Elektotehnicka vs. Gimnazija

Jedina dobra stvar kod elektro su sekcije u skoli i to sto su predmeti zanimljiviji nego u gimnaziji.Elektro skola u NS-Mihajlo Pupin je osvojila 2. mesto na drzavnom iz robotike gde je ucestvovalo i 8 fakulteta,sto je sigurno zanimljivije uciti nego geografiju i latinski...Ali ipak gimnazija mi daje bolju pripremu za fax iz matematike i fizike,bolje drustvo,devojke i zbog toga ce mi biti prva zelja.
 
Na ove izjave da u gimnaziji nemas zivot,da po ceo dan ucis i jedva cekas da zavrsis nemoj uopste obracati paznju. :) Totalna neistina,i zastarelo misljenje o gimnazijalcima. Ja upravo zavrsih Jovinu, i ne bih je menjala ni za jednu drugu, a bila oko 4.50 cetiri godine,i imala vremena za apsolutno sve :)
 
Мој савет вам је да бежите што даље од Електротехничке школе, посебно од електротехничара рачунара.
О рачунарима ће те више научити на неком курсу, него за све четири године школовања.Пракса је очајна, учи се гомила непотребних ствари, а што се тиче девојака, замислите да сте отишли у неки манастир.
Говорим из личног искуства, јер ова школа ми је уништила 4 године живота.
 
Izabrao sam gimnaziju,sad sve zavisi od prijemnog...
Pitanje za gimnazijalce-koliko otprilike imate slobodnog vremena dnevno?

Nekad ne ucim nista,a ima dana kad se uci i po 4-5 h,a mnogo redje onih kad se uci bukvalno ceo dan (mozda par puta godisnje)... poslednja dva meseca bas puno ucim...a npr u februaru se ne secam jesam li uopste pipnula knjigu...tako da,zavisi od toga da li se blizi tromesecje/polugodiste...naravno da se mnogo vise uci kad imas u nedelji po 5 kontrolnih,nego onda kad samo predaju i nije ocenjivanje u toku...ali u principu se uci dosta...gimnazija nije za lenje u svakom slucaju... iskreno,pomalo sam kampanjac,a to nije bas dobro...mnogo bolje prolaze oni koji uce redovno... neke predmete ucim redovno,a neke kampanjski ;)
 
Kao sto je doktorica rekla,sve zavisi od dana do dana...Ako si zadovoljan sa tim da budes oko 3.00,ne moras se latiti knjige,ako zelis vise,mora se odvajati vreme.
Ja npr ucim 1 sat dnevno,kada nije opasna situacija,u slucaju da ima vise kontrolnih/pismeni/godisnji,to vreme se poveca za 3x.U sustini,kampanjski spremam likovno,muzicko,logiku,geografiju,ostalo zahteva odredjeno vreme.Kod mn je na primer odgovaranje iz engleskog i fizike potpuno nepredvidljivo,a muzicar trazi svaki,pa i najmanji detalj :lol: .Ali suprotno uobicajenom verovanju,imaces zivot,i neces se pretvoriti u nekog bezivotnog nerda(dobro,mooozda ako zelis biti 5.00 :lol: )
 
Izabrao sam gimnaziju,sad sve zavisi od prijemnog...
Pitanje za gimnazijalce-koliko otprilike imate slobodnog vremena dnevno?

koliko god mi duša poželi. savetujem ti da redovno učiš prirodne nauke i to pre svega matematiku i fiziku. pročitaj udžbenik i uradi po koji zadatak istog dana, nemoj da čekaš sutra.
to ja činim. kada dođe vreme za testove biće to za tebe mačji kašalj, ako budeš istrajan u redovnosti. geografiju preporučujem da učiš kampanjski, jer ćeš u suprotnom morati da
ponavljaš sve te bezvezne informacije over and over again. zapni 3-4 dana pred ispitivanje. videćeš ti već šta tebi odgovara, ali nikako nemoj apsolutno sve predmete da učiš kampanjski, to nikako.
treba da stekneš radne navike, imaj to u vidu. nemoj ni da se preforsiraš. umereno.

a ovo što kažu da gimnazijaci uče i samo uče - to je apsolutna laž. niti jedan čovek nije stvoren da ceo život radi dobro samo jednu stvar. slobodno nađi neko hobi, bavi se sportom, učenjem svakojakih stvari koje ne učiš u školi jer ti to neće oduzeti energiju, već naprotiv - bićeš mnogo bolji i u školi. uživaj i orrganizuj sebe.
ovo govorim iz ličnog iskustva. radi provereno 100% :)
 
koliko god mi duša poželi. savetujem ti da redovno učiš prirodne nauke i to pre svega matematiku i fiziku. pročitaj udžbenik i uradi po koji zadatak istog dana, nemoj da čekaš sutra.
to ja činim. kada dođe vreme za testove biće to za tebe mačji kašalj, ako budeš istrajan u redovnosti. geografiju preporučujem da učiš kampanjski, jer ćeš u suprotnom morati da
ponavljaš sve te bezvezne informacije over and over again. zapni 3-4 dana pred ispitivanje. videćeš ti već šta tebi odgovara, ali nikako nemoj apsolutno sve predmete da učiš kampanjski, to nikako.
treba da stekneš radne navike, imaj to u vidu. nemoj ni da se preforsiraš. umereno.

