Eufemizmi - zapažanje jedno

Po mom iskustvu muškarci su skloni da svoj polni organ imenuju raznim smešnim imenima: Đole, Šampion, Hilti bušilica, Kamenko....i slično. I šta to govori o vama? Da se infatilno odnosite prema sopstvenom telu jer tepate penisu?

upravo tako je zapažanje dobro.
Sva ta imena ukazuju na neku moć (osim možda Đole dobro sad) ali bušilice, kamen..i ko onda ima potrebu da se jača? onaj ko se plaši da je slab zar nije?

a žena ima potrebu da umanjuje svoju stvar kako bi pravila od sebe ono što se možda očekuje? da bude manja i slabija od muškarca? zašto žene pristaju na to?
 
u pravu si, bila je pored pitanja i tvrdnja ipak. ali nelogična je stvar u mislima da protiv moje tvrdnje kažeš tvoju, moja reč protiv tvoje i to je to, već da upotrebiš argument, da li znamo šta je argument?

ja za svoju tvrdnju argumente iznosim, a ti samo kažeš eto tako ja mislim i kraj, to je možda nelogično za raspravu ako želiš je ti?

argumenti sta su argumenti
neki chika seo i smislio
da je to
i sad dodje neka forumasica kaze da ima svoje misljenje
e seko pa kud si ti posla
ne mozes ti da mislis
nego mora da neko smisli za tebe
a ti onda to da prepricavas
 
u pravu si, bila je pored pitanja i tvrdnja ipak. ali nelogična je stvar u mislima da protiv moje tvrdnje kažeš tvoju, moja reč protiv tvoje i to je to, već da upotrebiš argument, da li znamo šta je argument?

ja za svoju tvrdnju argumente iznosim, a ti samo kažeš eto tako ja mislim i kraj, to je možda nelogično za raspravu ako želiš je ti?

Heheh, nemoj meni da se praviš pametan.
Kako može bilo ko da dokaže tvoj uvodni post? To je sve individualno viđenje stvari.

A ja shvatih temu da svako iznese svoje mišljenje o tome, i ja ga iznesoh, i objasnih na više mesta zašto mi je takvo izražavanje prostački, ne znam da li si pročitao.

Ja ne mogu da govorim, niti bilo ko može, u tuđe ime. Ne znam za druge devojke.

A ovaj, još jednom, koji je tvoj argument?
U svom iskustvu, ako mogu išta sa sigurnoću poprilično da primetim, jeste da žene koje svoj polni organ zovu onako...

To što primećuješ? Sorry, ja to ne primećujem. :)
 
argumenti sta su argumenti
neki chika seo i smislio
da je to
i sad dodje neka forumasica kaze da ima svoje misljenje
e seko pa kud si ti posla
ne mozes ti da mislis
nego mora da neko smisli za tebe
a ti onda to da prepricavas

eto pa nije tako. nelogično je to što pričaš jer ja neke forumašice upravo pitam za mišljenje, ali mislimd a bar moram biti dovoljno provokativan da bih ih podstakao da misle drugačije možda i od tebe?

a argumenti, postoje neke čike koje su mislile umesto nas i znaš kako se kaže, mislioci služe da snabdeju mislima one koji ne misle. I onda, svi bi naravno voleli da imaju svoje mišljenje a ispada da se onda gade na prostačke reči samo zato što su naučeni da tako misle,a ne svojom glavom vidiš?
 
a tu smo dragon
otud tvoje naglo interesovanje za moj slucaj
jelet orle
a kako da posmatramo cinejnicu
sta je cinjenica majku mu?
da neki ljudi polni organ o meni to polni organ zvuci po moranju
ko i zenidba
da sta kada ih oslovljavaju sa imenima zivotinja
ili hranom?
sta bi ti recimo mislio o meni
ali argumentovano molim
kad bih ja rekla da moju jevdu zovem
halva ili sudzuk
 
Poslednja izmena:
eto pa nije tako. nelogično je to što pričaš jer ja neke forumašice upravo pitam za mišljenje, ali mislimd a bar moram biti dovoljno provokativan da bih ih podstakao da misle drugačije možda i od tebe?

