Šta je tačno?


  • Ukupno glasova
    63
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Niko ne kaže od kamena već od mikro oranizama iz kamena.
А од чега су настали микро организми? Како год да окренеш, нигде не видимо да нешто настаје само од себе. Да је тврдња тачна,
то би се свуда дешавало и било очигледно...
 
А од чега су настали микро организми? Како год да окренеш, нигде не видимо да нешто настаје само од себе. Да је тврдња тачна,
то би се свуда дешавало и било очигледно...
Naravno da može da se desi slučajno i spontano ako su ispunjeni svi uslovi za to.
 
Objasni onda kako je došlo do toga da se ta vrsta tako netipično brani kroz evolutivni prices? Jer to nije atipicnost vezana za jednku nego cela populacija isto radi. Koje su mutacije i prirodna selekcija bili potrebni i koje su to dokaze biolozi iskopali a genetika potvrdila strukturom DNK u prilog tvrdnji da je pojava rezultat evolutivnog procesa?
To su biološko hemijski procesi. Simbioza nije ne tipčna nego prirodna.
 
Ti se ne rzumeš ni u hemiju ni u biologiju. Zato možeš da se smeješ samo svom neznanju.
Не разумеш се ти само мантраш своја веровања… једина разлика између такве тврдње и религијске догме је у томе,
што убеђујете људе да за то има доказа, мада се ради о недоказаним и немогућим стварима...
 
Не разумеш се ти само мантраш своја веровања… једина разлика између такве тврдње и религијске догме је у томе,
што убеђујете људе да за то има доказа, мада се ради о недоказаним и немогућим стварима...
Nemam ja šta da mantram uzmi knjige u ruke i lepo čitaj sve što te o tome interesuje. Nego da te pitam.
Da li si ti pročitao knjigu od Čarlsa Darvina Roreklo Vrste?
 
To se zove mutualistički odnas i istraživanja su jasno pokazala da je to moguće i da se to dešava.
Ne pitam kako se šta zove nego koja istraživanja su jasno pokazala da je moguće?

U konkretnom slučaju, kako je moguće da rak čiji mozak inače čine 2 ganglije, koji sa takvim mozgom nije sposoban da pojmi baš ništa, koristi sasu u svrhu odbrane? I to ne izdvojen primerak već cela vrsta?

Ako kao vrsta nije takav stvoren, kako to nauka dokazuje evolutivni proces kojim je nastala ta simbioza koja je sada očito već deo njihovog genetskog sklopa?
 
Црне рупе доказано не постоје… проблем је у томе што нико није објаснио како се формирају, кад је време потребно за то бесконачно...
Nikakva prirodna selekcija ne postoji. Od kamena nikada nece nastati zivo bice, niti bilo sta kompleksnije, ako nema spoljne intervencije.
Nista se ne desava spontano u prirodi bez akcije…. mantra mutacije i prirodna selekcija su cista vera, zato sto se bazira na tome
da Bog ne postoji… no to nema dokaza bas kao i bilo koja religijska dogma..
Јеси се то вратио с одмора па настављаш по старом с лупетањем и извлачењем тврдњи из дупета? :D
 
А од чега су настали микро организми? Како год да окренеш, нигде не видимо да нешто настаје само од себе. Да је тврдња тачна,
то би се свуда дешавало и било очигледно...
Зато видимо да је Бог настао сам од себе или је одувек постојао. :mrgreen:
 
Не разумеш се ти само мантраш своја веровања… једина разлика између такве тврдње и религијске догме је у томе,
што убеђујете људе да за то има доказа, мада се ради о недоказаним и немогућим стварима...
Зашто изиграваш некога ко је заиста у животу нешто прочитао о томе о чему прича, кад сви знамо да ниси и да си само још једна у низу незналица попут овог чачкалице и Неце смарача? За такве попут тебе аргументи ништа не значе, то увек сами показујете и претварате се да сте неко ко је на позицији да одређује шта јесте, а шта није доказ, док се тако самоуверено разбацујете некаквим тврдњама о ,,доказаном" непостојању нечега о чему такође немате благе везе?
 
