Egzorcizam u nasoj crkvi...

kiriku1

Veoma poznat
Poruka
11.289
Prosli vikend sam na putu svratio u jedan mali drveni manastir... Kada sam usao video sam svestenika kako je spustio ruke na neku zensku osobu, ona svoje na nekog muskarca, on na onog ispred sebe... Zvuci smesno, ali kao onaj Bajagin vozic na kraju decijih proslava... Svestenik je vrsio obred, veoma glasno izgovarajuci "is satano, izadji iz ovih ljudi"... Shvatio sam da se radi o isterivanju Djavola... Izgledalo je veoma jezivo.. Doduse ti ljudi su sve vreme cuatli, nisu ispustali one krike kao na filmovima....Da skratim pricu, ja sam palio svece kada se sve zavrsavalo, oni su izasli, a svestenik se obratio meni sa "e kasno si sad stigao, ne mogu danas vise, odoh da popijem kafu"...Po tome sam zakljucio da se u tom manastiru ti obredi vrse kao na traci... Uzgred da dodam da je svestenik prisao potom monahilji i rekao joj "dobili smo pedeset evra", zatim se zagledao u flasu vina koje je drzao u ruci, citao je sta pise na njoj, ne kratko i komentarisao "ma nesto mi se ne svidja ovo vino"... Moj utisak je da je bio malo pripit, nakon kratkog razgovora u kome me je pitao da li imam zenu, koliko mi je dece rodila i da li je debela ili vitka..
Moje pitanje je da li neko zna nesto o tom isterivanju djavola u nasim manastirima i crkvama, da li vam to lici na nekakvo sujeverje? O cemu se tu radi, od kad je to tako rasprostranjeno? Ima li neko iskustva? Unapred hvala....
 
Poslednja izmena:
kiriki1 ...Ja sam u pocetku ,kada sam polno sazreo,ziveo godinu dana u svom stanu,sa jednom dobrom devojkom.Ona je povremeno narocito uvece,dobijala
neke napade nervoze. Nisam otisao kod svestenika,nego sam ja sam onako samouk,vrlo uspesno isterivao vraga iz nje.Verovatno vas interesuje kako
Pa evo kako.Rekao bih joj,da se svuce do gole koze. Ugasio bih svetlo, i poceli divlji seks.To je jako dobro delovalo na nju.Odmah po zavrsetku seanse,
ona bi ustala,skuvala nam kafu meni napravila fenomenalne sendvice,sa zimskom salamom finim delikatesnim sirom i crnim maslinama.Eto tako smo
oboje bili zadovoljni.Ne bi nikada raskinuo sa tom devojkom,no sretoh drugu,pa sam morao da joj otkazem gostoprimstvo.Sta da vam kazem,bilo je tu gorkog
plakanja,srce mi se cepalo,ali sta sam mogao,druga je te veceri pocela samnom da deli zivot..
 

Miroljub Petrovic- Egzorcizam​

Nas poznati demonolog je objasnio vrlo jednostavno o cemu se radi.
images.jpg
 
Ja bih nadalje hteo da pitam sledece? Zvucace malo nestrucno...
Znam da postoje razne vrste hipnoze i da coveka ne samo kroz razne reigije koje imaju slicne "rituale" moze da se dovede opet u razna slicna stanja, vec i kroz hipnotisanja izvan religijskih obreda... Na ljude svasta moze da utice pogotovo kada potpuno prepuste svoju dusu i telo.... Kada se dovedu u takvu situaciju... Dakle, da li mozemo da budemo sigurni da je ovde rec samo o cisto duhovnom hriscanstvu.?.. Da li su mozda u pitanju neki psihicki poremecaji ili psihicka stanja... Mozda i neki trikovi prilikom kojih se koristi covekova potpuna prepustenost... ?
 
u SPC bi to trebalo da budu "vračevske molitve", tako se zove obred; obred u smislu izgleda kao večernje/liturgija, tipa pola sata, i sveštenik čita te specifične molitve, verovatno najviše kozmi i damjanu pretpostavljam ... to poneki, možda ređi sveštenik uzme da radi, bio je o. stojan u ružici na kalemegdanu nekad, ali je on umro ne baš mnogo star
nisu mnogo nešto specifične po meni ali eto tako se to zove
to je neka varijanta toga kolko znam, a to drugo opet nekakva specifičnost valjda regularna
 
