Ево шта је клерикализам и фундаментализам!

Karamazov:
O cemu vi to? Jasno je kolike su razlike izmedju pravoslavne i katolicke crkve...A ovaj lik sto lupeta non-stop i prica o Pahomiju-decko pahomije je dokazao nevinost(a sada ako je to uradio preko veze,sta li...?,ja znam da ce mu Bog suditi!),tako da nemoj vise lupati...O kakvoj ti slaninijadi pricas covece moj,pa to je smesno-sta moze lokalni pop da zabrani? To je smesno,ljudi vise nikog ne slusaju...

Pa, decko , ako te negde presretne Pahomije, slabo ces imati utehu u bozijem sudu....... :D
 
kojen:
Pa, decko , ako te negde presretne Pahomije, slabo ces imati utehu u bozijem sudu....... :D
Al ce zato dobiti pozadinski blagoslov inac to samo dusmani lazu da se SPC ne menja i a je konzervativna eto u Holandiji tek sad registrovase stranku koja se bori za prava" ljubitelja male dece' a Pahoije je te slobode i toleranciju promovisao i upraznjavao davno pre njih. :)
 
ml2:
Ma znam, ali odakle crkvi pravo da traži zabranu bilo čega, pa i kocerta čiji izvođači obožavaju Đavola?

Inače crkva je dokazala da je Galileo Galilej obožavao Đavola. Čak je čovek to sam i priznao, doduše posle dužeg mučenja.
ebes to kad crkva dokazuje:)

kakav dokaz ...ko danas bilo sta mos da dokaze... crkva je ista kao drzava il' vojska ...institucija...i misle da mogu sve. najzalosnije je da mogu...i ne vredi boriti se protiv njih. one ce trajati do apokalipse.
 
kojen:
Pa, decko , ako te negde presretne Pahomije, slabo ces imati utehu u bozijem sudu....... :D

Tebe je presreo ne samo Pahomije, već cela gej parada. Otpozadi i više puta.
Kakav si ti tek manijak. Ti se usuđuješ da komentarišeš i osuđuješ nešta ili nekoga, a ne vidiš da si prso ko lajsna. Jel radiš ti išta drugo u životu, osim što ispisuješ stotine postova na dan? I to glupih.
Radi nešta korisno parazitu smrdljivi, pa nećeš biti tako ogorčen na ceo svet, a naročito na Srbiju i sve što ima pridev "srpski".
Razmisli malo. Zašto smo svi dužni da ispaštamo zbog tvojih kompleksa? Što ti je možda kita mala, ili si ćelav, tata te silovao 2-3 puta nedeljno, jeo si malter ili pseća govna kad si bio mali, niko nije kriv. Osim tvojih roditelja. Zato kad padne mrak i njima san na oči, sekiru u ruke, nasekiraj tatu i mamu i reši sve svoje probleme.
Uradi to. Ceo forum Krstarice je sa tobom.
 
satarichar:
Tebe je presreo ne samo Pahomije, već cela gej parada. Otpozadi i više puta.
Kakav si ti tek manijak. Ti se usuđuješ da komentarišeš i osuđuješ nešta ili nekoga, a ne vidiš da si prso ko lajsna. Jel radiš ti išta drugo u životu, osim što ispisuješ stotine postova na dan? I to glupih.
Radi nešta korisno parazitu smrdljivi, pa nećeš biti tako ogorčen na ceo svet, a naročito na Srbiju i sve što ima pridev "srpski".
Razmisli malo. Zašto smo svi dužni da ispaštamo zbog tvojih kompleksa? Što ti je možda kita mala, ili si ćelav, tata te silovao 2-3 puta nedeljno, jeo si malter ili pseća govna kad si bio mali, niko nije kriv. Osim tvojih roditelja. Zato kad padne mrak i njima san na oči, sekiru u ruke, nasekiraj tatu i mamu i reši sve svoje probleme.
Uradi to. Ceo forum Krstarice je sa tobom.



