Evolucija, Kreacija ili nešto treće

Da li ste pristalica evolucije, kreacije ili nešto treće

• Ukupno glasova
    9

Mr.Atom

Domaćin
Banovan
Poruka
3.993
Autorska tema.

Zanima me vaše mišljenje o ovim temama kao što su evolucija, kreacija, ili ste mišljenja da postoji još nešto treće što samo vi znate.

Da počnem od sebe.

Ja sam evolucionista, agnostik i ateista.

Evolucija je jednostavno dokazana naučna činjenica, a danas negirati evoluciju je više nego smešno.

Što se religije tiče kao što i zvanična nauka kaže mi ne znamo da li postoji nešto što se zove bog, bogovi ili neka viša sila koja je pokrenula proces stvaranja svega što postoji. Dok to ne bude dokazano ostavljam prazan prostor. Tako da sam sa te strane agnostik.

Inače sam ateista zto što ne prihvatam verovanje ni u jedno postojeće božanstvo niti prihvatam bilo kakve tvrdnje bez jasnih dokaza.

Molim sve učesnike u diskusiji da se lepo i kulturno ponašanju, bez vređanja, spamovanja i omalovažavanja drugih uečsnika u diskusiji, Sve se može reći na lep način.

Smatram da sam živ stvor kao i sva živa stvorenja, što će reći da smatram da sam stvorena kao i sve živo (i neživo) oko mene.
Dakle, stvorenja i stvorove je stvorio neko, a to je Tvorac;
I sama navijam da tema ne bude bogoborna, i da civilizovano iznosimo svoja razmišljanja i stavove, a da se ne suprotstavljamo i svađamo jedni sa drugima!

Smatram da sam živ stvor kao i sva živa stvorenja, što će reći da smatram da sam stvorena kao i sve živo (i neživo) oko mene.
Dakle, stvorenja i stvorove je stvorio neko, a to je Tvorac;
I sama navijam da tema ne bude bogoborna, i da civilizovano iznosimo svoja razmišljanja i stavove, a da se ne suprotstavljamo i svađamo jedni sa drugima!
To tek treba da bude potvrđeno. Ne možemo da budemo sigurni da li je bio samo jedan tvorac ili više njih. Meni je logičnije da ih je bilo više.

Ali i covek je stvorio dosta toga, dakle tehniku, gradjevine i digitalni svet
Pa, zar je to problem?
Da nešto nije trebalo da se stvori, nijednom čoveku ne bi pošlo za rukom da to stvori.
To tek treba da bude potvrđeno. Ne možemo da budemo sigurni da li je bio samo jedan tvorac ili više njih. Meni je logičnije da ih je bilo više.
Mi imamo Sveto Trojstvo koje je jedan Bog i jedinstvo. Dakle, ne razdvajamo Oca, Sina i Svetog Duha, ali nam se dopušta tu i tamo da broj ipak uzmemo u obzir jer ima različitih karakteristika kojim se svako Lice od Trojstva nama približava, tako da kažem.
Razlike nema, ali i ima i to je kroz Bibliju lepo propraćeno. To su minijature u kojima se oseća, nije za nekog ko čita Bibliju tek onako, kao početnik. Početnicima je Biblija u prvi mah mnogo zbunjujuća.
Sećam se...
Ma, isprva sam samo volela Davidove psalme.

Pa, zar je to problem?
Da nešto nije trebalo da se stvori, nijednom čoveku ne bi pošlo za rukom da to stvori.

Mi imamo Sveto Trojstvo koje je jedan Bog i jedinstvo. Dakle, ne razdvajamo Oca, Sina i Svetog Duha, ali nam se dopušta tu i tamo da broj ipak uzmemo u obzir jer ima različitih karakteristika kojim se svako Lice od Trojstva nama približava, tako da kažem.
Razlike nema, ali i ima i to je kroz Bibliju lepo propraćeno. To su minijature u kojima se oseća, nije za nekog ko čita Bibliju tek onako.
Zato i jesam ateista što ne privatam takve tvrdnje kao što je Bog iz Bbilije. Ipak taj Bog iz Biblije je stvoren ljudskom maštom.

Priroda je ite kako jedan veliki živi organizam.
Mišljenja sam da ništa što postoji nije niotkud tek tako.
Mišljenja sam i da ne postoji čovek koji je na ovom svetu stigao za svog života da vidi i razume baš sve na svetu.
Mi smo osuđeni na nedovršenst, na nesavršenost.
Imamo nešto, svrhu, zamisao, i ma koliko se batrgali... mi iz sveta koji nam je dodeljen ne možemo da izađemo.
Putovaćeš ako imaš mogućnosti i sredstava što uglavnom ljudi nemaju i ne mogu nikad da priušte, ali postoji mnogo više svega što nisi svojim očima video i doživeo, nego ono što jesi. Mali si u odnosu na sve što je Bog stvorio! Jednostavno... mali si u odnosu na Tvorca!
Imaš opcije, imaš pravo na izbor, ali nemaš Božiju odliku da čitav svet ni okom vidiš, a kamo li obiđeš i svuda nešto pokupiš, naučiš.

