ETF ili FON

stefaneka

Početnik
Poruka
29
Trenutno pohadjam III razred gimnazije prirodnog smera, ali mislim da je vreme da se opredelim na koji cu fax pa sam mislio da mi neko ko ima iskustva pomogne pri izboru. Dvoumim se izmedju ETF-a i FON-a. Fon mi je blizi jer skoro i da nema fizike koju bas i ne gotovim ali imam 5. Zanima me koji fax nudi bolju osnovu za dobar posao. Na FON-u bih isao na ISiT smer posto volim kompove i tehnologiju u celini.
 
Fon naravno! Etf pretezak, ucis puno beskorisnih zastarelih stvari, fon moderan, dobar za posao posle, ne mnogo tezak( ja peglam stoni tenis svaki 2. dan umesto faxa :)) solidno organizovan...BTW isit smer ti ima dosta programiranja, na etf-u ne znam dal uopste ima nekog ozbiljnijeg...
 
Pazi, ako govorimo o IT, zavisi sta te interesuje.... Na FON-u je veca orijentacija ka poslovnoj primeni, bazama podataka, simulacioni jezici, projektovanje informacionih sistema, naravno i programiranje... Npr Javu i na fon-u i na etf-u predaje profesor Devedzic (jedan je od predavaca). ETF je naravno tezi, kolege koje poznajem sa ETF-a se zale sto da bi stigli do onog zbog cega su upisali faks moraju da poloze veoma ozbiljne ispite, koji ih najcesce ne interesuju..tipa mat1, mat2, mat3, oet, cuvena elektronika...e da a na fon-u se malo radi hardware... Uzgrd FON traje 4 godine....sad ti proceni, sta ti vise odgovara i lezi... Kazu da na ETF-u ima mnogo nezgodnih profesora, a na FON-u je najgori Bratislav Petrovic o kome su pisale sve moguce novine, jer su mu polagala dva studenta po roku, ne postoji ni zbirka ni uvid u radove, a covek je zavrsio ETF i doktorirao na ETF, tako da verujem da su profesori sa ETF specificni kad je u pitanju nivo znanja koji traze...
 
Na FON-u je veca orijentacija ka poslovnoj primeni, bazama podataka, simulacioni jezici, projektovanje informacionih sistema, naravno i programiranje...
Lepo receno. Ako hoces da se bavis samo programiranjem predlazem ti etf, mada i na fonu imas smer softversko inzenjerstvo, ali je ono vise usmereno na organizaciju. Ipak je fakultet Organizacionih nauka... Prva godina ti je opsta, ne uci se p od programiranja, a posle upises ISIT, i zezas se sa matematikom jos tri god. Ja sam se dvoumio izmedju ova dva faksa, ali je prevagnuo fon, prosto zato sto se onoliko ucenja na etf ne isplati (imam par ortaka tamo, veruj mi). cast izuzetcima... Sto se mene tice, Fon je zakon!!!
 
upravo sam zavrshila III godinu,i razmishljam o tome shta da studiram...........Na pamet mi je padalo sve i svashta...:rumenko: E saaaaad......dvoumim se izmedju ETF-a i FON-a.Sad,radije bih upisala FON,ali mi svi kazu kao FON je ''fakultet za direktore','menadzer,pffff,to sada svi zavrshavaju,ima i privatnih fakulteta i vishih shkola','tu nema ni p od programiranja'...zanima me vashe mishljenje,'ajde,please,help :D
 
Ja studiram FON pa mozda mogu da ti pomognem. Ovako, imas 4 smera. Od njih su "najbolji" menadzment i informacioni sistemi i tehnologije. Pored ova dva imas i upravljanje kvalitetom i operativni menadzment. Sa svim sverovima mozes lepo da se zaposlis mada ti nije dovoljna samo diploma, naravno, vec i znanje koje trebas da steknes. A to da je fakultet za direktore, na to nisam nikad ni pomislio, ne mozes ti postati direktor samo ako imas diplomu vec moras da se dokazes da si sposoban za takvo nesto, ili da ti proradi neka debela veza :)
Meni je FON sasvim solidan faks, i ne kajem se (jos) sto sam ga upisao. Takodje, mozda ce te interesovati to da je FON jedan od 3 fakulteta u Srbiji cija se diploma priznaje svuda u svetu (tu su jos ekonomski i ETF).
Ako te bude jos nesto zainteresovalo, slobodno me pitaj.
 
