Eksploatacija Vojvodine

Ma kakva poreska ekploatacija, kakve budalastine. To je najjadnija separatisticka pricica , koja se ponavljala od Slovenije do CG. Sustina je da ce nahvatati naivne pre svega na pricu o parama: "ako budemo nezavisni novci nece ici u Beograd, vec u vase selo". Kakva glupost!

Par osnovnih cinjenica:
Prvo svaka drzava ima prestonicu; ne vidim da u ovoj drzavi postoji grad koji vise zasluzuje da bude prestonica od Beograda (demografski, ekonomski, istorijski, geografski....).
Drugo zasto bi gradjanin S. Mitrovice ili Subotice 'davao pare' Novom Sadu. Kad se krene sa separatizmom, gde stati?
Trece novac od republickog budzeta nikad nije i nikada nece ici u budzet grada beograda, isto kao sto ne ide ni u novosadski budzet na primer. Naravno sem, ne daj boze neke velike nesrece i sl.
Cetvrto kako cete sutra da budete deo EU, i da 'dajete pare' Briselu, kad vam Beograd toliko smeta?
Peto organi AP Vojvodine, ne samo da ne olaksavaju ekonomski polozaj vojvodine, vec ga upravo suprotno, otezavaju. Pa pobogu, ko placa sve te silne 'funkcionere' poput kostresa, ako ne stanovnici vojvodine.
Zbog svega toga najpametnije bi bilo u potpunosti ukinuti protivprirodnu 'autonomnu pokrajinu' i u pravnom smislu izjednaciti sve gradjane republike.
 
Ово ћу рећи још једном - ако треба и убудуће :

Војводина је Србија - и тако ће да остане !

За друге ћемо да видимо, ако испуне услове за придруживање ...
Start.png
 
Lacibg:
Ово ћу рећи још једном - ако треба и убудуће :

Војводина је Србија - и тако ће да остане !

За друге ћемо да видимо, ако испуне услове за придруживање ...
Start.png
Kolega,da li to da shvatim da je fisibiliti studija usvojena aklamacijom po pitanju Banata,Backe i Srema.
 
Ja mislim da je najbolje da se ipak ceo moj kraj izdvoji iz Srbije. Pod mojim krajem smatram Stig. Kraj plodan kao, ako ne i plodniji od Vojvodine (u proseku). PO, SD, Veliko Gradiste, a sa nama i ovi Vlasi iz naseg kraja i malo juznije (moramo da imamo neku nacionalnu manjinu). Znaci jos Kucevo, Zagubica, i okolna vlaska sela. Eto i mi smo znacajni finansijeri budzeta i mi smatramo da nas potkradaju. Nash "veliki" Bambi, Kostolacki kopovi i elektrane, Sartid, Godomin, Djerdap, par malih izvorista nafte (i to je bogatstvo), izvorista vode, deo para od takse za plovljenje Dunavom itd. A tek sto imamo gasterbajtereu okolini Pozarevca. Nasi gastrosi su krivi za nekih polovinu unesenih deviza i samim tim devalvaciju). Pa nije za dzabe PO na na 2. mestu po standardu uz Novi sad (mozda gresim, ali odnos cena je tu negde). Nije to sjajno, stavise mi koji nismo gastrosi bi voleli Pancevacke ili KG, Nishke cene. Jedna mala autonomijica ne bi skodila a? Imacemo dovoljno struje da vam udaramo monopol. Naravno zaposlicemo nekih 500-600 dodatnih ljudi sa prosekom plata 600e. Znaci godisnje na njih iz naseg budzeta ide 4 000 000e viska, ali ne smeta nama to. Ima se, moze se. Vojsku necemo ni da placamo, sta ce nam to. Ako slucajno Rumuni imaju neke pretenzije necemo se ni braniti jer su oni u EU i nece nam sigurno traziti nista vise od Srbije. A jezik cemo da menjam. Ionako je srpski prevazidjen. I bilo kako bilo nas preostali budzet cemo potrositi na sponzorstva klubovima, par tabli na ulazu u Stishku AP, na dodatke nasim vrednim politicarima, malo cemo narodu podeliti hleba i napraviti najvece Ljubicevske igre ikada (hleba i igara) i pravicemo jednu fontanu godisnje u rotaciji u svakom gradu i bice superiska. To sto ce autonomija da nam bude carstvo losih politicara i nije tako lose jer ako oni mogu da budu korumpirani mozemo i mi. Vremenom cemo se vrati na 90-te, a nasima tako najvise odgovara.

E ovo vi radite Vojvodjani. I to koji Vojvodjani. Onih par posto Madjara Kostres, Canak itd.
Na kraju krajeva svrha jedne nacije i jeste da napravi svoj Rim (Beograd). To je nas prozor u svet, a ne gerantoloski zavod Novi sad (osim za vreme Exita). Da mogu manje da nam uzimaju mogu, ali da im nista ne dajemo je glupost. Da ne pricam sad o Beogradizaciji itd. Ionako smo mali i nikakvi i vi bi da budete jos manji i smesniji.
 