Потписујем !


7.gif
7.gif
7.gif
 
Ja ne znam zasto se ljudi iscudjavaju toliko u vezi crkve. Pa crkva je LJUDSKA tvorevina pa samim tim i podlozna ljudskim greskama i grehovima!

@eremita
Nisam siguran da nisi bar malo tendenciozno naveo kao primer katolicku crkvu!

Ovde su na tapetu sve religije pa i pravoslavna crkva! Tako da ako neko navede i njene greske to nije razlog da se vi u'vatite ko muva na g*vno pa pocnete da izigravate drvene advokate i nekakve branioce pravoslavlja ioako si i sam shvatio da se radi o nepobitnim cinjenicama! Iz krajnosti u krajnost!

A ovi bolidi sto vredjaju familiju mi se najvise gade! U kojim ste vi stalama samo rasli kad se tako ponasate!

Istina je da se katolicka vera na ovim prostorima, pogotovo u ruralnim krajevima, granici sa fanatizmom! Neobrazovanim ljudima je mnogo lakse manipulisati!
 
satarichar:
TŠto ti je možda kita mala, ili si ćelav, tata te silovao 2-3 puta nedeljno, jeo si malter ili pseća govna kad si bio mali, niko nije kriv. Osim tvojih roditelja. Zato kad padne mrak i njima san na oči, sekiru u ruke, nasekiraj tatu i mamu i reši sve svoje probleme.
Uradi to. Ceo forum Krstarice je sa tobom.
Ovaj Satiricar je neki satanista cim sugerise drugima da sekirom ubijaju svoje bliznje gledao sam onomad na televizoru neku emisiju o sektama pa su pricali o satanistima i upravo oni imaju takve zapovedi ko Sataricar a vidim da i upraznjava seks sa ocem 3 puta nedeljno sto im je verovatno neki ritual ***** li ga tako da bi moderator mogao da pripazi na te sektase da ne sire dalje svoju destruktivnu propagandu evo vec su zaveli jadnog Mitketa koji potpisuje njihove stavove :?
 
mislim da bi diskusije mogle da budu mnogo konstruktivnije ukoliko bi se izbegavao atak na licnost. razumem da mora biti vise od slazem se/ne slazem se razgovora, ali bi bilo mnogo interesantnije da se izjave podupiru cinjenicama da se ukazuje na materijale da se vise paznje posveti kreativnom razmisljanju a pre svega da postoji spremnost da se shvati da je resenje "uvek na pola puta", i da niko nema monopol na istinu ili ispravno razmisljanje.

edit: da i mislim da je jako ruzno pricati o necijim roditeljima u negativnom kontekstu i nimalo nije "zabavno" citati vredjanje na X strana. neko mozda zaista zeli da cuje misljenje drugih na odredjene teme.
 
WIBU:
Ja ne znam zasto se ljudi iscudjavaju toliko u vezi crkve. Pa crkva je LJUDSKA tvorevina pa samim tim i podlozna ljudskim greskama i grehovima!

@eremita
Nisam siguran da nisi bar malo tendenciozno naveo kao primer katolicku crkvu!

Ovde su na tapetu sve religije pa i pravoslavna crkva! Tako da ako neko navede i njene greske to nije razlog da se vi u'vatite ko muva na g*vno pa pocnete da izigravate drvene advokate i nekakve branioce pravoslavlja ioako si i sam shvatio da se radi o nepobitnim cinjenicama! Iz krajnosti u krajnost!

A ovi bolidi sto vredjaju familiju mi se najvise gade! U kojim ste vi stalama samo rasli kad se tako ponasate!

Istina je da se katolicka vera na ovim prostorima, pogotovo u ruralnim krajevima, granici sa fanatizmom! Neobrazovanim ljudima je mnogo lakse manipulisati!