Ne pitam kako se šta zove nego koja istraživanja su jasno pokazala da je moguće?

U konkretnom slučaju, kako je moguće da rak čiji mozak inače čine 2 ganglije, koji sa takvim mozgom nije sposoban da pojmi baš ništa, koristi sasu u svrhu odbrane? I to ne izdvojen primerak već cela vrsta?

Ako kao vrsta nije takav stvoren, kako to nauka dokazuje evolutivni proces kojim je nastala ta simbioza koja je sada očito već deo njihovog genetskog sklopa?
Ти оно рече да си научник по вокацији. Још увек чекамо да објасниш ово научно писаније:
Ali ni ti koji paradiraš kao neki veliki znalac valjda, takođe nisi nikakav strucnjak, nego samo neko ko nameće svoje naopake "činjenice", poglede i mišljenje... Jer da jesi stručnjak bilo bi ti jasno odmah da statistički gledano TE nema šanse da je istinita. I tu svaka rasprava može da se završi i pre nego što počne.
.
Како то стручњацима одмах јасно да ,,статистички гледано теорија еволуције нема шансе да је истинита" и који су то стручњаци нпр. који то тврде, научниче по вокацији?

Што волим кад се лаици представљају као стручњаци мислећи да могу сваку будалу да убеде једноставно тако што ће рећи ,,ја сам научник" иако сав садржај који од њих долази вришти ,,шарлатан и незналица". :mrgreen:
 
Ти оно рече да си научник по вокацији. Још увек чекамо да објасниш ово научно писаније:

Како то стручњацима одмах јасно да ,,статистички гледано теорија еволуције нема шансе да је истинита" и који су то стручњаци нпр. који то тврде, научниче по вокацији?

Што волим кад се лаици представљају као стручњаци мислећи да могу сваку будалу да убеде једноставно тако што ће рећи ,,ја сам научник" иако сав садржај који од њих долази вришти ,,шарлатан и незналица". :mrgreen:
A koliko mogu pročitati, tvoja ekspertiza se svodi na isprazno ad hominem nabadanje koje svaka polupismena budala ili rak-samac sa svoje 2 ganglije, može da izvede. Takva rasprava nije inspirativna, moraš više da se potrudiš.
 
A koliko mogu pročitati, tvoja ekspertiza se svodi na isprazno ad hominem nabadanje koje svaka polupismena budala ili rak-samac sa svoje 2 ganglije, može da izvede. Takva rasprava nije inspirativna, moraš više da se potrudiš.
Ја о својој експертизи нигде нисам говорио, још мање се представљао као стручни лице, а ти и даље избегаваш одговор, чак од прошле године још.

Научник по вокацији то не би радио. Научник по вокацији би имао потпунији стручни вокабулар. Научник по вокацији би умео да врло брзо потражи одговоре на питања која си ти овде поставио. Научник по вокацији не би ни постављао нека од њих.

Али није реч о твојој експертизи, него о науци. Изволео си изнети неке опште тврдње без образложења, па те питам да нам их образложиш, објасниш и научиш нас нечему новом, пошто ни у једној научној литератури нема ничег оног што говориш, па ценим да си до закључака дошао својеручним радом и неописиво ме занимају детаљи тог рада као некога ко се целог живота интересовао за науку и знања која нам пружа.

Дакле? Како је то стручњацима одмах јасно да ,,статистички гледано теорија еволуције нема шансе да је истинита" и који су то стручњаци нпр. који то тврде?
 
Ја о својој експертизи нигде нисам говорио, још мање се представљао као стручни лице, а ти и даље избегаваш одговор, чак од прошле године још.

Научник по вокацији то не би радио. Научник по вокацији би имао потпунији стручни вокабулар. Научник по вокацији би умео да врло брзо потражи одговоре на питања која си ти овде поставио. Научник по вокацији не би ни постављао нека од њих.

