Fiat punto..da ili ne??

polovnjak je uvek gori od novih kola ,samo je pitanje kolko.
ovaj osnovni klasik je 6.990. ako das kola staro-za-novo bude 5.990, ali u keshu.... a posto je na rate sa kamatama izadje posle 6 godina -71 meseci-na 7.100e.

A taj osnovni klasik od 6.990 ima opremu ko jugo. Tj nista...
P.S. Snizili su mu cenu na 6.690 evo sad vidim, i 1000e dole za reciklazu, 5690, od opreme er beg za suvozaca, rezervni tocak standardnih dimenzija, unutrasnjojst siva/crna, celicne felne 13''... Ni klimu nema, ni podizace nema, ni sediste se ne podesava a o volanu samo da se sanja... Al dobro za tu cifru i ide nekako, samo ja bi opet pre uzela fino ocuvanog polovnog pa makar i vise platila, al da ima klimu, CD/MP3, i podizace, to mi je nesto osnovno.
 
Poslednja izmena:
Npr. kao sto ja sad imam Grande Punto 1,3 M-Jet sa 130k km i klimom,centralnom bravom,podizacima,servo volan,abs,maglenke,air bag x 2,muziku.....
2008 sa osmicama na staklima a dajem ga za 5500.Bele boje sa troja vrata.:per:
 
Npr. kao sto ja sad imam Grande Punto 1,3 M-Jet sa 130k km i klimom,centralnom bravom,podizacima,servo volan,abs,maglenke,air bag x 2,muziku.....
2008 sa osmicama na staklima a dajem ga za 5500.Bele boje sa troja vrata.:per:

Pa relano zar nije bolje kupiti sad taj polovni Grande Punto star svega dve godine nego ogoljenog Punta Classic bez icega, za istu zapravo malo vecu cenu? Ne znam, ja bi uvek pre uzela taj polovni Grande, nego novog klasika. Kakve su to osmice na staklima? Sta je to? Izvini sto pitam glupa pitanja al kad se ne razumem bas :D
 
Pa to znaci da je pravo 2008 godiste a kad vidis da su sedmice na staklima to moze da znaci da je 2007 a prva registracija 2008 ili da je na pravljen tj.sklopljen u prva dva meseca 2008.Jer obicno prodavci sloze pricu decembar te i te godine.:)
 
130k za samo 2 godine ...ahahaha yesss taj je grando teran ko mazga dan i noc ,ja cu mozda ovim tempom za 5 godina nabaciti pravih 130k km ,poz. za kuma i da mu izadje manje od 1000e troskova delova za prvu godinu voznje ,jer kod punta je bas tempirano na 100-120k da se sve menja sa novim delovima, ali ko ce koga ako ne svoj svoga.....a ti mala da znas da se i stakla lako menjaju ustvari to je sad toliko prefigovana masinerija da mislim da vise nikada necu uzeti polovnjaka, nego novo pa lizing ,kredit....
 
A taj osnovni klasik od 6.990 ima opremu ko jugo. Tj nista...
P.S. Snizili su mu cenu na 6.690 evo sad vidim, i 1000e dole za reciklazu, 5690, od opreme er beg za suvozaca, rezervni tocak standardnih dimenzija, unutrasnjojst siva/crna, celicne felne 13''... Ni klimu nema, ni podizace nema, ni sediste se ne podesava a o volanu samo da se sanja... Al dobro za tu cifru i ide nekako, samo ja bi opet pre uzela fino ocuvanog polovnog pa makar i vise platila, al da ima klimu, CD/MP3, i podizace, to mi je nesto osnovno.

hmm ako bih ti rekao da ima podizace napred ,sediste normalno podesivo , volan podesiv po visini , cd kupis jer zvucnike/antenu ima , podesivu visinu farova, klimu kad bi imao isla bi 20 na sat jer bi pojela snagu motora ,ima obicnu klimu sto je dovoljno,uostalom ne svidja mi se jer boli glava i retko koristim manual klimu u drugom autu.
 
Ajd nauci nas u cemu je razlika izmedju te dve klime!!!
A bas ti znas da je na 120k km potrebno menjati delove.Nemoj da te neko cuje jer bi se mogao slatko nasmejati.
Ode tu stosta i pre a sto se tice motora lanac mu se menja tek na 200k km tako da je miran jos 70k km a to ti je kod nas oko 5 godina voznje.(prosecno)
Ne znam koliko si upucen u celu pricu ali ja sam dosad prodao oko 800 auta i malo sam vise upucen od vecine u tematiku a da je auto los sa 130k km koje je napravio za dve godine ja ga ne bih prodao svom kumu.
Ustvari ,ako nisi znao,takva kola su uglavnom bolja od vecine jer su izuzetno sacuvana a sama kilometraza govori da je auto vozen uglavnom na otvorenom tako da km mozes da prepolovis na pola. Hladan start i voznja hladnog auta je ono sto ubija motor a ovaj je realno uglavnom bio zagrejan tako da moze da predje dosta vise nego tvoj auto koji upalis,dovezes na posao pa ga opet palis posle 8 sati i tako u krug.
I da se vratim na staru pricu-ne mora da znaci da je tvoj nov auto bolji od polovnog auta sa zapadnog trzista jer tvoj auto je sa istocnog manje zahtevnog trzista pa samim tim i manje kvalitetniji sto se vidi po servisima koji su puni novih automobila sa reklamacijama.
 
