F ODELJENJCE

Dakle , najavljuju , bolje dane u Severnoj Americi, Hladnoca je izuzetno dobra, bese nam i minus 41 sa udarima vetra, Na krenes , juce, moras da grejes kola 15 minuta, ukljucis grejanje sedista i opet se smrzavas.

Dok cistis sneg sa kola, da se smrznes, ljudi setaju svoje pse, dva -tri minuta i bez sa njima u kuce, apartmane..... sinoc kasno-.pokusah da primamim jednu macu, najverovatnije divlju, i koliko da sam je i mamio, imadoh i hrane kod sebe, nisam je uspeo da je sklonim sa hladnoce, barem je pojela prasetinu koju sam dobio.

Jela je a sve gleda dal cu joj nesto uciniti , ostavih joj na to mesto danas hrane ali je ne vidim, nadam se da se snasla i da se negde zavukla....
 
Ono moje pseto skroz podetinjilo!
Radi stvari koje, ako se dobro sećam nije ni kad je bila mala...
To što se na moje oči upiškila unutra (ulazila je i kao mala, ostavljala sam je jesenas kad je bila operisana po čitav dan unutra samu, obiđem je, pustim je da obavi šta treba i sve u redu) pripisujem objektivnom strahu od petardi (baš, baš je gruvalo), ali to što mi je razvašarila kantu za smeće iz kuhinje i kompletan sadržaj razbacala po predsoblju i kuhinji - ne znam čemu da pripišem?!
Naravno, na dnu kante se našli neki izgoreli kolači koji su nađeni na podu u dve gomila... "malo prerađeni" :zroll:
Njena reakcija dok ja zapanjeno gledam onaj krš i mislim odakle da krenem sa spremanjem: gleda me u pozi za igru i maše repom!
Ko je tu lud, pitam se?!
Ipak, kad sam otvorila vrata i pokazala joj da izađe, nije "postavljala pitanja", momentalno je poslušala.
Nisam joj danas dala ništa da jede... ne zbog kazne nego pojma nemam šta je pojela, neka svari ili izbaci... šta li će već, u svakom slučaju neće joj ništa faliti ako jedan dan bude gladna.
Nisam se setila da slikam onaj krtog po predsoblju... sa njom koja maše repom... da se malo smejete!

Pa lepo nam i kazes, pokazala ti je da si veliki rasipnik, bacas tu hranu a koliko ima gladnih....pasa i jos i neces da se igras sa njom, vec si tu vreme provodila u spremanju hrane, druzila se sa drugima.

Ah , da piskenje je i poziv za paznju, jel te, mlada damo.
 
Pa zbog 2%, Neno. z;) A nama odmah stigao i novi cenovnik, cene su podigli i za više od tih 2% koliko je razlika između prethodnih 8 i novih 10%. A imamo ugovornu obavezu da primenimo poslat cenovnik, ovo je drugo poskupljenje za mesec dana, poješće me živu kupci ovih dana. :sad2:

U principu to ne sme da se radi.....:aha:
ako je veleprodaja ili proizvođač na VP cenu samo treba da zaračuna 10 umesto 8%, a maloprodaja, od maloprodajne cene zalihe skine 8% i doda 10%
 
Jeste te zime bilo baš - zima.
Ali, mislim da je na ovom području još gora bila 1984/85... Tad stvarno nekoliko dana nikakav prevoz nije išao. Pamtim dobro po tome što sam imala sjajno društvo: ovi iz okolnih sela koji su putovali u školu, nisu mogli da se vrate pa je više njih spavalo kod mene. Tad još nije bilo krize sa grejanjem, nama bilo lepo :zcepanje:

Da, te zime je sneg bio viši od mene, male. :lol:

Ono moje pseto skroz podetinjilo!
Radi stvari koje, ako se dobro sećam nije ni kad je bila mala...
To što se na moje oči upiškila unutra (ulazila je i kao mala, ostavljala sam je jesenas kad je bila operisana po čitav dan unutra samu, obiđem je, pustim je da obavi šta treba i sve u redu) pripisujem objektivnom strahu od petardi (baš, baš je gruvalo), ali to što mi je razvašarila kantu za smeće iz kuhinje i kompletan sadržaj razbacala po predsoblju i kuhinji - ne znam čemu da pripišem?!
Naravno, na dnu kante se našli neki izgoreli kolači koji su nađeni na podu u dve gomila... "malo prerađeni" :zroll:
Njena reakcija dok ja zapanjeno gledam onaj krš i mislim odakle da krenem sa spremanjem: gleda me u pozi za igru i maše repom!
Ko je tu lud, pitam se?!
Ipak, kad sam otvorila vrata i pokazala joj da izađe, nije "postavljala pitanja", momentalno je poslušala.
Nisam joj danas dala ništa da jede... ne zbog kazne nego pojma nemam šta je pojela, neka svari ili izbaci... šta li će već, u svakom slučaju neće joj ništa faliti ako jedan dan bude gladna.
Nisam se setila da slikam onaj krtog po predsoblju... sa njom koja maše repom... da se malo smejete!