Али није реч о твојој експертизи, него о науци. Изволео си изнети неке опште тврдње без образложења, па те питам да нам их образложиш, објасниш и научиш нас нечему новом, пошто ни у једној научној литератури нема ничег оног што говориш, па ценим да си до закључака дошао својеручним радом и неописиво ме занимају детаљи тог рада као некога ко се целог живота интересовао за науку и знања која нам пружа.

Дакле? Како је то стручњацима одмах јасно да ,,статистички гледано теорија еволуције нема шансе да је истинита" и који су то стручњаци нпр. који то тврде?
Još "nabadanja"???
 
Зашто изиграваш некога ко је заиста у животу нешто прочитао о томе о чему прича, кад сви знамо да ниси и да си само још једна у низу незналица попут овог чачкалице и Неце смарача? За такве попут тебе аргументи ништа не значе, то увек сами показујете и претварате се да сте неко ко је на позицији да одређује шта јесте, а шта није доказ, док се тако самоуверено разбацујете некаквим тврдњама о ,,доказаном" непостојању нечега о чему такође немате благе везе?
Шта је доказ за еволуцију по теби? Овде је доста изнесено, и нисам приметио никакав доказ… но не треба бити нарочито
паметан, па схватити да је еволуција још једна лудачка теорија којој фали прва карика.
Речи мог психијатра: све лудачке теорије имају логику, али им фали прва карика, тако и еволуцији...
 
Шта је доказ за еволуцију по теби? Овде је доста изнесено, и нисам приметио никакав доказ…
Ало, матори, ко си ти? Ко сам ја? Кога заболе увце за твоје и моје мишљење о томе шта јесте или није доказ? Јесмо нас двојица задужени за дефинисање доказа? Које су нам квалификације за тако нешто?

Научи већ једном да не постоји ,,по теби", него само по науци. Све друго је измишљање и просеравање. Све. Твоја цењена и непогрешива логика је небитна за науку. Ако ти не разумеш нешто, то је твој проблем - сам треба да га решиш, а не други за тебе да се образују.

но не треба бити нарочито
паметан, па схватити да је еволуција још једна лудачка теорија којој фали прва карика.
Рече сваки необразовани лаик икад. Данинг и Кругер сагласни.

Речи мог психијатра:
Мидибегај, па ако је психијатар рекао нешто о биологији, то никако не мож домане, зар не? Од кога би иначе требало да учимо о биологији ако не од психијатара, о шизофренији од месара, о хришћанству од муслиманских бауштел-мајстора... Не треба бити превише паметан па схватити то, јако је просто. Никако само учити од биолога о биологији, од психолога о шизофренији или од теолога о хришћанству - тај пут води у заблуде.
 
Ало, матори, ко си ти? Ко сам ја? Кога заболе увце за твоје и моје мишљење о томе шта јесте или није доказ? Јесмо нас двојица задужени за дефинисање доказа? Које су нам квалификације за тако нешто?
Ovo je kolko mogu da primetim forum. Nije ni naucna ni religijska institucija… tako da svako ovde moze reci, bilo sta, pa i ti.
Pozivanje na autoritete nece pomoci, jer i sam nisi nikakav autoritet… no evoluciju pobijaju autoriteti… tako da se stvar
ipak svodi da li ces ukljuciti mozak ili ne. TE je konstrukt koji se zasniva na veri da nema Boga. Kako nema Boga,
onda mora da je sve nastalo spontano. Dakle isto se bazira na veri, kao i vera da ima Boga. Ni za jedno, ni za
drugo, nema dokaza, prosto. Evolucionisti ni ne razmatraju druge opcije, pa da teorija spadne pod nauku...
 
Ovo je kolko mogu da primetim forum. Nije ni naucna ni religijska institucija… tako da svako ovde moze reci, bilo sta, pa i ti.
Pozivanje na autoritete nece pomoci, jer i sam nisi nikakav autoritet… no evoluciju pobijaju autoriteti… tako da se stvar
ipak svodi da li ces ukljuciti mozak ili ne. TE je konstrukt koji se zasniva na veri da nema Boga. Kako nema Boga,
onda mora da je sve nastalo spontano. Dakle isto se bazira na veri, kao i vera da ima Boga. Ni za jedno, ni za
drugo, nema dokaza, prosto. Evolucionisti ni ne razmatraju druge opcije, pa da teorija spadne pod nauku...
Vidi, što se raspravljaš sa bauštelcem koji bi da ti zabrani da misliš svojom glavom jer mu je to jedini način da ti "dokaže" "valjanost" stava koji fanatično i rigidno zastupa bez ikakvog ličnog razumevanja? Pusti ga neka i dalje slepo veruje "stručnjacima". Kad tad će mu postaviti pogrešnu dijagnozu ako već i nisu.
 
