Fiat punto..da ili ne??

Uzeo drug pre par dana, odusevio sam se, odlican autic;):D 1.9 JTD sporting

Slika0897-2.jpg
 
Ja imam Punta 1.3multijet kupio sam ga pre pola godine novog, i moje najtoplije preporuke su da uzmeš taj auto ide kao avion a troši nešto više od 4l u gradu a što se tiče snage evo otvoren poziv bilo koji standardni punto 1,9 diesel ili recimo corsa 1.7d nek stane na crtu samnom pa cemo videti, verujte da ovaj auto ide neverovatno!!!!

1.9 jtd te opere ko blato sa cipele, bez brige :)
 
Ajoj 1000 i jedan put čujem ima ovaj bolji onaj bolji.
Jedan jedini auto za 96,97€ mesečno bez učešća na 7 godina je????
Ima boljih automobila ne sporim ali nema ni jedan jedini za ispod 100 e mesečno. Ali ova izadje samo 30-40 e mesečno više plus 20-30% učešća i sl.
Nije punto najbolji ali je najisplativiji. Raspitajte se koliko je servis za Daciu, tog avea i sl.
A što se tiče punta za 3000 2006. godište siguran sam da ima da se kupi, ali uz veliko ali. Takav auto je sigurno iz neke firme i prešao je boga oca i vozio ga ko je stigao. Jedina prednost takvih automobila(u velikom broju slučajeva) je ta da je redovno bio na servisu i da je tačna kilometraža. Evo i moja firma je prodavala jugiće 2006. za 1000 € + pdv. Vanovi sa plinom prešli izmedju 85 i 150.000 km.

v.
 
zanimljivo ,dizelas 4,5l dizela vs plinas 8,5l gasa ,po gradu? Izadje na isto. Mada je i dalje 500e jeftinije kupiti benzinca i ugraditi plin ,nego kupovina dizela. Kakvo li je odrzavanje tog dizelasa ,puno su snage izvukli iz tako male zapremine....
 
Taj dizel je extra jeftin za odrzavanje jer nema zupcasti kais nego lanac ali sto se tice potrosnje 4,5 po gradu je nemoguca misija jer realno trosi oko 6 ali i to je za poštovanje jer ostali mali dizeli trose vise.
Lanac se menja tek na 200k km a dotle samo ulje i filteri.
A ide zaista lepo i nije bučan kao JTD koji je traktorski nastrojen.
Plus sto mu je registracija oko 14000 din. sto je 10000 din manje od JTD.
 
@Maestral
Ti ga verovatno nikad nisi vozio pa zato tako pricas a ko je jednom seo nije ostao ravnodusan jer,ne zaboravite,taj mali auto kad se pojavio bio je bestseler jer je imao odlicne vozne karakteristike i mnogo vise mesta u odnosu na konkurenciju.
Ne kazem ima i boljih ali ipak za te pare Punto nudi poprilicno.
Uostalom sta ti vozis Maestralu pa da ti kazem mane tvog auta za koje verovatno vec i znas jer nema savrsenog auta.
 
ma nije punto nista extra ,nije cak ni nesto poseban ,ali je za nase uslove -Dovoljan! . ja sam zadovoljan.
znaci ipak je plin i dalje najpovoljnija varijanta. znaci 58,5 din/l plina na JP pumpama i teraj.
pitao sam se kako bi bilo ici na metan i tociti preko gasne instalacije u kuci ali boce su preteske i rasturile bi krnta vrlo brzo.
da od svega sto sam dokupio to je radio za 100e ,presvlake 60e ,plin 550e . i to je to ,nema muke sa rezervnim delovima i nece ni biti jos dugo, u servisu su za 10e promenili ulje, dodali tecnosti , i da doplatio sam plasticnu zastitu da udare na zadnjem trapu ispred tockova zbog korozije- to je vrlo bitno svako ko ide skoro trebao bi da uradi- ide zima.
 
Poslednja izmena:
Koliko kosta nov punto na plin, nov na benzin, i polovan 2006., 07., 08., 09?? Mislim na realne cene vas koji pratite to, jer gledam u oglasima, cene variraju po nekoliko hiljada evra za isti auto. Meni je najbitnije da auto malo trosi i da je jeftin za odrzavanje.
 
Pozdrav.Planiram da uzmem Punta u neko skorije vreme (onaj mk2 1999-2003),pa me zanima da li se u njega mora ugraditi sekventni plin,ili moze i ovaj obican od 200e.
Isto pitanje imam i za Punta mk1,mada za njega mislim da moze i obican plin.
Hvala unapred.
 
Pozdrav.Planiram da uzmem Punta u neko skorije vreme (onaj mk2 1999-2003),pa me zanima da li se u njega mora ugraditi sekventni plin,ili moze i ovaj obican od 200e.
Isto pitanje imam i za Punta mk1,mada za njega mislim da moze i obican plin.
Hvala unapred.

Punto Mk1, ide obični plinski uređaj. Ja imam takav Punto, 97.godinšte, 1.1 motor, troši 7,5-9L plina..

I da! Visok sam 192cm, u Punto stajem bez problema + što iza mene može da sedne i neko sa 180+cm, a ima i prtljag (baš iz tog razloga sam ga izabrao između konkurenata: polo, klio mk1, corsa B, 106, saxo i sl. Uslov gabarita je još jedino mogla da zadovolji felicia, ali nešto mi nije legla na srce, plus što su joj benzinski motori teške lenčuge, za anti-preticanje, a i osetljiva joj je limarija: svaka ogrebotina korodira). U konkurenciji gradskih vozila godišta 1995-2000, Punto je po meni bio najbolji izbor.
 
Poslednja izmena:
192 cm takodje vozim zastavinog punta classic i samo kad podignem sedište do vrha ako predjem preko neke rupe možda mogu da udarim tapacirung iznad glave. E sad mesta iza mene nema mnogo ali za nekog skromnijeg rasta <180 cm može da prodje.

Za običan plin u punta nisam baš siguran da može ali ako neko zna kako neka napiše, ja sam siguran da mora sekvent....
 
polovnjak je uvek gori od novih kola ,samo je pitanje kolko.
ovaj osnovni klasik je 6.990. ako das kola staro-za-novo bude 5.990, ali u keshu.... a posto je na rate sa kamatama izadje posle 6 godina -71 meseci-na 7.100e.
 
Novi novcat Fiat Punto Klasik kada je hladan ujutro pali kao zmaj, a kada se ugreje duze vergla da bi upalio. U cemu je problem i da li je uopste to problem?

P.S. i cemu sluzi ono crno dugmence u kontakt bravi ispod kljuca?
 
Poslednja izmena:

Back
Top