Evolucija, Kreacija ili nešto treće

Da li ste pristalica evolucije, kreacije ili nešto treće

• Ukupno glasova
    9
Autorska tema.
Zanima me vaše mišljenje o ovim temama kao što su evolucija, kreacija, ili ste mišljenja da postoji još nešto treće što samo vi znate.
Da počnem od sebe.
Ja sam evolucionista, agnostik i ateista.
Evolucija je jednostavno dokazana naučna činjenica, a danas negirati evoluciju je više nego smešno.
Evolucija ne da nije dokazana, nego je to jedna imbecilno-moronsko-kretnsko-debilska teorija, namenjena totalnim budalama.
Ne bi se i dan danas, 160 godina od plasiranja, zvala "teorija" - da je dokazana.
Što se religije tiče kao što i zvanična nauka kaže mi ne znamo da li postoji nešto što se zove bog, bogovi ili neka viša sila koja je pokrenula proces stvaranja svega što postoji. Dok to ne bude dokazano ostavljam prazan prostor. Tako da sam sa te strane agnostik.
Tvorac i Bogovi su sasvim različite stvari.
Brkaš te pojmove kao i svi ostali.
Inače sam ateista zto što ne prihvatam verovanje ni u jedno postojeće božanstvo niti prihvatam bilo kakve tvrdnje bez jasnih dokaza.
O Bogovima postoje zapisi u starim spisima, o evoluciji ne postoje nigde.
Molim sve učesnike u diskusiji da se lepo i kulturno ponašanju, bez vređanja, spamovanja i omalovažavanja drugih uečsnika u diskusiji, Sve se može reći na lep način.

Takvih primera ima zilion.
Recimo, ona vrsta orhideje sa dubokim cvetom, koju može da opraši isključivo leptir sa "surlom" odgovarajuće dužine.
Biljke su nastale mnogo pre insekata, pa ko je onda oprašivao ovu orhideju?
pa ti, Sveto, tad si imao surlu, kako se ne secas?:p
mozes da biras izmedju zakona reinkarnacije i zakona evolucije, biraj sta ti vise odgovara...:mrgreen::cool::hahaha:

Naprotiv, nešto je teorija - ako nije dokazano.
У свакодневном говору, теорија може подразумевати објашњење које представља неутемељене и спекулативне претпоставке док у науци теорија значи објашњење које је тестирано и широко прихваћено као валидно.

Proces evolucije živih bića je naučna činjenica jer postoje dokazi za evoluciju kojih u tolikoj meri da je bez razumne sumnje prihvaćena kao činjenica.
Sa druge strane, imamo teoriju evolucije koja se bavi naučnim modelom evolucije i pronalaženjem pravila i zakonitosti koji diktiraju evoluciju.

У свакодневном говору, теорија може подразумевати објашњење које представља неутемељене и спекулативне претпоставке док у науци теорија значи објашњење које је тестирано и широко прихваћено као валидно.
Ovde je jedino tačno ovo: "široko prihvaćeno".
Gde je testirana teorija evolucije?

Ko je stvorio njih?
292084788_151245480830369_7155808070775079122_n.jpg

Obožavam ljude koji na jednostavno pitanje daju link ka nekoj stranici, nekog sajta.
Medjutim, problem je što sam tražio dokaz, a ne nečije mišljenje šta bi mogao da bude dokaz za evoluciju.
Dokazana promena nekog živog bića.
Na sajtu je gomila dokaza iz raznih oblasti.Uzmi istrazuj dokaze o svakoj oblasti ( bar 2) pa onda kazi da nema dokaza.
Jedan jedini dokazcic je mnogo vise nego sto to religija pruza.Evo jednog brzog logickog - lakse je da slucajno spontano nastane
dnk nego svemoguci bog.

Back