Prosli vikend sam na putu svratio u jedan mali drveni manastir... Kada sam usao video sam svestenika kako je spustio ruke na neku zensku osobu, ona svoje na nekog muskarca, on na onog ispred sebe... Zvuci smesno, ali kao onaj Bajagin vozic na kraju decijih proslava... Svestenik je vrsio obred, veoma glasno izgovarajuci "is satano, izadji iz ovih ljudi"... Shvatio sam da se radi o isterivanju Djavola... Izgledalo je veoma jezivo.. Doduse ti ljudi su sve vreme cuatli, nisu ispustali one krike kao na filmovima....Da skratim pricu, ja sam palio svece kada se sve zavrsavalo, oni su izasli, a svestenik se obratio meni sa "e kasno si sad stigao, ne mogu danas vise, odoh da popijem kafu"...Po tome sam zakljucio da se u tom manastiru ti obredi vrse kao na traci... Uzgred da dodam da je svestenik prisao potom monahilji i rekao joj "dobili smo pedeset evra", zatim se zagledao u flasu vina koje je drzao u ruci, citao je sta pise na njoj, ne kratko i komentarisao "ma nesto mi se ne svidja ovo vino"... Moj utisak je da je bio malo pripit, nakon kratkog razgovora u kome me je pitao da li imam zenu, koliko mi je dece rodila i da li je debela ili vitka..
Moje pitanje je da li neko zna nesto o tom isterivanju djavola u nasim manastirima i crkvama, da li vam to lici na nekakvo sujeverje? O cemu se tu radi, od kad je to tako rasprostranjeno? Ima li neko iskustva? Unapred hvala....
Нема молитве у којој се каже "Иш сатано". Да ниси нешто помешао ? С обзиром како си додао још неке чудне ствари у тексту, да ли је истина да си палио свећу у цркви, а остало си измислио ?
Такве молитве се не читају по "наруџбини" како коме падне на памет. Нити их чита неко како му се ћефне и како је расположен.
Ово како си ти написао, то нема ни у комедијама, да без "добар дан" неко пристане да ти чита те молитве, онако, на лепе очи. То не постоји нигде да неко не поразговара и не види да ли је заиста потребно или не да се те молитве читају.
Неће ни крштење тако да се одигра, без да се поразговара са неким и види да ли особа жели да се крсти, тј. не крштава се неко јер би можда хтео, а можда и не да се крсти.
 
Poslednja izmena:
u SPC bi to trebalo da budu "vračevske molitve", tako se zove obred; obred u smislu izgleda kao večernje/liturgija, tipa pola sata, i sveštenik čita te specifične molitve, verovatno najviše kozmi i damjanu pretpostavljam ... to poneki, možda ređi sveštenik uzme da radi, bio je o. stojan u ružici na kalemegdanu nekad, ali je on umro ne baš mnogo star
nisu mnogo nešto specifične po meni ali eto tako se to zove
to je neka varijanta toga kolko znam, a to drugo opet nekakva specifičnost valjda regularna
Не зову се те молитве тако. Не изгледа ни као вечерње, ни као Литургија, да ли си некада био на вечерњој или Литургији ?
Још увек се читају те молитве у црквама у Београду. У Ружици сигурно се читају, па ко не верује у демонизоване и коме је све смешно, нека сврати до Ружице некад.
 
Znam da postoje razne vrste hipnoze i da coveka ne samo kroz razne reigije koje imaju slicne "rituale" moze da se dovede opet u razna slicna stanja, vec i kroz hipnotisanja izvan religijskih obreda... Na ljude svasta moze da utice pogotovo kada potpuno prepuste svoju dusu i telo.... Kada se dovedu u takvu situaciju... Dakle, da li mozemo da budemo sigurni da je ovde rec samo o cisto duhovnom hriscanstvu.?.. Da li su mozda u pitanju neki psihicki poremecaji ili psihicka stanja... Mozda i neki trikovi prilikom kojih se koristi covekova potpuna
Odlicno zapazanje. Inace prilikom hipnoze se desavaju i uistinu nesvakidasnji fenomeni a ovo imitiranje glasova i zivotinja je bilo rutina za cirkuske predstave u 19. veku :confused:
 
Био сам присутан више пута, што ?
Истина је да демони нису увек такви као на телевизији, да нису толико агресивни.
Али кад дође нека агресивна гарнитура, онда је Боже сачувај и саклони.
Причао је о. Гојко Перовић о томе, а и о. Јоил више пута.
О. Јоил је говорио како уђе више демона у једну особу.
О. Јоил је девет година био поред моштију Св. Василија Острошког.
Нема свештеника који иде у пензију да макар једном у животу није видео изгањање демона.
А најчешће је то више од једном.
 

Back
Top