Mogu da zamislim da ti uopšte nije bilo smešno. :aha:
 
Ono moje pseto skroz podetinjilo!
Radi stvari koje, ako se dobro sećam nije ni kad je bila mala...
To što se na moje oči upiškila unutra (ulazila je i kao mala, ostavljala sam je jesenas kad je bila operisana po čitav dan unutra samu, obiđem je, pustim je da obavi šta treba i sve u redu) pripisujem objektivnom strahu od petardi (baš, baš je gruvalo), ali to što mi je razvašarila kantu za smeće iz kuhinje i kompletan sadržaj razbacala po predsoblju i kuhinji - ne znam čemu da pripišem?!
Naravno, na dnu kante se našli neki izgoreli kolači koji su nađeni na podu u dve gomila... "malo prerađeni" :zroll:
Njena reakcija dok ja zapanjeno gledam onaj krš i mislim odakle da krenem sa spremanjem: gleda me u pozi za igru i maše repom!
Ko je tu lud, pitam se?!
Ipak, kad sam otvorila vrata i pokazala joj da izađe, nije "postavljala pitanja", momentalno je poslušala.
Nisam joj danas dala ništa da jede... ne zbog kazne nego pojma nemam šta je pojela, neka svari ili izbaci... šta li će već, u svakom slučaju neće joj ništa faliti ako jedan dan bude gladna.
Nisam se setila da slikam onaj krtog po predsoblju... sa njom koja maše repom... da se malo smejete!

hahahahah pa znaš kako....ti si u prednosti velikoj.:lol:..moja maza je to radila od šteneta pa ceo život....msm to je odlika domaćinskog kučeta, prevrtanje kante za smeće :zcepanje:

juče mi je nestala pileća džigerica /1 komad) sa sudopere. Bila je na tacnici na ivici sudopere. Ne znam ko je od ovo dvoje, Mara ili Mrkiša, jer Mrkiša samo isplazi jezik i mož da mazne /tolko je visok, ljubi ga mama), ili Mara koja se propne na zadnje šape, prednje stavi na sto ili sudoperu i ne pomera se od mene čak ni luk kad čistim :lol:....mislim da je Mara Opajdara.....to je bretonska krv....lopovska....a i kad sam pitala "ko je ukrao džigu" ona uteče a nemac me gleda belo :zcepanje:
što je najgore, ja sam bila pola metra od džige, mešala na šporetu nešto :tease:
 
Poslednja izmena:
čao Profo, ledeno kod vas, znači.
Kod nas proleće....juče lepo, toplo, sunčano, samo u duksu i prsluku sam bila napolju sa psima.
Nenormalno bre :aha:

Pa Ja vam nudim da vam posaljem malko zime, i snega i mraza, a Gordanu, nece, kaze , jel ti znas da sam ja na Vr brda.

Treba vama snega, zemlji treba snega, mraz da sredi ....... i da se deca bre igraju po snegu, vuku sanke, grudvaju sa prozeblim prsticicima prilaze vama, stavljaju vam na lice, obrazi crveni.....
 
Pa Ja vam nudim da vam posaljem malko zime, i snega i mraza, a Gordanu, nece, kaze , jel ti znas da sam ja na Vr brda.

Treba vama snega, zemlji treba snega, mraz da sredi ....... i da se deca bre igraju po snegu, vuku sanke, grudvaju sa prozeblim prsticicima prilaze vama, stavljaju vam na lice, obrazi crveni.....

Ma znam da treba, sneg je dobar za mnogo stvari.
Ma pusti Gordanu, ona mož i helikopterom na taj njen vr da se popne, a sankama da silazi :zcepanje:
zamišljam scenu :cepanje:
 
aaaaaaaaa sanke u HelikoPter bre.....pa ih parkira tam na parking ...i na kraju radnog vremena samo se sjuri nizbrdo :sanke:

More lakse je da samo Plasticnu kesu stavi ispod, sedne i juriiiii milojka do dole, a posle lepo kesu baci.

Pa kud sa sankama u javni prevoz , more ima svi da je glede ........i da kazu, gle bre , kolko godinica ima a ovam hoc da se sanka.

A pitanje je jel moze i da se ugura u .......
 
U principu to ne sme da se radi.....:aha:
ako je veleprodaja ili proizvođač na VP cenu samo treba da zaračuna 10 umesto 8%, a maloprodaja, od maloprodajne cene zalihe skine 8% i doda 10%

Rekoh da imamo tu ugovornu obavezu, jer štite svoje radnje gde su oni ekskluzivci/vlasnici, samo primenimo što nam pošalju...

hahahahah pa znaš kako....ti si u prednosti velikoj.:lol:..moja maza je to radila od šteneta pa ceo život....msm to je odlika domaćinskog kučeta, prevrtanje kante za smeće :zcepanje:

juče mi je nestala pileća džigerica /1 komad) sa sudopere. Bila je na tacnici na ivici sudopere. Ne znam ko je od ovo dvoje, Mara ili Mrkiša, jer Mrkiša samo isplazi jezik i mož da mazne /tolko je visok, ljubi ga mama), ili Mara koja se propne na zadnje šape, prednje stavi na sto ili sudoperu i ne pomera se od mene čak ni luk kad čistim :lol:....mislim da je Mara Opajdara.....to je bretonska krv....lopovska....a i kad sam pitala "ko je ukrao džigu" ona uteče a nemac me gleda belo :zcepanje:
što je najgore, ja sam bila pola metra od džige, mešala na šporetu nešto :tease:

