Eckankar

Covece kakva sekta, kakvo kidnapovanje i programiranje? Pogledaj listu zemalja u kojima je Eckankar priznata, legalna religija:
http://www.eckankar.org/ekcenters.html

Zar bi nesto sto je "opasna sekta" bilo potpuno priznato i legalno u toliko zemalja?

U Eckankaru niko nikome ne govori i ne odredjuje kako ce da zivi, da se ponasa, sta ce da jede, kako da se oblaci i slicno. Kakvo pranje mozga? Ljudi koji su u Eckankaru su toliko razlicit i saroliki, da nema sanse da tu bude bilo kakvog programiranja. Ljudi svakojakih zanimanja, zivotnih stilova, rasa, nacionalnosti - pa cak cesto i jako oprecnih misljenja i stavova o svim mogucim stvarima.

Pogledaj video na ovoj stranici i reci mi da li tebi ovi ljudi izgledaju programirani i nenormalni?
http://www.eckankar.org/Seminars/major.html
Pogledaj ove mlade ljude i reci mi da li bi ih njihovi roditelji pustili da se bave Eckankarom da je to nesto sto je opasno po njihovo mentalno zdralvlje?
http://cache.eckankar.org/windows/justsinghu.wmv
http://www.eckankar.org/child.html

Nego problem je sto nasim prostorima vlada takva netolerancija, da mi ni sami sebe ne tolerisemo, a kamoli nekog drugog ko se i malo razlikuje od nas.

A sto se tice gramatike, punjabija ili vec kako se zvase - stvar je u tome sto svete, duhovnom energijom nabijene reci dolaze sa unutrasnjih planova. To su vise frekvencije i vibracije, nego znacenja. Cak nije ni moguce precizno ih transkribovati. Tako da tu moze samo da se zamlacuje covek nekakvim primecivanjem slicnosti i razlika.
Bitnije je da covek nauci kako da ode na unutrasnje planove i tamo nadje istinu sam za sebe.

Sinovac cime se ti zamlacujes, molices ti Boga jos i tekako da te izvlaci iz tog "bunara".I Budisti i Hinduisti su priznati u jos vise zemalja nega taj "eck", i sta s tim?
da te "vise frekvencije i vibracije" ti dolaze iz viseg entiteta, to je isto kao oni sto gledaju u sunce, i oni primaju vibracije od V. entiteta, :hahaha:
Znaci Naucio si kako da odes na unutrasnje planove, to ti je vrlo bitno kada jednoga dana umres, i pazi sta ti tvoji kazu:ides u Reinkarnaciju,a po Budistima i Hinduistima ima milioni reinkarnacija.To nemoj nikada da zaboravis da ces se reinkarnirati, kada god si pogresio.Pazi moras da naucis, ako vec nisi do sada da se koristis i astralnom meditacijom, putovaces gde pozelis, cak iz vremena u vreme i nazad.
Slusaj, Moli Boga da ti dusu Spasava dok jos nije kasno, a mozda vec i jeste, zgl;ajznuo si sinovac nevidjeno.:think:
 
ECKANKAR nema potrebe hvaliti niti braniti ni od koga, naročito ne od onih koji sami sebe uništavaju vlastitom srdžbom.
Eckankar je ono što jeste.
Živa učenja Svetoga Duha za ljude današnjeg vremena.
Nema potrebe kopati po istorijskoj prošlosti raznih religija istoka i zapada da bi se došlo do kakvog traga istini.
Ako je neko i proučavao Bibliju a da ništa u njoj nije otkrio što bi ga zagolicalo da dublje i značajnije istražuje onda taj nije ni tragao za istinom.

Reči Svetoga Pavla, "Iako nisam sa vama u fizičkom u duhu (duhovnom telu) sam uvek uz vas..." govori o veoma važnoj osobini pravih Bog-Ljudi. Ta je mogućnost da u svojim duhovnim telima budu sa svakim svojim učenikom (sledbenikom ECKANKAR-a) i da istovremeno pomažu svakom živom biću univerzuma i svetova. Upravo je ovo detalj koji objašnjava iskustvo kolege "1Osmeh" da ga je spasao Mahanta - Unutarnji Master što je duhovna strana Harolda Klempa.
Ko bude prodro u tu suštinu neće imati problema da razume mnoge druge stvari.
Takodje, stih u Bibliji koji kaže da, "Ko sluša REČ Božju taj više ne umire..." govori o izuzetno važnom detalju. To je da svako onaj ko uspostavi kontakt sa Svetlošću i Zvukom Svetoga Duha (budući da je REČ Božja samo još jedno od desetine drugih imena za tu suštinu života - Sveti Duh) taj će lagano biti pročišćavan iznutra, odradjivaće svoju zaostalu karmu i još u ovom životu osloboditi se potreba za daljim inkarniranjem u nižim svetovima. To je sami čin spasenja i dosezanja duhovne slobode, Božjeg Carstva, Ljubavi i Mudrosti... Mnogi danas i pre nego što čuju za ECKANKAR ili ECK Mastere imaju iskustva sa njima na unutarnjim svetovima, slušaju Zvuk Svetoga Duha u svojoj glavi ili se pak sretnu sa nekim od ECK Mastera u ovom svetu nezavisno što su iusti odavna napustili ovaj svet.
To je nešto što čini da ti ljudi imaju iskustva i duboko u sebi raspoznaju istinu.
Mahanta. Živi ECK Master (Bog-Čovek) uvek biva odabran i postavljen od samog Boga i ni od koga više i ni od koga manje.
Vairagi Red duhovnih velikana je oduvek postojao na ovoj planeti i delovao iz pozadine zbog čovekove ostrašćenosti i nastojanja da ih što pre pogube kao što je to učinjeno sa Jvecalkoatlom, Budom, Isusom, Sokratom ....

Današnji Bog-Čovek koji se pravilno zove Mahanta, Živi ECK Master kao duhovno biće, Unutarnji Master ili Učitelj, svakog pojedinca podučava svake sekunde svih 24 sata dnevno kako danju tako i noću preko snova.

Suština je da se i ne očekuje od svakoe osobe da ovu suštinu može prihvatiti ili prepoznati - nije se dogodilo ni u vreme Isusa, Bude, Sokrata i mnogobrojnih drugih pa neće ni sada.
Jedno je sigurno, svest čoveka se lagano menja i sa vremenom će biti sve više onih koji će prepoznati istinu.