Прво, ја сам поставио тему, наравно сасвим тенденциозно, са намером да покажем шта је то у ствари клерикализам тј. фундаментализа, да покажем колико је Католичка црква политизована и властодржачка у односу на СПЦ. И дао сам један драстичан пример који се одиграо у нашем суседству. Сасвим сам тенденциозно навео Католичку цркву која овде никада није изложена критици, напротив, него стално хорде ДОС-оваца пљују и вређају СПЦ. Ова тема је пример очигледног командовање Католичке цркве полицијом и ХДЗ-овцима - што се никада, ни у сну, не би могло овде догодити.

И овог пута учесник Којен је на сваки начин спамовао и скретао тему у намери да је претвори у критику СПЦ - и да изједначи НЕУПОРЕДИВЕ ПРИМЕРЕ. Учесник сатаричар је очигледно видно изнервиран али духовито искритиковао учесника Којена - не видим ту никакво "вређање фамилије" већ духовит покушај да се пронађе "кривац" за понашање учесника Којена (и његових клонова Кохена, мајора Тома, Кил Била и Били д кид). Ти се ниси огласио на десетине увредљивих постова на рачун СПЦ - али по мом схватању, велики је успех овог форума а и теме коју сам поставио што си ипак навео: "Istina je da se katolicka vera na ovim prostorima, pogotovo u ruralnim krajevima, granici sa fanatizmom! " И то је нешто, хвала Богу ! 8-)
 
al bundy:
Ovaj Satiricar je neki satanista cim sugerise drugima da sekirom ubijaju svoje bliznje gledao sam onomad na televizoru neku emisiju o sektama pa su pricali o satanistima i upravo oni imaju takve zapovedi ko Sataricar a vidim da i upraznjava seks sa ocem 3 puta nedeljno sto im je verovatno neki ritual ***** li ga tako da bi moderator mogao da pripazi na te sektase da ne sire dalje svoju destruktivnu propagandu evo vec su zaveli jadnog Mitketa koji potpisuje njihove stavove :?

Па теби се очигледно свиђа како један учесник може неометано да вређа све редом и да свима скаче по Живану (аутор: преподобни Вексла) и да за то чак и не буде опоменут а када стварно постане немогућ буде банован - што му уопште не смета да одмах отвори нови налог и нико га у томе не спречава - и настави по старом. А сада када је добио ВАЉАН одговор ИСТОМ МЕРОМ... ти "бринеш" за фамилију а и за мене...... нека 'фала ! :roll:

п.с. Тема је о Католичкој цркви и њеном клерикализму и фундаментализму а о Сатанизму - изволи, отвори нову тему, немој ову спамовати.
 
Atak na moju ličnost je da kad izađem na forum "Krstarice" i hoću opušteno da pročitam pametne stvari, vidim na stotine postova spodobe pod nikom Kojen.
To što on piše, lišeno je argumenata i bilo kakve konstruktivnosti. Samo antisrpstvo. Pa da je takav i prema Hrvatima, ili Bušmanima, Sudancima, opet bi me nervirao.
Ovo je javna stvar i niko nema prava da ovde bude budala. Ako hoće da bude budala, onda neka bude mami i tati.
Po nekoj logici oni su dužni da ga trpe, jer su napravili ovog monstruma.
 
Ова тема је пример очигледног командовање Католичке цркве полицијом и ХДЗ-овцима - што се никада, ни у сну, не би могло овде догодити.

Slazem se!

Mislim da su ti malo poremeceni kriterijumi sto se tice duhovitosti. Sexualno zlostavljanje i masakriranje porodice tesko da se mogu svesti i pod crni humor!

Sto se tice mog postovanja, relativno sam nov ovde, a i s' druge strane nemam bas puno vremena za chat tj, postovanje!
 
WIBU:
Slazem se!

Mislim da su ti malo poremeceni kriterijumi sto se tice duhovitosti. Sexualno zlostavljanje i masakriranje porodice tesko da se mogu svesti i pod crni humor!

