Quantcast

Eckankar

Vitali

Aktivan član
Poruka
1.732
Meni je Harold Klemp bukvalno spasio zivot, a u trenutku kada se to desilo nisam uopste ni znao za Eckankar, ni ko je on. Tek nekih 5 godina posle tog dogadjaja sam prvi put cuo za Eckankar i prepoznao ga.
shto ne menja chinjenicu da je najobichniji osnivach sekte u guru stilu (chak mu se sekta i zasniva na indijskom sant mat pokretu).

A nisam uopste jedini koji je imao takvo ili slicno iskustvo. Susreo sam na stotine takvih ljudi.
isto je veliki broj ljudi imalo takva iskustva sa jehovinim svedocima i hare krishna.

Tesko je da se covek izvuce iz okova uma, stalno se nekakvi tockici okrecu u glavi - te to je prevara, izmisljeno, sve se tu vrti oko para, ovo ono...Onda se tu upletu raznorazni "eksperti" - pa sad treba umesto o duhovnosti da raspravljamo o gramatici i pundzabi izgovoru. Eh...
pa da, teshko je da se chovek izvuche iz okova uma koje mu nabaci neka sekta. u nekim sluchajevima se chak vrshi kidnapovanje i deprogramiranje ljudi kojima sekta ispere mozak. gramatika i pundzhabi izgovor su bitni jer prichamo o organizaciji chije ime je iskvarena verzija (?! ko da nije mogao lepo da prepishe) indijskog izraza i josh lupetaju shta znachi.

1Osmeh

Početnik
Poruka
18
shto ne menja chinjenicu da je najobichniji osnivach sekte u guru stilu (chak mu se sekta i zasniva na indijskom sant mat pokretu).

isto je veliki broj ljudi imalo takva iskustva sa jehovinim svedocima i hare krishna.

pa da, teshko je da se chovek izvuche iz okova uma koje mu nabaci neka sekta. u nekim sluchajevima se chak vrshi kidnapovanje i deprogramiranje ljudi kojima sekta ispere mozak. gramatika i pundzhabi izgovor su bitni jer prichamo o organizaciji chije ime je iskvarena verzija (?! ko da nije mogao lepo da prepishe) indijskog izraza i josh lupetaju shta znachi.
Covece kakva sekta, kakvo kidnapovanje i programiranje? Pogledaj listu zemalja u kojima je Eckankar priznata, legalna religija:
http://www.eckankar.org/ekcenters.html

Zar bi nesto sto je "opasna sekta" bilo potpuno priznato i legalno u toliko zemalja?

U Eckankaru niko nikome ne govori i ne odredjuje kako ce da zivi, da se ponasa, sta ce da jede, kako da se oblaci i slicno. Kakvo pranje mozga? Ljudi koji su u Eckankaru su toliko razlicit i saroliki, da nema sanse da tu bude bilo kakvog programiranja. Ljudi svakojakih zanimanja, zivotnih stilova, rasa, nacionalnosti - pa cak cesto i jako oprecnih misljenja i stavova o svim mogucim stvarima.

Pogledaj video na ovoj stranici i reci mi da li tebi ovi ljudi izgledaju programirani i nenormalni?
http://www.eckankar.org/Seminars/major.html
Pogledaj ove mlade ljude i reci mi da li bi ih njihovi roditelji pustili da se bave Eckankarom da je to nesto sto je opasno po njihovo mentalno zdralvlje?
http://cache.eckankar.org/windows/justsinghu.wmv
http://www.eckankar.org/child.html

Nego problem je sto nasim prostorima vlada takva netolerancija, da mi ni sami sebe ne tolerisemo, a kamoli nekog drugog ko se i malo razlikuje od nas.

A sto se tice gramatike, punjabija ili vec kako se zvase - stvar je u tome sto svete, duhovnom energijom nabijene reci dolaze sa unutrasnjih planova. To su vise frekvencije i vibracije, nego znacenja. Cak nije ni moguce precizno ih transkribovati. Tako da tu moze samo da se zamlacuje covek nekakvim primecivanjem slicnosti i razlika.
Bitnije je da covek nauci kako da ode na unutrasnje planove i tamo nadje istinu sam za sebe.

