''Evo zakleću se...''

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Čekala, nisam dobila odgovor, reših da je postavim. :)
Dakle, inspirisana ovom pesmom...
... koju svi znamo...

... on koji bi mogao pred svim da se zakune da je ne voli, sem pred B(b)ogom... (ovo ja ''kao'' prepričavam pesmu :) )
Da li ste nekad bili u ovoj situaciji ili sličnoj njoj?

ILI, bolje:
Da li postoji neka stvar za koju biste mogli da se zakunete da je tako (bilo), da se tako osećate... da ste sigurni... sem kad to treba da kažete pred - ne mora bogom, suviše je apstraktan - neka bude pred nekom Njom ili nekim Njim, posebnim za vas...?

P.S. Ne znam šta me je spopala ova pesma. :)
 
A to je, dušo, druga pesma... :)
''Za malu pticu'', moja omiljena...
Ne pokrećem je, ne slušam je, ne pominjem je... tako je bolje... :)

Mada... Duga noć, decembarska... Nikad se ne zna... I volela bih da je uvek tako, da se nikad ne zna... :)

heh,znam da je druga...a i ptici je upućena...:wink:

ajde da odgovorim na temu...malo je kontradiktorno pitanje...za bilo šta što je čovjek siguran da je tako bilo,da tako osjeća bi mogao da se zakune pred bilo kim, ali problem je kad nije siguran...najteže je sebe prevariti...u ovom slučaju bog je samo posmatrač... :)
 
Čekala, nisam dobila odgovor, reših da je postavim. :)
Dakle, inspirisana ovom pesmom...
... koju svi znamo...

... on koji bi mogao pred svim da se zakune da je ne voli, sem pred B(b)ogom... (ovo ja ''kao'' prepričavam pesmu :) )
Da li ste nekad bili u ovoj situaciji ili sličnoj njoj?

ILI, bolje:
Da li postoji neka stvar za koju biste mogli da se zakunete da je tako (bilo), da se tako osećate... da ste sigurni... sem kad to treba da kažete pred - ne mora bogom, suviše je apstraktan - neka bude pred nekom Njom ili nekim Njim, posebnim za vas...?

P.S. Ne znam šta me je spopala ova pesma. :)

Opet si otvorila bocu pa su duhovi iz proslosti spopali tvoje misli?
A duhovi su duhovi, deo drugog sveta kome svi jednom dodjemo. I ostanemo tamo.

Kad uspes da se oslobodis negativne sebe, kad shvatis da ako makar jedna osoba moze da zna tvoju tajnu sve jedno je da li to znaju svi ljudi sveta jer si se ogradila vjeki vjekov od tog sveta koji ce da ceni tebe na osnovu jedne ili nekoliko epizoda tvog zivota a nisu odgledali ceo serijal, kada dozivis da iskazivanje emocija sada i tu ne znaci da ces ikada biti povredjena, onda nikada neces moci imati takva osecanja kao sto pesma kaze.
Osim...
Ako sve razloge imas da nekog mrzis a ne mozes ni trunku mrznje da nadjes, ako te je neko povredio do te mere da se to granici sa ubistvom tvoje duse, ako ni mesecima nakon toga i dalje ne mozes da nadjes nacina da zivis sa bolom u dusi jer volis tog nekog toliko da neznas kako dalje i pored svoje jacine svakodnevnice, jedini nacin da olaksas sebi bol je da stalnim ponavljanjem, samoj sebi ali i uz pomoc drugih, ubedis javu da nisi ni volela tu osobu.
I to lepo radi, radi toliko dobro da dane mozes provesti kako-tako normalno... sve dok ne padne noc, dok se ne ususkas u toplinu secanja, dok te duhovi ne sustignu.
I sta ti vredi da bezis od njih, sta vredi sto je to danju uspesno kad te duhovi sustignu i u tamnoj i u mesecevoj noci... i nema se kud.
Znam, znam to kao da mi se desava vise meseci.
Jos nisu izmisljene reci koje mogu da opisu takvo stanje, trazim ih vec dosta dugo. Meša juci kroz literaturu, mozda naidje neka misao zapisana jezikom kakav savrseno to opisuje jednom recenicom... mozda.
 
