Evolucija vs Kreacija

cim ti meni vec jednom navedes primer nestanka materije

Ja sam već objasnio da se materija dezintegriše. Bitno je da samu sebe ne može da održi u onom obliku u kojem je bila. To jeste dokaz da ona nije nastala sama od sebe jer ne može da se održi u stalnom obliku. To je poenta. Ti ako misliš da materija ima potencijal da samu sebe održava i da samu sebe načini slobodno napiši..ako tako veruješ. Neće te niko kritikovati premda se to može svesti među bajke ali svakako treba imati stav. Dakle, dobro je da i ti sam izneseš stav po ovom pitanju:
 
Poslednja izmena:
Ono čime bih zaokružio priču o poreklu materije jeste sledeće. Utvrdivši logički da materija nije mogla nastati sama od sebe niti da je samu sebe načinila jasno je da je materija morala biti prvobitno načinjena. Ona je tada dobila određena svojstva. Ali sada bismo se mogli pozabaviti Tvorcem. Kao što znamo materija nije večna i nastala je u nekom trenutku. Međutim, da bi materija mogla nastati morao je postojati Tvorac te materije. Taj Tvorac mora biti pre materije. Ali koliko pre materije? On mora postojati zapravo oduvek tj. biti večan. Zašto? Pa opet logički zaključak je da ako je postojalo vreme kada Tvorac nije postojao onda On zapravo nikada ne bi ni mogao postojati i načiniti materiju. Njegovo postojanje mora biti kontunuirano od večnosti unazad inače ni On ne bi mogao sam sebe načiniti. Zato je onaj ko je načinio ili doveo u postojanje materiju zapravo večan. Materija ima početak jer ju je neko načinio ali Onaj ko je načinio sve On mora postojati oduvek. Samo po sebi iz ničega ne može nastati nešto.

Pozdrav i svako dobro.
 
izuzetna logika


- - - - - - - - - -

a posto je on vecan logicno je da nije materijalan

posto nije materijalan ne moze stvoriti materiju , niti njome rukovati


gde si ono dokazao da materija ima pocetak

nisi ni za kraj dokazao


bezobrazluk vernika je nemerljiv

sigurno si pop , oni su tako bezobrazni , opevaju 10 min - 100 evrica
 
Ono čime bih zaokružio priču o poreklu materije jeste sledeće. Utvrdivši logički da materija nije mogla nastati sama od sebe niti da je samu sebe načinila jasno je da je materija morala biti prvobitno načinjena. Ona je tada dobila određena svojstva. Ali sada bismo se mogli pozabaviti Tvorcem. Kao što znamo materija nije večna i nastala je u nekom trenutku. Međutim, da bi materija mogla nastati morao je postojati Tvorac te materije. Taj Tvorac mora biti pre materije. Ali koliko pre materije? On mora postojati zapravo oduvek tj. biti večan. Zašto? Pa opet logički zaključak je da ako je postojalo vreme kada Tvorac nije postojao onda On zapravo nikada ne bi ni mogao postojati i načiniti materiju. Njegovo postojanje mora biti kontunuirano od večnosti unazad inače ni On ne bi mogao sam sebe načiniti. Zato je onaj ko je načinio ili doveo u postojanje materiju zapravo večan. Materija ima početak jer ju je neko načinio ali Onaj ko je načinio sve On mora postojati oduvek. Samo po sebi iz ničega ne može nastati nešto.

Pozdrav i svako dobro.

Niko na ovom svetu na zna šta je sve stvorilo ni kada je počelo. Šta ako nije tvorac? Šta ako je nešto deseto?
 
izuzetna logika


- - - - - - - - - -

a posto je on vecan logicno je da nije materijalan

posto nije materijalan ne moze stvoriti materiju , niti njome rukovati


gde si ono dokazao da materija ima pocetak

nisi ni za kraj dokazao


bezobrazluk vernika je nemerljiv

sigurno si pop , oni su tako bezobrazni , opevaju 10 min - 100 evrica

Hehe...O Bože šta ću čuti ovde još...

Naravno, ako je tebi logično da materija može nastati sama od sebe i iz ničega, da može samu sebe oblikovati i trajno održavati super!!!. Samo mi činjenično vidimo nešto drugo. A filozofija negiranja prostih činjenica voli da izvrće očitost. Iz ništa ne može da nastane nešto i samo sebe ne može stvoriti. Mislim da to mogu shvatiti i deca u nižim razredima osnovne škole.

Pozdrav.

- - - - - - - - - -

Niko na ovom svetu na zna šta je sve stvorilo ni kada je počelo. Šta ako nije tvorac? Šta ako je nešto deseto?

