Fiat punto..da ili ne??

Pa onda je mozda i bolje resenje za tebe Punto. Vec je dosta star model, znaju ga majstori, ima delova kakvih hoces, nije velika registracija, odrzavanje je nesto nize od proseka klase, a nije ni velika para ako uzmes osnovni model + klimu.
 
Pa onda je mozda i bolje resenje za tebe Punto. Vec je dosta star model, znaju ga majstori, ima delova kakvih hoces, nije velika registracija, odrzavanje je nesto nize od proseka klase, a nije ni velika para ako uzmes osnovni model + klimu.
Jeste sve stoji sto kazes...
A posle izadje u aprilu neki bolji, pa da se ziva pojedem... :) ma sacekacu jos malo sta me kosta, kako sam do sad tako cu izgurati jos koji mesec...
 
Pozdrav svima...


Planiram da uzmem novog punta sa klimom, inace otac je kupio istog prosle godine...
Za cenu od 7000E ne moze da se dobije bolji auto, presao je 10.000km i za sad sve normalno radi... Greota je to sto su na svemu stedeli, pa cak je i tepih u gepeku skracen nekih 10-15 cm tj. vidi se patos...

Interesuje me da li ima neki ovlasceni servis za ugradnju TNG-a, a da mi garancija ostane?

Hvala unapred
 
Pozdrav svima...


Planiram da uzmem novog punta sa klimom, inace otac je kupio istog prosle godine...
Za cenu od 7000E ne moze da se dobije bolji auto, presao je 10.000km i za sad sve normalno radi... Greota je to sto su na svemu stedeli, pa cak je i tepih u gepeku skracen nekih 10-15 cm tj. vidi se patos...

Interesuje me da li ima neki ovlasceni servis za ugradnju TNG-a, a da mi garancija ostane?

Hvala unapred

Najboje da pitas tamop gde kupujes auto.
Evo ti spisak ovl.servisa pa se raspitaj.Negde sam procitao da je u NS u servisu Stojanov oko 700e, mozda je sad jeftinije, ne secam se kad sam to video.Delta je najskuplja.
http://www.moto.rs/fiat_punto_iia_dileri_servisi-pg-49.i
 
Ne bih se bas slozio. Za 4.000 mogu da kupim lep, veliki, udoban, odlicno opremljen porodicni auto.
Cak i da toliko pogresim u proceni i uzmem neki taxi, mislim da sredjivanje ne moze preci 3.000 eura.

Potpuno si u pravu, za 4000 extra veliki, sredjen , sa opremom, i svime i svačime. Prešao bog te pita koliko, bog te pita šta je sve menjano, šta sve samo što nije riknulo ali će izdržati još 1000-2000 km. Delovi za tog nekog u varijanti pumpa za gorivo 100€.
Nemoj da misliš da imam nešto protiv polovnjaka, ali sa trenutnom varijantom plaćanja(mada vidim sad i za punta novog mora učešće) nema povoljnijeg automobila.
Em nov auto, em garancija em uslovi finansiranja povoljni(bili do danas).
Troši malo do 6 litara benzina, redovan servis jeftin, garancija trenutno 3 godine. Sve to samo 7000 €. Možda mnogo ali kad nisi pri kešu vrlo povoljno. Ako imaš keš, pa si spreman i da se pomiriš sa činjenicom da vrlo brzo možeš da nadješ novog najboljeg prijatelja majstora, kupiš polovnjaka.

v.
 
Pa ti kupi dobrog polovnjaka a ne krsa tj. nemoj racunati da ako je polovno treba da kosta 1/4 cene kako mi to u ovoj drzavi posmatramo.
Evo ja na primer mogu da vozim nov auto a zasto bih kad se poslednjih 20 godina vozim polovnjacima i nisam imao nikakva veca ulaganja a vozio sam poprilican broj automobila.
Za 7000 eura moze svasta polovno i dobro da se uzme i da te lepo sluzi al samo ako se ne cicvaris kad dajes pare nego platis posteno. Evo ja sam prodao pre neki dan Astru 1,4 16V 2008 od prvog vlasnika za 5900 i realno sad reci da je Punto koji se pravi u Zastavi bolji!
 
Citat: "Možda mnogo ali kad nisi pri kešu vrlo povoljno."
Ovo je o ceni za punta, ali fiat punto iz zastave odnosno FAS-a se kupuje na kredit.
Evo kažeš da si prodao Astru za 5900. Jel možemo da se nadjemo ja i ti na 6500 za tu Astru. Ja ti dam 6500 € za astru na 65 meseci po 100€ mesečno. Pa nisam baš siguran da ćeš pristati na tu varijantu.
A ja mog punta plaćam 96.97€ mesečno. Ko ima keš, može da kupi mnogo bolji auto od punta, ja bih prvi sebi pre uzeo nešto drugo nego punta. Ali nemam 7000€ u komadu.
Iskreno ja sam prezadovoljna svojim puntićem. Samo gorivo i tečnost za stakla sipam. Vozim ga od 1 km na satu. Da li sam se zenuo nisam, da li sam mogao bolje verovatno ali za ono što meni treba punto je odličan auto.

v.
 