Sokolice...odrasti

Evo, odmah. :)
Ali mora jedna kompenzacija: ja odrastem, a ti postaneš pametniji... originalniji... :)
Ma nemoguće je, u startu...
A nije da nisam htela... :)

Šala mala...
Nego, jesi li ti čitao/la ''Malog princa''...?
Ako treba da odrastem i budem kao ovaj ''odrasli svet'' ovde, onda... neka hvala :)... ne ispunjavam kriterujeme zavidnosti i netolerancije i omalovažavanja svega postojećeg... :)
 
Čekala, nisam dobila odgovor, reših da je postavim. :)
Dakle, inspirisana ovom pesmom...
... koju svi znamo...

... on koji bi mogao pred svim da se zakune da je ne voli, sem pred B(b)ogom... (ovo ja ''kao'' prepričavam pesmu :) )
Da li ste nekad bili u ovoj situaciji ili sličnoj njoj?

ILI, bolje:
Da li postoji neka stvar za koju biste mogli da se zakunete da je tako (bilo), da se tako osećate... da ste sigurni... sem kad to treba da kažete pred - ne mora bogom, suviše je apstraktan - neka bude pred nekom Njom ili nekim Njim, posebnim za vas...?P.S. Ne znam šta me je spopala ova pesma. :)

ne postoji. sve sto znam i osecam sama pred sobom, zna i On, taj neko....iskrena sam potpuno i zahvaljujem bogu na tome.
 
ne postoji. sve sto znam i osecam sama pred sobom, zna i On, taj neko....iskrena sam potpuno i zahvaljujem bogu na tome.

A jesi li sigurna da si uvek iskrena sama prema sebi?

preko 10 godina mi je trebalo da (na vrhuncu druge veze) shvatim da sam bio neiskren prema sebi, da sam iz jedne ranije veze pobegao glavom bez obzira ne jedino zato sto nisam vise bio zaljubljen (cinjenica) vec zato sto sam je voleo (porazavajuca cinjenica iz danasnjeg ugla). Rekao sam joj to samo jednom i nekoliko dana kasnije nestao iz njenog zivota.
Evo, zaklecu se... da je nisam volio...
 
A jesi li sigurna da si uvek iskrena sama prema sebi?

preko 10 godina mi je trebalo da (na vrhuncu druge veze) shvatim da sam bio neiskren prema sebi, da sam iz jedne ranije veze pobegao glavom bez obzira ne jedino zato sto nisam vise bio zaljubljen (cinjenica) vec zato sto sam je voleo (porazavajuca cinjenica iz danasnjeg ugla). Rekao sam joj to samo jednom i nekoliko dana kasnije nestao iz njenog zivota.
Evo, zaklecu se... da je nisam volio...


Ajde sad ti meni lepo objasni zasto si pobegao od osobe koju volis?:|
Nisi bio svestan da je volis?
 
Ajde sad ti meni lepo objasni zasto si pobegao od osobe koju volis?:|
Nisi bio svestan da je volis?

Nekada, nekim ljudima, sve i da nacrtas gde grese oni to ne vide. I sta je - tu je. Ne mozes da se ljutis, njihov izbor, nisu tvoja posla.
Kada sebi nacrtas gde gresis a onda zatvoris oci kad gledas u taj crtez, sta je onda to?

Iz ondasnjeg ugla gledanja:
Zaljubljenost je nestala. Nisam umeo da protumacim sta je tj da li je nesto drugo nastalo tada kada je ta zaljubljenost nestala i to sam protumacio kao razlog za skoronadolazeci kraj. Tako je i bilo.
Do skoro me je golicalo zasto sam joj rekao da je volim i zasto je to izaslo iz mojih ustiju iako to nikako nisam to planirao da kazem.

Iz danasnjeg ugla gledanja:
To sta sam rekao je bilo ono sta sam podsvesno osecao ali nisam umeo da ga protumacim. Lakse i ociglednije mi je bilo da protumacim kraj zaljubljenosti (koju je ljubav zamenila) u razloge za kraj veze.
Mleko je proliveno... ne moze se vratiti nazad u vrc. Bitno je prepoznati razloge zasto je mleko proliveno i paziti da se to ne desi opet. Ako nista, makar iz sebicnih razloga.
 

Back
Top