Vitali

Aktivan član
Poruka
1.732
Zar bi nesto sto je "opasna sekta" bilo potpuno priznato i legalno u toliko zemalja?
jehovini svedoci i hare krishna i transcendalna meditacija su takodje priznati i legalni u skoro svim zemljama.

U Eckankaru niko nikome ne govori i ne odredjuje kako ce da zivi, da se ponasa, sta ce da jede, kako da se oblaci i slicno. Kakvo pranje mozga? Ljudi koji su u Eckankaru su toliko razlicit i saroliki, da nema sanse da tu bude bilo kakvog programiranja. Ljudi svakojakih zanimanja, zivotnih stilova, rasa, nacionalnosti - pa cak cesto i jako oprecnih misljenja i stavova o svim mogucim stvarima.
shto samo znachi da je ekankar liberalna sekta.

Pogledaj video na ovoj stranici i reci mi da li tebi ovi ljudi izgledaju programirani i nenormalni?
nishta bolje neko jehovini svedoci ili hare krishna.

Pogledaj ove mlade ljude i reci mi da li bi ih njihovi roditelji pustili da se bave Eckankarom da je to nesto sto je opasno po njihovo mentalno zdralvlje?
nishta manje nego roditelji onih koji pristupe jehovinim svedocima ili hare krishna.

stvar je u tome sto svete, duhovnom energijom nabijene reci dolaze sa unutrasnjih planova. To su vise frekvencije i vibracije, nego znacenja.
gluposti chiste. ekankar ne znachi nishta (jer je pogreshno zapisan izraz koji ima znachenje), isto kao shto nishta ne znachi ni "vah zi" (shto je kao "ime" koje je uzeo harold klemp) niti "hu" ,koje ljudi u ekankaru ponavljaju, znachi ishta. ova sekta je besmislena skoro koliko sajentologija.

1Osmeh

Početnik
Poruka
18
pa kad pre pogleda sve? nije proslo 5 minuta otkad sam stavio ovo, a ti si vec sve i pogledao i razmotrio i za 3 minuta doneo svoj cenjeni stav? najteze je coveku osloboditi se predrasuda.

Statler and Waldorf

Buduća legenda
Poruka
34.886
pa kad pre pogleda sve? nije proslo 5 minuta otkad sam stavio ovo, a ti si vec sve i pogledao i razmotrio i za 3 minuta doneo svoj cenjeni stav? najteze je coveku osloboditi se predrasuda.
да ти објасним- Рогозуб је један затуцани православни фундаменталиста који једино што је прочито у животу то је ''Светосавско звонце'', а робује и многим предрасудама- нпр. да ће због екуменистичке јереси попови почети да брију браде, ако он почне да пише ''не'' одвојено од глагола :)

Vitali

Aktivan član
Poruka
1.732
pa sekti ima milion. nemam ja vremena da gledam klipove i slike svake sekte.

да ти објасним- Рогозуб је један затуцани православни фундаменталиста који једино што је прочито у животу то је ''Светосавско звонце'', а робује и многим предрасудама- нпр. да ће због екуменистичке јереси попови почети да брију браде, ако он почне да пише ''не'' одвојено од глагола
shkk, shta prichash :| ja uopshte nisam hrishcjanin, vecj podosta vremena.

Statler and Waldorf

Buduća legenda
Poruka
34.886
shkk, shta prichash :| ja uopshte nisam hrishcjanin, vecj podosta vremena.
шкк! ти нас овде константно трујеш својим превазиђеним хришћанством.. не дозвољаваш да секташимо ко нормални људи :)

шалим се бре :)

Poslednja izmena:

louiskrstic

Ističe se
Poruka
2.560
ECKANKAR nema potrebe hvaliti niti braniti ni od koga, naročito ne od onih koji sami sebe uništavaju vlastitom srdžbom.
Eckankar je ono što jeste.
Živa učenja Svetoga Duha za ljude današnjeg vremena.
Nema potrebe kopati po istorijskoj prošlosti raznih religija istoka i zapada da bi se došlo do kakvog traga istini.
Ako je neko i proučavao Bibliju a da ništa u njoj nije otkrio što bi ga zagolicalo da dublje i značajnije istražuje onda taj nije ni tragao za istinom.