:zcepanje:
 
Ono moje pseto skroz podetinjilo!
Radi stvari koje, ako se dobro sećam nije ni kad je bila mala...
To što se na moje oči upiškila unutra (ulazila je i kao mala, ostavljala sam je jesenas kad je bila operisana po čitav dan unutra samu, obiđem je, pustim je da obavi šta treba i sve u redu) pripisujem objektivnom strahu od petardi (baš, baš je gruvalo), ali to što mi je razvašarila kantu za smeće iz kuhinje i kompletan sadržaj razbacala po predsoblju i kuhinji - ne znam čemu da pripišem?!
Naravno, na dnu kante se našli neki izgoreli kolači koji su nađeni na podu u dve gomila... "malo prerađeni" :zroll:
Njena reakcija dok ja zapanjeno gledam onaj krš i mislim odakle da krenem sa spremanjem: gleda me u pozi za igru i maše repom!
Ko je tu lud, pitam se?!
Ipak, kad sam otvorila vrata i pokazala joj da izađe, nije "postavljala pitanja", momentalno je poslušala.
Nisam joj danas dala ništa da jede... ne zbog kazne nego pojma nemam šta je pojela, neka svari ili izbaci... šta li će već, u svakom slučaju neće joj ništa faliti ako jedan dan bude gladna.
Nisam se setila da slikam onaj krtog po predsoblju... sa njom koja maše repom... da se malo smejete!

hahahahah pa znaš kako....ti si u prednosti velikoj.:lol:..moja maza je to radila od šteneta pa ceo život....msm to je odlika domaćinskog kučeta, prevrtanje kante za smeće :zcepanje:

juče mi je nestala pileća džigerica /1 komad) sa sudopere. Bila je na tacnici na ivici sudopere. Ne znam ko je od ovo dvoje, Mara ili Mrkiša, jer Mrkiša samo isplazi jezik i mož da mazne /tolko je visok, ljubi ga mama), ili Mara koja se propne na zadnje šape, prednje stavi na sto ili sudoperu i ne pomera se od mene čak ni luk kad čistim :lol:....mislim da je Mara Opajdara.....to je bretonska krv....lopovska....a i kad sam pitala "ko je ukrao džigu" ona uteče a nemac me gleda belo :zcepanje:
što je najgore, ja sam bila pola metra od džige, mešala na šporetu nešto :tease:
Ah...te ludosti njihove...sto nam upotpunjuju zivote....bilo bi nam dosadno, da nema takvih momenata.....:rotf:

- - - - - - - - - -

:kiss:
Mimiiiiii :kiss:
 
:zstidljivko:Au , au al se ovde deli poljupci, pa , jos poljubaca....

More, sta je bre ovo, dal je to zbog toga sto nemaju snega ili sto su prosli svi praznici, upssss, cek ,cek bit ce jos poljubaca, stize i ova nova godina, pa onda i Kineska, Pa sa TakitiJa, pa onda maja....

More poljubaca na kilo...
 
O b a v e z n o !.... vidjanje u Aprilu....a na skype do tada...takodje obavezno

JAOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO :heart:

- - - - - - - - - -

More lakse je da samo Plasticnu kesu stavi ispod, sedne i juriiiii milojka do dole, a posle lepo kesu baci.

Pa kud sa sankama u javni prevoz , more ima svi da je glede ........i da kazu, gle bre , kolko godinica ima a ovam hoc da se sanka.

A pitanje je jel moze i da se ugura u .......

mislim profo, da će Gordana teb da turi plastičnu kesu na glavu, samo da te dovati :batina:
al' nemoj se sekiraš.....tu sam ja da te branim :lol:

- - - - - - - - - -

Cujemo se aprila, kada dodjem za SR, do tada, ako se ulovimo na skype-u, bas bi bilo lepo malo da se iscaskamo z:)

ima i ja da uvedem taj skajp........časna reč
možda ja to i imam...bem li ga :zcepanje:
 
JAOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO :heart:

- - - - - - - - - -



mislim profo, da će Gordana teb da turi plastičnu kesu na glavu, samo da te dovati :batina:
al' nemoj se sekiraš.....tu sam ja da te branim :lol:

- - - - - - - - - -



ima i ja da uvedem taj skajp........časna reč
možda ja to i imam...bem li ga :zcepanje:

Ma nece, kesa se za glavu koristi kada kisa pada a vi nemate ni kise , niti snega.....

ne znate sta znaci da vam se gooouzica mrzne na hladnoci, ma samo dok ocistis sneg sa kola.....

Ako imas, i kameru i microfon, usnimi za Skype, registruj se i bre mozes i sa mars da pricas......
 

Back
Top