Ekskluzivno: Draža Mihailović na strašnom sudu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cemu ovolika rasprava o ovom pitanju?Jel nam od ovoga zavisi zivotni standard,bolji zivot...sta cete dokazati vezano za Drazu?Ovi ce se ubiti da dokazu da nije bio to kako je okarakterisan,ali kad se budu pokazali dokazi sta su sve radili njegovi,sta onda?Onda cela ova ovolika medijska halabuka pada u vodu....

Pa sad istorija je pokazala da istina izadje na videlo ,komunisti su ubili dva puta vise ljudi od cetnika.Zbog toga se nije dizala mediska halabuka.
 
report.gif


:bye:
pa baniraj kad možeš. šta čekaš:per:
 
mislim da si u krivu. nism o mi jedini narod u svijetu, više je tih naroda.
taj vaš sud istorije činimi se da se dogodio kada su radikali bili na vlasti. ;)
da te još jednom posjetim. ante pavelič je zločinac, i nema tog suda povjesti koji ga može amnestirat. u hrvatskoj su se od tog zločinca sve političke stranke ogradile, čak i ekstremna desnica. nijedan normalan hrvat nemože pozitivno govorit o anti paveliću.

pa evo na pr ovo...sta ja znam nije za zanemariti:D

Sa zakašnjenjem od 57 godina èetnièki komandant Dragoljub - Draža Mihailoviæ posthumno æe dobiti Legiju èasti kojom ga je odlikovao amerièki predsednik Hari Truman.ima toga jos .moze i linkovi.....al ti to vec sve znas

Komandant francuskog pokreta otpora, general Šarl de Gol, odlikovao je generala Dražu Mihailovića Ratnim krstom. Uz ovaj orden on je izdao i pohvalnu naredbu, koja je 2. februara 1943. godine pročitana svim francuskim jedinicama:
Vikicitati „Armijski general Dragoljub D. Mihailović, legendarni junak, simbol najčistijeg rodoljublja i najviših jugoslovenskih vojničkih vrlina, nije prestao voditi borbu na okupiranom nacionalnom tlu. Uz pomoć rodoljuba, on bez sustajanja ne da mira okupatorskoj vojsci, tako pripremajući onaj konačan juriš koji će dovesti do oslobođenja njegove otadžbine i celog sveta, rame uz rame s onima koji nikad nisu smatrali da se jedna velika zemlja može da pokori surovom zavojevaču.“
({{{2}}})

[uredi] Američka Legije zasluga
Oreden Legije zasluga

Pored odlikovanja koje je Draža Mihajlović dobio tokom Balkanskih i Prvog svetskog rata, 1948. god. američki predsednih Hari Truman posthumno ga je odlikovao ordenom Legije zasluga zbog učestvovanja u operaciji spasavanja američkih pilota oborenih iznad Jugoslavije.

Komisija za odlikovanja Pentagona odlučila je da generala Dragoljuba Mihailovića uvrsti u “Legiju zaslužnih”, nakon izveštaja istražne komisije Komiteta za pravedan sud Draži Mihailoviću.

Ova komisija, koja je okupljala najuglednije ljude SAD (šest senatora, osam kongresmena, pet guvernera...) otvorila je javna saslušanja u Advokatskoj komori njujorške opštine 13. maja. Saslušanja su trajala pet dana, paralelno s procesom koji su komunističke vlasti u Beogradu vodile protiv Draže Mihailovića.

Najveću pažnju Komisija je posvetila navodnoj saradnji Mihailovića sa Silama osovine, jednoj od najtežih tačaka optužnice koji je Vojni sud u Beogradu prihvatio.

Orden je, u maju 2005. god. uručen njegovoj ćerki Gordani na skromnoj ceremoniji održanoj u ambasadi SAD u Beogradu. Odlikovanje nije uručeno sve do tada zato što je američki interes na Balkanu bila neutralna Jugoslavija pod Titovom upravom. Pretpostavljalo se da bi jedan ovakav čin gurnuo Jugoslaviju u naručje SSSR-u i da bi ona postala članica Vašravskog pakta. Vest o dodeli odlikovanja generalu Draži Mihajloviću, tačnije o njegovom uručenju Dražinoj ćerki Gordani izazvala je burne reakcije u Bosni i Hrvatskoj među onim snagama koje nastoje da Jugoslovensku vojsku u otadžbini izjednače sa Ustašama i drugim vojnim formacijama sastavljenim od pripadnika nekadašnjih jugoslovenskih naroda koje su operisale na Balkanu.[33]