a argumenti, postoje neke čike koje su mislile umesto nas i znaš kako se kaže, mislioci služe da snabdeju mislima one koji ne misle. I onda, svi bi naravno voleli da imaju svoje mišljenje a ispada da se onda gade na prostačke reči samo zato što su naučeni da tako misle,a ne svojom glavom vidiš?

nisam ja od tebe trazila da mi razradish post,i ako moze bez logike
ne vidim
ja sam ćoki
 
ova priča kako ljudi to "vole da rade"?

vidi ovako, rodiš se, učiš reči, šta je dobro šta loše i jednog dana mama ti kaže "hajdemo da operemo ribicu" i to je to.
Drugog dana kažeš "pica" i mama te izgrdi ili istuče i onda? kako mama kaže
Ostane ribica za ceo život i tera se tako do kraja, pa se čak i svoja kćerka vaspitava da priča "ribica" i sa generacije u generaciju bude tako.

U Filipinama kažu "mali cvet" kod nas ne jer nismo naučili već smo naučili ribica.

I pričamo o tome šta "ljudi vole"? glupo je to nepromišljeno.
Argumenti? ne trebaju ti argumenti, treba ti sopstveni mozak da ga oslobodiš, mislim, svi, ti ja mi.
 
ova priča kako ljudi to "vole da rade"?

vidi ovako, rodiš se, učiš reči, šta je dobro šta loše i jednog dana mama ti kaže "hajdemo da operemo ribicu" i to je to.
Drugog dana kažeš "pica" i mama te izgrdi ili istuče i onda? kako mama kaže
Ostane ribica za ceo život i tera se tako do kraja, pa se čak i svoja kćerka vaspitava da priča "ribica" i sa generacije u generaciju bude tako.

U Filipinama kažu "mali cvet" kod nas ne jer nismo naučili već smo naučili ribica.

I pričamo o tome šta "ljudi vole"? glupo je to nepromišljeno.
Argumenti? ne trebaju ti argumenti, treba ti sopstveni mozak da ga oslobodiš, mislim, svi, ti ja mi.

pa usaglasi se aman vishe
jel trebaju argumenti
jel treba samo da mislish
 
sta bi ti recimo mislio o meni
ali argumentovano molim
kad bih ja rekla da moju jevdu zovem
halva ili sudzuk

mislio bih da nisi naravno razumela ništa jer je ti zoveš onako kako su te naučili ljudi drugi, vaspitali te .

Zašto se u ovom društvu ženska deca vaspitavaju da svoj polni organ i svoje seksualno biće svode na nešto slabušno, malo, plašljivo?

a zašto muškarci da svoje organe zvou hilti i bušilica?

ajdemoo sada logiku ipak,malo?
 
ja već tri strane pokušavam da od postavljača dobijem odgovor
koje je to odraslo ime za ženski polni organ
i?

izvini cheri..nisam baš ni stigao da kucam
evo, pogledajmo opet logiku. Šta kaže pitanje? EUFEMIZMI
dakle, bilo koje ime koje nije eufemizam.

čak i ribica može da bude riba, zar ne? a ne da se umanjuje

meni lično ništa od tih životinjskih personifikovanja ne sviđa ali to je drugo
 
da se opet vratimo na Freuda sada ipak, on je pisao o tome paradoksu jednom da se žene na primer jako plaše miševa, ali da muški polni organ ipka često zovu "miš"

dobro primera ima mnogo ipak, danas nauka tvrdi da ljudski mozak sve mnogo jače razume u slikama i zamislimo sada kada mu kažeš ribica, maca (miš?) kakve on procese započinje a da mi to i ne znamo?

šta treba ribi? mamac?

licno ribica mi se i ne svidja....hladna je.....a i to mala, ima veze sa tim sto neke poze u sexu bole pa i imas nekad utisak da je mala u odnosu na muski polni organ, a ne tu silne filozofije i psihologije .....:lol:
 
mislio bih da nisi naravno razumela ništa jer je ti zoveš onako kako su te naučili ljudi drugi, vaspitali te .

