Fargo

Đurička? Ma ja mislim da će biti nezapažen skroz
Bojim se da ne zajebu celu seriju

Pa ona je vec izgubila na kvalitetu ako cemo iskreno, sa pocetkom trece sezone...
Ja sam svasta krenuo da pratim, pa mi stalno iskacu neke nove sezone.. Prvo La Casa i Dark, sad Fargo, u januaru bi valjda trebalo treca Sex Education, itd..
Nikoletina je reko da mu je uloga srednja, onako, ni mala ni velika...

A Fargo jedva cekam ovo da vidim, napravili su veliki razmak i za ocekivati je da ce biti nesto nevidjeno do sad
 
Pa ona je vec izgubila na kvalitetu ako cemo iskreno, sa pocetkom trece sezone...
Ja sam svasta krenuo da pratim, pa mi stalno iskacu neke nove sezone.. Prvo La Casa i Dark, sad Fargo, u januaru bi valjda trebalo treca Sex Education, itd..
Nikoletina je reko da mu je uloga srednja, onako, ni mala ni velika...

A Fargo jedva cekam ovo da vidim, napravili su veliki razmak i za ocekivati je da ce biti nesto nevidjeno do sad
Kapiram za stranger things, očekujem pad, to si u pravu da su od treće zeznuli

A Fargo neće izneveriti, de može, ja tačno znam da će me oboriti na dupe
Meni je Kris Rok svakako genijalan, kako može biti loše
 
У четвртој сезони овог по мени апсолутно одличног серијала гдје је свака сезона засебна серија, режисер и сценариста се покушавају држати задатог рукописа, којем су неке темеље дали браћа Коен и Тарантино кроз своје филмове. Рукописа гдје се смјењују уврнуте и апсурдне ситуације, дијалози, заплети и расплети, кроз које се сценариста на себи својствен начин преко филмске серије бори против једног система вриједнсти и поимања живота гдје царују предрасуде. А опет у свакој новој сезони, и овој, понудити неку нову, занимљиву и гледљиву причу.
Одгледао сам прве двије епизоде, више да видим како то иде, за сада обећава, баш обећава, прекинућу и сачекати крај сезоне па све епизоде одгледати без пауза. Овдје и нисам мјеродаван код оцјене серије, превише готивим овакав приступ који по много чему одудара од клишеа и задате матрице код филмских серија, ту ћу бити пристрасан, за мене све сезоне (серије) из серијала Фарго заслужују највишу оцјену, апсолутно сам увјерен да ће тако бити и са овом сезоном.
Серија ће бити прихваћена како код кога, тешко је очекивати да ће бити добро примљена код гледалаца који филмове и филмске серије гледају као разбибригу у паузама између ријалити садржаја и политичких емисија, но за оне који готиве овакав прступ и рукопис, ова сезона ће вјерујем бити истинско уживање.
 
Meni se sve izmesalo, i film i ove tri sezone, sad da bih se setio svih likova i nekih detalja moram bas da se zamislim...
Cetvrtu sezonu cekam da sve epizode izadju, pa cu pogledati... Vidim da su pustili za sad cetiri epizode, poslednja je 29. novembra...
Pa cu sacekati..
 
Recimo onaj gluvonemi kriminalac iz prve sezone se pojavljuje kao klinac u drugoj sezoni (jer se dešava sedamdesetih) pa se na par minuta pojavi i u trećoj, samo onako usput.
Serija je izuzetno zanimljiva, samo ne može ovlaš da se gleda, treba koncentracije
Tako je, preplicu se i likovi i situacije povezujes iz sezonu u sezonu, samo se vraca unazad. Otac od Moli policajke u prvoj sezoni je starac koji drzi onaj vafl bar a u drugoj sezoni ga prikazuju kao jednog od glavnih likova, policajca ali u njegovoj mladosti.. ima jos puno takvih situacija i likova koje izvalis posle treceg gledanja serijala.
 
Šta mislite o petoj sezoni?
Usrali su malo sa Woke feminizmom i egalitarizmom...
Ja očekujem više ludila, a manje popovanja i lekcija.
Ideja Farga je antisocijalnost, dakle ljudska beda i drama ljudske bede, a ne "Angry Feminist" i "Egalitarian" lekcije.
Tako da ukakili su.
Svidelo mi se prvih par epizoda gde je žena borac i pravi ludosti sa otmičarima, ali čak i Heroji u Fargu moraju biti samo ili Bedni ili Slabi Ljudi na kraju.
To je moj pogled.

Tako da čak i policajac i policajka koji su nesumnjivo heroji u prvoj sezoni su opet neki smotanci i uplašeni slabići.
Smotanko Policajac je ubio Lorne Malvoa, a Smotanka Policajka je navatala Lestera na kraju.

Meni čak i 4.sezona poprilično odstupa od antisocijalne ideje već je više mafijaška zezancija, dok su prve 3 sezone genijalne.
 
Slažem se za woke, mada meni tu feminizam toliko ne smeta, više me nervira kad krenu da forsiraju multirasno društvo i black lives matter pa useru estetski doživljaj do daske.
 
Mala Dzuno lepsa nego ikad

1704414809949.png
 

Back
Top