uzimaš punta. Da ja imam 1000 e platu pa da mogu da dunem 300€ za ratu, veruj mi ne bih punta uzimao. Mada dobro sad su valjda digli na 50% zarade max ratu. Ali kakav god bio ovaj punto pogotovu u verziji staro za novo je maknuo brdo krševa sa ulica. Ne treba zaboraviti da su automobili koji su bili predavani morali da budu registrovani i u voznom stanju, što znači da su ih ljudi i vozili takve a o njihovoj bezbednosti i da ne pričamo. Sa druge strane posle 7 godina ako ga budem prodavao sve što uzmem za njega će da bude puna kapa jer auto sam isplatio a sa recimo 2000 e koliko ja računam da će da vredi tada(a mislim da hoće ako ga ne budem čuknuo ili nešto slično) moći ću da te pare dam kao neko učešće za neki novi auto. Sve drugo u klasi tog punta da sam kupio bi posle 7 godina isto tako bilo obezvredjeno kao i on. Ne verujem da će sendero, clio i sl automobili da drže cenu, nepravi se više kao nekad što su bile askone, golfovi, kadeti i ostali pa da traju 30+ godina. Danas su bre i mečke trule posle 5 godina ili imaju preskupe kvarove da se ne isplati popravljati.

Evo za neke neverne Tome koji tvrde da je moglo bolje.
Jedna banka daje bez učešća i sl da vidite koliko košta auto.
Kredit od 650.000 dinara, 0% učešća, 2% obrada kredita.
Mesečna rata je 16.346 dinara (ali ne stalno jer je kamata promenjiva)
Ukupan iznos na kraju pod uslovom da se kamata ne promeni (ravno manjem čudu ala novi Hrist se pojavio) je 980.760 dinara Grubo gledano to je oko 50% na osnovnu cenu. Ja sam platio auto 7000€ a banci ću otplatiti kamate 1145€ to je ispod 20%.
Ako još neko spomene mogao si za keš vodi sve ljude sa ove teme na večeru. Ko ima keš ne razmišlja o Puntu, Ko ima platu 600+ evra može i o nečem boljem da razmišlja.
 
Kako god, misljenja su nam razlicita, ja postujem tvoje. Tebi je tako odgovaralo, ja to ne bi uradila, i kraj...
Sta da pricam dalje kad i moje vec mesec dana ubedjujem da se odustane od te kupovine, znaci i moji su zagrejani za Punta Classic na kredit, iako obozavam automobile i voznju, strpila bi se jos godinu dana i kupila lepo Grande Punto, a ne, oni hoce sad i odma i na kredit. Pa nek kupe, al ja im necu biti kriva kad za koju godinu budu otplacivali nesto sto nece vredeti ni 30% novca koji ce morati da otplate.

Mozda bi trebala da ih ubedjujes kako ce se od naredne godine proizvoditi u srpskom Fiatu potpuno novi model koji ce biti namenjen evropskom trzistu, u prevodu: stvarno nov auto, a ne renesansa necega. To sto su najavili moze biti zanimljivo, naravno, ako stvarno i bude. U svakom slucaju, i da bude, i da ne bude, ti tvojima mozes malo da odvratis paznju da odustanu od ovog Punta, pa za to vreme sakupite mao kesa, kako im i predlazes. ;)

Iskreno, ja se nadam da ce do ovoga ipak doci, da ce se praviti nov model kod nas, i mislim da ce uci u moj uzi izbor narednog vozila koje cu da kupim. Nekako mi se cini da bi mogli i uslovi kupovine biti slicni kao za Punto Classic.

I zamisli ti kupis ovako nesto moderno za malo vise novca, a ovi sto nisu mogli da sacekaju, voze Puntisu :) Mislim da ce se pojesti od muke.

Videcemo...Nije japanac, ali je nov auto - nov auto. (tacka)
 
U potpunosti se slazem, neko ko je godinama izdrzavao bez auta, ili vozio stari auto, moze sacekati i strpiti se malo, i kupiti pravu stvar, ja sam uvek za to, ali kao sto rekoh misljenja su razlicita. Jel znas za koji deo godine predvidjaju taj novi auto u zastavi?
 
