Fargo

Serija je pravljena uz podršku braće Koen, to svugde možeš da pročitaš, nije ukradena ni ideja ni ime, sarađivali su na scenariju.
Jesu reciklirali malo Bardem = Bili Bob Tornton, al to im je kao neki trejdmark, takav ubica.
I ovo da je istinita priča je fora, marketinški potez, zajebancija koja je odlično prošla kad se pojavila serija

Aaa to nisam znao da su braca ucestvovala, mislim da nigde nisu potpisani medju autorima..
Dobro, to je onda druga prica, mada opet je bez veze da se ponavljaju...
Znas sta mi se jos ne svidja, sto redjaju ubistva kao na traci, a neka od njih su besmislena, sta je poenta, da sokira i prikaze psihopate..

Bice da je bas to i privuklo pozamasan broj fanova..

Ako vec treba da sokira onda neka bude nesto nevidjeno do sada kao npr. u Sense8, ako je komedija da je sve tip top, forice, emocija, ko u Sex Education ili da prica vozi i da nudi neki smisao kao Mindhunter ili Utopia.. To su sve serije koje sam skoro gledao i uzivao, a ovo mi brate sve nesto izvikano, na misice i pretenciozno...

Dobro, mozda 2 epizode nije uzorak, dacu joj sansu jos malo, pa cemo videti...
 
Aaa to nisam znao da su braca ucestvovala, mislim da nigde nisu potpisani medju autorima..
Dobro, to je onda druga prica, mada opet je bez veze da se ponavljaju...
Znas sta mi se jos ne svidja, sto redjaju ubistva kao na traci, a neka od njih su besmislena, sta je poenta, da sokira i prikaze psihopate..

Bice da je bas to i privuklo pozamasan broj fanova..

Ako vec treba da sokira onda neka bude nesto nevidjeno do sada kao npr. u Sense8, ako je komedija da je sve tip top, forice, emocija, ko u Sex Education ili da prica vozi i da nudi neki smisao kao Mindhunter ili Utopia.. To su sve serije koje sam skoro gledao i uzivao, a ovo mi brate sve nesto izvikano, na misice i pretenciozno...

Dobro, mozda 2 epizode nije uzorak, dacu joj sansu jos malo, pa cemo videti...
Pa malo je dve epizode, odgledaj bar celu prvu sezonu. Ima mnogo dobrih detalja, recimo u svakoj sezoni, iako je u pitanju različit period, pojavljuju se likovi isti al u drugom životnom dobu, upliću se u skroz drugu priču. Možda je čak zanimljivo što iz drugog I trećeg gledanja povežeš neke stvari

A besmislena ubistva... Ako ih neko ima to je Tarantino, a opet je čovek genije da se razumemo
 
Recimo onaj gluvonemi kriminalac iz prve sezone se pojavljuje kao klinac u drugoj sezoni (jer se dešava sedamdesetih) pa se na par minuta pojavi i u trećoj, samo onako usput.
Serija je izuzetno zanimljiva, samo ne može ovlaš da se gleda, treba koncentracije
 
Pogledao sam jos dve epizode, nije lose... Mada opet imam neke zamerke, npr. kada se Lorne Malvo raspricao i lupetao sta njemu padne na pamet, zamisli, uhapsen za 3 ubistva a oni ni da ga pritisnu... Jedino logicno objasnjenje je da su oba pandura njegovi ljudi...
 
Druga sezona - prva epizoda - ludilo, druga epizoda smaranje sve do pred sam kraj...
U odnosu na prvu sezonu svidja mi se sto je ukljucen veliki broj likova, ali na drugim nivoima je prva sezona za sada bolja, mada videcemo dalje, ne mora znaci...

Ta likusa sto je igra Kirsten Dunst, taman pomislis da nije normalna, kad ono njen muz mesar jos ludji od nje hahahaha

Na pocetku najmladji brat iz svapske porodice u mnogome podseca na Lestera iz prve sezone, al ga odma ubiju, isto kao sto u prvoj sezoni te navlace na onog serifa glavnog, reko to je to, ovo je glavni lik, a Malvo ga odma rokne... Po tom pitanju su presli igricu, kad mogu u GOT da ubiju glavnog lika u prvoj sezoni, sto da ne onda i u prvoj epizodi hehehe
 
Treca sezona je bila uzivanje...