A ko kaze da i polovnjaci ne mogu na kredit?:D
Ili ti nisi informisan u vezi toga. Jedina je razlika sto moras da das ucesce koje nisi morao da das ali kako si malopre i sam rekao sad treba i kod Punta.
Ne kazem da nisi u pravu i da je novo najbolje ali ja bih pre uzeo ozbiljniji polovan auto pa nek i ulozim nesto u njega ali cu se svakako lepse i udobnije voziti.
 
Vidi 35€ me je koštalo sve što sam morao da dam u banci da bih dobio kredit. I čitavih 6 dana sam vozio novog punta a da nisam dao ni dinara.
E sad ja sam hteo da uzmem nekog polovnjaka do recimo 5000 €. Da bih uzeo najnižu kamatu u tom trenutku učešće je moralo da bude 30% dakle 1500 €. Računao sam sve i došao do toga da ću za 5 godina ukupno samo za kamatu dati oko 1800 €. Za punta ću sa druge strane dati 1148 €. Pritom kamata za punta je fiksna a ostale nisu. Znači promenjive su pa i tih 1800 može da poraste i preko 2000 €.
Postojala je i opcija bez učešća u 3 banke koje sam obišao ali je i kamata bila od 20.5 do 24 % godišnje. I skoro sve su imale u zahtevu kasko ili žiranta ili slične zajebancije.
Dakle kad kažeš za 7000 ima svašta, ne da ima nego da biramo svi mi ovde zajedno i da ne znamo šta da uzmemo. I veruj mi kad budem imao 7000 € ne da ću da kupim sebi auto nego ima ljudi na dupe da padnu kad ga vide. Ali dok imam 100 e mesečno za kola i ni dinar više punta ću da vozim.
 
Vidi 35€ me je koštalo sve što sam morao da dam u banci da bih dobio kredit. I čitavih 6 dana sam vozio novog punta a da nisam dao ni dinara.
E sad ja sam hteo da uzmem nekog polovnjaka do recimo 5000 €. Da bih uzeo najnižu kamatu u tom trenutku učešće je moralo da bude 30% dakle 1500 €. Računao sam sve i došao do toga da ću za 5 godina ukupno samo za kamatu dati oko 1800 €. Za punta ću sa druge strane dati 1148 €. Pritom kamata za punta je fiksna a ostale nisu. Znači promenjive su pa i tih 1800 može da poraste i preko 2000 €.
Postojala je i opcija bez učešća u 3 banke koje sam obišao ali je i kamata bila od 20.5 do 24 % godišnje. I skoro sve su imale u zahtevu kasko ili žiranta ili slične zajebancije.
Dakle kad kažeš za 7000 ima svašta, ne da ima nego da biramo svi mi ovde zajedno i da ne znamo šta da uzmemo. I veruj mi kad budem imao 7000 € ne da ću da kupim sebi auto nego ima ljudi na dupe da padnu kad ga vide. Ali dok imam 100 e mesečno za kola i ni dinar više punta ću da vozim.

Znaci kupices polovnjaka koji ce da traje 1000-2000km?
 
moze li neko da mi objasni razliku izmedju punta 1.3 i punta 1.9 oba dizela?

Trazim da uzmem i ovih prvih ima neuporedivo manje,a cena im je skuplja i po 1000,1500 evra. Znam da je registracija ovom drugom modelu skuplja,ali koliko 100-200 e? koliko vise trosi 1.9? i u cemu je caka jos?
Jednostavno mi je malo cudno da punto 1.9 koji je presao neuporedivo manje mogu da uzmem za toliko manju cenu od 1.3. Hvala unapred na odgovorima.
 
1,3 M-jet ti trosi u gradu oko 5,5L a na otvorenom oko 3,7 dok 1,9JTD trosi u gradu oko 7L a na otvorenom do 4,5L.
1,3 ima lanac dok 1,9JTD ima zupcasti kais sto u praksi znaci da kad kupis polovan auto moras da uradis veliki servis i na JTD treba da das 250 eura a na 1,3 M-jet uradis mali servis od 50 eura i gas.
Registracija za JTD je oko 26000 din sa novim tablicama a za 1,3 je oko 17000 din.
1,3 je tisi i ugladjeniji a ide ipak slabije mada sasvim dovoljno ali se mora uzeti u obzir da je to kasica prasica.:)
Ako ti je za utehu ne treba bezati ni od 1,2 8V benzinca jer ide solidno,mala mu je registracija i izuzetno je jeftin za odrzavanje (veliki servis oko 8000 din).Zato je i trazeniji od 1,9JTD jer razlika u ceni goriva taman pokrije to sto malo vise trosi od tog dizela i na kraju mu dodje isto.
 
Poslednja izmena:
Gde moze biti previsoka kad sam ja prodao Punta 1,4 16V Sportinga 2003 sa troje vrata za 3700 pre 2 meseca.
Ja vozim Grande Punta 2006 novembar i ima 152k km i sta mu fali? Nista,prede ko preslica.
Svojevremeno sam se nagledao takvih Puntica 1,3 M-jet koji su imali oko 300k km i nisu nista losije radili od mog tako da ne gledas kilometre toliko koliko opste stanje vozila i kako radi motor. Ako je sve ok ja bih ga uzeo bez razmisljanja.
Pa pogledaj samo da se za benzince sa 5 vrata 2001 trazi i po 3000 eura a ovaj je 2005 i dizel.
 
Poslednja izmena:

Back
Top