Elektotehnicka vs. Gimnazija

Znam, krivo ti je što ovo ne napisah
pre no što si ti pogrešila !

Nema veze,
uči u toj gimnaziji
pa posle obavezno faks !

Sa gimnazijom si ništa !!

Naravno da cu ici na fakultet posle gimnazije. To mi je i namera. :D
I znam da se gimnazija ne racuna ako se ne upise fakultet posle nje, hvala na podsetniku, ali ja znam sta hocu i mogu. :)
Strucne su za one koji ne zele ili ne mogu da se dalje skoluju ili, naravno, za one koji zele da se specijalizuju u odredjenoj uzoj struci. Da li ce upisati gimnaziju ili strucnu, sve zavisi od zelja i sposobnosti ucenika kao pojedinca.
 
Upiši ono što voliš !

Ako je to medicina - upiši medicinsku.
Ako je to elektro - upiši neku elektro školu !
Ako je to mašinstvo - upiši mašinsku.

Ako ne voliš ništa ( još ti se nije javilo )
upiši gimnaziju.

Ovu izjavu sam čula često puta. I od onih koji nemaju veze sa gimnazijom, ali i od onih koji su je upisali i tako objašnjavaju svoj izbor.
Imam pitanje. U koju školu bi trebalo da idu oni koji vole fiziku ili matematiku ili hemiju ... ili istoriju ili geografiju (ne daj Bože) itd. ?
Svi se oni vode kao oni što "ne vole ništa", jer "pametna deca" su zavolela ekonomiju s kojom nikada dodira nisu imala i upisala je...
Pa valjda su im bliže fundamentalne nauke.

Znam ja da je gimnaziija u rasulu. Prošla sam kroz sve to. Ali ipak misilm da se tamo upišu (procentualno!) pametniji.
To što ih tamo zapravo sačeka, to je već neka druga priča.

Ovo je malo bilo offtopic ali šta je tu je...
 
Ovu izjavu sam čula često puta. I od onih koji nemaju veze sa gimnazijom, ali i od onih koji su je upisali i tako objašnjavaju svoj izbor.
Imam pitanje. U koju školu bi trebalo da idu oni koji vole fiziku ili matematiku ili hemiju ... ili istoriju ili geografiju (ne daj Bože) itd. ?
Svi se oni vode kao oni što "ne vole ništa", jer "pametna deca" su zavolela ekonomiju s kojom nikada dodira nisu imala i upisala je...
Pa valjda su im bliže fundamentalne nauke.

Znam ja da je gimnaziija u rasulu. Prošla sam kroz sve to. Ali ipak misilm da se tamo upišu (procentualno!) pametniji.
To što ih tamo zapravo sačeka, to je već neka druga priča.

Ovo je malo bilo offtopic ali šta je tu je...

Ja ne znam da je gimnazija u rasulu,
ali znam da gimnazija ima magiju
kojom privuče dete !

Ja sam recimo bio talentovan elektroničar,
u osnovnoj išao na takmičenja
i umesto da upišem srednju elektrotehničku,
upišem gimnaziju.

I ?
I bacim četiri godine !
I još mnogo toga ...
 

Back
Top