Da li Rogozub koristi reči nipodaštavanja, omalovažavanja, negiranja i pljuvanja neće biti ni za koga od bilo kakve važnosti. Ni sada niti u bilo koje vreme u budućnosti. Istinu života svako sam sebi treba i može dokazati a dokazaće je onda kada se postara da se uzdigne u svojoj svesti.
ECKANKAR ne postoji da bi ljude materijalno obogatio, da bi ih učinio slavnim i fizički zdravim već da bi ih poučio kako mogu podići svoju svest i lakše i lepšše rešavati svoje svakodnevne probleme te usput dosegnu i odgovarajući duhovni progres.
Onaj ko traži slavu i bogatstvo u ECKANKAR-u neće naći mngo za sebe.
Najbolje je da svako ide svojim putem i prigrli ono što mu odgovara u datom preiodu života ili u datom životu. Nema potrebe za uzbudjenjima budući da na ovoj planeti (ili drugim sličnim) provedemo i po nekoliko stotina hiljada života.
Sledbenici ECKANKAR-a nemaju potrebe da bilo kome veruju ili ne veruju, oni imaju vlastita iskustva i saznanja putujući višim svetovima u svojim Duša-telima i posećujući Hramove Zlatne Mudrosti. Uz sve to slušaju unutarnju Muziku Sfera ili Reč Boga.
Nema veće sreće za Dušu (čoveka) nego spoj sa Svetim Duhom - Reči Božjom.
Zato korak po korak.
Pa srećno.

Luis, moram Iskreno da te pitam: da li si pri cistoj svesti kada ovo pises.
Da li ti znas kako se kontaktira Boziji duh.Sta kaze Bozija rec:
D. Apst. 2 38 A Petar im reče: Pokajte se, i da se krstite svaki od vas u ime Isusa Hrista za oproštenje greha; i primićete dar Svetog Duha;
to sto ti pominje svetlost i zvuk nema veze ni sa Bogom niti sa njegovim duhom, ima veze sas nekoga drugog, a taj je;
Jezekilj 28 17 Srce se tvoje ponese lepotom tvojom, ti pokvari mudrost svoju svetlošću svojom; baciću te na zemlju, pred careve ću te položiti da te gledaju.On se zove Lucifer ilki Satana popularno.
Kakav crni master unutrasnji Haroldov, u njega je usao necist duh koji je zajedno sa Luciferom zbacen na zemlju, i koji njime upravlja.
I ta duhovna tela da budu sa njima i da pomazu svima u univerzumu.To su isti ti necisti duhovi koji zajedno sa Luciferom kontrolisu zemlju i naokolo.
Jos jedna rec karma koja se koristi u Budizmu i Hinduizmu, i koja nema veze sa Zivim Bogom ,Stvoriteljem.
Bog je stvorio ljudsko bice prema svom oblicju,a Lucifer je prevario Adama i Evu govoreci kako ce biti kao "bogovi".

Tvoj pisanje:. Mnogi danas i pre nego što čuju za ECKANKAR ili ECK Mastere imaju iskustva sa njima na unutarnjim svetovima, slušaju Zvuk Svetoga Duha u svojoj glavi ili se pak sretnu sa nekim od ECK Mastera u ovom svetu nezavisno što su iusti odavna napustili ovaj svet.
To je nešto što čini da ti ljudi imaju iskustva i duboko u sebi raspoznaju istinu.
Evo dokaza da su i tebe i druge zaposeli upravo oni necisti ,a Lucifer preko njih vlada vama i slatko se smeje , jer je uspeo da jos dusa uzme od Boga.

Citat: Živi ECK Master (Bog-Čovek) uvek biva odabran i postavljen od samog Boga i ni od koga više i ni od koga manje.
Tacno tako od boga ovoga sveta, Sejtana.

Citat: Današnji Bog-Čovek koji se pravilno zove Mahanta, Živi ECK Master kao duhovno biće, Unutarnji Master ili Učitelj, svakog pojedinca podučava svake sekunde svih 24 sata dnevno kako danju tako i noću preko snova.

Suština je da se i ne očekuje od svakoe osobe da ovu suštinu može prihvatiti ili prepoznati - nije se dogodilo ni u vreme Isusa, Bude, Sokrata i mnogobrojnih drugih pa neće ni sada.
Jedno je sigurno, svest čoveka se lagano menja i sa vremenom će biti sve više onih koji će prepoznati istinu.

Sve ce biti vise onih koji ce se pokloniti Zveri i antihristu.

Citat: Nema veće sreće za Dušu (čoveka) nego spoj sa Svetim Duhom - Reči Božjom.

Krstenjem u ime Isusa Hrista ljudi ce biti Zapecaceni Bozijim Duhom,ali samo oni koji su Zapisani u Knjizi Zivota, a ostali odose u ognjeno jezero za vjeki vjekov, Amin.
 
Nije neophodno da se poručuje budući da se može daunlodovati.
Zašto većini ljudi koji pročitaju po nešto o Eckankar-u uvek izgleda da su njegova učenja sazdana od mešavine drugih religija i učenja?
Brzopleti zaključak može biti samo prepreka da se sazna nešto više i vrednije zato pogledajmo pažljivo.
Sveti Duh (ili kako god da ga neko zove) sa vremenom je u pojedinim podnebljima grupama ljudi uvek pružao učenja onog nivoa koji bi odgovarao njihovom stadijumu duhovnog razvitka ili njihovom stanju svesti a sa ciljem da ih usmeri ka sledećem koraku ili stupnju duhovnog razvitka. Učenja tog trenutka i nivoa bila su odgovarajuća samo za to (ili ta) stanja svesti a nikako za dolazeća stanja ili nivoe svesti. Iza svih tih učenja je stajao na direktan ili indirektan način sami Sveti Duh.
Danas, kao i uvek do sada On jeste pružao ljudima ove planete (kao i svim jedinkama života širom vaseljene) sve nivoe učenja kako bi ljudi svih stanja svesti mogli naći nešto za sebe. Iz tih razloga se po neko zrno najviše istine može naći sakriveno u šumi učenja drugih pravaca, pokreta i religija.
Svakako da su sva ta učenja potrebna i neophodna, danas više nego ikada do sada, kako bi se dala mogućnost da svako nadje ono što će mu biti najbolja i najpogodnija duhovna hrana za dati periood ili za ceo ovaj život.
Eckankar nije jedini put ili religija ali sigurno jeste najdirektniji i najkraći put ka realizaciji životnog cilja - visokog stanja svesti, ljubavi i duhovne slobode i to još u ovom životu.

