F ODELJENJCE

SVETO TROJSTVO DUHA I DUŠE


Ovaj dan, je dan kada se ljubav deli

Da bi dao, moraš to osećati
da bi primio, moraš dato osećajem prepoznati
jer sve što je u nama teži da bude iskazano
i nadje uvek put da se kaže
delom ili rečju, nedelom ili nerečju
ili samo ćutnjom da se iskaže
jer i ćutnja lice i naličje ima koje kaže.

U ovaj dan dajmo ljubav svima
i po neka tuga nek odsluša sebe u nama
tuga za onima koji nisu tu da ljubav našu prime
jer im sudba nije dala
ili sami sebi nisu ljubav dozvolili
te svoja krila, a i tudja lomili.
Dajmo ljubav i njima
pa taman da nam se data ljubav
kao bumerang o njjihove zidove odbila
jer davanje ljubavi je dar.


Želim svima od srca da imate taj prelepi osećaj u sebi koji daje ljubav i ljubav prepoznaje

Sretno Badnje veče i Božić, ljubav, zdravlje i sloga nek saputnici vaši budu i mir duši donesu, jer kad to sveto trojstvo duše i duha imamo, sve ostalo možemo da stvorimo i datu nam sudbinu lepšom učinimo


:heart:
 

A vidje ti ove, koliko se brine o meni.....

A kad imas sa cim se ogrnes, a onda nema zime ni na - 43 sa udarima vetra.

Sinoc se vracah sa vecere a ono, vetar, sneg veje nista se ne vidi, mrazzzzzzz, jedva se bre vrnuh doma. a unutra toplooooooo.

E jes vala falio je kamin, pa da se zalozi badnjak......

A jel si se sad na odmarala od spremanja.........
 
Ma gde odmorila, dobro jesam malo ali..:lol: Sutra na posao ,nema odmora , mada mi nismo ni spajali :aha:
-43 bem ti :zima: Ja ovdeN pamtim u Beogradu 1987 -26 merila stanica na aerodromu Surčin, po Srbiji je bilo oko -30
 
Momentalno je minus 20 ali vetar koji duva, probija bre do gole koze,

obuces se dobro, duplo, trodublo, ali lice tj oci ne mozes sakriti,

jedino dobro, grejanje je super, struje ima, i cekamo da ovaj kijamet prodje, u nedelju predvidjaju minus 4.

nego kada gledam ljude sa kucama, a oni drhte i skoro svi imaju i odela i cipelice, ne samo zbog mraza vec zbog soli koje se ovde baca i baca,

Jel mrconja ,hoce da izlazi i dal trazi da ga nosis....
 
Hoće on , gde da ga nosim . nema cipelice ,, žakete i džempere ima ..ma dobro Mrca je mali on može i na terasi ..stoji mi tamo ona podloga sa kučećom pelenom :lol:

- - - - - - - - - -

Sad mi pade na pamet , pa te zimulje 87 se možda i ti sećaš , kraj januara :lol:
 
Hoće on , gde da ga nosim . nema cipelice ,, žakete i džempere ima ..ma dobro Mrca je mali on može i na terasi ..stoji mi tamo ona podloga sa kučećom pelenom :lol:

- - - - - - - - - -

Sad mi pade na pamet , pa te zimulje 87 se možda i ti sećaš , kraj januara :lol:

Kako se ne bih secao, pa vozovi su bili zavejani, Autobusi su isli i bili zaglavljeni u radnickoj, Peske do belih voda....Snega iha ha......

A kaljeva Pec bubnji li bubnji.... samo da se nije moralo ici na posao......
 
Odlično je se sećam, brat i ja krenuli baki na sahranu autobusom , stao nam autobus na auto putu :zima: Od tad tačno imam alergiju na zimu kad god se smrzmem izlaze mi neki crveni pečati koji strašno svrbe a nestanu čim se ugrejem :lol:
 
A ono sabijanje u Autobusu, koji se jedva krece, pa izlazi da se gura....... tramvaji ne radi, kola zaglavljena, narod pesaci ,psuje sve po spisku i zajebava se , gadjajuci jedne druge.......i bome uskakali vozacima da se odglave.

A klinci, uzivaju, sankr, brda, spustaj se ,vuci, pa igra macora i sina u basti, jurnjava i capisanje jednih i drugih....

e bese to lepo, naravno gledajuci sada kada je vreme proslo.

nego ,mogo bih ja da vam posaljem malko tog severnog talasa i hladnoce, dobro je to protiv virusa a i bome, dovodi i do zblizavanje.....
 