Kira Neris:
Naravno da Beograd namerava to da otme Vojvodini,u tome ste bili i ostali profesionalci.. Ministar Selja je jasno rekao da namerava da gradi autoput do svog sela na račun koncesija na ono što već postoji u Vojvodini. Ako su Vojvodjani izdvajali za gradnju autoputa,njima ima da se vraćaju prihodi - čisto i jasno..

Znamo mi da ste vi lopovi i da hocete da ukradete zemlju . Al dzaba bato . Nema . Nema autonomije . A auto-put ce te itekako graditi hahaha . Ti za to neces ni znati , niti ce te ko sta pitati . Vec ti se odbija procenat od plate , kao sto se svima u Srbiji odbija , a auto-put samo sto nije poceo da se gradi ... Nema vise Slobe i ostalih propaliteta u tolikoj meri da bi svako svoje dvoriste nazivao drzavom svoje nacije . Sad si u Republici Srbiji . Dovidjence . Donesen ustav bato . Sad ce svuda da se viore srpske zastave i da se cuje '' Boze Pravde '' ...
 
_guru_:
...E ovo vi radite Vojvodjani. I to koji Vojvodjani. Onih par posto Madjara Kostres, Canak itd.
Na kraju krajeva svrha jedne nacije i jeste da napravi svoj Rim (Beograd). To je nas prozor u svet, a ne gerantoloski zavod Novi sad (osim za vreme Exita). Da mogu manje da nam uzimaju mogu, ali da im nista ne dajemo je glupost. Da ne pricam sad o Beogradizaciji itd. Ionako smo mali i nikakvi i vi bi da budete jos manji i smesniji.
Колега, Мађара има само око 300.000 и највећем броју ни не пада на памет Репубилка, сецесија или сличне глупости. У Војводини су
проблематични Срби - Чанкови и још неки. :shock:
 
_guru_:
Ja mislim da je najbolje da se ipak ceo moj kraj izdvoji iz Srbije. Pod mojim krajem smatram Stig. Kraj plodan kao, ako ne i plodniji od Vojvodine (u proseku). PO, SD, Veliko Gradiste, a sa nama i ovi Vlasi iz naseg kraja i malo juznije (moramo da imamo neku nacionalnu manjinu). Znaci jos Kucevo, Zagubica, i okolna vlaska sela. Eto i mi smo znacajni finansijeri budzeta i mi smatramo da nas potkradaju. Nash "veliki" Bambi, Kostolacki kopovi i elektrane, Sartid, Godomin, Djerdap, par malih izvorista nafte (i to je bogatstvo), izvorista vode, deo para od takse za plovljenje Dunavom itd. A tek sto imamo gasterbajtereu okolini Pozarevca. Nasi gastrosi su krivi za nekih polovinu unesenih deviza i samim tim devalvaciju). Pa nije za dzabe PO na na 2. mestu po standardu uz Novi sad (mozda gresim, ali odnos cena je tu negde). Nije to sjajno, stavise mi koji nismo gastrosi bi voleli Pancevacke ili KG, Nishke cene. Jedna mala autonomijica ne bi skodila a? Imacemo dovoljno struje da vam udaramo monopol. Naravno zaposlicemo nekih 500-600 dodatnih ljudi sa prosekom plata 600e. Znaci godisnje na njih iz naseg budzeta ide 4 000 000e viska, ali ne smeta nama to. Ima se, moze se. Vojsku necemo ni da placamo, sta ce nam to. Ako slucajno Rumuni imaju neke pretenzije necemo se ni braniti jer su oni u EU i nece nam sigurno traziti nista vise od Srbije. A jezik cemo da menjam. Ionako je srpski prevazidjen. I bilo kako bilo nas preostali budzet cemo potrositi na sponzorstva klubovima, par tabli na ulazu u Stishku AP, na dodatke nasim vrednim politicarima, malo cemo narodu podeliti hleba i napraviti najvece Ljubicevske igre ikada (hleba i igara) i pravicemo jednu fontanu godisnje u rotaciji u svakom gradu i bice superiska. To sto ce autonomija da nam bude carstvo losih politicara i nije tako lose jer ako oni mogu da budu korumpirani mozemo i mi. Vremenom cemo se vrati na 90-te, a nasima tako najvise odgovara.

E ovo vi radite Vojvodjani. I to koji Vojvodjani. Onih par posto Madjara Kostres, Canak itd.
Na kraju krajeva svrha jedne nacije i jeste da napravi svoj Rim (Beograd). To je nas prozor u svet, a ne gerantoloski zavod Novi sad (osim za vreme Exita). Da mogu manje da nam uzimaju mogu, ali da im nista ne dajemo je glupost. Da ne pricam sad o Beogradizaciji itd. Ionako smo mali i nikakvi i vi bi da budete jos manji i smesniji.

Ah,nije lako biti ljubomoran..
 