Otuda, svako ko je bilo šta proučavao na ovom svetu uvek će delove toga naći u Eckankar-u. Takav neće shvatiti da je istina malo drugačija; Sveti Duh je svoja učenja svugde po malo pružao i to u onoj i onolikoj meri koliko je bilo neophodno. Danas, nijedna religija ili učenje nemaju kompletno oba pilara Svetoga Duha, Svetlost i Zvuk ukomponovane u svojim učenjima, što je, pored obaveznog Unutarnjeg i Spoljašnog duhovnog učitelja, neophodno za visokom duhovnom realizacijom.
Ono najvažnije i nije samo čitanje knjiga većpraktikovanje duhovne vežbe koja će osobi potvrditi ili demantovati očekivanja. Kako god da je ishod kod same osobe ona ima prava na svoj zaključak i svoje biranje puta i načina.
Nije zgoreg reći da mladji od 18 godina (nepunoletni) bez pisane dozvole od strane svojih roditelja, neće moći sledti Eckankar. Ovo znači da ako je librolibro17 nepunoletan moraće da sačeka još malo ili da se njegovi roditelji izjasne o odobravanju - ako su mu takve namere.

Zaboravih da vam se zahvalim za prikaz knjige koja u prevodu znači, "Duhovne Vežbe ECK-a" ili "Duhovne Vežbe Svetoga Duha."

Lius, sada cu ja tebe da naucim nesto;
Bozija rec ili biblija je jedina merodavna knjiga koja je data ljudskom rodu za nauk.Bog je Odabrao svoje seme i pre Postanja sveta,a Lucifer ce da prevari i Izabrane ako je moguce,Ne postoji drugo ime nego je to Bog-Gospod- Jod-He-Vav-He.Bog je zatvorio sve u bezboznost, da bi sve pomilovao.Zapecacenje Bozijim duhom se vrsi preko Krstenja i nikako drugacije.
Kontakt sa Bogom se vrsi kroz Molitvu, a ne meditaciju:
Matej 6 :
9 Ovako dakle molite se vi: Oče naš koji si na nebesima, da se sveti ime Tvoje;

10 Da dođe carstvo Tvoje; da bude volja Tvoja i na zemlji kao na nebu;

11 Hleb naš potrebni daj nam danas;

12 I oprosti nam dugove naše kao i mi što opraštamo dužnicima svojim;

13 I ne navedi nas u napast; no izbavi nas oda zla. Jer je Tvoje carstvo, i sila, i slava va vek. Amin.

Matej 21 22 I sve što uzištete u molitvi verujući, dobićete.

II Tim 3 16 Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za *******, za popravljanje, za poučavanje u pravdi,

17 Da bude savršen čovek Božji, za svako dobro delo pripravljen.

Bozija zapovest za negativne:
V Mojs 18 10 Neka se ne nađe u tebe koji bi vodio sina svog ili kćer svoju kroz oganj, ni vračar, ni koji gata po zvezdama, ni koji gata po pticama, ni uročnik,

11 Ni bajač, ni koji se dogovara sa zlim duhovima, ni opsenar ni koji pita mrtve.

I sta Bog cini:
II Sol. 2 11 I zato će im Bog poslati silu prevare, da veruju laži;

Luis ovo procitaj i prema tome se vladaj, ne daj zlome da ti dusu uzme i ne udjes u Vecni zivot.

- - - - - - - - - -

Svako mora slediti SVOJU ISTINU

Jov 2 :
1 Opet jedan dan dođoše sinovi Božji da stanu pred Gospodom, a dođe i Sotona među njih da stane pred Gospodom.

2 I Gospod reče Sotoni: Od kuda ideš? A Sotona odgovori Gospodu i reče: Prohodih zemlju i obilazih.
 
Kroz ucenja Eckankara moguce je razresiti sopstvenu karmu i dostici duhovnu slobodu u ovom zivotu. To je jedini razlog zasto Eckankar radi na tome da to ucenje bude dostupno svima - ne radi se tu o nikakvom pokusaju omasovljenja radi sticanja veceg broja pristalica. Znak bilo kakvog veceg duhovnog napretka je da covek deli nesto sa ljudima i ne nastoji da ono sto zna i vidi da moze da pomogne nekome na njegovom putu zadrzava sebicno za sebe. Jednostavno ucenje se cini dostupno svima - ali se niko ne vuce za rukav, niti se Eckankar namece bilo kome. To sto je sama cinjenica da nesto takvo postoji ovde dovoljna da iziritira nekoga, izazove raznorazne otpore itd. - to je normalno stanje stvari u ovom univerzumu - jer postoji i sila koja cini sve sto je moguce da zadrzi ljude u duhovnom ropstvu i slepilu.

Eckankar je individualna staza - pogotovo unutrasnja ucenja su potpuno izmedju Unutrasnjeg Ucitelja i ucenika - svakog ucenika posebno. To su ucenja koja se dobijaju na unutrasnjim planovima, a ne iz knjiga - ali za to svako mora sam da se potrudi da dodje do toga - niti ko moze da ga ubedi, niti pogura ili uradi bilo sta umesto njega. Pogotovo bilo koji Eckista koji zna nesto o karmi, nece nametati Eckankar nekome, jer samim tim bi ogranicio sopstvenu slobodu.

Unutrasnja ucenja su skrojena potpuno po meri svakog pojedinca - i kada covek pocne da ih dobija, onda zna zasto se za Eckankar kaze da je indivudualna staza ka Bogu, staza za pojedinca. Ko ne dodje na taj nivo unutrasnjih ucenja - verovatno za njega Eckankar nikad ni nece imati smisla i uvek ce mu nesto biti sumnjivo, imace raznorazne sumnje, dvoumljenja, poredice Eckankar sa raznoraznim drugim stvarima, vrteti se u nekakvim mentalizovanjima i skakati sa knjige na knjigu, sa ucenja na ucenje itd. Sto ne znaci da nije dobro imati sumnje i proveriti stvari sam za sebe. Ali u odredjenom trenutku stvari postanu vrlo jasne i covek nauci kako da sve bolje razlucuje sta je sta i ko je ko.

Alo Sinovac, uzmi se u pamet:
Nema Karme niti duhovnih sloboda u sadasnjosti.
Za podelu sa drugima dovoljna ti je i ona sto su je i Bog i Isus rekli:Ljubi i Postuj Bliznjega svoga;
Nema unutrasnjeg ucitelja, to te je opseo necisti duh koji je zbacen zajedno sa palim andjelom ovde na zemlju.

Da li bi bio tako dobar , da nam opises svoja unutrasnja ucenja, bilo bi to veoma zanimljivo stivo, tj iskustvo.
Ako ga nisi dovoljno savladaili iskusio preporucujem ti Kastanedu i njegovo ucenje o unutrasnjosti coveka.
 
