ЕУ ПОСТАЈЕ САВЕЗНА ДРЖАВА КАО САД.... НЕКА СЕ ЈАВЕ ЗАГОВОРНИЦИ ЕУ.

Ханибале,шта ти значи "ако је ово тачно"? Па то никада није ни била тајна.Па на основу чега сте се опредељивали тако жустро за ЕУ када ни то не знате.

Nisam ocekivao ovako "brzo", mislio sam da ce do ovakvih predloga proci barem jos 10-15godina. Nisam ocekivao ovakve predloge vec od 2010. god
 
Ni ovakva "sjedinjena" EU tj. deo EU sa Nemackom na celu, ne moze predstavljati neki znacajniji faktor u multipolarnom svetu gde se uzdizu trece zemlje kao sto su Indija Latinska Amerika....da ne govorim o Kini, EAU na celu sa Rusijom.
Ovakva EU a narocito bez Francuske nema nikakve sanse.
Bez sirovina, energije, vojne i svemirske tehnologije jednostavno padaju tek na peto ili sesto mesto.
 
То исто је хтео и Хитлер али убрзаним темпом - ратом. Да је победио било би исто. Дакле џабе смо кречили ето још има присталица Хитлерових идеја.

Како је постала Америка?
Па прво су побили неколико десетина милиона Индијанаца, до 1924 год. Индијанци су имали статус странаца у Америци. Око 250 година су били робовласничка држава. Данас када Индијанци желе да сачувају свој национални идентитет то могу само у резерватима. Други цивилизовани народи имају резервте само за животиње.

Као добар аријевац све се надаш да ти нећеш да будеш Индијанац нити роб у тој нацистичкој ЕУ. Размисли, може да не испадне тако.
Nije u redu da me nazivas nacistom,jer ja sam totalna suprotnost tome.Ja sam samo zeleo da kazem da je to kao ideja super ako zele da ocuvaju EU u bilo kakvom obliku.A sta cemo mi biti tamo u EU,mene licno nesto zabole.Ja sam protiv ikakvog ulaska u istu jer mi tamo nemamo sta da trazimo.
 
Poslednja izmena:
To su Srbi iz vojne krajne. Nista bre neznas. Srbi su samo u Vojnoj krajni imali pravo na verske slobode, zato sto su krvarili za tu AustroUgarsku braneci je od turaka. U svim drugim krajevima, pokrsteni su u Hrvate.
Bas ti hvala sto si me prosvetlio da su to Srbi iz Vojne krajine...A sto njih nisu pokatolicili?Ne odgovori mi sta bi sa Vojvodinom.
 
Bas ti hvala sto si me prosvetlio da su to Srbi iz Vojne krajine...A sto njih nisu pokatolicili?Ne odgovori mi sta bi sa Vojvodinom.

1848. Đorđe Stratimirović odlazi kao izaslanik Srba iz Srema, Bačke i Banata (tad još nije postojala Vojvodina) u mađarsku skupštinu da od Košuta zatraži prava za svoj narod. Razgovor je tekao odprilike ovako:

Kad mu je Lajoš Košut rekao: "Vi ste Mađari koji govore nekim čudnim jezikom", mladi Stratimirović mu je odbrusio kako su oni Srbi koji govore srpski i da u to ime traže pune slobode u okviru države, ma kako ih konvertiti zvali.

"Onda će mač da radi", uzvratio je Košut.

"Srbi se mača ne boje", sledila je Đorđeva replika, posle koje se okrenuo i poveo srpsku delegaciju iz Skupštine, na opšti užas građana cele Vojvodine
.

Nadam se da znaš šta je kasnije bilo na majskoj skupštini, dolazak Knićaninovih dobrovoljaca iz Šumadije i Pomoravlja, Srbobran...
 