Neko je morao jer samo sebe ne može:D. Ovo je nešto što je samo po sebi jasno. Taj koji je stvorio mora postojati oduvek jer ne bi mogao ni sam sebe stvoriti ako nije postojao. No, voleo bih čuti drugačiju mogućnost ali da ima logiku i smisao. Svakako pokušaj...sa zadovljstvom ću poslušati.

Pozdrav.
 
Hehe...O Bože šta ću čuti ovde još...

Naravno, ako je tebi logično da materija može nastati sama od sebe i iz ničega, da može samu sebe oblikovati i trajno održavati super!!!. Samo mi činjenično vidimo nešto drugo. A filozofija negiranja prostih činjenica voli da izvrće očitost. Iz ništa ne može da nastane nešto i samo sebe ne može stvoriti. Mislim da to mogu shvatiti i deca u nižim razredima osnovne škole.

Pozdrav.

- - - - - - - - - -



Neko je morao jer samo sebe ne može:D. Ovo je nešto što je samo po sebi jasno. Taj koji je stvorio mora postojati oduvek jer ne bi mogao ni sam sebe stvoriti ako nije postojao. No, voleo bih čuti drugačiju mogućnost ali da ima logiku i smisao. Svakako pokušaj...sa zadovljstvom ću poslušati.

Pozdrav.

Nekako je nešto moralo da pkrene proces stvaranja, ali šta i kako niko ne zna!
 
Nekako je nešto moralo da pkrene proces stvaranja, ali šta i kako niko ne zna!

Evo koristeći logiku i ono što vidimo možemo na osnovu toga i sami doći do nekih zaključaka. Slažemo se da samo od sebe ništa ne može biti načinjeno. Jasno je da je neko izvan materije morao je načiniti. I taj koji je to učinio mora biti večan jer ništa ne može samo sebe načiniti a ako stvoritelj nije postojao od večnosti onda ni on ne bi mogao postojati i stvarati i tako nikad ne bi ništa moglo nastati. Sad sledeća logička tvrdnja je da onaj ko stvara i ko je večan ima i moć i to neograničenu u odnosu na ono što je stvorio. Njegova moć je u odnosu na sve stvoreno u srazmeri "sve u odnosu na ništa" a to znači SVEmoćan. Dakle, prostom logikom se ovo može razumeti čak i bez svetih knjiga. Svakako one su pak druga tema.

Svako dobro.
 
Evo koristeći logiku i ono što vidimo možemo na osnovu toga i sami doći do nekih zaključaka. Slažemo se da samo od sebe ništa ne može biti načinjeno. Jasno je da je neko izvan materije morao je načiniti. I taj koji je to učinio mora biti večan jer ništa ne može samo sebe načiniti a ako stvoritelj nije postojao od večnosti onda ni on ne bi mogao postojati i stvarati i tako nikad ne bi ništa moglo nastati. Sad sledeća logička tvrdnja je da onaj ko stvara i ko je večan ima i moć i to neograničenu u odnosu na ono što je stvorio. Njegova moć je u odnosu na sve stvoreno u srazmeri "sve u odnosu na ništa" a to znači SVEmoćan. Dakle, prostom logikom se ovo može razumeti čak i bez svetih knjiga. Svakako one su pak druga tema.

Svako dobro.

Ne može ne materija da stvori materiju jer ne materija ne mže fizički da dodirne materiju, a kamo li nešto više.
 
Upravo materiju je moralo stvoriti nešto što je izvan nje same jer ona je ta koja je morala nastati. Samu sebe nije mogla stvoriti i baš zato je mogla nastati od nečega što je izvan nje same.

dakle ono sto postoji nije moglo samo nastati

dok ono sto NE POSTOJI

je nastalo samo

a ono sto ne postoji je stvorilo ono sto postoji

- - - - - - - - - -

kad se sazme tvoja logika

nesumnjivo je jasna

i cvrsta kao nematerijalno koje toliko spominjes
 
dakle ono sto postoji nije moglo samo nastati

dok ono sto NE POSTOJI

je nastalo samo

a ono sto ne postoji je stvorilo ono sto postoji

- - - - - - - - - -

kad se sazme tvoja logika

nesumnjivo je jasna

i cvrsta kao nematerijalno koje toliko spominjes

A ko to tvrdi da ono što je stvorilo materiju nepostoji? sasasta:D. Dobro sasata dakle materija je samu sebe stvorila. Razumem želju za negiranjem. Ali i dalje smatram logičnijim da materija ne može samu sebe stvoriti i da ju je moralo stvoriti nešto što nije materija jer ona ne može samu sebe stvoriti.

Svako dobro.
 

Back
Top