O svakom od nas niko drugi bolje i slikovitije ne može reći nego što to kažu naše reči koje iz nas ističu. One otkrivaju svu našu mudrost, uzvišenost i svo naše znanje i razumevanje.

Šta biste vas dvojica imali da ponudite ovom svetu ili samo ovom podneblju za jedan ispunjeniji život vrednog življenja?

Ne zaboravimo jednu veoma važnu stvar; Svaki čovek ima pravo verovati u ono što smatra vrednim verovanja i sledti religiju koju prihvata kao sebi najpogodniju a koja mu može pomoći u realizaciji njegovih životnih ciljeva. Ali je veoma važno znati da niko nikome nema prava servirati uvredljive reči niti nasrtati na drugu osobu ili njegove vrednosti.

Ne mislite li vas dvojica da ste prekoračili svaku granicu normalnog ljudskog dostojanstva i poštovanja?

Ne mislis li ti da sa ovim sto pises i u sta verujes neces zadobiti vecni Zivot, vec ces se naci u jezeru ognjenom,Zauvek.
 
To je to sto ljudi kao ti ne mogu da shvate - meni nije potrebno tvoje dusebriznistvo. Zar je to toliko tesko da se shvati i da se postuje neciji izbor? Rekao si svoje misljenje i to je u redu. Ne slazemo se. I to je u redu. Zasto sad hoces da me prevodis na nekakav "pravi put" i ubedjujes kako je to sto ti mislis da radis jedino sto valja i kako treba? Ovde se govori o tome sta je Eckankar, a ne o tome sta ti mislis da neko treba da radi.

O tome sta je sekta najbolje govore tvoje reci "nadam se da ces i ti to shvatiti, pre nego sto bude kasno". Pa ima li gore tehnike za ispiranje mozga i upucivanje pretnji od toga? Hoces da kazes "Ako ne budes radio onako kako ja kazem, svasta ce da ti se desi." Trgovina strahom prikrivena takozvanim dusebriznistvom. Ti si samo skroman i nistavan covek koji istovremeno zna da je nesavrsen, ali istovremeno zna sta je najbolje za nekog drugog i iako si skroman i nistavan uzimas sebi za pravo da govoris nekom drugom sta ce da mu se desi ako ne radi onako kako ti mislis da on treba da radi!? Da li ti vidis nelogicnost, ironiju i potpuno protivurecenje samom sebi u tome sto pricas?

Zasto ti pokusavas da nama Ispires mozak i Ubedis kako je tvoja spiritualna "skola" dobra?Ona vodi destrukciji, na kraju price,a ne kontaktu sa Bozijim duhom.Ko ne uspe, za njega nije.Znaci ako nisi dovoljno meditirao ili mantrao i nisi dozvolio da te necisti zaposedne, ti nisi za ovu "skolu".
Tebe ovde niko ne napada nego ste ti i Luis nasli da sirite budisticko-hinduisticka ucenja koja nemaju veze sa Bogom Stvoriteljem.
Uzmi citaj Boziju rec, pa uporedi sa ucenjem tvog'duhovnog ucitelja-mastera";
Mi smo svi nesavrseni,ali imamo sansu da dobijemo vecni Zivot, priznanjem Boga Jod-He-Vav-He-a i njegovog sina Isusa, tako sto cemo se krstenjem zapecatiti Bozijim duhom za Novi Jerusalim.
 
I rani hriscani su se valjda okupljali i organizovali na nekakav nacin.

Sto se tice tvojih stavova - evo ja procitah sta si ti kao svoje misli napisao na blogu, jer mi se cini kao da zelis slagvort za nesto sto zelis da kazes. Tamo si napisao "Test ljubavi je u toleranciji osoba koje nam stvaraju frustraciju u ostvarenju nekog naseg cilja."

Mene sad zanima zasto tebi odjednom smeta nesto kao Eckankar, koji ti niko niti namece niti te tera da citas o tome?
Ako zelis da kazes da je Isus Hrist jedini put i da nema drugog puta osim njega - reci. Meni to ne smeta. Ali ne prihvatam to kao svoju istinu. Postujem Isusa kao duhovnog ucitelja i Bozijeg glasnika i vodica za one koji veruju u njega. Mislim i da svi drugi koji su u Eckankaru postuju Isusa na takav nacin. Ali ne mislim da je Isus Hrist jedini put i da nema drugog puta osim njega. To misljenje sa mnom deli i bezbroj drugih ljudi na ovoj planeti, ljudi raznoraznih uverenja i religioznih opredeljenja.

Ako tebi to toliko smeta, ja zaista ne znam sta da uradim i kako da ti pomognem u vezi toga? Da prihvatim tvoj nacin misljenja i ono u sta ti verujes?
Ja sam dosao do svojih zakljucaka kroz svoje sopstveno istrazivanje i sopstveni rad i iskustva. Jedna od stvari u koje sam se uverio je da covek koji je u fizickom telu mora imati ucitelja koji je takodje u fizickom telu. Inace nastaje neuravnotezenost u duhovnom razvoju. Ali to je opet moje misljenje i moje iskustvo.
Jednostavno imamo drugacije pristupe, ti ako mislis da je tvoj jedini bogom dan, reci, pa da vidimo sta onda po tebi svi ostali na ovoj planeti moraju da urade i u sta da veruju.

Isus Hristos je Boziji sin, i Bog je sebe kroz njega prikazao,Isus je Put Spasenja, grehe celog sveta je preuzeo na sebe.Bog isto tako je i tebi i svima dao slobodnu volju, biraj sta ti je drago u zivotu.Isus je jedini Posrednik-Covek izmedju Boga i ljudskoga roda, niko drugi, Zapamti ovo sinovac.Ne postoji niakav drugi ucitelj osim Isusa;
Otkr. 3 20 Evo stojim na vratima i kucam: ako ko čuje glas moj i otvori vrata, ući ću k njemu i večeraću s njime, i on sa mnom.
Oni koji su zapisani u knjigu Zivota idu u Bozije carstvo, svi Drugi otici ce u jezero ognjeno, Zauvek.Da se to ne bi desilo treba da prihvate Boga oca i Isusa Hrista, sina njegova.
 