Odlično je se sećam, brat i ja krenuli baki na sahranu autobusom , stao nam autobus na auto putu :zima: Od tad tačno imam alergiju na zimu kad god se smrzmem izlaze mi neki crveni pečati koji strašno svrbe a nestanu čim se ugrejem :lol:

pozitivno , samo pozitivno, kreci sa tim, ma sta je ova zima spram onima tamo....

Ovo je bre samo minus 4 i bit ce sve u redu i neces imati te pecate.

Sada si me podsetila 2003, sa mojom bivsom i mladjim sinom ,smo posetili jula meseca brazil, prijatelje nase, Nama lepo vreme, u Brazilu je zima a gledamo temperatuta ona idealna 25-6 stepeni.

Mi u kratkim majicama, lako obuceni a tamo , oni obuceni pa i kape na glavi i ....i vicu uh ala je zima. zima.

Kopakabana, jedini smo mi u vodi, kupamo se i uzivamo igrajuci se po talasima, a svi oni samo sto se ne krste.

Nekima je fino ,nekima je osecaj da je hladno.

Nego se spremam da idem i da cestitam drugarima a posle i na rucak kod......

Pozdrav svima vama , i cuvajte mi zemlju, dok se ja ne vratim.

- - - - - - - - - -

Može zima bRez snega ti znaš da ja radim na vr brda :lol:

E da al zamisli, penjes se , klizas se , vrnes se nazad pa jopet tako ... a koji merak je kada treba da se vrnes, samo se spustis na zadnji trap i cuvaj ...... vices i stignes u par minuta.

E to je bre merak.
 
'Bar dan i od mene. Ja danas ne idem nigde. :ljutko: Malo ću da prisredim po kući, možda nešto da ispeglam i tako... Hrane imaaa... :whistling: Al' meni se sad kao za inat ne jede ništa od toga, nego ima da skuvam kesicu supe od paradajza, to mi se nešto jede, i ako me ne bude mrzelo, da ispržim ćufice od one prekjučerašnje krompir-salate.
 
Dobar dan i od mene. Ja radno za ove praznike...z:(svake godine isto, ne znam dokle cu...
Samo Bozic ne dam, deca dosla na rucak, okupili se, parica ostala u kuci, sve kako treba i dolikuje:zcool:
Danas da odmorim malko, pa sutra u novu akciju, knjigovodje moje zele da me vide...a zasto, ne znam basz;)
 
Pa zbog 2%, Neno. z;) A nama odmah stigao i novi cenovnik, cene su podigli i za više od tih 2% koliko je razlika između prethodnih 8 i novih 10%. A imamo ugovornu obavezu da primenimo poslat cenovnik, ovo je drugo poskupljenje za mesec dana, poješće me živu kupci ovih dana. :sad2:
 
Kako se ne bih secao, pa vozovi su bili zavejani, Autobusi su isli i bili zaglavljeni u radnickoj, Peske do belih voda....Snega iha ha......

A kaljeva Pec bubnji li bubnji.... samo da se nije moralo ici na posao......
Jeste te zime bilo baš - zima.
Ali, mislim da je na ovom području još gora bila 1984/85... Tad stvarno nekoliko dana nikakav prevoz nije išao. Pamtim dobro po tome što sam imala sjajno društvo: ovi iz okolnih sela koji su putovali u školu, nisu mogli da se vrate pa je više njih spavalo kod mene. Tad još nije bilo krize sa grejanjem, nama bilo lepo :zcepanje:
 
Ono moje pseto skroz podetinjilo!
Radi stvari koje, ako se dobro sećam nije ni kad je bila mala...
To što se na moje oči upiškila unutra (ulazila je i kao mala, ostavljala sam je jesenas kad je bila operisana po čitav dan unutra samu, obiđem je, pustim je da obavi šta treba i sve u redu) pripisujem objektivnom strahu od petardi (baš, baš je gruvalo), ali to što mi je razvašarila kantu za smeće iz kuhinje i kompletan sadržaj razbacala po predsoblju i kuhinji - ne znam čemu da pripišem?!
Naravno, na dnu kante se našli neki izgoreli kolači koji su nađeni na podu u dve gomila... "malo prerađeni" :zroll:
Njena reakcija dok ja zapanjeno gledam onaj krš i mislim odakle da krenem sa spremanjem: gleda me u pozi za igru i maše repom!
Ko je tu lud, pitam se?!
Ipak, kad sam otvorila vrata i pokazala joj da izađe, nije "postavljala pitanja", momentalno je poslušala.
Nisam joj danas dala ništa da jede... ne zbog kazne nego pojma nemam šta je pojela, neka svari ili izbaci... šta li će već, u svakom slučaju neće joj ništa faliti ako jedan dan bude gladna.
Nisam se setila da slikam onaj krtog po predsoblju... sa njom koja maše repom... da se malo smejete!
 

Back
Top