Tokom Drugog svetskog rata, 1944. god. američka obaveštajna služba je, u saradnji sa Jugoslovenskom vojskom u otadžbini i njenim komandantom generalom Dražom Mihajlovićem sprovela operaciju "Holjard" (Halyard). Glavni cilj operacije bila je evakuacija američkih pilota, pripadnika američke 15. vazduhoplovne armije koji su oboreni iznad teritorije Jugoslavije. Oboreni američki piloti su uz pomoć pripadnika JVuO prebacivani na teritoriju pod njihovom kontrolom odakle su američkim avionima evakuisani u Italiju sa improvizovanih poljskih aerodroma Boljanići, Kociljevo i Pranjani. Operacija Holjard bila je najveća operacija organizovanog spasavanja oborenih američkih avijatičara u Drugom svetskom ratu.[34]
 
Poslednja izmena:
mislim da si u krivu. nism o mi jedini narod u svijetu, više je tih naroda.

А још који то НАРОД !? :think::think::think:

taj vaš sud istorije činimi se da se dogodio kada su radikali bili na vlasti. ;)
Када су то радикали били на власти !?:think::think::think:

Па шта и да су били на власти!?:think::think::think:

da te još jednom posjetim. ante pavelič je zločinac, i nema tog suda povjesti koji ga može amnestirat. u hrvatskoj su se od tog zločinca sve političke stranke ogradile, čak i ekstremna desnica. nijedan normalan hrvat nemože pozitivno govorit o anti paveliću.

Опет си неискрен !!! :per::per::per:
 
pa evo na pr ovo...sta ja znam nije za zanemariti:D

Sa zakašnjenjem od 57 godina èetnièki komandant Dragoljub - Draža Mihailoviæ posthumno æe dobiti Legiju èasti kojom ga je odlikovao amerièki predsednik Hari Truman.ima toga jos .moze i linkovi.....al ti to vec sve znas

legiju časti dobio je zbog "humanosti" prema američkim pilotima, nikako zbog antifašističke borbe;)
 
pa evo na pr ovo...sta ja znam nije za zanemariti:D

Sa zakašnjenjem od 57 godina èetnièki komandant Dragoljub - Draža Mihailoviæ posthumno æe dobiti Legiju èasti kojom ga je odlikovao amerièki predsednik Hari Truman.ima toga jos .moze i linkovi.....al ti to vec sve znas

Ma znaju oni dobro ali od malena ispiran mozak i patoloska mrznja prema srbima cine svoje.
 
legiju časti dobio je zbog "humanosti" prema američkim pilotima, nikako zbog antifašističke borbe;)

H TRuman GA JE odlikovao ordenom Legije zasluga prvog stepena zbog organizovanja i vođenja veoma važnih snaga otpora protiv neprijatelja u okupiranoj Jugoslaviji,[3] spasavanju američkih avijatičara oborenih nad Jugoslavijom,[3] doprinosu savezničkoj stvari i pomoći u konačnoj pobedi Saveznika u Drugom svetskom ratu

LEPO PISE U OBRAZLOZENJU AMERIKANACA
 
o kojim komunjarama trabunjaš. ja sam hrvat koji je kao i cijeli normalan svijet protiv četničkog pokreta, jer znam da je bio fašistički. a možete ga vi 100 x rehabilitirati za nas će biti zločinački:hvala:

..mozhesh 1000000000 puta napisati da je bio fashistichki, ali to nece promeniti istinu..stvarno si za zhaljenje u toj svojoj mrznji i gluposti..
 
koji tulipan:thumbdown:. snimio je BBC dokumentarac. "Smrt jugoslavije" pa nitko od vaših patriJota ne želi ga prihvatiti kao istinit;). snimili ste i vi dokumentarac "Bombardovanje" pa sam umiro od smjeha kad sam ga gledao.
šta ti pokušavam reći. nije važno što je dokumentarac kada se subjektivno prezentira:bye:

Веруј ми и ја сам умирао од смеха гледајући ову БиБиСи-јеву малоумност. Важно је да смо се и ти ја добро забавили.
 
o kojim komunjarama trabunjaš. ja sam hrvat koji je kao i cijeli normalan svijet protiv četničkog pokreta, jer znam da je bio fašistički. a možete ga vi 100 x rehabilitirati za nas će biti zločinački

Е сад! Ово што си на крају написао баш и не говори у прилог томе да спадаш у нормалан свет. Наведи ми и један једини доказ томе да свет сматра покрет Драже Михаиловића фашистичким. За њега можеш рећи свашта, из ових или оних разлога. Ти лично о њему можеш рећи са позиције своје националности, али да је фашистички то сигурно не стоји. За разлику од хрватских усташа, који јесу припадали фашистичком покрету. Он је, што ти сигурно знаш само се правиш, лоло једна, први окупио антифашистички покрет у поробљеној Европи. Човек који се отворено супротстави фашизму тешко да се може назвати фашистом. Да би њега неко тако назвао мора бити или много глуп или злонамеран. Признаћеш да ни једно ни друго не доприноси квалитетној дискусији.