Zasto ti pokusavas da nama Ispires mozak i Ubedis kako je tvoja spiritualna "skola" dobra?Ona vodi destrukciji, na kraju price,a ne kontaktu sa Bozijim duhom.Ko ne uspe, za njega nije.Znaci ako nisi dovoljno meditirao ili mantrao i nisi dozvolio da te necisti zaposedne, ti nisi za ovu "skolu".
Tebe ovde niko ne napada nego ste ti i Luis nasli da sirite budisticko-hinduisticka ucenja koja nemaju veze sa Bogom Stvoriteljem.
Uzmi citaj Boziju rec, pa uporedi sa ucenjem tvog'duhovnog ucitelja-mastera";
Mi smo svi nesavrseni,ali imamo sansu da dobijemo vecni Zivot, priznanjem Boga Jod-He-Vav-He-a i njegovog sina Isusa, tako sto cemo se krstenjem zapecatiti Bozijim duhom za Novi Jerusalim.
:hahaha: jesi se us.rao od straha čitajući ovu temu.

strah je direktna posledica nerazumevanja...u ovom slučaju.
i ja bih se verovatno uplašio kad bih naleteo na nešto što ne razumem, a govori sve suprotno onom što su me naučili da verujem. :lol:
 
Seducer,
Ne bi bilo dobro da forumaši ili slučajni čitaoci ovih pisanja i komentara na slepo poveruju niti meni i mom kolegi 1Osmeh ali ni tebi.
Takodje, ne bi bilo dobro da iko od nas ovo shvati kao nasrtanje na nečije verovanje ili pokušaj da se ono tudje pobija...
Da bi ovo bilo shvaćeno neophodno je razumeti način kako naš um funkcioniše kao što je neophodno shvatiti da je svaki čovek u svom specifičnom stanju svesti.
Ta svest operiša na način tako da svet i život iz okruženja pojedinca njemu pružaju bilione dokaza da je baš njegovo verovanje i shvatanje ispravnoi i jedino ispravno a da su sva druga pogrešna.
Tako ateista ima nebrojeno dokaza da je jedino ateizam ispravan. Katolik dobija isto toliko dokaza da je baš njegovo verovanje ispravno. Isto se dogadja sa svakom drugom religijom i sa svakim ličnim verovanjem. Upravo ovo govori koliko je teško i prenaporno da čovek napravi iskoračaj iz svoga shvatanja i ukotvljenog verovanja.
Svako od nas biva izbačen iz svog usidrenog verovanja tek pošto ga život na silu pokrene. Zato se svest u svakom od nas uvek poradja kroz mnogo patnje i životnog bola.
Kada se osvrnem unazad i pogledam sebe u svojim mladjim godinama shvatam bio sam tvrdji ateista od svih onih koji se sada nalaze na forumu. Medjutim, život ima neverovatno efikasne metode da u nama slomi svaku krutost i dovede nas do vrata kroz koja možemo baciti pogled na ono što smo tako čvrsto negirali i pobijali...

Oni koji su spremni za Eckankar takvi će odmah osetiti u sebi da je upravo on taj kojeg traže. Ne bi me iznenadilo da za kojih desetak ili dvadesetak godina i sam zakucaš na vratima Eckankar-a.
Jer. Eckankar je jedina živa religija koja danas čoveku nudi sveža i živa učenja Svetoga Duha. Niko bez Mahante ne može prekinuti svoj ciklus daljih inkarnacija u nižim svetovima. Vreme Eckankar-a tek dolazi dok su većina drugih religija odslužile svoje. To nije niti moje vidjenje niti moja volja. Jer, Eckankar ne pripada meni niti bilo koja druga religija pripada bilo kome. Sve su one tu ili su bile tu sa odredjenom svrhom a u skladu sa Božjim planom. Religija nije niti može biti navijački poligin ili stadion gde će fudbalski fanovi ludo navijati za ono za šta su se zaslepljeno prilepili. Religije postoje ili su neke postojale da čoveku pruže ono što mu je potrebno u datom trenutku da bi se duhovno uzdizao.
Nezavisno od toga treba imati na umu da je istina poput koplja i ne treba niko pre nego je spreman da je prihvata. Veliki stupanj ljubavi prema kojoj se otvara srce pre nego se za nju spremimo može takodje na nas delovati izuzetno nepovoljno....
Bogu se niko od nas ne može približiti dok dovoljno ne pročisti sebe.
Mržnja, osudjivanje, isključivost i druge slične stvari kažu koliko smo daleko od Boga i Njegovog trona a to znači i od same istine.
Pojedinac sam može i mora osetiti u svom srcu šta je to što je za njega. Naša isključivost i negativne reči prema onome što dolazi direktno od Boga nama donosi veoma brzi nimalo prijatnu retribuciju a što je u skladu sa zakonom uzroka i posledica. Zakon Uzroka i posledica je nemilosrdan i zahvaljujući njemu mi učimo da je ljubav ono jedino što je vredno življenja.
Otuda, sledi što slediš i ostavi druge da slede što im je volja. Jer, nismo ni ti niti ja bilo kakvi spasioci ovoga sveta. Jer, ovaj svet ne treba spašavati ni od koga. Čovek je najčešće sam svoj najveći neprijatelj.

:gace::brus::bye: (Da bismo dosegli Njegove svetove neophodno je da u sebi izbalansiramo muške i ženske principe - zato i stavih ovo dvoje da mašu.)

Slusaj Luis, da se ne zavaravamo,forumas koji Istinski veruje u Boga i Isusa Hrista, nikada nece zakucati na vrata budisticko-hinduisticke skole, da bi mu navodni " mahanta", prekonuo inkarnacije, jer to ne P-O-S-T-J-I;nema ni nizih svetova;Sve dosadasnje religije su zive itekako i imaju svoje vernike.Bogu ces se pribliziti kada se zapecatis njegovim Duhom, a to ide kroz Krstenje i nikako drugacije.Pojedinac ne moze sam osetiti sta je za njega, jer to samo Bog daje.
Zakon uzroka i posledica je opet iz skole Budista i hinduista.Ti ovaj svet ne mozes da spases, nisi odredjen za to, ali zato mozes sebe da spasavas za Bozije carstvo.
Zesci Biser: Da bismo dosegli Njegove svetove neophodno je da u sebi izbalansiramo muške i ženske principe
Je li Luis da ti nisi onaj sto naginje na obe strane, :think:
 
Ako budes imao priliku procitaj knjigu Shariyat Ki Sugmad, Book 2, mozda dobijes nekakvu jasniju sliku o tome kako se u Eckankaru pristupa stvarima koje gore pominjes. To je inace sveta knjiga Eckankara, i postoje dva toma stampana na fizickom planu - ostali su na unutrasnjim planovima.

