Elektotehnicka vs. Gimnazija

Zavrsavam 8.razred i sveo sam izbor na dve skole.Prirodno matematicki smer u gimnaziji i elektro tehnicar racunara u elektro skoli Mihajlo Puin u Novom Sadu.Verujem da cu imati oko 100 bodova a posle srednje zelim da upisem FTN.Voleo bih da cujem vasa misljenja i iskustva.

Благо теби чим имаш избор са толиким бројем бодова, до пријемног ћеш вероватно одлучити шта ћеш.
 
Evo jedan mali savet. Ako vec planiras da studiras, mislim da ti je ipak bolje gimnaziju. :) Jer za 4 godine u srednjoj moze lako da se desi da promenis misljenje sta bi da studiras. Znam iz iskustva,jer sam jos od osnovne mislila da cu studirati hemiju,i sad u 4. se predomislim. :D A razmisljala sam u medicinsku da odem,i sad mi je drago sto nisam. Tako da dobro razmisli,nije to mala stvar. :D

Jel smem da pitam koju gimnaziju zelis da upises,ako se uopste odlucis za gimnaziju,posto mi se ucinilo da si iz NS-a,pa mozda mogu da pomognem? :)
 
veruj mi, nisi u pravu :)
oh, veruj mi, jesam. završio sam elektro smer u tehničkoj školi u smederevu. ako si učio i išao na praksu, bar zanat ti je sigurno u rukama. druga je stvar ako se zabušava, beži sa časova i uči kampanjski... tada mu ni jedna škola ništa neće doneti.
veruj mi, kad dođe druga godina u elektrotehničkoj, skontaćeš šta znači ebeno puno učenja.
to ni u gimnaziji nema, doleti pregršt stručnih predmeta, ošinu te po faci tako da zamrziš svu elektroniku, pa ti i sam računar mrsko gledati :)
slazem se.
 
Poslednja izmena:
Pazi ovo, ne znam kad si završio al sad ti je praksa go ******, d'izvine narod :mrgreen:
Prvo, ono u školi što smo imali se sastojalo iz učenja o čekićima i sličnim alatkama, dođe treća godina i tu nas kao odveli u Radio Beograd, tamo NIŠTA nismo radili, oni likovi što rade tamo ne obaziru se na nas, rade svoj posao i eto.
 
Bolje upiši prirodni smer gimnazije, verovatno ćeš bolje savladati matematiku (koju ćeš i polagati na prijemnom), a i imaćeš više opcija kada budeš upisivao faks u slučaju da se predomisliš (što je veoma moguće i dosta često se dešava). Naravno, ovo važi samo pod uslovom da čvrsto nameravaš da upišeš faks kad završiš srednju. Ako to nije slučaj, onda bolje upiši stručnu.
 
:D
Citam ja sve
Blues rock,2 pitanja za tebe i Direkta,
1. Ima dosta obliasti u elektrotehnici kojima se moze baviti,i ako u elektro upisem smer za racunare to ce biti samo zato sto je za to potrebno najvise bodova i u odnosu na druge smerove najkvalitetnije je drustvo.Ono sto hocu da vas pitam je to da li ce ovaj smer biti konkretno vezan za racunare ili obuhvata i oblasti koji se uce u drugim smerovima(elektronika,energetika...)
2.Jeste li imali sekcije u skoli(mehatronika,racunari) i znate li moze li se u te sekcije ici ako si ucenik neke druge skole ili su one samo za djake elektro skole ?

Sto se tice bitke izmedju elektro i gimnazije za sad gimanzija pobeduje,ali je i dalje sve otvoreno :D
 
Izaberi elektrotehnicku,to ti je moj savet...
Od gimazije mozes dobiti jedno veliko nista...
Samo dril,mucenje,stroge profesore i razne podele djaka...
Samo bi,od silnog ucenja,ostetio nervne celije...
Zato,upisi eltektrotehnicku,ako ti to vec ide...

a to govori neko ko je jos 8 razred,ko nije krocio u gimnaziju
neka on radi sta god zeli,njegov je zivot,ali ako zeli siroko obrazovanje i siguran dalji prolaz na faks(bez one zajebancije za maturu) neka upise gimnaziju ;)
 
a to govori neko ko je jos 8 razred,ko nije krocio u gimnaziju
neka on radi sta god zeli,njegov je zivot,ali ako zeli siroko obrazovanje i siguran dalji prolaz na faks(bez one zajebancije za maturu) neka upise gimnaziju ;)

Izvini molim te,ja ovo nisam izmislila!
To pricaju drugi..
TI ides u gimaziju,pretpostavljam?
Imas 7 casova svaki dan,3 jezika,uklkjucujuci i ne potrebni latinksi,jedva cekas kraj i muka ti je od svega?Zar ne?
Bolje upisati laku skolu,da odmarati,kulirati,izlaziti sa drustvom,i ne biti sa knjigama i izmedju 4 zida..
 
Kako stvai stoje za sad,a ne verujem da ce se menjati do kraja gimnazija ce biti prva zelja(prirodni smer,prosle godine je trebalo oko 97 bodova),druga je racunari u elektro,a lakse gimnazije necu da upisujem,ako vec idem u gimnaziju onda zelim da dobijem najbolje znanje pred fakultet.Necu da jurim 5.00,tako da ce biti vremena za izlaske a bice i devojki :D,a njihov nedostatak je velika mana kod elektro skole.
 
Bolje upisati laku skolu,da odmarati,kulirati,izlaziti sa drustvom,i ne biti sa knjigama i izmedju 4 zida..

Pa posle da radis za 15.000 mesecno... Koliko ulozis,toliko i dobijes ;) A sa takvom,prelakom srednjom skolom,mozes slobodno da zaboravis na fakultet jer ces ispasti iz koloseka...mozak se ulenji...a navike su cudo,veruj mi ;)
I ne znam zasto mislis da gimnazijalci nemaju zivot...imaju ga,sve je stvar organizacije... ;)

Za postavljaca teme:
ETS "Nikola Tesla" je dobra i poprilicno teska skola,ove ostale ETS u Bg-u su gubljenje vremena za nekoga ko ima ambicije da studira... a to se da videti i po poenima potrebnim za upis kakvi ucenici ih upisuju... Gimnaziju p-m smera ili Teslu upisi i nemas frke...
 
Pa posle da radis za 15.000 mesecno... Koliko ulozis,toliko i dobijes ;) A sa takvom,prelakom srednjom skolom,mozes slobodno da zaboravis na fakultet jer ces ispasti iz koloseka...mozak se ulenji...a navike su cudo,veruj mi ;)
I ne znam zasto mislis da gimnazijalci nemaju zivot...imaju ga,sve je stvar organizacije... ;)

Za postavljaca teme:
ETS "Nikola Tesla" je dobra i poprilicno teska skola,ove ostale ETS u Bg-u su gubljenje vremena za nekoga ko ima ambicije da studira... a to se da videti i po poenima potrebnim za upis kakvi ucenici ih upisuju... Gimnaziju p-m smera ili Teslu upisi i nemas frke...

Ma gimnazija je najbolja,shvatite to,ako zelite dalje na fax :mrgreen:
Ma zsm,svaka škola je dobra,na svoj način ;)
Prosečni tinejdžer će uglavnom razmišljati sa drugom glavom prilikom upisa u školu,što mogu reći iz mog iskustva :rumenko:
 

Back
Top