Еутаназија са верског становишта

Druže, ne dao ti bog da se nađeš u takvoj situaciji. Samo to.
sam si naveo zivac zuba koji se resava ranije vadjenjem zuba, danas umrtvljivanjem zivca, pa sam ja naveo za srce isto gde su umrtvljuju zivci, a ranije bi samo umro...ne mozes srce izvaditi kao zub;
pa sam konceptualno u te nerve, zivce, a zapravo niti, strune, uzad, ubacio i svoj traktat potkrepljen biblijom o cemu se tu zapravo radi kod oob, obe

sta jos mogu da dodam? od cega se covek najvise plasi, to ga i stigne, a ne kazes da li da se ja bojim da ja ne dodjem u tu situaciju da nekog saljem na onaj svet, ili mene neko da treba da salje?

ja tebe ne sudim, samo rekoh da ne mozemo mi ljudi to da radimo, da pravimo zakon i religiju od eutanazije, a svestan sam da su neki bili u situaciji gde moraju da odluce, i ardjuna na bojnom bolju mora da odluci, a lomi se u sebi, sto opaza sredinger generalno, jel tako

Schrodinger

samo se ovde radi o najblizima, a tamo o neprijatelju
 
Poslednja izmena:
Tema je lazna dilema.

Umesto da "veliki i mocni" skupljaju novac da se nadje lek za one bolesti i stanja za koje danas nema leka, oni "predlazu" eutanaziju. Ali ce zato radije ratovati i trositi ogroman novac na naoruzanje, i to jos nazivati humanoscu ili visim ciljevima.

Dakle, ne "igranje sa genima" kroz vakcine i ko zna kakve novotarije upitnog ishoda na duze staze, nego bas stari, klasican lek. Niko ne moze da me ubedi da on ne bi mogao da se nadje, da se zaista zelelo i ulagalo sve ove decenije u to, a ne u ratove.
 
Cilj elite da se svi nesposobni maknu - u staračkim domovima ima toliko teških slučajeva i za njihvou njegu država mora plaiti veliki novac (ako nisu imali neko bogatstvo ili bogatu familiju da plate boravak). Elita, bolesni umovi bi najradije smakli te ljude, jer koštaju veliki novac. U stvari njima je cilj kako sam negdje pročitao da bi stariji trebali u svojoj starosti, (ne znam da li nakon penzije ili poslije) trebali organizovati party, pozvati rodbinu i prijatelje i popiti smrtonosni koktel. Naravno da je sada to nemoguće, možda u nekoj diktaturi, ili u nekoj novoj generaciji koja nema ni srce ni dušu.
 
Све више се у многим земљама практикује еутаназија, нарочито када је човек болује од тешке и неизлечиве болести. Чак сам јуче читао један чланак да у Швајцарској постоји машина у коју може да уђе свако коме се више не живи и да изврши самоубиство помоћу ње. Са верског аспекта све аврамовске религије (јудаизам, хришћанство и ислам) забрањују самоубиство, али поставља се питање зашто је то тако? Једна од Божјих заповести гласи ,, не убиј'' и мислим да то односи и на то да човек не убије самог себе. Али ако се мало дубље запитамо зашто Бог дозвољава да се неко пати у болести мислим да ћемо доћи до одговора да живот тог човека по Божјој замисли није завршен, нарочито у погледу сагледавања својих поступака и кајања због њих. Мислим да тако Бог даје последњу шансу таквим људима да се покају и заслуже Царство Божје.
"Nada nikada ne umire".............to je razlog za dalji zivot.
 

Back
Top