FDU

Narode, pozdrav svima.... napustio sam forum u nadi da se iskljucim od svega i potpuno se posvetim prijemnom, ali zgodno je bilo da javim sta sam uradio, tj. sta nisam uradio, jer polagao sam danas prepodne i niko od 30 kandidata nije usao u uzi.

Pitam se zar niko nije odgovarao profilu koji njima treba. Veze definitivno postoje ove godine, u velikom broju, jer sam saznao kako se prima ova klasa i to ne iz izvora rekla kazala, vec od ljudi sa nase javne glumacke scene koji znaju profesore sa faxa kao staru kantu.

Da se ne uvrede kandidati koji su prosli u uzi! Dobar deo ekipe je vec odabran, tako da za utehu nama sto nismo prosli, bolje sto nismo jer bi samo uzalud platili pet dana rada na faxu.

A onima koji prodju bez protekcije, svaka cast, jer to znaci da su stvarno kvalitetni

Nemoj da si zavidan jer nisi prosao. Nije tvoja stvar da li se i ko se upisuje preko veze. Ako je neko kvalitet, bez obzira na vezu, na njega ce da se obrati paznja! Pozdrav.
 
To je istina, kvalitet se ne može sakriti. A veze i vezice su više toliko spominjane, toliko su svi ispirali usta sa njima, da je najpametnije ni ne obraćati pažnju na to.

Bebane, dogodine da se uhvatimo pod ruku kad budemo predavali dokumenta, i preko fascikli prelepimo velike nalepnice: "Udruženje palih boraca", da znaš kako će s poštovanjem da nam prime dokumenta XD
 
Pa da, forumu se nadje uvek neko kome nesto ne odgovara. Mada sam rekao da se ne uvrede kandidati koji su prosli u uzi izbor, jer mi nije to cilj.

Draga devojko, evo tebi se izvinjavam ako si se osetila uvredjenom , ali nisam zavidan, nego ocajan kad znam kome je sve omoguceno da bude na visokim funkcijama. Mada nisam tip da se hvalim nekim stvarima, koje se ne govore ljudima koje ne znas, moracu reci jer si pomenula kvalitet. Najbolje je uciti na svom jeziku, ali kad ti nije omoguceno da studiras u zemlji u kojoj si rodjen, ides tamo gde mozes, a rodoljublje mi sigurno nije vaznije od studija i mog buduceg zivota. Ja sam radio prosle godine na projektima Czech television production od kojih mi je obezbedjena polustipendija. Tako da mi nije striktno da studiram ovde.

E a sad bih voleo da svi procitaju nesto sto se kvaliteta tice i obracanje paznje na kvalitetne. Ako neko zna za pricu Sase Jovanovica VIOLINISTA U METROU, ima je nainternetu...
Covek koji se premaskirao u klosara, sedeo je u jednom metrou i svirao violinu. On je svirao i svirao, a hiljade ljudi koji su prolazili nisu obratili paznju na njegovu muziku. Tek nekoliko njih je zastalo i bacilo mu bedni sitnis. On je tako ceo dan svirao.

Poenta price je sto je violina na kojoj je svirao bila vredna tri milona dolara, a taj violinista je cuveni svetski violinista Josua Bel koji je svojim koncertima obezbedjivao milionske honorare.


Eto toliko o tome da ce na kvalitet da se obrati paznja.
 
Da veze postoje, postoje sigurno... Iskreno, ja mislim da je od 12 mjesta 3 vec rezervisano (moja slobodna procjena :D ), zato se nisam nesto pretjerano ni nadao, jer imam rezervni fakultet, za koji sada uopste ne znam da li cu da stignem na prijemni!!!
 
E u pi.zdu materinu.:poludeo:

Drugarica Kerol pretpostavlja da će klasu uzeti Srđan Karanović,on je Vladin asistent:

SrdjanKaranovic%20v.jpg


Šta bi sa Irmicom?Da l' je prošla?
 
Nemoj da si zavidan jer nisi prosao. Nije tvoja stvar da li se i ko se upisuje preko veze. Ako je neko kvalitet, bez obzira na vezu, na njega ce da se obrati paznja! Pozdrav.


Mislim da ti komentra nije na mjestu, ne mora biti zavidan, covjek je samo rekao svoje misljenje.
Moze neko posjedovati kvalitet, ali da zbog veza ne bude primljen. Msm, glupo je pretvarati se da toga nema, pogotovu u Bg. Moje misljenje je da veza ima, i da se dosta njih tako upisuje, ali i da taj preostali broj definitivno zauzmu kvalitetni glumci, sad, problem je biti izabran medju te preostale.
Obratice se paznja, ali se vjerovatno nece upisati.:think:
Cestitke ovima koji su usli u uzi krug ;)
 
Poslednja izmena:
Ja sam nova na forumu, redovno sam citala proteklih nekoliko meseci i pratila sta ste pisali, ali nikako nisam stigla da se registrujem...
bila sam jedna od kandidata za glumu, ali nisam usla u uzi krug..nije mi svejedno, ali nadam se boljem sledece godine, nije mi se svet srusio jer verujem u sebe, prijemni sam zadovoljna kako sam izvela, nisam imala ni tracak treme...komisija je lepo sve prihvatila i pratila, ali nesto je u svakom slucaju bilo presudno.
Svako od vas treba da veruje u sebe i uspeha ce sigurno biti i nikada ne treba sumnjati zasto je to dobro, mozda cemo biti zreliji i jos hrabriji i uvereniji to sto radimo :)
 
Dragi moji, nisam prosla.... Ne bih uopste pricala o prijemnom. Sve je proslo ok. Nisam bila dovoljno dobra, i to je ocigledno to. Uslo je troje iz moje grupe u uzi. Jedan moj drugar. I odakle vam ta glupost da Vlada ide u penziju? Vlada NE IDE u penziju, i to je proverena informacija, posto je Vlada moj profesor glume....
 