Ok je sve to, sta da radimo kad nam je standard takav kakav je. Reci mi da li mislis da Punto zaista vredi tih para? I sta imas od opreme na autu?

Imam dinamik bez klime, eto valjda ta činjenica da nisam sebi mogao da priuštim tih 12 € više rate govori o činjenici kakav nam je standard. Takodje mene je najviše plašila činjenica baš ona o kojoj sam pisao, sve poskupljuje samo plate iste. meni je rata za godinu dana veća preko 1000 dinara. Mada da ne grešim dušu i plata mi je veća u odnosu na prošlu godinu.
Da li mislim da vredi? Uf teško pitanje ali reći ću ovako za keš ne vredi za 100 € mesečno vredi. Realno gledano da sam štekovao 100 € mesečno za kola tek za recimo 3 godine bih mogao da razmišljam o nečem pristojnom, to pristojno bi tada bilo već matoro jer je pristojno danas. Stranca eventualno ja da idem da biram a ne da mi donose auto evo prešao samo 50k km a on izgleda ko da je prešao 500k. Ja sam prešao evo 9.500 i prezadovoljan sam, išao sam i na letovanje sa njim prešavši ukupno 1800 km i ni najmanjih problema nisam imao, od toga da auto ne štuca do toga da ni mene ništa nije bolelo kad sam izašao iz kola. Znači udobnost je odlična, Nije ko moj stari pežo kao ladja pa da mogu se razbaškarim al ajde. Uopšte se ne kajem što sam ga kupio.

v.
 
Sad mi je bio kum sa firminim Puntom i kaze da je nepoderiv.
Oni ga vec dve godine voze po njivama,tucaniku,vozi ga ko stigne i nista mu ne mogu.
Elektrovojvodina je firma i kupili su jako veliku kolicinu tih Zastava 10 koje su kao losije od Punta pa vrede sve pare za koje su uzete.
Sto se tice novog modela,koliko ja vidim vecina vas na forumu je napljuvala taj novi model koji bi trebalo da se pravi u Zastavi.
I za kraj da zakljucimo-nije vazno koliko ce koji auto da izgubi kroz eksploataciju nego je vazno da te sluzi a izgubice svaki bio toVW ili Fiat jer cim je izasao iz salona vec vredi manje 1000 eura i koliko se jeftinije plati taj Punto u odnosu na Pola mislim da procentualno izgubi manje na kraju.
 
U potpunosti se slazem, neko ko je godinama izdrzavao bez auta, ili vozio stari auto, moze sacekati i strpiti se malo, i kupiti pravu stvar, ja sam uvek za to, ali kao sto rekoh misljenja su razlicita. Jel znas za koji deo godine predvidjaju taj novi auto u zastavi?

Trebalo bi krajem 2011.-te da krene prodaja, ali bas maslovnu proizvodnju ocekuju od pocetka 2012.-te i to je otprilike nesto vise od godunu dana od sada. Nista strasno, da se sacekati.
 
Sad mi je bio kum sa firminim Puntom i kaze da je nepoderiv.
Oni ga vec dve godine voze po njivama,tucaniku,vozi ga ko stigne i nista mu ne mogu.
Elektrovojvodina je firma i kupili su jako veliku kolicinu tih Zastava 10 koje su kao losije od Punta pa vrede sve pare za koje su uzete.
Sto se tice novog modela,koliko ja vidim vecina vas na forumu je napljuvala taj novi model koji bi trebalo da se pravi u Zastavi.
I za kraj da zakljucimo-nije vazno koliko ce koji auto da izgubi kroz eksploataciju nego je vazno da te sluzi a izgubice svaki bio toVW ili Fiat jer cim je izasao iz salona vec vredi manje 1000 eura i koliko se jeftinije plati taj Punto u odnosu na Pola mislim da procentualno izgubi manje na kraju.

Nema sanse da izgubi manje na vrednosti, narocito procentualno od Pola, bar u Srbiji...
 

Back
Top