Reči Svetoga Pavla, "Iako nisam sa vama u fizičkom u duhu (duhovnom telu) sam uvek uz vas..." govori o veoma važnoj osobini pravih Bog-Ljudi. Ta je mogućnost da u svojim duhovnim telima budu sa svakim svojim učenikom (sledbenikom ECKANKAR-a) i da istovremeno pomažu svakom živom biću univerzuma i svetova. Upravo je ovo detalj koji objašnjava iskustvo kolege "1Osmeh" da ga je spasao Mahanta - Unutarnji Master što je duhovna strana Harolda Klempa.
Ko bude prodro u tu suštinu neće imati problema da razume mnoge druge stvari.
Takodje, stih u Bibliji koji kaže da, "Ko sluša REČ Božju taj više ne umire..." govori o izuzetno važnom detalju. To je da svako onaj ko uspostavi kontakt sa Svetlošću i Zvukom Svetoga Duha (budući da je REČ Božja samo još jedno od desetine drugih imena za tu suštinu života - Sveti Duh) taj će lagano biti pročišćavan iznutra, odradjivaće svoju zaostalu karmu i još u ovom životu osloboditi se potreba za daljim inkarniranjem u nižim svetovima. To je sami čin spasenja i dosezanja duhovne slobode, Božjeg Carstva, Ljubavi i Mudrosti... Mnogi danas i pre nego što čuju za ECKANKAR ili ECK Mastere imaju iskustva sa njima na unutarnjim svetovima, slušaju Zvuk Svetoga Duha u svojoj glavi ili se pak sretnu sa nekim od ECK Mastera u ovom svetu nezavisno što su iusti odavna napustili ovaj svet.
To je nešto što čini da ti ljudi imaju iskustva i duboko u sebi raspoznaju istinu.
Mahanta. Živi ECK Master (Bog-Čovek) uvek biva odabran i postavljen od samog Boga i ni od koga više i ni od koga manje.
Vairagi Red duhovnih velikana je oduvek postojao na ovoj planeti i delovao iz pozadine zbog čovekove ostrašćenosti i nastojanja da ih što pre pogube kao što je to učinjeno sa Jvecalkoatlom, Budom, Isusom, Sokratom ....

Današnji Bog-Čovek koji se pravilno zove Mahanta, Živi ECK Master kao duhovno biće, Unutarnji Master ili Učitelj, svakog pojedinca podučava svake sekunde svih 24 sata dnevno kako danju tako i noću preko snova.

Suština je da se i ne očekuje od svakoe osobe da ovu suštinu može prihvatiti ili prepoznati - nije se dogodilo ni u vreme Isusa, Bude, Sokrata i mnogobrojnih drugih pa neće ni sada.
Jedno je sigurno, svest čoveka se lagano menja i sa vremenom će biti sve više onih koji će prepoznati istinu.

Da li Rogozub koristi reči nipodaštavanja, omalovažavanja, negiranja i pljuvanja neće biti ni za koga od bilo kakve važnosti. Ni sada niti u bilo koje vreme u budućnosti. Istinu života svako sam sebi treba i može dokazati a dokazaće je onda kada se postara da se uzdigne u svojoj svesti.
ECKANKAR ne postoji da bi ljude materijalno obogatio, da bi ih učinio slavnim i fizički zdravim već da bi ih poučio kako mogu podići svoju svest i lakše i lepšše rešavati svoje svakodnevne probleme te usput dosegnu i odgovarajući duhovni progres.
Onaj ko traži slavu i bogatstvo u ECKANKAR-u neće naći mngo za sebe.
Najbolje je da svako ide svojim putem i prigrli ono što mu odgovara u datom preiodu života ili u datom životu. Nema potrebe za uzbudjenjima budući da na ovoj planeti (ili drugim sličnim) provedemo i po nekoliko stotina hiljada života.
Sledbenici ECKANKAR-a nemaju potrebe da bilo kome veruju ili ne veruju, oni imaju vlastita iskustva i saznanja putujući višim svetovima u svojim Duša-telima i posećujući Hramove Zlatne Mudrosti. Uz sve to slušaju unutarnju Muziku Sfera ili Reč Boga.
Nema veće sreće za Dušu (čoveka) nego spoj sa Svetim Duhom - Reči Božjom.
Zato korak po korak.
Pa srećno.