a ovo što kažu da gimnazijaci uče i samo uče - to je apsolutna laž. niti jedan čovek nije stvoren da ceo život radi dobro samo jednu stvar. slobodno nađi neko hobi, bavi se sportom, učenjem svakojakih stvari koje ne učiš u školi jer ti to neće oduzeti energiju, već naprotiv - bićeš mnogo bolji i u školi. uživaj i orrganizuj sebe.
ovo govorim iz ličnog iskustva. radi provereno 100% :)

Hvala na savetu,jedan je od najboljih koje sam dobio :D
Matematika i fizika ce mi buti prioritet jer zelim posle srednje na FTN ili elektro fax,tako da cu iz tih predmeta probati i da ostvarim nesto na takmicenjima,a sto se tice ostalih predmeta to cu videti kako cu da radim,kad upoznam malo nastavnike,vidim koliko traze,sta se uci...

A sto se tice slobodnog vremena,sudeci po vasim postovima nije tako strasno kao sto se prica,tako da verujem da cu uspeti da uklopim treninge i malo razonode sa skolom :D
 
Kasnim sa odgovorom dosta ali ja se još uvek dvoumim oko ove dve škole... Čitam i ne mogu da verujem, kao da gledam u sebe, ovaj se nalazi u apslutno istoj situaciji kao i ja, kao da u sebe gledam... Voleo bih da čujem šta si na kraju upisao ? :)

Na kraju sam upisao gimnaziju,Jovina gimnazija Novi Sad,ipak sam resio da idem na sigurno na kraju,nikad se ne zna kako cu razmisljati kroz koju godinu sta zelim da radim u zivotu,a veerujem da mi gimaznija proza odlicno sonovu za dalje ako budem zeleo da ucim,a i tamo su devojke :D
Koje si ti godiste i ako si 97 sta si upisao?
 
Iz ličnog iskustva preporučujem gimnaziju!
Kada sam posle ETŠ upisao ETF (te godine bez prijemnog, samo na osnovu uspeha!) sreo sam se sa pojmovima iz matematike za koje ranije nisam ni čuo! Trebalo mi je dosta vremena da sustignem gimnazijalce.
Kada je moj sin završio osnovnu išao je, po mojoj sugestiji, u gimnaziju. Kasnije je upisao ETF (pošao stopama oca mu njegovog!) i diplomirao. I sam je sagledao da je bolje što je išao u gimnaziju!
Što se tiče opšteobrazovnih predmeta, istorija, geografija - sve je to potrebno u nekoj meri tokom života. Za one koji znaju samo struku Nemci imaju izraz "fachidiot" - ne treba ga prevoditi. Napominjem da "fachidiot" i ne može biti vrhunski stručnjak!
Zaista je moje odelenje bilo čisto muško pa je i to prednost gimnazije!
 
Izabrao sam gimnaziju,sad sve zavisi od prijemnog...
Pitanje za gimnazijalce-koliko otprilike imate slobodnog vremena dnevno?

Sve je relativno i zavisi samo od tebe. U prvoj godini neces imati toliko slobodnog vremena, kasnije ces se navici, samim tim i bolje organizovati pa ces ga imati vise. Meni su otprilike godine po tezini (matematicki smer) izgledale ovako: prva godina - najteza, jer je sve novo i ima milion stvari koje treba nauciti a nenaviknut si na to; posle prve odmah ide cetvrta jer je tada slabo imas vremena za ucenje za skolu, fokusiras se na prijemni, odeljenje, sastanke, rastanke, hoces da studiras etf a treba da ucis gomilu filozofa, sta je ko rekao i sl.; zatim ide treca koja ume da bude nezgodna zbog programiranja a i gube se muzicko i likovno pa nema sta da vadi prosek; i druga najlaksa.
Ja sam bila kampanjac, nekako mi se tako podesilo, nisam krenula od pocetka redovno a posle je tesko da se uhodas, mada ne i nemoguce. Kada ne pitaju imala sam po ceo dan slobodan, pred tromesecje ni minut... Ja sam negde na drugoj godini shvatila da sam promasila smer, a kad te savlada nezadovoljstvo tog tipa onda je jos teze...

Samo se navikni na losije ocene nego u osnovnoj skoli i sve kul :)
 
Da ne obrazlažem previše,
nema dileme gimnazija ili etš !

Upiši ono što voliš !

Ako je to medicina - upiši medicinsku.
Ako je to elektro - upiši neku elektro školu !
Ako je to mašinstvo - upiši mašinsku.

Ako ne voliš ništa ( još ti se nije javilo )
upiši gimnaziju.

Podrži tog malog doktora, mašinca ili ekonomistu u sebi !
Ko će, ako nećeš ti ?!

Zaboravi na broj devojaka u gimnaziji,
u školi te one neće interesovati !
Devojke juri tamo gde se to radi,
u klubovima,
u komšiluku ( par exelans ),
na Fejsu.

Preporučujem devojke iz medicinske škole,
da !
Kad pogledam unazad,
joooj,
smuvavao sam ih čak i kao bolesnik u bolnici
( a one na praksi ) ..
 

Back
Top