Ovo je kolko mogu da primetim forum. Nije ni naucna ni religijska institucija… tako da svako ovde moze reci, bilo sta, pa i ti.
Можемо, али то вреди колико и лањски снег ако је само речено, а није поткрепљено. Можда си приметио да сам своје тврдње на теми увек поткрепљивао кад је то било или неопходно или захтевано од мене.

Pozivanje na autoritete nece pomoci, jer i sam nisi nikakav autoritet…
Да бих се позивао на ауторитет стручних лица, морам и сам да будем ауторитет? Чудна логика.

no evoluciju pobijaju autoriteti…
Је ли и ово једна од оних ствари које си споменуо и које можемо само да кажемо и да мора да нам се верује на реч, јер је ово форум? Добро онда, вероваћу ти на реч да ,,ауторитети на пољу биологије побијају еволуцију".

tako da se stvar
ipak svodi da li ces ukljuciti mozak ili ne.
Чек да нађем само прекидач. Или треба утичница? Може помоћ?

TE je konstrukt koji se zasniva na veri da nema Boga.
Цитирај једног еволуционог биолога или неког од првих аутора који су о еволуцији писали, где кажу да се теорија еволуције заснива на вери да Бог не постоји. Покажи где се у теорији еволуције спомиње Бог. Наведи један научни рад о биологији или еволуцији који оспорава или потврђује постојање Бога. Или је и ово пример ,,могу да кажем шта хоћу и морате да ми верујете" реторике?

Kako nema Boga,
onda mora da je sve nastalo spontano. Dakle isto se bazira na veri, kao i vera da ima Boga.
Док не докажеш почетну премису изнад, ово ћемо сматрати једноставно погрешним закључцима.

Ni za jedno, ni za
drugo, nema dokaza, prosto.
За једно је јако просто, нема. За друго, мало комплексније за необразоване и разочаравајуће или потресно за противнике науке, али има море доказа.

Evolucionisti ni ne razmatraju druge opcije, pa da teorija spadne pod nauku...
Како би ти то уопште и знао, имаш ли у кругу пријатеља, познаника или пословних сарадника много еволуциониста који с тобом о томе причају? Или опет оно ,,могу да причам шта оћу"? Па ниси ни ти Вучић, а нисмо ни ми крезуба секта да ти верујемо на реч.
 
Još "nabadanja"???
Vidi, što se raspravljaš sa bauštelcem koji bi da ti zabrani da misliš svojom glavom jer mu je to jedini način da ti "dokaže" "valjanost" stava koji fanatično i rigidno zastupa bez ikakvog ličnog razumevanja? Pusti ga neka i dalje slepo veruje "stručnjacima". Kad tad će mu postaviti pogrešnu dijagnozu ako već i nisu.
Ти још увек игноришеш постављена питања?

Аха, сад сам и ја бауштелац, је ли, научниче по вокацији? :mrgreen:
 
Ne pitam kako se šta zove nego koja istraživanja su jasno pokazala da je moguće?

U konkretnom slučaju, kako je moguće da rak čiji mozak inače čine 2 ganglije, koji sa takvim mozgom nije sposoban da pojmi baš ništa, koristi sasu u svrhu odbrane? I to ne izdvojen primerak već cela vrsta?

Ako kao vrsta nije takav stvoren, kako to nauka dokazuje evolutivni proces kojim je nastala ta simbioza koja je sada očito već deo njihovog genetskog sklopa?
Možda će ti ovo biti od pomoći:
https://www.bionet-skola.com/w/Biologija
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top