Poslednja izmena:

librolibro17

Zainteresovan član
Poruka
125
Nađi si devojku ..
Kroz devojku i tebe duh će da prostruja i da te pouči.
Ujak moje devojke je sledbenik Eckankara već osam godina.
Ako je istina sve ono što mi je ispričao anda je Eckankar stvarno nešto posebno.
Osećam da jeste a to mi potvrdjuju i moja iskustva.
Na leto putujem preko bare pa ću još proveriti.
Pričaću vam.

jerohinac

Buduća legenda
Poruka
49.524
Ujak moje devojke je sledbenik Eckankara već osam godina.
Ako je istina sve ono što mi je ispričao anda je Eckankar stvarno nešto posebno.
Osećam da jeste a to mi potvrdjuju i moja iskustva.
Na leto putujem preko bare pa ću još proveriti.
Pričaću vam.
Pretpostavljam da ti je ujak za početak poklonio knjigu...

louiskrstic

Ističe se
Poruka
2.560
To ti je neka mešavina hrišćanstva i joge sa prstohvatom sajentologije.:mrgreen:
Nije neophodno da se poručuje budući da se može daunlodovati.
Zašto većini ljudi koji pročitaju po nešto o Eckankar-u uvek izgleda da su njegova učenja sazdana od mešavine drugih religija i učenja?
Brzopleti zaključak može biti samo prepreka da se sazna nešto više i vrednije zato pogledajmo pažljivo.
Sveti Duh (ili kako god da ga neko zove) sa vremenom je u pojedinim podnebljima grupama ljudi uvek pružao učenja onog nivoa koji bi odgovarao njihovom stadijumu duhovnog razvitka ili njihovom stanju svesti a sa ciljem da ih usmeri ka sledećem koraku ili stupnju duhovnog razvitka. Učenja tog trenutka i nivoa bila su odgovarajuća samo za to (ili ta) stanja svesti a nikako za dolazeća stanja ili nivoe svesti. Iza svih tih učenja je stajao na direktan ili indirektan način sami Sveti Duh.
Danas, kao i uvek do sada On jeste pružao ljudima ove planete (kao i svim jedinkama života širom vaseljene) sve nivoe učenja kako bi ljudi svih stanja svesti mogli naći nešto za sebe. Iz tih razloga se po neko zrno najviše istine može naći sakriveno u šumi učenja drugih pravaca, pokreta i religija.
Svakako da su sva ta učenja potrebna i neophodna, danas više nego ikada do sada, kako bi se dala mogućnost da svako nadje ono što će mu biti najbolja i najpogodnija duhovna hrana za dati periood ili za ceo ovaj život.
Eckankar nije jedini put ili religija ali sigurno jeste najdirektniji i najkraći put ka realizaciji životnog cilja - visokog stanja svesti, ljubavi i duhovne slobode i to još u ovom životu.

Otuda, svako ko je bilo šta proučavao na ovom svetu uvek će delove toga naći u Eckankar-u. Takav neće shvatiti da je istina malo drugačija; Sveti Duh je svoja učenja svugde po malo pružao i to u onoj i onolikoj meri koliko je bilo neophodno. Danas, nijedna religija ili učenje nemaju kompletno oba pilara Svetoga Duha, Svetlost i Zvuk ukomponovane u svojim učenjima, što je, pored obaveznog Unutarnjeg i Spoljašnog duhovnog učitelja, neophodno za visokom duhovnom realizacijom.
Ono najvažnije i nije samo čitanje knjiga većpraktikovanje duhovne vežbe koja će osobi potvrditi ili demantovati očekivanja. Kako god da je ishod kod same osobe ona ima prava na svoj zaključak i svoje biranje puta i načina.
Nije zgoreg reći da mladji od 18 godina (nepunoletni) bez pisane dozvole od strane svojih roditelja, neće moći sledti Eckankar. Ovo znači da ako je librolibro17 nepunoletan moraće da sačeka još malo ili da se njegovi roditelji izjasne o odobravanju - ako su mu takve namere.