Sto se tice mog postovanja, relativno sam nov ovde, a i s' druge strane nemam bas puno vremena za chat tj, postovanje!

Е, WIBU, па не мислиш ваљда да је сатаричар ОЗБИЉНО то мислио - човек је само хтео да му узврати истом мером .. свашта, "поремећени критеријуми".... дај мало опуштенција нисмо на научном саветовању... него на форуму, углавном забаве ради .....и утуцавања слободног времена..... 8-)
 
Znas li na primer da u jednom malom delu Spanije na primer ljudi uopste nemaju sex!

Sexualni kontakt ostvaruju jedino za potrebe razmnozavanja i to tako sto se preko zene prebaci prekrivac sa otvorom na odgovarajucem mestu, tako da u stvari dolazi do "bezgresnog zaceca"!

I oni su naravno katolici!

Tako da mislim da ima i zanimljivijih primera gde crkva propisuje nacin zivota od tog u tvom postu!
 
satarichar:
Atak na moju ličnost je da kad izađem na forum "Krstarice" i hoću opušteno da pročitam pametne stvari, vidim na stotine postova spodobe pod nikom Kojen.
To što on piše, lišeno je argumenata i bilo kakve konstruktivnosti. Samo antisrpstvo. Pa da je takav i prema Hrvatima, ili Bušmanima, Sudancima, opet bi me nervirao.
Ovo je javna stvar i niko nema prava da ovde bude budala. Ako hoće da bude budala, onda neka bude mami i tati.
Po nekoj logici oni su dužni da ga trpe, jer su napravili ovog monstruma.

Није он крив... не може да се уздржи.....треба да га "интегришемо" .... :lol:


 
eremita:
Е, WIBU, па не мислиш ваљда да је сатаричар ОЗБИЉНО то мислио - човек је само хтео да му узврати истом мером .. свашта, "поремећени критеријуми".... дај мало опуштенција нисмо на научном саветовању... него на форуму, углавном забаве ради .....и утуцавања слободног времена..... 8-)

Pa ne znam, ja bas volim da se smejem, i na neke postove sam bukvalno pao sa stolice drzeci se za stomak od smeha! Ali ovaj mi nije bio ni malo smesan!

Granica ipak negde mora da postoji!
 
WIBU:
Znas li na primer da u jednom malom delu Spanije na primer ljudi uopste nemaju sex!

Sexualni kontakt ostvaruju jedino za potrebe razmnozavanja i to tako sto se preko zene prebaci prekrivac sa otvorom na odgovarajucem mestu, tako da u stvari dolazi do "bezgresnog zaceca"!

I oni su naravno katolici!

Tako da mislim da ima i zanimljivijih primera gde crkva propisuje nacin zivota od tog u tvom postu!

Ово је стварно црњак што си навео, тежак примитивизам, има свакојаких примера, али ја сам овај у теми навео јер је ово форум ПОЛИТИКА и у питању је догађај који се одвија нама испред носа у коме
сасвим отворено КАТОЛИЧКА ЦРКВА ВЛАДА У ТОМ ГРАДУ, а узео сам га
стога што овде неки пребацују СПЦ да се "меша у политику" само зато што
о одређеним животно битним питањима за своје вернике износи своје мишљење.

Дакле, очекивао сам да ће се наћи неко бар мало частан да ПОХВАЛИ СПЦ што никада
такве, нити ствари које ти наводиш - НЕ РАДИ !
 
WIBU:
Pa nece biti bas da se SPC nikada nije mesala u politiku!

СПЦ је увек била уз свој народ.....а ако је за тебе "мешање у полилтику" то што СПЦ сматра да у слободној земљи у којој постоји слобода говора може да изнесе и своје мишљење и ставове поводом горућих проблема народа и државе- е, онда се јесте мешала - АЛИ НИКАДА НИЈА ПРЕДСТАВЉАЛА ЗАКОНОДАВНУ И НАРЕДБОДАВНУ ВЛАСТ као у примеру теме ... уосталом, наведи...... 8-)
 
Ti si to malo naivno predstavio jer crkva ne iznosi samo svoje misljenje upravo zbog toga sto predstavlja i uticaja koji ima, isto se odnosi i na politicare!

