Evolucija, Kreacija ili nešto treće

Da li ste pristalica evolucije, kreacije ili nešto treće

• Ukupno glasova
    9
Мислио је и Неца у објави на коју си му одговорио. Научни докази не постоје.
Нисам се бавио научним доказима. Вероваћу ти на реч да не постоје.

Твој одговор на то да ,,докази постоје" уноси конфузију јер говориш о, условно речено, доказима другачије природе, ненаучним, а одговараш на тврдњу која се тиче конкретно научних доказа. То се не разликује од ослањања на веровање у истинитост библијског митског наратива и кориштење истог у полемици о постојању доказа.
Не разумем се у Библију.
Него, како ће наука да докаже да си ти ноћас нпр. сањао слона?

Smatram da sam živ stvor kao i sva živa stvorenja, što će reći da smatram da sam stvorena kao i sve živo (i neživo) oko mene.
Dakle, stvorenja i stvorove je stvorio neko, a to je Tvorac;
I sama navijam da tema ne bude bogoborna, i da civilizovano iznosimo svoja razmišljanja i stavove, a da se ne suprotstavljamo i svađamo jedni sa drugima!
Kako je nastao Tvorac?

A šta bi to bilo iz ničega?
Nista uvek daje nista. Zato je jedino logicno objasnjenje da je univerzum oduvek postojao samo menja obllik.
Teorija o Tvorcu isto ne pije vodu, jer je on mora oduvek postojati. Dakle posto je proveo beskonacnost
sam sebi dovoljan, postavlja se pitanje zasto bi kreirao sebi drustvo? Tj uproscavanjem teze dolazis
do zakljucka da je univerzum oduvek postojao...

Nista uvek daje nista. Zato je jedino logicno objasnjenje da je univerzum oduvek postojao samo menja obllik.
Teorija o Tvorcu isto ne pije vodu, jer je on mora oduvek postojati. Dakle posto je proveo beskonacnost
sam sebi dovoljan, postavlja se pitanje zasto bi kreirao sebi drustvo? Tj uproscavanjem teze dolazis
Nije mi jasno zašto većina misli da se radi samo o jednom tvorcu? Ljudi starog sveta su verovali da ih ima više što mi je i logičnije.

Zar nisi ti do pre par meseca bio izricit vernik jer te je baba tako indoktrinirala

Back