Sto se tih veza tice, pa ima ih, boze moj. svuda... pekarima su deca pekari, muzicarima muzicari, glumcima glumci... meni nije zao zbog mene, jer mozda i nisam tako dobra. ali mi je zao zbog nekih kvalitetnih ljudi, koji nisu uspeli zbog veza.
 
Veze definitivno postoje ove godine, u velikom broju, jer sam saznao kako se prima ova klasa i to ne iz izvora rekla kazala, vec od ljudi sa nase javne glumacke scene koji znaju profesore sa faxa kao staru kantu.

Da se ne uvrede kandidati koji su prosli u uzi! Dobar deo ekipe je vec odabran, tako da za utehu nama sto nismo prosli, bolje sto nismo jer bi samo uzalud platili pet dana rada na faxu.
Nista licno, mada me zapravo ova recenica zapravo iritira... Naravno da se NE ZNA ko ce na kraju biti na klasi, mozda se nagadja i naravno da ce neka deca koja se vec desetak godina amaterski bave glumom, a dobri su i komisija ih u neku ruku "zna" uci u uzi izbor, a opet neka ista takva nece. Mozda ce neko potpuno sa strane uci u klasu, ko je prvi put krocio na pozornicu, a komisija smatra da od njega moze napraviti kvalitetnog glumca...
Ako zaista verujete da je gotovo sve preko veze, ne treba ni da pokusavate da upisete.
 
Mozda ce neko potpuno sa strane uci u klasu, ko je prvi put krocio na pozornicu, a komisija smatra da od njega moze napraviti kvalitetnog glumca...

Pa tako reci. Mozda ce neko.... Aj lepo kazi jos sta si mislila pod tim, KOMISIJA IH ZNA. Jel komisija zna mozda i tebe. Jel Aleksic dobro predaje?????

E vidite, ovo je opasno za one koji se trkaju sa onima koji su vec na cilju. Opasno je sto onaj ko prima klasu, indirektno privatno drzi i skolu glume.
 
Joj, ljudi, ostavite se veza i vezica, ko dopusti da ga glasine o vezama odgovore od ovog posla, neka ni ne pokušava da upiše. Ja ne vidim da je iko od nas digao ruke od glume, što samo dokazuje da je naša ljubav i naša nada jača od svih veza i vezica, a to je ono što je najbitnije, to je ono u šta moramo da verujemo.
Irmice, zaista mi je žao zbog tebe, bila sam ubeđena da ćeš ti proći... Pokušavaš i u Novom Sadu, zar ne?
I to što nismo prošli ne znači da nismo dovoljno dobri, već da nismo uspeli da pokažemo sve ono što znamo i umemo ;) To nam je samo za nauk- za dogodine svi tražimo bolji program ;)
 
Nemoj da si zavidan jer nisi prosao. Nije tvoja stvar da li se i ko se upisuje preko veze. Ako je neko kvalitet, bez obzira na vezu, na njega ce da se obrati paznja! Pozdrav.


Samo da znate da i FDU profesori i " talentovani" studenti akademije čitaju ovaj forum i kada popiz** oni otvore profil i napišu koji post kako bi odbranili svoju ustanovu.

Evo npr. Alisa Stojanović je kandidatima za režiju rekla kako je gledala forume na kojima se priča kako se već zna ko će upasti na klasu kod nje, a da to nije istina već da će ući talentovani....

Pa šta da vam kažu? Tamo se sve vrti oko para, naravno da neće reči ko je za njih pravi "talenat" .....A pored svega, pogledajte ko studira na FDU ( pa i predaje ) na FDU. Sve su to deca onih koji su posle rata uvalili zadnjice u pozorišta i sad ih motkom ne možeš isterati. Vi mislite da u Srbiji svako može snimiti film ili igrati naslovnu ulogu pozorištu? Pa ni afirmisani, ugledni umetnici ne mogu da se realizuju na sceni ako nisu u nekoj političkoj organizaciji, sekti, ako nemaju keša itd..... :rtfm:

Evo, na primer, jedan muzičar, poznat, mlad, bavi se hip hop om i po struci je inženjer zvuka.On je sa diplomom inženjera zvuka ( da ne računamo stotine sati praksi u studiju :) ) otišao na prijemni na FDU, katedra "Dizajn zvuka".... Šta mislite da li je prošao?
Naravno da nije. A zašto? Jer jedan dokazani muzičar nije talentovan. Talentovan je neka beba kojoj su mama i tata umetnici puštali klasičnu muziku dok je spavala. :D


A ako Karanović uzme klasu, to bi bio najveći blam FDUa....Njega ozbiljni glumci ismevaju, on je najgori glumac ikada...... Ne znam ko bi mogao da se prijavi kod njega na prijemni...... A pored toga, kao što Bilja Mašić ima dramski studio Mike Aleksića( odakle su inače svi njeni studenti: Vuk Kostić, Viktor Savić itd...), tako i Srđan ima "Četvrti zid" dramski studio koji su kao i sam profesor "go k..."

Ali kao što reče pok. Zoki Radmilović " Takav je posao i ja ga ne volim".....:rotf:
 
Ljudi nemojte tako, pljujete po Srdjanu, a ni ne znate kakav je kao profesor.... On je stvarno sjajan asistent, i veliki deo predavanja od drzi Vladinim studentima. Svi ovde samo pljuju.... Pa dajte malo oladite, nemojte da brinete tudju brigu. P.S. Viktor Savic je bio u klasi Vladimira Jevtovica....
 

Back
Top