Poslednja izmena:
A
Ne znam koliko si upucen u celu pricu ali ja sam dosad prodao oko 800 auta i malo sam vise upucen od vecine u tematiku a da je auto los sa 130k km koje je napravio za dve godine ja ga ne bih prodao svom kumu.
Ustvari ,ako nisi znao,takva kola su uglavnom bolja od vecine jer su izuzetno sacuvana ....
To samo znaci da si dobar trgovac a ja dobrim trgovcima ne verujem nista... tu iskrenost moze da se izbaci kroz prozor ko stara pepeljara puna pikavaca....
cudi me da tako dobra kola ne proda za 10k evra, sigurno bi bila jagma za takvom ^razradjenom^ makinom :D...

Ode tu stosta i pre a sto se tice motora lanac mu se menja tek na 200k km tako da je miran jos 70k km a to ti je kod nas oko 5 godina voznje.(prosecno)
Ustvari ,ako nisi znao,takva kola su uglavnom bolja od vecine jer su izuzetno sacuvana a sama kilometraza govori da je auto vozen uglavnom na otvorenom tako da km mozes da prepolovis na pola. .
70k ti je 3,5 godine osrednje voznje
kilometraza govori da je gazen i to 200 na sat !!!

sta da prepolovim? prepolovi ti cenu majstore -na pola :D
 
Poslednja izmena:
hmm ako bih ti rekao da ima podizace napred ,sediste normalno podesivo , volan podesiv po visini , cd kupis jer zvucnike/antenu ima , podesivu visinu farova, klimu kad bi imao isla bi 20 na sat jer bi pojela snagu motora ,ima obicnu klimu sto je dovoljno,uostalom ne svidja mi se jer boli glava i retko koristim manual klimu u drugom autu.

To sto si ti naveo onda nije osnovna verzija punta vec Punto sa Dinamic opremom 1.2 sa 60ks i takav kosta 7199e sa popustom, za reciklazu izadje valjda 6199e. Ili je eventualno Punto Classic 1.2 60ks LPG koji ima istu tu opremu al kosta 8299e sa popustom, i plus reciklaza 7299e... Meni je i dalje bolje ovo Duletovo resenje, uostalom taj Punto Classic je poprilicno zastareo, jer vec 4 godine unazad ako se ne varam pravi se novi Grande Punto, koji ce Puntu Classic za koju godinu znatno smanjiti cenu, pa ces otplacivati jos uvek taj kredit ili lizing, a cena ce mu pasti na cenu jednog Jugica. Ali to je samo moje misljenje, ne mora da znaci da ce tako biti ;)
 
To samo znaci da si dobar trgovac a ja dobrim trgovcima ne verujem nista... tu iskrenost moze da se izbaci kroz prozor ko stara pepeljara puna pikavaca....
cudi me da tako dobra kola ne proda za 10k evra, sigurno bi bila jagma za takvom ^razradjenom^ makinom :D...


70k ti je 3,5 godine osrednje voznje
kilometraza govori da je gazen i to 200 na sat !!!

sta da prepolovim? prepolovi ti cenu majstore -na pola :D

Bolje pravnih 130 000, nego laznih 50 000km
 
Bolje pravnih 130 000, nego laznih 50 000km

Hvala Amonijak sto me podrzavas ali eto vidis kakav sam ja trgovac,umesto da sam smanjio te kilometre na 50k km ja kazem prave i onda opet neko pljuje kako sam prevarant i td.
Ne mozes narodu ugoditi pa to ti je-ako ga varas nije dobro a ako ne opet nije dobro.
Izgleda da je bolje da ih varam jer svakako to misle a i bice im lakse da vide manju cifru na km satu.
Ja da sam rekao da je ovaj Grandovac presao 40000 km svako bi poverovao kako je sacuvan a u voznji nema sanse da primeti da je presao vise jer je auto skoro kao nov.Volan,papucice i rucica menjaca extra sacuvani a onda sam ja prevarant. Pogledajte samo gomilu kola koja su 2001 a presla po 120k km-sta onda reci za njih? Ima i takvih sa pravom km ali to se onda vidi,cuje,pogleda dokumentacija,na koliko je carinjen,datum proizvodnje guma pa povezati logikom koliko je presao i istrosenost,i ono najvaznije -opsti utisak.
 