EU postaje savezna država kao SAD?
http://www.mondo.rs/s248820/Info/Svet/EU_postaje_savezna_drzava_kao_SAD.html
Deset ministara spoljnih poslova EU, među njima i šef austrijske diplomatije Mihael Špindeleger, nameravaju da pretvore EU u saveznu državu po uzoru na SAD, tvrdi bečki dnevnik "Prese".
v248820p0.jpg
Ilustracija (Guliver/Getty Images)

List navodi da ta "Grupa za budućnost" namerava da transformiše politički sistem u Uniji.

"Grupa za budućnost", koja je inicirana od strane šefa nemačke diplomatije Gvida Vestervelea, polazi od aktuelnog političkog sistema u EU, i želi da ga potpuno transformiše.

Šefovi diplomatija Austrije, Belgije, Danske, Italije, Nemačke, Luksemburga, Holandije, Poljske, Portugala i Španije redovno su se sastajali od početka ove godine, a u utorak je "Grupa za budućnost" svoj predlog predstavila predsedniku Evropske komisije Žoze Manuelu Barozu, predsedniku Saveta EU Hermanu van Rompeju, i šefom Evropske banke Mario Dragiju, kao i šefu evrozone Žan-Klod Junkeru.

Tako predsednik Evropske komisije treba da dobije na značaju poput premijera jedne vlade, direktnim izborom, čime bi dobio mogućnost da samostalno sastavi svoj tim, prenosi "Prese" dodajući da, pošto bi razvoj novih zakona i njihova primena bile u njegovoj nadležnosti, bi on postao najuticajniji političar Evrope.

Pozivajući se na nacrt dogovora, na osnovu kojeg će biti nastavljeni razgovori, list ukazuje da su izrađene potpuno nove demokratske strukture za EU, koja je model saveznih država slična SAD, sa parlamentarnim sistemom dva doma i direktno izabranim predsednikom EU.

Ovaj model, kako ističe "Prese", razvlastio bi aktuelno dominirajuće šefova država i vlada i stvorio sistem demokratije za EU, sličan državnom.

Umesto aktuelno moćnog Saveta EU, kao i redovnih sastanaka nacionalnih ministara u Briselu bi, prema predlogu, koji je izrađen sredinom maja u Beču, trebalo da se uspostavi Dom zemalja, koji bi bio ravnopravan Evropskom parlamentu.

Slično kao i u SAD, gde postoje dva doma, i EU bi time dobila novi "parlamentarni balans", ističe "Prese".

U Austriji je ovaj model već tokom 90-tih godina razvio nekadašnji poslanik Manfred Mautner-Markhof, čiji predlog nije naišao na odobravanje šefa tadašnje austrijske diplomatije Volfganga Šisela, a sada isti biva forsiran od Špindelegera.

U svom dokumentu šefovi diplomatija podvlače potrebu za novim demokratskim strukturama u EU objašnjavajući je aktuelnom krizom i težnjom da se učini ireverzibilnom monetarna unija.

Deset ministara se zalaže za zajedničku političku saveznu državu sa više zajedničkih nadležnosti, koje su do sada bile u nadležnosti nacionalnih politika.

Tako su se izjasnili za zajedničku evropsku zaštitu granica, i podržavaju proširenje zajedničke spoljne i bezbednosne politike, koja bi išla čak i do uspostavljanja vojske EU.

Takođe se zalažu i za više direktne kontrole nacionalnih budžeta, kao što je to nedavno tražila nemačka kancelarka Angela Merkel svojom inicijativom za fiskalnom unijom.

U zajedničkom dokumentu ministri ne traže samo veću centralizaciju moći, već i snažnije uključenje nacionalnih parlamenata u proces odluke u EU. Nacionalni parlamenti, kako piše "Prese", trebalo bi snažnije da sarađuju sa Evropskim parlamentom.

:per::per::per:
Ајмо соколови, који су нас годинама давили причом о ЕУрупи....
Да вас чујем....
Да ли сте за то, да се ваша држава утопи у неку нову
и изгуби идентитет?
Знам да су за овај пројекат углавном они,
који имају ту несрећу, па су рођени као припадници мањина
на територији државе, коју не осећају као своју,
а још већи малер им је, што мораку живети у њој....
Дајле....АУСТРОУГАРСКА СЕ ВРАЋА....АЛИ БЕЗ СРБИЈЕ.