Нема на чему.
 
možete vi njega proglašavat i blaženim što se nas tiće. za nas će uvijek biti fašistički i nikada hrvatski narod nećete moći uvjeriti u suprotno:gace::brus:

За вас Хрвате?! Па ко уопште прича о томе како ће Хрвати нешто да схвате? То је, ваљда, ваш проблем? Или се ти то нама хвалиш да Хрвати тешко схватају?
 
Веруј ми и ја сам умирао од смеха гледајући ову БиБиСи-јеву малоумност. Важно је да смо се и ти ја добро забавили.

ima jedna razlika. što je BBC-jev dokumentarac rađen prepričavanjem samih događaja od strane samih aktera. znaći (sloba, tuđman, alija, svi svjetski političari, pregovaraći, sami svjedoci događaja na terenu...) dok u bombardovanju glavnu rijeć i interpletaciju vodi sam autor sa povremenim ubacivanjem izjava samih učesnika. razlika ogromna;)
 
nitko ode ni u jednom trenutku nije pravdao onog zločinca antu pavelića. više je on zla napravio hrvatskom narodu nego cijeli četnički pokret zajedno.

То шта је Анте што лупа у канте Павелић учинио хрватском народу никога, ама баш никога, не интересује. Али, ти као Хрват, дакле као припадник народа који је био део великог фашистичког пројекта, имаш образа да нешто причаш о фашизму и да друге оптужујеш да су фашисти.
Цитираћу Јована Дучића и поновићу оно што је омиљени хрватски оптуженик у Хагу рекао: ви Хрвати нисте храбри што се ничега не бојите, већ зато што се ничега не стидите.
 
o kojim komunjarama trabunjaš. ja sam hrvat koji je kao i cijeli normalan svijet protiv četničkog pokreta, jer znam da je bio fašistički. a možete ga vi 100 x rehabilitirati za nas će biti zločinački:hvala:

Vas problem...sto se nama zalis. Sve je to posledica komunistickog izjednacavanje fasista, nacista i zlikovaca (Ustase) i antifasisatickih i antikomunistickih boraca (ravnogorci)
U svakom slucaju istina polako izlazi na videlo svuda po svetu i to je jedino sto je bitno.
 
legiju časti dobio je zbog "humanosti" prema američkim pilotima, nikako zbog antifašističke borbe;)

Реко` ја већ да ти тешко схваташ.
Види овако, да на питање одговоримо питањем: да ли сматраш да је спашавање америчких пилота, оборених од стране немачке фашистичке војске, био чин ФАШИСТИЧКЕ или АНТИФАШИСТИЧКЕ борбе?
 
То шта је Анте што лупа у канте Павелић учинио хрватском народу никога, ама баш никога, не интересује. Али, ти као Хрват, дакле као припадник народа који је био део великог фашистичког пројекта, имаш образа да нешто причаш о фашизму и да друге оптужујеш да су фашисти.
Цитираћу Јована Дучића и поновићу оно што је омиљени хрватски оптуженик у Хагу рекао: ви Хрвати нисте храбри што се ничега не бојите, већ зато што се ничега не стидите.

a jesi nešto velikoumno napisao :rotf::rotf::rotf:
 
ima jedna razlika. što je BBC-jev dokumentarac rađen prepričavanjem samih događaja od strane samih aktera. znaći (sloba, tuđman, alija, svi svjetski političari, pregovaraći, sami svjedoci događaja na terenu...) dok u bombardovanju glavnu rijeć i interpletaciju vodi sam autor sa povremenim ubacivanjem izjava samih učesnika. razlika ogromna;)

Ето видиш да ниси схватио. Какве везе има ко је шта препричавао ако тај што препричава лаже. Дакле, као што су могли лагати сами актери, а лагали су и то дебело, тако је могао да лаже и аутор. С обзиром да сам лично био сведок свих тих догађаја веруј ми да ми није потребан докунетарац да бих сазнао шта се тада дешавало.
 
Мислиш на оно болдовано? Заслуга за ту паметну и надасве истиниту опаску припада Јовану Дучићу, знаменитом писцу и дипломати.

a vidi šta francuski predsjednik izjavi :
Žak Širak “Srbi su narod bez zakona i bez vere. To je narod razbojnika i terorista.” (Izjava predsednika Francuske, za ručkom juna 1995. godine, povodom sastanka šefova vlada država članica EU)
i sad bi to mi trebali uzet zdravo za gotovo???
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top