Jedino je problem sto ta knjiga mora da se kontemplira, a ne samo povrsno procita, a nije je ni moguce potpuno (pa cak ni priblizno) razumeti bez pomoci Mahante. Ali ipak mislim da moze da se stekne dosta dobar utisak o tome da u Eckankaru ne moze da bude nikakvog zavaravanja ni sebe, a ni drugih.

Za ovo Sinovac ti je ovaj odgovor:
:hahaha::dash::rotf::mrgreen::lol:
 
HU (Hju)
Pevušenjem HU pojedinac otvara svoje srce prema Ljubavi Boga (Svetom Duhu).
Ako nekoga zanima može čuti taj Zvuk:


Luis nije ti dobra ta mantra, ima nesto bolje;
1 Om, Pandi Hom;
2-Hare Rama, Hare Krisna;
3- Nam-Myoho Renge Kyo;

Zapitaj manhata mozda dobijes pozitivan odgovor da upotrebis i ove tri mantre, verujem da ces se Kompletno Prosvetliti i dostici Nirvanu.
 
Vredi pogledati

Aha sta kaze zivi bog -covek:Ja sam sve, i zato ti voleces me;
Kada zatvoris oci i otvoris srce i pevas Hu, tada ti Bog otvara srce za jos ljubavi,
a to je duboka spiritualna sloboda.
ja plesem sveti ples ljubavi koji je ples izmedju Duse i Boga,
a Dusa leti za jos poklona i blagoslova,
i moj zivot je u moru Bozije ljubavi.

Daklem taj tvoj bogocovek je tako dobro izmesao budisticko-hinduisticko-hriscansko poimanje zivota, da stvarno onaj koji ne zna sta ga ocekuje, Saznace, :kafa:
 
:hahaha: jesi se us.rao od straha čitajući ovu temu.

strah je direktna posledica nerazumevanja...u ovom slučaju.
i ja bih se verovatno uplašio kad bih naleteo na nešto što ne razumem, a govori sve suprotno onom što su me naučili da verujem. :lol:

Mister Bili, mozda ti ne znas, i mozda bi se uneredio od straha, citajuci ovako nesto, ali davno je to bilo kada sam procitao knjigu "Tibetanska knjiga mrtvih",a posle toga jos raznoraznih Can i Zen budizma, pa otvaranje cakri, pa astralna putovanja, pa reinkarnacija, tako da je ovo za mene parodija i pogled ljudi kako da odredjenim manipulacijama vezu coveka uz sebe.To rade lideri odredjenih grupa, koji su se Obratili 'visim entitetima' i dobili potvrdan odgovor da ce ih oni Pratiti i Poducavati do kraja zivota.
Mogu ovakve samo da zalim , jer im je dusa otisla na kontra stranu od Boga -Stvoritelja.
 
Mister Bili, mozda ti ne znas, i mozda bi se uneredio od straha, citajuci ovako nesto, ali davno je to bilo kada sam procitao knjigu "Tibetanska knjiga mrtvih",a posle toga jos raznoraznih Can i Zen budizma, pa otvaranje cakri, pa astralna putovanja, pa reinkarnacija, tako da je ovo za mene parodija i pogled ljudi kako da odredjenim manipulacijama vezu coveka uz sebe.To rade lideri odredjenih grupa, koji su se Obratili 'visim entitetima' i dobili potvrdan odgovor da ce ih oni Pratiti i Poducavati do kraja zivota.
Mogu ovakve samo da zalim , jer im je dusa otisla na kontra stranu od Boga -Stvoritelja.
kada bi shvatio u kojem stadijumu manipulacije si ti, pokušao bi sebi da pomogneš, a ne da se sekiraš za druge.
šta vredi što si o nečemu čitao kad to nisi uspeo da razumeš...i bibliju si čitao, ali si nakaradno razumeo - kao i većina vernika na krsti.
 
kada bi shvatio u kojem stadijumu manipulacije si ti, pokušao bi sebi da pomogneš, a ne da se sekiraš za druge.
šta vredi što si o nečemu čitao kad to nisi uspeo da razumeš...i bibliju si čitao, ali si nakaradno razumeo - kao i većina vernika na krsti.

Manipulaciju sam Odavno Prevazisao, i sebi Pomogao Maksimalno.Sto sam Procitao , to sam i razumeo.Boziju rec citam u delovima,a kako sam je razumeo , prepusti meni na slobodnu procenu.U tome u cemu si trenutno, sam Bio i Prevazisao.Pocelo je da biva dosadno, bez nekih novih ideja i akcija.Sto bi rekli nasi:zasicenje.
Eto, imas sansu da se prikljucis Luisu i njegovom duhovnom uciteljue, Pomoci ce ti u "spoznaji sveta", zelim ti svako dobro, :super:
 
Djeluje normalno na prvi pogled, a opet zanimljivo i drugačije. Zanima me postoji li ime Boga, ili nije određeno?

Winesa,
Stvar je svake osobe da oceni koliko je nešto normalno ili nije uopšte. Slažem se sa tobom da je normalno inače ne bih ostao sa Eckankarom već više od 25 godina.
Medjutim, priznajem da deluje zastrašujuće ljudima koji žele da neko drugi prihvata odgovornost za njihova dela, reči i misli. Iz tih razloga ovde se daju naći oni koji žele nastaviti sa svojim svesnim duhovnim progresom tako što će spoznati duhovne zakone i živeti u skladu sa njima....
Drugačije jeste jer se ovde po prvi put čoveku stavlja do znanja da je on jedini kreator svog životnog puta i svega onoga što sam stavi na tom putu. Drugačije je i po tome što Bog ne postoji za čoveka da bi se od Njega samo tražilo već da čovek od sebe počne davati i svesno saradjivati sa Njim. Ovde čovek po prvi put počinje direktno dobijati učenja (manjim delom preko knjiga i pisanih diskursa) preko snova i svesnih putovanja višim svetovima u Hramovima Zlatne Mudrosti gde se u njega direktno utisne znanje i razumevanje kao i preko Svetlosti i Zvuka Svetoga Duha koji osobu pročišćuju od svih negativnih pasija uma te od razumarenih emocija...
Snovi su zato taj tajni prolaz do najviših stanja svesti, ljubavi i samog Carstva Nebeskog kada se dobija željena besmrtnost a to znači prestanak inkarnacije nas Duša i niže svetove...
Da, Bog je imao i ima na desetine raznih imena kojim su ga ljudi zvali u raznim vremenima, područjima, učenjima i religijama. Sveto i drevno ime Boga je HU (izgovara se hju), koje kada se pevuši predstavlja svojevrsnu i najvišu molitvu. Inače Njegovo ime je Sugmad.
Ako se osoba osloni na svoj unutarnji osećaj, intuiciju, osteće dovoljno dobro šta jeste a šta nije istina. Istovremeno, osoba može zaključiti po svojim snovima, možda iskustvima izvan tela i na višim svetovima ili pak iskustva sa Svetlošću i Zvukom...
Ovaj kratki napis možda kaže nešto više: http://www.scribd.com/doc/35176360/TRAGANJE-ZA-BOGOM
Ovaj link može pokazati nekoliko duhovnih učitenja iz Vairagi reda koji danas pomažu u duhovnom progresu svakog pojedinca ko želi svesno raditi na sebi.
http://www.eckankar.org/Masters/index.html

Naravno, da niko nema potrebe da se oseća ugroženim i uplašenim jer svako sledi i treba da sledi ono što razume i što može razumeti ili gde se najprirodnije oseća.
 