Kira Neris:

ti bi izgleda da malo seckas srpske glave, kao UCKovci. E pa ima tu dva mala problema: prvo sto tebe i tvojih nema kao siptara, a drugo za razliku od siptara koji su fanatici, vi ste obicen pi**e, koje samo po netu mogu da prete.
a da ova drzava funkcionise kako funkcionisu sve druge, separatisti i slicni bolesnici bi bili u zatvoru ili drugoj odgovarajucoj ustanovi.
 
Kira Neris:
Ustav nije prošao u Vojvodini... Zapitajte se zašto je to tako i zašto je Beograd tako omražen,da se ne biste iznenadili kada jednog dana zaigra mečka..
U nemoj molim te, necu moci da spavam od tvojih pretnji. Hoces nezavisnost, "zaigrace mecka"; pa 'ajde sta cekas? Uzmi oruzje pa kreni u ostvarivanje svojih ideja. Kad ne bi bili se*onje kao sto ste mozda biste nesto i uradili.

Inace sad se vrlo lepo vidi koliko su tvoje price o "porezima" obicna fasada za najprljaviji oblik separatizma i patolosku mrznju prema Srbiji.
A sto su tebi omrazeni i Beograd i Srbija to treba da pitas psihijatra a ne mene. Ali kad me vec pitas za misljenje: mora da imas neke traume iz detinjstva, mozda te tuko neki srpski decak svaki dan, a mozda te i , znas vec :twisted:
 
Kira Neris:
Vlada Srbije bi na današnjoj sednici trebalo da donese odluku o davanju koncesija za izgradnju autoputa Horgoš-Požega.Ministar Velimir Ilić, koji je juče prisustvovao probijanju tunela na delu obilaznice kod Ovčar Banje, izjavio je da će Vlada danas imati na dnevnom redu koncesiju za autoput Horgoš-Požega: "Tender je završen, ponude su pristigle. Sada ostaje da se odluči, od ponuđenih izvođača, sa kim će razgovarati."

Predsednik Skupštine Vojvodine Bojan Kostreš najavio je da će eventualnog budućeg koncesionara za izgradnju autoputa Horgoš-Požega obavestiti da je pod koncesiju uzeo autoput koji su izgradili Vojvođani i pozvati ga da se povuče iz tog posla:"Ne može niko pod koncesiju dati ono što su građani Vojvodine gradili, a da Vojvodina od toga nema nikakve direktne koristi".
Kostreš je rekao da bi takav aranžman za Vojvodinu značio gubitak 450 miliona evra u narednih 20 godina, kao i da je to još jedan od pokazatelja da Vladi Srbije Vojvodina služi kao kolonija iz koje će se iznositi novac.
Kostreš je kazao da, ukoliko se već autoput od Horgoša daje pod koncesiju, ta sredstva moraju da budu upotrebljena za izgradnju banatske magistrale i obilaznice oko Fruške gore, a ne za izgradnju autoputa Beograd-Čačak.

Kakve budalaštine!!! A šta, ti ne bi da živiš u Srbiji? Koja si ti država? Pa jel misliš da može svaka budala kojoj to padne na pamet da proglašava svoju državu? Ej bre, ajde malo se spusti na zemlju. Tužna istina je da živiš u zemlji Srbiji i to će tako i ostati. Ako ti se ne sviđa idi lepo u neku drugu državu pa se tamo "odcepljuj", "osamostaljuj", ili šta već. Stvarno je dosta sa ovakvim GLUPOSTIMA!!!
 
Kira Neris:
Samo u Prištini nikad više . :-)

Ma nema vama bato sad boze pomozi . Yebiga kad niste oteli Vojvodinu kad je trebalo tj. kad su albanci otimali Kosovo za vreme rata, sad bi ste i vi imali neke sanse kao sto imaju Albanci i to velike sanse . Samo ste uprskali stvar . Sad stvari stoje drugacije , Srbija nevodi vise ratove , pa da iskoristite priliku , osim ako vi nezapocnete rat , al onda bi ste tek nayebali . Politickim putem vam tesko ide , nama sad ide mnogo bolje . Yebiga sta da se radi plus vas malo ima . Mozete samo da sirite nacionalnu mrznju - vama na stetu ...
 
shaddow:
A šta, ti ne bi da živiš u Srbiji? Koja si ti država? Pa jel misliš da može svaka budala kojoj to padne na pamet da proglašava svoju državu? Ej bre, ajde malo se spusti na zemlju. Tužna istina je da živiš u zemlji Srbiji i to će tako i ostati. Ako ti se ne sviđa idi lepo u neku drugu državu pa se tamo "odcepljuj", "osamostaljuj", ili šta već. Stvarno je dosta sa ovakvim GLUPOSTIMA!!!
Kara Neris, ili fagy ili kako se vec zove, zivi u "republjici vojvodini" i sanja da ce Novi Sad jednoga dana biti kao Pristina, da ce "zaigrati mecka Srbima i u Vojvodini"... Ma kazem ja, ovo samo u Srbiji moze da se tolerise i nigde vise. I umesto da unistavamo viruse cim se pojave, mi im dozvoljavamo da sire svoju zarazu. Naravno govorim o drzavi koja bi MORALA da takve fanatike trpa u odgovarajuce ustanove.
 

Back
Top