Zaboravih da vam se zahvalim za prikaz knjige koja u prevodu znači, "Duhovne Vežbe ECK-a" ili "Duhovne Vežbe Svetoga Duha."

Poslednja izmena:

1Osmeh

Početnik
Poruka
18
Ovaj tekst Harolda Klempa mozda pomogne: http://www.eckankar.org/Masters/Peddar/behindscenes.html

Kao i ovaj: http://www.eckankar.org/Masters/Peddar/incontext.html

"The writings of Paul Twitchell will be available for years to come, but they will always be secondary to the message of the Living ECK Master of the times. This is the edge that ECKANKAR has over Christianity. The Sound and Light of God are embodied in the Mahanta, the Living ECK Master. He—through the Sound and Light—can lead Soul to victory over death and reincarnation."

Poslednja izmena:

tetragramaton

Iskusan
Banovan
Poruka
5.839
Svako mora slediti SVOJU ISTINU
Pa tako je. Na primer istina je da je Klempavom Haroldu super od kada je izmislio novu religiju. Istina je i da on nije nikog lupao po glavi da pristupi. Istina je da je on svojom blagoglagoljivošću neveo ovce na šišanje....Međutim istina je i da bi meni odgovaralo da budem na mesto Klempavog Harolda, ali NIJE ISTINA da bih želeo da budem na mestu njegovih ovaca.
Ja sam BRE¨pastir a ne ovca !!! :evil:

1Osmeh

Početnik
Poruka
18
Hmm sopstveno shvatanje ezotericne misli i pokusaj njenog omasovljenja

Na sta li me ovo podseca :think:
Kroz ucenja Eckankara moguce je razresiti sopstvenu karmu i dostici duhovnu slobodu u ovom zivotu. To je jedini razlog zasto Eckankar radi na tome da to ucenje bude dostupno svima - ne radi se tu o nikakvom pokusaju omasovljenja radi sticanja veceg broja pristalica. Znak bilo kakvog veceg duhovnog napretka je da covek deli nesto sa ljudima i ne nastoji da ono sto zna i vidi da moze da pomogne nekome na njegovom putu zadrzava sebicno za sebe. Jednostavno ucenje se cini dostupno svima - ali se niko ne vuce za rukav, niti se Eckankar namece bilo kome. To sto je sama cinjenica da nesto takvo postoji ovde dovoljna da iziritira nekoga, izazove raznorazne otpore itd. - to je normalno stanje stvari u ovom univerzumu - jer postoji i sila koja cini sve sto je moguce da zadrzi ljude u duhovnom ropstvu i slepilu.

Eckankar je individualna staza - pogotovo unutrasnja ucenja su potpuno izmedju Unutrasnjeg Ucitelja i ucenika - svakog ucenika posebno. To su ucenja koja se dobijaju na unutrasnjim planovima, a ne iz knjiga - ali za to svako mora sam da se potrudi da dodje do toga - niti ko moze da ga ubedi, niti pogura ili uradi bilo sta umesto njega. Pogotovo bilo koji Eckista koji zna nesto o karmi, nece nametati Eckankar nekome, jer samim tim bi ogranicio sopstvenu slobodu.