Zašto se u ovom društvu ženska deca vaspitavaju da svoj polni organ i svoje seksualno biće svode na nešto slabušno, malo, plašljivo?

a zašto muškarci da svoje organe zvou hilti i bušilica?

ajdemoo sada logiku ipak,malo?

da li ja tebi mogu da kazem
da ti ne vidis dalje od svog nosa
i da ne umes da odgovoris ni na sta sto iskace
iz tvog tanjira
eto ti logika
chista
na osnovu tvog pisanja
 
izvini cheri..nisam baš ni stigao da kucam
evo, pogledajmo opet logiku. Šta kaže pitanje? EUFEMIZMI
dakle, bilo koje ime koje nije eufemizam.

čak i ribica može da bude riba, zar ne? a ne da se umanjuje

meni lično ništa od tih životinjskih personifikovanja ne sviđa ali to je drugo

Svoj polni organ uopšte ne zovem. Niti muški. Iskreno, ja sam protiv nepotrebne priče o seksu. Ne smeta mi kada drugi govore, ali ne vidim potebu da to radim. Mislim da umem da uzbudim muškarca rečima koje neće imati niti jednu "ružnu reč" (eufemizam ili ne) u tekstu.
A nazive ne koristim, pošto ne vidim potebu. O tome ne pričam sa ljudima, a za seks, rekoh, umem da koristim reči, kada su potrebne.
E sad, to sa ribama mi nikada nije bilo jasno. Prva asocijacija na ribu mi je nešto smdljivo i klizavo. Dobro, vlažno, u nekim situacijama, može da se objasni, ali smrdljivo ne. Otud mi nije jasno kako neko može da naziva ženski polni organ riba ili čak da tepa ribica. Pitam se gde je živeo taj/ta koji je smislio reč i sa kakvima je to dolazila ta osoba u kontakt.
 
upravo tako je zapažanje dobro.
Sva ta imena ukazuju na neku moć (osim možda Đole dobro sad) ali bušilice, kamen..i ko onda ima potrebu da se jača? onaj ko se plaši da je slab zar nije?

a žena ima potrebu da umanjuje svoju stvar kako bi pravila od sebe ono što se možda očekuje? da bude manja i slabija od muškarca? zašto žene pristaju na to?

A da li ti je možda palo na pamet da su pojedine žene prosto stidljive i lakše im je da upotrebe eufemizam...nego da svoj polni organ nazovu pravim imenom...
U stvari, zanima me koji je "pravi" naziv ženskih genitalija: medicinski, sleng, ili onaj koji mu sami dodelimo....?
Zovi je kako hoćeš...dokle god brineš da bude čista i zdrava.....i koristiš je po želji i potrebi... zar je bitno da li je ribica ili šumska vila.....:roll:
 
Eufemizmi su tu da ne upotrebimo rec koja po opste prihvacenom standardu zvuci vulgarno, prosto ili grubo.
Ja tu ne vidim neki dublji motiv, sem mozda kulturoloskog modela u kome je i dalje rado prihvacen sablon da su muskarci vitezovi bez mane i straha sa ogromnim, mocnim kopljima, a zene stidljive, krhke i smerne device...ili da je muskarac neki agresor, sam sex cin agresije, a zena objekat koji tu agresiju trpi....pa u skladu sa tim muskarci imaju q.r*ine a zene pic*amice
 
Eufemizmi su tu da ne upotrebimo rec koja po opste prihvacenom standardu zvuci vulgarno, prosto ili grubo.
Ja tu ne vidim neki dublji motiv, sem mozda kulturoloskog modela u kome je i dalje rado prihvacen sablon da su muskarci vitezovi bez mane i straha sa ogromnim, mocnim kopljima, a zene stidljive, krhke i smerne device...ili da je muskarac neki agresor, sam sex cin agresije, a zena objekat koji tu agresiju trpi....pa u skladu sa tim muskarci imaju q.r*ine a zene pic*amice

kulturološki model dabome.
ali on nije nasato tek tako ni iz čega logično je.
niti se održava sam od sebe, već mu je potrebna saglasnost ljudi da bi opstao i eto paradoksa, žene su saglasne sa tim da budu slabije, stidljive smirene device?
 

Back
Top