Mišljenja sam da ništa što postoji nije niotkud tek tako.
Mišljenja sam i da ne postoji čovek koji je na ovom svetu stigao za svog života da vidi i razume baš sve na svetu.
Mi smo osuđeni na nedovršenst, na nesavršenost.
Imamo nešto, svrhu, zamisao, i ma koliko se batrgali... mi iz sveta koji nam je dodeljen ne možemo da izađemo.
Putovaćeš ako imaš mogućnosti i sredstava što uglavnom ljudi nemaju i ne mogu nikad da priušte, ali postoji mnogo više svega što nisi svojim očima video i doživeo, nego ono što jesi. Mali si u odnosu na sve što je Bog stvorio! Jednostavno... mali si u odnosu na Tvorca!
Imaš opcije, imaš pravo na izbor, ali nemaš Božiju odliku da čitav svet ni okom vidiš, a kamo li obiđeš i svuda nešto pokupiš, naučiš.
Mišljenja sam da je stve stvoreno zato što postoje prirodni uslovi za tako nešto.
Tačno je da ljudi ne razumeju baš sve, ali veru u boga stvorili smo našom maštom.

Inače sam ateista zto što ne prihvatam verovanje ni u jedno postojeće božanstvo niti prihvatam bilo kakve tvrdnje bez jasnih dokaza.
Наравно да постоје докази, само ти је методологија у фундаменту погрешна. Користиш научни приступ доказаивања нечега што је далеко изнад науке. Као кад би покушавао каменчићима да докажеш да ли је неко ковид позитиван или негативан.

Друга је ствар, што ти не треба никакво веровање. Веровање треба онима који су заслепљени сјајем материјализма, па стоје пред богом као човек са повезом преко очију на семафору, коме треба му вера да би знао кад је зелено светло да сме да крене да прелази улицу.

Наравно да постоје докази, само ти је методологија у фундаменту погрешна. Користиш научни приступ доказаивања нечега што је далеко изнад науке.
Ако се доказ не установи кроз научни приступ онда то није доказ.

Ако се доказ не установи кроз научни приступ онда то није доказ.

Хајде поново. Не знам како вам више није јасно да је то изван домашаја примитивне и органичене науке.

1682243442398.png

1682243573767.png

Хајде поново. Не знам како вам више није јасно да је то изван домашаја примитивне и органичене науке.

Pogledajte prilog 1330409

Pogledajte prilog 1330411
Све што је изван домашаја ,,примитивне и ограничене науке" не може бити доказ. Не знам шта ти није јасно ту. Не можеш метафизичке концепте да потураш и да од икога добијеш одговор ,,тачно, то је доказ". Ниједан филозоф се не би сложио с тим.

Мислиш на научни доказ.
Мислио је и постављач теме у објави на коју си му одговорио. Научни докази не постоје. Твој одговор на то да ,,докази постоје" уноси конфузију јер говориш о, условно речено, доказима другачије природе, ненаучним, а одговараш на тврдњу која се тиче конкретно научних доказа. То се не разликује од ослањања на веровање у истинитост библијског митског наратива и кориштење истог у полемици о постојању доказа. То је оно што ради колегиница аетернум већ ко зна колико година на форуму - тврди како је постојање Бога ,,доказана чињеница" и као референцу за ту тврдњу наводи Библију. Још иде и корак даље у томе па каже да је то ,,научно доказана чињеница".

Poslednja izmena od moderatora:
Autorska tema.

Zanima me vaše mišljenje o ovim temama kao što su evolucija, kreacija, ili ste mišljenja da postoji još nešto treće što samo vi znate.

Da počnem od sebe.

Ja sam evolucionista, agnostik i ateista.

Evolucija je jednostavno dokazana naučna činjenica, a danas negirati evoluciju je više nego smešno.

Što se religije tiče kao što i zvanična nauka kaže mi ne znamo da li postoji nešto što se zove bog, bogovi ili neka viša sila koja je pokrenula proces stvaranja svega što postoji. Dok to ne bude dokazano ostavljam prazan prostor. Tako da sam sa te strane agnostik.

Molim sve učesnike u diskusiji da se lepo i kulturno ponašanju, bez vređanja, spamovanja i omalovažavanja drugih uečsnika u diskusiji, Sve se može reći na lep način.
Jednostavno je nemoguce da se sve stvori iz nicega, sve sto vidis u kuci, na ulici itd ima svog kreatora kao što mi ljudi imamo svog, Boga.

Back