Unutrasnja ucenja su skrojena potpuno po meri svakog pojedinca - i kada covek pocne da ih dobija, onda zna zasto se za Eckankar kaze da je indivudualna staza ka Bogu, staza za pojedinca. Ko ne dodje na taj nivo unutrasnjih ucenja - verovatno za njega Eckankar nikad ni nece imati smisla i uvek ce mu nesto biti sumnjivo, imace raznorazne sumnje, dvoumljenja, poredice Eckankar sa raznoraznim drugim stvarima, vrteti se u nekakvim mentalizovanjima i skakati sa knjige na knjigu, sa ucenja na ucenje itd. Sto ne znaci da nije dobro imati sumnje i proveriti stvari sam za sebe. Ali u odredjenom trenutku stvari postanu vrlo jasne i covek nauci kako da sve bolje razlucuje sta je sta i ko je ko.

seducer

Aktivan član
Poruka
1.403
Kroz ucenja Eckankara moguce je razresiti sopstvenu karmu i dostici duhovnu slobodu u ovom zivotu. To je jedini razlog zasto Eckankar radi na tome da to ucenje bude dostupno svima - ne radi se tu o nikakvom pokusaju omasovljenja radi sticanja veceg broja pristalica. Znak bilo kakvog veceg duhovnog napretka je da covek deli nesto sa ljudima i ne nastoji da ono sto zna i vidi da moze da pomogne nekome na njegovom putu zadrzava sebicno za sebe. Jednostavno ucenje se cini dostupno svima - ali se niko ne vuce za rukav, niti se Eckankar namece bilo kome. To sto je sama cinjenica da nesto takvo postoji ovde dovoljna da iziritira nekoga, izazove raznorazne otpore itd. - to je normalno stanje stvari u ovom univerzumu - jer postoji i sila koja cini sve sto je moguce da zadrzi ljude u duhovnom ropstvu i slepilu.

Eckankar je individualna staza - pogotovo unutrasnja ucenja su potpuno izmedju Unutrasnjeg Ucitelja i ucenika - svakog ucenika posebno. To su ucenja koja se dobijaju na unutrasnjim planovima, a ne iz knjiga - ali za to svako mora sam da se potrudi da dodje do toga - niti ko moze da ga ubedi, niti pogura ili uradi bilo sta umesto njega. Pogotovo bilo koji Eckista koji zna nesto o karmi, nece nametati Eckankar nekome, jer samim tim bi ogranicio sopstvenu slobodu.

Unutrasnja ucenja su skrojena potpuno po meri svakog pojedinca - i kada covek pocne da ih dobija, onda zna zasto se za Eckankar kaze da je indivudualna staza ka Bogu, staza za pojedinca. Ko ne dodje na taj nivo unutrasnjih ucenja - verovatno za njega Eckankar nikad ni nece imati smisla i uvek ce mu nesto biti sumnjivo, imace raznorazne sumnje, dvoumljenja, poredice Eckankar sa raznoraznim drugim stvarima, vrteti se u nekakvim mentalizovanjima i skakati sa knjige na knjigu, sa ucenja na ucenje itd. Sto ne znaci da nije dobro imati sumnje i proveriti stvari sam za sebe. Ali u odredjenom trenutku stvari postanu vrlo jasne i covek nauci kako da sve bolje razlucuje sta je sta i ko je ko.
Dal ti stvarno verujes u ove gluposti?

Pa jel ti znas koliko takvih "spiritualistickih" ucenja ima? Da ste samo jedni pa da se covek nesto i zapita. Cuo sam ih milion razlicitih varijacija a jedna od takvih je i ona masonsko satanisticka. Verovanje u vise sebe ili u sopstveno obozenje.

Ne da ovo nije tacno, nego je totalno pogresno.

Vase ucenje ucenjuje egom i izuzetno je pogresno, jer je sam ego pogresan. "Ko ne dodje na taj nivo unutrasnjih ucenja - verovatno za njega Eckankar nikad ni nece imati smisla" dovoljno govori.

Cast se moze samo dobiti upravo suprotno tome jer samo suzbijanjem svoje vaznosti i svog sebicluka se mogu dostici bozanske razmere. Jer se one ne sticu, vec se samo dobijaju od Boga, kao sto dete dobije nagradu kada nesto ucini dobro u ocima svojih roditelja.