Where is Bulgaria here?...
Most developed country in EU...
 
Inace, ako je ovo tacno. Jedna od boljih ideja. Ujediniti Evropu u jednu drzavu. Samo ujedinjena Evropa moze biti jaka Evropa i nova supersila u multiporalnom svetu!

Secas se HannibalNemo koliko ima o tome da sam pisao.

Neki su se smejali, medjutim jasno je bilo da nemacke reforme u EU/Evro zoni idu u pravcu stvaranja EU superdrzave (u krajnjem obliku sve evropske zemlje bez Engleske, Rusije i Belorusije).

Pisano je i o toj grupi za EU ustav, koju predvodi Nemacka (a ne Austrija kako je neko pomislio, Austrija je saveznik, ali Nemacka je vodja):

Promene u Evropi, Nemacka pokrece EU ustav. Vestervele o centrima moci u svetu

http://forum.krstarica.com/showthre...e-EU-ustav-Vestervele-o-centrima-moci-u-svetu

Formiran Berlinski klub za EU ustav! Vestervele uspeo, podrska za sada 10 zemalja

http://forum.krstarica.com/showthre...drska-za-sada-10-zemalja?highlight=Vestervele
 
Ni ovakva "sjedinjena" EU tj. deo EU sa Nemackom na celu, ne moze predstavljati neki znacajniji faktor u multipolarnom svetu gde se uzdizu trece zemlje kao sto su Indija Latinska Amerika....da ne govorim o Kini, EAU na celu sa Rusijom.
Ovakva EU a narocito bez Francuske nema nikakve sanse.
Bez sirovina, energije, vojne i svemirske tehnologije jednostavno padaju tek na peto ili sesto mesto.

Bice supersila bolje reci vec postaje.

Nemacka strategija je sledeca u najkracim crtama:

1. Jaka Nemacka

2. EU superdrzava (sve zemlje bez Engleske) vodjena Nemackom

3. Sirenje uticaja na LA, Afriku, Aziju, ceo svet u meri u kojoj je moguce (jedini ogranicenje su druge supersile)

Nemci shvataju da 80000000 Nemaca u svetu sa 8000000000 ljudi ne znaci mnogo, 1% svetske populacije sa trendom opadanja.

Zato EU superdrzava, koja sa 500000000-600000000 u zavisnosti od toga gde se zaustave granice EU, moze biti supersila, ali stvarno Nemacka je supersila jer ona potpuno dominira i vodi takvu EU.

EU superdrzava ce samo jacati u narednom periodu sto ce uzdizati moc Nemacke i njenih saveznika u svetu.
 
Ne bi ovo valjalo.
Prvo, prevelika moć bi direktno otišla u ruke malog broja ljudi u evropi.
Drugo, postojala bi tendencija ''brisanja'' malih država, kao da već nisu dovoljno marginalizovane.
Mora da se održava ideja bunta prema velesilama. Da ne završimo ko u Orvelovoj 1984.

Anglofilstvo ne pomaze.

Engleska ce imati referendum za izlazak iz EU 2015 ili 2016, sam ministar finansija Osborne je i zvanicno naceo tu temu, inace se u torijevskim krugovima o tome vec duze vremena prica.

Engleska ce biti jedina zemlja koja ce biti van EU, ostale ce ostati i EU ce se siriti, polako se cak i na Svajcarsku i Norvesku vrsi blagi pritisak da jednom i one udju u EU porodicu.
 
Мигеле,иако тако гледаш на будућност и одобраваш је и радујеш јој се,зачујућа је та преживела теорија да свему томе једино на путу стоји Англосаксонизам.
Садашња,а по тенденцији ширења и будућа проблематичност у односима међу европским народима,а самим тим се то рефлектује и на државе и њихову политику, нема корен само у Британским резервама и скептицизму.Све више је у разним срединама и различитим државама и културама све већа запитаност куда то води.Као што рекох Тоталитаризам,а то је управо оно што си описао,није нешто са чиме се европљани лако мире,нарочито они који су у читаву ствар врло тешко ушли.Сети се колико пута је референдум у Данској требало да буде одржан и колики је притисак Еуролобиста требало да се употреби,да се Данци натерају у ЕУ.А они нису изузетак.
 