Vidi se da nisi dobro informisan. Svi smerovi sa PMF u Bg su takode priznati u svetu i cine znacajni deo neucne zajednice. I tehnoloski je priznat isto.

Ukoliko je to tacno, evo izvinjavam se :worth:
Mada to je nebitno za ovaj topic posto su u pitanju ETF i FON. A ja nemam nameru da govorim koji je fakultet generalno najbolji, to treba odluciti svako za sebe (ko se opredeli za studiranje). Znaci, nadji nesto sto te interesuje, sto mozes da zavrsis i sto ce naravno da ti se isplati!
 
Vidi se da nisi dobro informisan. Svi smerovi sa PMF u Bg su takode priznati u svetu i cine znacajni deo neucne zajednice. I tehnoloski je priznat isto.
Istina, ali pmf ako nisi totalni nerd:idea: jedino gde mozes da ides su fazon meteorologija i programiranje!
Tamo na pocetku posta ja sam pisao o fonu>>>etf i to definitivno jeste tako!
Ali to su u sustini 2 dosta razlicita fakulteta, iz jednostavnog razloga sto je fon ipak menadzerski fakultet, i ne zove se fakultet za menadzment samo zbog imidza samog imena! (pricao mi profesor)
Dakle,cinjenica je da se na etf-u ipak uce stvari koje su potpuno nepotrebne, bar ne do te mere! I na fonu se to radi, narucito kod matematika, ali ipak manje! Takodje etf NIJE nesto sad postovaniji od fona, zbog toga sto se na fonu uce veoma prakticne stvari....
 
Zanm da kada bih birao gde da idem da bi mi izbor bio FON.... kazu da je fax ima stil i nacin rada kao na zapadu i za solidan prosek imash vremena za sve u zivotu.
 
E hvala vam na odgovorima.....:)
Znam da su priznati FON,ETF,Arhitektonski,ali i da su u inostranstvu trazene diplome PMF-a(za ekonomski prvi put chujem da je priznat)...,to sam prochitala u 'Blic'-u:D
Iskreno,ja bih upisala radije FON,mada ni shto se njega tiche nisam 100% sigurna da je to to....,a shto se ETF-a tiche,ni ja bash ne volim fiziku,a i gledala sam predmete,tako da mi se mnogo vishe svidjaju oni na FON-u.....
 
Ljudi ja vas samo molim da budete objektivniji kad pricate o fonu da ne biste zavarali buduce studente... molim sve one koji kazu da im je lak fon da kazu koliko su spremali ispit teorija sistema, operaciona istrazivanja, baze podataka, mat1, mat 2, mat3... ja sam na Fon-u, imam mnogo drugara na Etf-u, etf jeste tezi ali i na Fonu se uci dosta teskih stvari... poznajuem cak i ljude koji su dosli sa etf-a pa su konkretno predmet Upravljanje investicijama kod profesora Petra Jovanovica i finansije kod Vesne Arsic polagali po godinu dana... tako da.... sve zavisi sta kome lezi... i jos nesto...ako je Fon za Vas opusten, molim da mi ovde na forumu pomognete da provalim neke probleme iz celobrojnog i dinamickog programiranja evo bas se ja i ortaci mucimo...
 
Etf je visoko kotiran fakultet decenijama. Posle zavrshetka tog fakulteta, posao ti je skoro zagarantovan.
FON je postao "poznat" tek u zadnjih par godina, lepo su se izreklamirali, ali je do tada bio (shto verovatno vecina studenata nezna) jako loshe kotiran fakultet.
Glasam za ETF.
 
Ljudi ja vas samo molim da budete objektivniji kad pricate o fonu da ne biste zavarali buduce studente... molim sve one koji kazu da im je lak fon da kazu koliko su spremali ispit teorija sistema, operaciona istrazivanja, baze podataka, mat1, mat 2, mat3... ja sam na Fon-u, imam mnogo drugara na Etf-u, etf jeste tezi ali i na Fonu se uci dosta teskih stvari... poznajuem cak i ljude koji su dosli sa etf-a pa su konkretno predmet Upravljanje investicijama kod profesora Petra Jovanovica i finansije kod Vesne Arsic polagali po godinu dana... tako da.... sve zavisi sta kome lezi... i jos nesto...ako je Fon za Vas opusten, molim da mi ovde na forumu pomognete da provalim neke probleme iz celobrojnog i dinamickog programiranja evo bas se ja i ortaci mucimo...
Iznesi problem, rođače :lol:
 

Back
Top