Ne punite glavu glupostima kao sto su da smo mi kadri da budemo nesto vise, jer vi u stvari niste svesni svoje nesavrsenosti. To je samo hrana za ego koja vodi neminovno ka egoizmu ako se ne kontrolise. A egoizam vodi ka nerazumevanju onih koji to nisu i u dusi se stvara prezir prema onima koji tebe ne razumeju. A to onda vodi ka netoleranciji i nerazumevanju kroz prezir u mrznju. A mrznja u sadizam, a sadizam u satanizam.

Zato te ja molim prvo tebe da se manes tih gluposti, jer sve sto je stvoreno u zadnjim vekovima kao "nova spiritologija" je delo samog djavola ili ljudi ispijenih istim otvorim kojim je on ispijen.

Nova ucenja su kao hibridno voce. Dobra na izgled ali stetna za organizam.

louiskrstic

Ističe se
Poruka
2.560
Pa tako je. Na primer istina je da je Klempavom Haroldu super od kada je izmislio novu religiju. Istina je i da on nije nikog lupao po glavi da pristupi. Istina je da je on svojom blagoglagoljivošću neveo ovce na šišanje....Međutim istina je i da bi meni odgovaralo da budem na mesto Klempavog Harolda, ali NIJE ISTINA da bih želeo da budem na mestu njegovih ovaca.
Ja sam BRE¨pastir a ne ovca !!! :evil:
Dal ti stvarno verujes u ove gluposti?

Pa jel ti znas koliko takvih "spiritualistickih" ucenja ima? Da ste samo jedni pa da se covek nesto i zapita. Cuo sam ih milion razlicitih varijacija a jedna od takvih je i ona masonsko satanisticka. Verovanje u vise sebe ili u sopstveno obozenje.

Ne da ovo nije tacno, nego je totalno pogresno.

Vase ucenje ucenjuje egom i izuzetno je pogresno, jer je sam ego pogresan. "Ko ne dodje na taj nivo unutrasnjih ucenja - verovatno za njega Eckankar nikad ni nece imati smisla" dovoljno govori.

Cast se moze samo dobiti upravo suprotno tome jer samo suzbijanjem svoje vaznosti i svog sebicluka se mogu dostici bozanske razmere. Jer se one ne sticu, vec se samo dobijaju od Boga, kao sto dete dobije nagradu kada nesto ucini dobro u ocima svojih roditelja.

Ne punite glavu glupostima kao sto su da smo mi kadri da budemo nesto vise, jer vi u stvari niste svesni svoje nesavrsenosti. To je samo hrana za ego koja vodi neminovno ka egoizmu ako se ne kontrolise. A egoizam vodi ka nerazumevanju onih koji to nisu i u dusi se stvara prezir prema onima koji tebe ne razumeju. A to onda vodi ka netoleranciji i nerazumevanju kroz prezir u mrznju. A mrznja u sadizam, a sadizam u satanizam.

Zato te ja molim prvo tebe da se manes tih gluposti, jer sve sto je stvoreno u zadnjim vekovima kao "nova spiritologija" je delo samog djavola ili ljudi ispijenih istim otvorim kojim je on ispijen.

Nova ucenja su kao hibridno voce. Dobra na izgled ali stetna za organizam.
O svakom od nas niko drugi bolje i slikovitije ne može reći nego što to kažu naše reči koje iz nas ističu. One otkrivaju svu našu mudrost, uzvišenost i svo naše znanje i razumevanje.

Šta biste vas dvojica imali da ponudite ovom svetu ili samo ovom podneblju za jedan ispunjeniji život vrednog življenja?

Ne zaboravimo jednu veoma važnu stvar; Svaki čovek ima pravo verovati u ono što smatra vrednim verovanja i sledti religiju koju prihvata kao sebi najpogodniju a koja mu može pomoći u realizaciji njegovih životnih ciljeva. Ali je veoma važno znati da niko nikome nema prava servirati uvredljive reči niti nasrtati na drugu osobu ili njegove vrednosti.

Ne mislite li vas dvojica da ste prekoračili svaku granicu normalnog ljudskog dostojanstva i poštovanja?

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.