Winesa,
Stvar je svake osobe da oceni koliko je nešto normalno ili nije uopšte. Slažem se sa tobom da je normalno inače ne bih ostao sa Eckankarom već više od 25 godina.
Medjutim, priznajem da deluje zastrašujuće ljudima koji žele da neko drugi prihvata odgovornost za njihova dela, reči i misli. Iz tih razloga ovde se daju naći oni koji žele nastaviti sa svojim svesnim duhovnim progresom tako što će spoznati duhovne zakone i živeti u skladu sa njima....
Drugačije jeste jer se ovde po prvi put čoveku stavlja do znanja da je on jedini kreator svog životnog puta i svega onoga što sam stavi na tom putu. Drugačije je i po tome što Bog ne postoji za čoveka da bi se od Njega samo tražilo već da čovek od sebe počne davati i svesno saradjivati sa Njim. Ovde čovek po prvi put počinje direktno dobijati učenja (manjim delom preko knjiga i pisanih diskursa) preko snova i svesnih putovanja višim svetovima u Hramovima Zlatne Mudrosti gde se u njega direktno utisne znanje i razumevanje kao i preko Svetlosti i Zvuka Svetoga Duha koji osobu pročišćuju od svih negativnih pasija uma te od razumarenih emocija...
Snovi su zato taj tajni prolaz do najviših stanja svesti, ljubavi i samog Carstva Nebeskog kada se dobija željena besmrtnost a to znači prestanak inkarnacije nas Duša i niže svetove...
Da, Bog je imao i ima na desetine raznih imena kojim su ga ljudi zvali u raznim vremenima, područjima, učenjima i religijama. Sveto i drevno ime Boga je HU (izgovara se hju), koje kada se pevuši predstavlja svojevrsnu i najvišu molitvu. Inače Njegovo ime je Sugmad.
Ako se osoba osloni na svoj unutarnji osećaj, intuiciju, osteće dovoljno dobro šta jeste a šta nije istina. Istovremeno, osoba može zaključiti po svojim snovima, možda iskustvima izvan tela i na višim svetovima ili pak iskustva sa Svetlošću i Zvukom...
Ovaj kratki napis možda kaže nešto više: http://www.scribd.com/doc/35176360/TRAGANJE-ZA-BOGOM
Ovaj link može pokazati nekoliko duhovnih učitenja iz Vairagi reda koji danas pomažu u duhovnom progresu svakog pojedinca ko želi svesno raditi na sebi.
http://www.eckankar.org/Masters/index.html

Naravno, da niko nema potrebe da se oseća ugroženim i uplašenim jer svako sledi i treba da sledi ono što razume i što može razumeti ili gde se najprirodnije oseća.

Tacno za tebe je odlicno, ostaces ti jos 25 i + godina, i bices srecan, jer ces spoznati "entitet", koji ce da te vodi u reinkarnaciju.Znas rece neki doktor, da je razgovarao sa veoma "starom dusom", jer se ona evo reinkarnira vec 4000 godina, :dash:
Koji su to duhovni zakoni, bas me zanima, a nisu navedeni u Bozijoj reci, :think:
Odlicna ti ova, covek je Kreator svog zivotnog puta.
Bog upravo Postoji da od njega Neprekidno trazis, jer on ti je Dusu udahnuo i trazi je nazad od tebe.
Dajes se tako sto cinis milosrdna dela, jer Isus je rekao: Kada Pomogoste jednom od moje male brace. meni pomogoste";, ali ova Nauka je tebi tesko razumljiva.
Ne mozes ti da Saradjujes sa Bogom,Bog to ne trazi od tebe.To trazi njegov pali andjeo, Lucifer, jer tvrdi da Pohodi stalno ovu planetu na kojoj smo naseljeni.
Biser: Ovde čovek po prvi put počinje direktno dobijati učenja preko snova i svesnih putovanja višim svetovima u Hramovima Zlatne Mudrosti gde se u njega direktno utisne znanje i razumevanje kao i preko Svetlosti i Zvuka Svetoga Duha koji osobu pročišćuju od svih negativnih pasija uma te od razumarenih emocija...
Znaci radite i astralnu projekciju, gledanje u sunce, otvaranje cakri, i sve ono sto hinduizam i budizam propoveda.Samo se pitam kakve veze ima Boziji duh sa svim ovim, on te nece na ovakav nacin procistiti, ali hoce Lucifer koji je car svetlosti.
Bog ima samo Jedno ime: Jod-He- Vav-He, i nijedno vise, Zapamti to Luis i ne gresi duse ti, zavrsices u ognjenom jezeru.
Sejtan, ti se "umiljava i vabi te', kako bi ti dusu uzeo, i ubedicete da je sve fantasticno, i nikada se sa njim neces osecati ugrozenim i uplasenim.Na ovakav nacin nikada neces uci u pravo Bozije carstvo.
Nisam znao da Bog ima agenturu:
The spiritual travelers are agents of God, vehicles for Divine Spirit.
Duhovni putnici su agenti Boga, vozila za Božanskog Duha.
Da vidimo sta to rade "masteri":
1-Fubbi Quantz- njegov duh je andjeo cuvar manastira u Tibetu;
2-Gopal Das- osnivac misticnog kulta Osiris and Isis-egipatsko mnogobostvo;
3-Kata Daki-ona sluzitelj Sugmadu( ne navodi se koji je bog) i ljudima;
4-Lai Tsi- kinez koji radi na etericnom planu;
5-Paul Twitchell-spiritalna "glava" sistema;
6-Rami Nuri-cuvar "svete knjige";
7-Rebazar Tarzs-luconosa sistema i ucitelj drugih majstora i star preko 500 godina;
8- Shamus-i-Tabriz- cuvar hrama;
9-Towart Managi- ucitelj u hramu na mentalnom planu;
10- Yaubl Sacabi. - majstor Grckih misterioznih Kultova;
Daklem Luisu, ti si pod "patronatom" Luciferovih demoncica, i sada trazis naivne prolaznike koji ce da navrate da pogledaju, cime se to tvoj kult bavi i da ih ako je ikako moguce pridobije, da se sejtanom potpisu sporazum, da kada umru dusa njemu odlazi, isto kao sto je i Faust uradio.
Winesa, za tvoje obavestenje i dobro, rec Kult znaci obozavanje sebe kroz negativan pristup duhovnosti.
 