To sto si ti naveo onda nije osnovna verzija punta vec Punto sa Dinamic opremom 1.2 sa 60ks i takav kosta 7199e sa popustom, za reciklazu izadje valjda 6199e. Ili je eventualno Punto Classic 1.2 60ks LPG koji ima istu tu opremu al kosta 8299e sa popustom, i plus reciklaza 7299e... Meni je i dalje bolje ovo Duletovo resenje, uostalom taj Punto Classic je poprilicno zastareo, jer vec 4 godine unazad ako se ne varam pravi se novi Grande Punto, koji ce Puntu Classic za koju godinu znatno smanjiti cenu, pa ces otplacivati jos uvek taj kredit ili lizing, a cena ce mu pasti na cenu jednog Jugica. Ali to je samo moje misljenje, ne mora da znaci da ce tako biti ;)
sedi ti kod mene u moj puntic klasik pa da ti pokazem kako greshish ;)
 
Hvala Amonijak sto me podrzavas ali eto vidis kakav sam ja trgovac,umesto da sam smanjio te kilometre na 50k km ja kazem prave i onda opet neko pljuje kako sam prevarant i td.
Ne mozes narodu ugoditi pa to ti je-ako ga varas nije dobro a ako ne opet nije dobro.
Izgleda da je bolje da ih varam jer svakako to misle a i bice im lakse da vide manju cifru na km satu..

ma meni su se kleli u rodjenu majku za kola bas takvi kao ti, neverovatno kako slicnu zvaku imate ,kao svi lazu a ja sirotan posten....kola sa extremnih 130k su bolja od novih -nije nego :D
 
Poslednja izmena:
Hvala Amonijak sto me podrzavas ali eto vidis kakav sam ja trgovac,umesto da sam smanjio te kilometre na 50k km ja kazem prave i onda opet neko pljuje kako sam prevarant i td.
Ne mozes narodu ugoditi pa to ti je-ako ga varas nije dobro a ako ne opet nije dobro.
Izgleda da je bolje da ih varam jer svakako to misle a i bice im lakse da vide manju cifru na km satu.
Ja da sam rekao da je ovaj Grandovac presao 40000 km svako bi poverovao kako je sacuvan a u voznji nema sanse da primeti da je presao vise jer je auto skoro kao nov.Volan,papucice i rucica menjaca extra sacuvani a onda sam ja prevarant. Pogledajte samo gomilu kola koja su 2001 a presla po 120k km-sta onda reci za njih? Ima i takvih sa pravom km ali to se onda vidi,cuje,pogleda dokumentacija,na koliko je carinjen,datum proizvodnje guma pa povezati logikom koliko je presao i istrosenost,i ono najvaznije -opsti utisak.

Tako ti je to Dule kod nas na ovim prostorima... Ja zaista ne mogu da ulazim u tvoje poštenje i kvalitet vozila koja prodaješ, kad nijedno nijesam isprobao.
Al što reče da je narod uvijek nezadovoljan... Vjeruj mi, tako je u svemu, a ne samo u prodaji automobila... Ovome narodu ne možeš udovoljiti pa sve da imaju standard kao Šveđani, njima bi opet nešto falilo i bilo im malo
 
sedi ti kod mene u moj puntic klasik pa da ti pokazem kako greshish ;)

Pazi, ne kazem ja da taj klasik ne valja, Boze sacuvaj. Nov auto je nov auto, pa i moji su gledali i razmisljali da uzmu na kredit, ali kad sam im otvorila oci skontali su da nisu upravu.Period otplate je velik, 6,7 godina nije malo, otplacivali bi auto koji ni sad ne vredi 7000e, a za 5,6 godina ako bude vredeo 2000e bice dobro. E zbog toga kazem da je bolje uzeti Grande Punto, ili bilo koji noviji auto za sumu od 7000e koja nije ni malo mala, uskoro ce moci i novi Bravo da se uzme za te pare. A ipak auto vozis 3,4 godine prodas, kupis drugi, i tako u krug. A kredit otplacujes 7 god.
 
E, ne trujte temu vise. FIAT PUNTO, ZVUCI POZNATO? ;)

Evo, ja se vozio u ponedeljak oko 200km u Puntu, 2004.god. 1.2, 8V, pristojno vozilo, zavrsava sve potrebe malo skromnijih vozaca i ja misim da se bez problema moze u nasim kriznim uslovima koristiti kao porodicno vozilo.

E sad, juce sam vozio Toyotu Yaris, 1.3, 16V, 2000.god., i mogu da kazem da joj Punto nije ni do kolena u bilo kom pogledu. Jedino mi se nije dopalo to sto se mnogo visoko sedi. Mozda i sto sam navikao da kod mene sedim na patosu, neznam...
 