Evo ovde moji komentari sa druge teme vezano sa Fargo, od pre neko vece kada sam vec bio pri kraju...

https://forum.krstarica.com/threads...-vam-se-svidelo.190996/page-293#post-40446058
https://forum.krstarica.com/threads...-vam-se-svidelo.190996/page-293#post-40446212

Evo i kopiracu, da ne morate da ulazite na linkove, ko je lenj :D

Ja sad zavrsavam trecu sezonu i verovatno je najbolja od sve tri... Druga ima sjajne momente i mogla je biti strasna, ogroman je to potencijal bio, gomila dobrih likova, sve, ali nekako puno praznog hoda.. Prva je kao najbolja jer je prva, jel... Isto ko True Detective.... Nikad se ja tu necu pomiriti sa ljudima kojima je po difoltu najbolje ono sto prvo gledaju..


Po meni bar u pola serija, a mozda i u vecini, je neka od kasnijih sezona kvalitetnija od prve...
U Fargu je za sada (ostalo mi svega par epizoda) najbolja treca, a prva i druga bas ne bih mogao da se odlucim, tu su negde, ali dobre i jedna i druga..
A ja bas volim kad je nepredvidivo.. Kad je slucajno ubio brata Raymonda sa onim staklom od markice, ko je to mogao ocekivati... To im je kod mene plus..

U trecoj se bas uvek nesto desava, nikako prazan hod... A u prvoj mi se nije svideo lik Lorne Malvo... U nastavcima su bolji negativci/antiheroji....
Nekako mi usiljen i isforsiran, dok kod Varge sve tece prirodno....
Ali zato Moli Solverson win win, jedan od najjacih likova, prava dobrica i nezna dusa, ali hrabrija i sa vecim mudima od 90 posto muskaraca...



Dodao bih za Gloriju Burgl, jos jedan dobar lik.. Varga, Niki Svango, pa i braca Stasi, svi su kul i zanimljivi..
Svideo mi se kraj.. Neocekivano, ali i nedoreceno oko Varge i Glorije, tj. ona poslednja scena i pitanje Vargine sudbine..
Lopezova je takodje vredna pomena, iako sporedan lik..
Dobro mladji brat Ray nije kul u smislu smeker, ni Varga fizicki ne lici ni na sta, ali odlicno napisani likovi..
 
Poslednja izmena:
Četvrta seozona Farga napokon premijerno u septembru

Zbog korone ostali smo usjraćeni za novu sezonu genijelne serije Fargo, ali će produkcija posle pet meseci pauze biti nastavljena. Premijera nove sezonu u kojoj će centralu ulogu imati Kris Rok stiže pred publiku u septembru.



Antologijska serija autora Noah Hawley (režirao je početne sezone novog serijala), poput stotina drugih produkcija, ugašena je u martu dok se pandemija koronavirusa širila u Sjedinjenim Državama. Pre pauze ostalo im je da snime još dve epizde u Čikagu a sada je potvrđeno da će Fargo debitovati 27. septembra sa dve epizode. Ukupno će biti emitovano 11 epizoda u ovom serijalu.


Četvrta sezona smeštena je u Kansas Citiju 1950. godine, gde su dve kriminalne grupe koje se bore za svoj deo američkog sna, postigla iznuđeno primirje. Kako bi učvrstio njihovo primirje, Loy Cannon (ira ga Kris Rok), glava afričkoameričke kriminalne porodice, daje svog najmlađeg sina Satchel (Rodnei Jones) svom neprijatelju Donatello Fadda (Tommaso Ragno), šefu italijanske mafije. Zauzvrat, Donatellopredaje njemu svog najmlađeg sina Nula (Jameson Braccioforte).



U podeli su još i Jason Schwartzman, Salvatore Esposito, Ben Whishaw, Jessie Buckley... a nagađa se da će serija imati neke veze sa drugim serijalom jer se lik kog igra Whishaw zove Patrick "Rabbi" Miligan i da je povezan sa plaćenim ubicom Majk Maligan koji se pojavio u prethodnom serijalu.

Izvor: Noizz.rs

https://noizz.rs/bindzovanje/cetvrta-seozona-farga-u-septembru/ql5lzf1
 

Back
Top