Eswatini i Srbija braća zauvek!

Velika raznolikost flore u Esvatiniju je potaknuta razlikama u nadmorskoj visini i klimi. Na istoku dominiraju savane, močvare i suptropske šume, dok su na sjeverozapadu zastupljene kišne šume, s po kojim finbosom, finim grmom, uobičajenim za južnu Afriku. Planinska granica s Mozambikom ima neugodnu i suhu klimu. Zakonom su zaštićene rijetke biljke, kao što je kikad, biljka nazvana živim fosilom jer je, potpuno neizmijenjena, preživjela 50 milijuna godina. Iako je raznovrsni biljni svijet rasprostranjen po teritoriju cijele zemlje, u fokusu zaljubljenika flore su definitivno prirodni rezervati. Mlilvane rezervat se ponosi impresivnim alejama zrelih stabala, koja su tu rukom zasađena u toku posljednjih 30 godina. Ovdje se također nalazi i šuma kikada, a u planu je da se na ovom prostoru napravi botanički vrt sa svim raspoloživim vrstama biljaka.
 
Ovu da kontaktiram na Fejs
ovaj što je slikao mogo malo da spusti sve mu jbm

OIP (1).jpg
 
Himna Eswatinija

Nkulunkulu Mnikati

Nkulunkulu Mnikati
wetibusiso temaSwati;

Siyatibonga tonkhe tinhlanhla
Sibonga iNgwenyama yetfu.

Live netintsaba nemifula.
Busisa tiphatsimandla takaNgwane;

Nguwe wedvwa Somandla wetfu;
Sinike kuhlakanipha lokungenabucili

Simise usicinise, Simakadze.

Prevod:

O gospode naš Bože kume blagoslova Svazija;
Zahvaljujemo ti za svu našu dobru sreću;

Nudimo zahvalnost i pohvale za našeg kralja
I za našu poštenu zemlju, njena brda i reke.

Tvoj blagoslovi budi na svim vladarima naše zemlje;
Sam si naš Gospod;

Molimo se da nam podariš mudrost bez prevare i zlobe.
Uspostavi nas i učvrsti, Gospode Večni.

 
gledaj šta je život batice.. svi veseli, nasmejani, sunce, hiljadu boja..dečica lepa se igraju a ne u tvojojoj raspaloj Nemačkoj sivilo, gmo gvna, destrukcija, i gej paradice..
Aha :D
Ocekivani zivotni vek: 57 godina :D
Neka hvala :)

Igraju se i ovde lepo decica, hiljadu boja, cisto, zeleno, ocekivani zivotni vek preko 80 godina....a gej paradice mogu samo da smetaju latentnim gejevima :D
 
Aha :D
Ocekivani zivotni vek: 57 godina :D
Neka hvala :)

Igraju se i ovde lepo decica, hiljadu boja, cisto, zeleno, ocekivani zivotni vek preko 80 godina....a gej paradice mogu samo da smetaju latentnim gejevima :D
da be igraju se al na video igrama ko retardi.. nemoj meni te priče brt.. pa idem svake godine u Austriju pa gledam .. isto Nemačka, Austrija
šta ima da živim 80 godina .. i 50 je ok.. isti krac
 
da be igraju se al na video igrama ko retardi.. nemoj meni te priče brt.. pa idem svake godine u Austriju pa gledam .. isto Nemačka, Austrija
šta ima da živim 80 godina .. i 50 je ok.. isti krac
Hahahaha....
Dodji kod mene, evo, pozvan si, da vidis kako su puni parkovi i decija igralista, kojih, btw, ima ko zna koliko puta vise nego u Srbiji :D
Moja opstina od samo 600.000 stanovnika ima brosuru sa tabelom, sitnim slovima, na 20 strana sa listom sportskih klubova za decu :D
I sve popunjeno, sest meseci unapred sam jedva nasao mesto za mog klinca da trenira nesto :D

Ali okej, ti bolje znas kako je ovde nego ja :D
 
Hahahaha....
Dodji kod mene, evo, pozvan si, da vidis kako su puni parkovi i decija igralista, kojih, btw, ima ko zna koliko puta vise nego u Srbiji :D
Moja opstina od samo 600.000 stanovnika ima brosuru sa tabelom, sitnim slovima, na 20 strana sa listom sportskih klubova za decu :D
I sve popunjeno, sest meseci unapred sam jedva nasao mesto za mog klinca da trenira nesto :D

Ali okej, ti bolje znas kako je ovde nego ja :D
pa ok kod tebe možda neko Gastos naselje pa ljudi vode kolko računa al govorim uopšteno
e brt nemoj da me nerviraš, ok si lik ..znamo kako je super tamo na zapadu eno svi odoše brt nema nas više u Srbiji..kuckam iz Drezdena
 
pa ok kod tebe možda neko Gastos naselje pa ljudi vode kolko računa al govorim uopšteno
e brt nemoj da me nerviraš, ok si lik ..znamo kako je super tamo na zapadu eno svi odoše brt nema nas više u Srbiji..kuckam iz Drezdena

Centar grada, skoro sve komsije Nemci. Ispred zgrade gradski centralni park, sa velikim decijim igralistem koje je non-stop puno :D

Vidi, tebi je mozda tu zivot njesra pa ti 50 godina dosta, jedva cekas da zavrsis. Meni je super, zelim ovako da zivim jos 100 godina ako moze :D
 
Centar grada, skoro sve komsije Nemci. Ispred zgrade gradski centralni park, sa velikim decijim igralistem koje je non-stop puno :D

Vidi, tebi je mozda tu zivot njesra pa ti 50 godina dosta, jedva cekas da zavrsis. Meni je super, zelim ovako da zivim jos 100 godina ako moze :D
brt pa ne možeš tako da živiš još 100 god .. kako starimo tako je teže.. za 20 godina neće može da ti se digne , mož samo da močaš na njega ako me razumeš
 

Back
Top