Da li si sve ovo pisao sa osećanjem ljubavi i uvažavanja?


Luis, Isus je rekao da pomognemo Bliznjem svom, tako da sam ja samo napisao, ono sto sam smatrao za shodno.Tvoje je da odlucis na koju ces stranu Bozijeg prestola, Desno ili Levo.Jedna je pozitivna, druga je negativna.Ja bih imao veliki problem kada ne bih ucinio dobro delo i upozorio te na posledice,Mnogo toga sam citao, ali nigde ne nadjoh ime koje spominjes.Nema ga.Ima drugih imena, a ovo je Glavno Jod-He-Vav-He.Drugo ne postoji.Duznost mi je da te i Obavestim i Upozorim, da ne kazes kasnije da nisi znao.Isus je Jedini Posrednik izmedju Boga i ljudske vrste, i niko drugi.Tvoji "masteri", nemaju dodirnih tacaka sa njim, ali sa palim andjelom da.Razlog je jer on stalno je na zemlji i vrsi svoju ulogu, a to je da odvoji Duse od Boga.
Predlazem ti da se Pomolis Bogu Ocu, na Glas i trazis da ti pomogne u resavanju svih tvojih problema.A pre toga se posveti Bozijoj reci iz biblije, jer to je jedina Merodavna rec data nama za pripremu za Bozije carstvo.Ne postoje nikakve druge dimenzije, svetovi, jer da je tako Bog bi to Objavio kroz Proroke.
Verujem da ce ti Bog, Stvaralac pomoci u Razumevanj njegove reci, moras biti Uporan, i sledecih 25 Godina raditi Ispocetka na sebi.I sve sto Zatrazis od Boga, reci mu da bude NJegova volja, Amin
 
Poslednja izmena od moderatora:
Luis, Isus je rekao da pomognemo Bliznjem svom, tako da sam ja samo napisao, ono sto sam smatrao za shodno.Tvoje je da odlucis na koju ces stranu Bozijeg prestola, Desno ili Levo.Jedna je pozitivna, druga je negativna.Ja bih imao veliki problem kada ne bih ucinio dobro delo i upozorio te na posledice,Mnogo toga sam citao, ali nigde ne nadjoh ime koje spominjes.Nema ga.Ima drugih imena, a ovo je Glavno Jod-He-Vav-He.Drugo ne postoji.Duznost mi je da te i Obavestim i Upozorim, da ne kazes kasnije da nisi znao.Isus je Jedini Posrednik izmedju Boga i ljudske vrste, i niko drugi.Tvoji "masteri", nemaju dodirnih tacaka sa njim, ali sa palim andjelom da.Razlog je jer on stalno je na zemlji i vrsi svoju ulogu, a to je da odvoji Duse od Boga.
Predlazem ti da se Pomolis Bogu Ocu, na Glas i trazis da ti pomogne u resavanju svih tvojih problema.A pre toga se posveti Bozijoj reci iz biblije, jer to je jedina Merodavna rec data nama za pripremu za Bozije carstvo.Ne postoje nikakve druge dimenzije, svetovi, jer da je tako Bog bi to Objavio kroz Proroke.
Verujem da ce ti Bog, Stvaralac pomoci u Razumevanj njegove reci, moras biti Uporan, i sledecih 25 Godina raditi Ispocetka na sebi.I sve sto Zatrazis od Boga, reci mu da bude NJegova volja, Amin

Ako bacis kasiku [umres] ?

Luis odlazi da se Reinkarnira, pa ponovo sve ispocetka, tako mu njegov master-vodic objasnio.

Svaka osoba na celom ovom svetu pokazuje stepen svoje duhovne razvijenosti ne po tome koliko je knjiga pročitao i šta sve može ispljunuti iz svojih usta već po tome koliko popkazeuje uvažavanje prema izboru drugih ljudi u svom okruženju.
Intelektalno svako u svojoj glavi nabaca mnogo toga ali ako ne ume klasirati ono što je pročitao i razlučiti šta je od toga za njegovo dobro a šta nije onda mu od toga neće biti mnogo koristi. Pa ipak, nije problem ako on to sebe radi čini već je problem ako nasrće na druge ljude i njihovu slobodu. Utoliko pre što čovek u humanoj svesti posle nekoliko pročitanjih knjiga neije stekao nikakvu duhovnu profinjenost ili uzdignutost.
Vaše reči ne povredjuju nikog drugog i ne govore ni o kome drugome, najmanje o meni i učenjima koja sledim, već godore o vama samim i eventualno vama se i vraćaju.
Što se tiče spasioca, takvih ne treba ni meni ali niti bilo kome drugom a još manje od onih koji ni sa sobom još ne znaju šta im valja činiti.
Čovek se mora pozabaviti svojim problemima a ne tudjim.
Ako će te se setiti, devojka (ili žena) Winesa, nije postavila pitanje vama, budući da o svemu onome što ovde pišete niste upoznati, niti sledite niti znate šta iza toga stoji.
U svakom slučaju hvala vam za učešću na ovoj temi na kojoj, nažalost, evidentno je, ne pokazaste nikakvo uvažavanje drugih ljudi koji su jednako kreacije Boga kao i vi sami, već pokazaste nastojanje da omalovažavate sve ono što im taj isti Bog daje direktno iz svojih nedra. Ne pokazaste ljubav prema Njegovoj kreaciji. A vaša Biblija upravo vas podučava da ne sudite jer i neznate šta je pravo.
Da, čovek uvek zna bolje od svog Kreatora.
No, bilo je pre vas reka onih koji su se isto ponašali pa su utihnuli a tako će biti i sa vama. Usta se brzo umore kada govorimo ono što ne ističe sa ljubavlju i što ne ističe iz samog Srca Boga.
Živeli.
 
Poslednja izmena:

Back
Top