Ne mozes da "samo iznosis svoje misljenje" a da to nije ustvari stav tvoje partije, crkve ili nesto slicno! To je kontradiktorno!

Kakvu je crkva imala ulogu kad je onomad bilo lincovanje gejeva po Beogradu na onoj nesretnoj paradi!?
 
WIBU:
Ti si to malo naivno predstavio jer crkva ne iznosi samo svoje misljenje upravo zbog toga sto predstavlja i uticaja koji ima, isto se odnosi i na politicare!

Ne mozes da "samo iznosis svoje misljenje" a da to nije ustvari stav tvoje partije, crkve ili nesto slicno! To je kontradiktorno!

Kakvu je crkva imala ulogu kad je onomad bilo lincovanje gejeva po Beogradu na onoj nesretnoj paradi!?

Ти ипак НЕ ЖЕЛИШ да направиш разлику између јавно изнетог мишљења које има утицаја на вернике (јер је мени пре свега стало да знам шта мисли моја СПЦ о неком проблему пре него што се ја према истом одредим) и НАРЕДБЕ КАТОЛИЧКЕ ЦРКВЕ ПОЛИЦИЈИ И ВЛАСТИ ХДЗ-а.

Када је "ономад" био инцидент у вези жеље педера да врте гузицама по Теразијама - СПЦ није имала НИКАКВОГ УТИЦАЈА. Тачно је да је у томе учествовао један пензионисани свештеник СПЦ - а то му нико, али нико не може ЗАБРАНИТИ. Ја сам свакако за растеривање и забрану таквих парада - иако немам ништа против педера, нека живе свој живот али нека мене не масирају својим агресивним понашањем и показивањем своје менталне и сексуалне искривљености тј.болести. Не желим да дозволим да мој син икада помисли да је НОРМАЛНО бити педер и да је то тек тако, питање "слободе избора партнера". Или да моја ћеркица падне у шаке неке маторе лезбаче. :roll: (и какве ова расправа на коју ме наводиш сада везе има са темом)??? :confused: :confused: :confused: Да је Црква УСПЕЛА ДА НАРЕДИ ПОЛИЦИЈИ И ВЛАСТИМА да они не дозволе параду - то би било за поређење, овако, заиста не можеш изједначавати.
 
Naravno da postoji razlika i oko toga nema spora!

I ja sam protiv gej parada, ali isto tako i protiv onakvog divljackog rasterivanja!

Pa trazio si da ti navedem primer, sad ces me jos optuziti i da skrecem temu!

Ne znam o kom penzionisanom svesteniku pricas, ali onaj u mantiji sto se jasno vidi na snimku sigurno nije u penziji! Pa sve i da se tamo nasao kao slucajni prolaznik, crkva je morala da osudi te dogadjaje, to je njena moralna obaveza!

Zamisli da je kamera krisom uhvatila tad na ulici Tadica ili jos bolje Tomslava Nikolica, ili eventualno nekog poslanika u vladi, kakva bi to masna vest bila!
 
satarichar:
...Razmisli malo. Zašto smo svi dužni da ispaštamo zbog tvojih kompleksa? Što ti je možda kita mala, ili si ćelav, tata te silovao 2-3 puta nedeljno, jeo si malter ili pseća govna kad si bio mali, niko nije kriv. Osim tvojih roditelja. Zato kad padne mrak i njima san na oči, sekiru u ruke, nasekiraj tatu i mamu i reši sve svoje probleme.
Uradi to. Ceo forum Krstarice je sa tobom.

Al ce ovde da padaju banovi...ko kisha :D
Kad dodje Jom, onako nadrndan sto mu je Seselj rekao da je Mercedes bolji od Subarua, ima loodilo da bude..
 

Back
Top