E, ne trujte temu vise. FIAT PUNTO, ZVUCI POZNATO? ;)

Evo, ja se vozio u ponedeljak oko 200km u Puntu, 2004.god. 1.2, 8V, pristojno vozilo, zavrsava sve potrebe malo skromnijih vozaca i ja misim da se bez problema moze u nasim kriznim uslovima koristiti kao porodicno vozilo.

E sad, juce sam vozio Toyotu Yaris, 1.3, 16V, 2000.god., i mogu da kazem da joj Punto nije ni do kolena u bilo kom pogledu. Jedino mi se nije dopalo to sto se mnogo visoko sedi. Mozda i sto sam navikao da kod mene sedim na patosu, neznam...

Koliko vrata je imao taj puno a koliko Yaris? Meni se jaris cini dosta dosta menji od punta..
 
Yaris ima dosta mesta u kabini i mali gepek ali meni kod Yarisa smeta suvise plastike oko mene.
Ona plastika na vratima je uzas i katastrofa kako izgleda dok recimo u Puntu na tom mestu tu ima mnogo vise tekstila nego plastike pa izgleda zdravije.
Kod Yarisa mi smeta i onaj trodimenzionalni displej koji pritom nije ispred vozaca nego na sredini.Postoji i analogna verzija ali opet na sredini konzole.
A vozio sam se u najnovijem Yarisu i mogu da kazem da je Golf 2 udoban auto za nju.
Neverovatno tvrda sedista i donji postroj-totalno sam se razocarao.
 
Pazi, ne kazem ja da taj klasik ne valja, Boze sacuvaj. Nov auto je nov auto, pa i moji su gledali i razmisljali da uzmu na kredit, ali kad sam im otvorila oci skontali su da nisu upravu.Period otplate je velik, 6,7 godina nije malo, otplacivali bi auto koji ni sad ne vredi 7000e, a za 5,6 godina ako bude vredeo 2000e bice dobro. E zbog toga kazem da je bolje uzeti Grande Punto, ili bilo koji noviji auto za sumu od 7000e koja nije ni malo mala, uskoro ce moci i novi Bravo da se uzme za te pare. A ipak auto vozis 3,4 godine prodas, kupis drugi, i tako u krug. A kredit otplacujes 7 god.

Mislim da si tvojima ucinila kontra-uslugu....vredece punto i tada dosta ne zavaravajte se pogotovo sa plinom ,a narocito kako standard bude padao do 2015 kad krene otplacivanje drzavnih kredita,pa i polovnjaci budu preskupi ,ljubices punto jeftine rezervne delove u lim ,a tek razlog - Vozis-prodas-vozis-sad ga vidis-sad ga ne vidis :D....smeshno.....
 
E, ne trujte temu vise. FIAT PUNTO, ZVUCI POZNATO? ;)
Evo, ja se vozio u ponedeljak oko 200km u Puntu, 2004.god. 1.2, 8V, pristojno vozilo, zavrsava sve potrebe malo skromnijih vozaca i ja misim da se bez problema moze u nasim kriznim uslovima koristiti kao porodicno vozilo.
..

To im i pricam sve vreme ,razmisljao sam da uzmem polo sedan iz Rusije za 10k, SEDAN ej ko da ja ne volim shiroko...Ko da ja nemam para da kupim Antaru 08god. ,ali stace mi?Mnogo trosi! A cena goriva ce samo da raste. Ja se ovde ponasam ko racionalni zapadnjak a ovi iz monteprkna? Zamisli samo kolko bi hiljada evra ustedeo na 100k da is vozio stedljiviji model? Iskreno mrzim duge voznje, skoro sam otero sleper do zajecara pa pred adu-kale i predo rusima prikolicu, dojadilo i sto bi rekli klinci -smara me!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mislim da si tvojima ucinila kontra-uslugu....vredece punto i tada dosta ne zavaravajte se pogotovo sa plinom ,a narocito kako standard bude padao do 2015 kad krene otplacivanje drzavnih kredita,pa i polovnjaci budu preskupi ,ljubices punto jeftine rezervne delove u lim ,a tek razlog - Vozis-prodas-vozis-sad ga vidis-sad ga ne vidis :D....smeshno.....

Ja mislim da gresis. Standard ce mozda padati jos najvise 2 godine, posle toga bi trebalo da krene uzlaznom putanjom. A i poslusaj malo naseg premijera Cvetka koji kaze da je zemlja izasla iz krize :dash::dash::zcepanje:

Svejedno, mislim da ce sve vise i vise cena Punta padati, jer izlaze mnogo bolji i kvalitetniji automobili za iste pare.
 

Back
Top