Secas se HannibalNemo koliko ima o tome da sam pisao.

Neki su se smejali, medjutim jasno je bilo da nemacke reforme u EU/Evro zoni idu u pravcu stvaranja EU superdrzave (u krajnjem obliku sve evropske zemlje bez Engleske, Rusije i Belorusije).

Pisano je i o toj grupi za EU ustav, koju predvodi Nemacka (a ne Austrija kako je neko pomislio, Austrija je saveznik, ali Nemacka je vodja):

Promene u Evropi, Nemacka pokrece EU ustav. Vestervele o centrima moci u svetu

http://forum.krstarica.com/showthre...e-EU-ustav-Vestervele-o-centrima-moci-u-svetu

Formiran Berlinski klub za EU ustav! Vestervele uspeo, podrska za sada 10 zemalja

http://forum.krstarica.com/showthre...drska-za-sada-10-zemalja?highlight=Vestervele

1. Smejem se i dalje :mrgreen:

2. Jel taj Vestervele bese onaj ministar spoljnih polslova nemacke koji je u nastupu euforije posle stupanja da tu duznost zatrazio da americka vojska nabusti baze u nemackog - pa mu neki komandant kasarne odgovorio da o tome nece odlucivati nemacka ...

3. Ako EU ima 27 drzava - otkud sad podrska samo 10 zemalja ?? :eek:
 
Мигеле,иако тако гледаш на будућност и одобраваш је и радујеш јој се,зачујућа је та преживела теорија да свему томе једино на путу стоји Англосаксонизам.
Садашња,а по тенденцији ширења и будућа проблематичност у односима међу европским народима,а самим тим се то рефлектује и на државе и њихову политику, нема корен само у Британским резервама и скептицизму.Све више је у разним срединама и различитим државама и културама све већа запитаност куда то води.Као што рекох Тоталитаризам,а то је управо оно што си описао,није нешто са чиме се европљани лако мире,нарочито они који су у читаву ствар врло тешко ушли.Сети се колико пута је референдум у Данској требало да буде одржан и колики је притисак Еуролобиста требало да се употреби,да се Данци натерају у ЕУ.А они нису изузетак.

Mora tako i u sustini svo to nemacko zalaganje za EU superdrzavu sa svim atributima drzave od predsednika i vlade do sopstvene vojske je pozitivno.

Tu se zaista nema sta prigovoriti.

Problem je sto pojedini analiticari, anglosaksonski pre svih, ali i ruski, indijski i td. vide nekakve skrivene namere Nemacke, da preko dominacije u EU, stvore od EU superdrzave takvu tvorevinu koja ce da sprovodi nemacke interese, u teznji ka svetskom hegemonijom.

Malo ko u ovom momentu moze biti toliko pametan pa reci ti analiticari su u pravu jer za to nedostaju informacije.

Medjutim pozitivne strane su sigurne, Nemacka ne zeli da dozvoli da se Evropa toliko urusi da postane 'bezvredna stena' i 'produzetak' Azije, svetska ekonomska kriza je pocela u anglosaksonskom svetu i proizvod je anglosaksonskog sveta, Nemacka ne moze da se drzi tih starih prevazidjenih modela jer bi i sama pala zajedno sa Evropom, a onda bi cela Evropa bila lak plen nadolazecih sila Azije, pre svega Kine, znaci Nemacka se reformama koje sprovodi bori za jaku Evropu, koja je sila a ne prirepak 21 veka.
 
Боро,а све одлуке конзензусом !Навелико су Немци заиграли.

Pa jasno - ali mnogi PREDLOGE MERKEL - koja ce leteti sa kancelarskog mesta - uzimaju kao zavrsenu stvar .... juce je potucena na G-20 , u prvom redu od francuza ...
 

Back
Top