DZIP / SUV

Land Cruiser nikad nije prestao da se proizvodi. Samo nije bilo uvoza J300 u US zbog slabe prodaje. Mislim da su godišnje prodavali oko 1500 Land Cruisera serije J200. Sada je izbačena nova verzija J250. To je u stvari evropski model Land Cruiser Prado.
Videćemo, gledao sam ga probao nisam. Ovo su sve pre produkcijski modeli tako da moze da bude nekih sitnih izmena.
Šta ja znam, mora da se vidi taj motor kako će se pokazati. Ultra glupost je što su isto kao i kod J300 peta vrata iz komada, nisu podeljiva. I sa staklom sa petim vratima su nešto hteli. Umesto da naprave peti prozor kao kod 4Runner-a oni ga namestiše da se otvara ka spolja...
Kao što rekoh treba to videti. pogotovu motor. Cena za J250 će biti drastično manja u odnosu na J200 i J300.
Nisam imao prilike u US da ga vidim, tako sa ne mogu neko iskustvo da podelim.
Inače u US se prodavao Lexus koji je bio relativno sličan evropskom Land Cruiser, dok Toyota posle FJ Cruiser-a nije imala u ponudi takav model.
Treba napomenuti da amerikanci radije kupuju pick-up modele pa Tacoma u luksuznija Tundra vaze za veoma popularne
Koliko sam video biće neke dve verzije novog L.Cruiser-a?
 
Nisam imao prilike u US da ga vidim, tako sa ne mogu neko iskustvo da podelim.
Inače u US se prodavao Lexus koji je bio relativno sličan evropskom Land Cruiser, dok Toyota posle FJ Cruiser-a nije imala u ponudi takav model.
Treba napomenuti da amerikanci radije kupuju pick-up modele pa Tacoma u luksuznija Tundra vaze za veoma popularne
Koliko sam video biće neke dve verzije novog L.Cruiser-a?
Ovde u US će biti tri modela1958, Land Cruiser i First Edition. Colorado i Utah su puni 4Runner i Tacoma modela. Izlaze gde hoćeš a cena je ok.
 
Tesla Cybertruck i Toyota Land Cruiser
Dva noviteta, biće zanimljivo pratiti kako će proći na tržištu.

Pogledajte prilog 1467277Pogledajte prilog 1467278
Ја мислим да ће људи пре куповати тојоту него теслу. Додуше, нису ни два иста типа возила. Тесла је пик-ап. Он би пре могао да се пореди са хајлаксом, али немају исти погон.
 
Ја мислим да ће људи пре куповати тојоту него теслу. Додуше, нису ни два иста типа возила. Тесла је пик-ап. Он би пре могао да се пореди са хајлаксом, али немају исти погон.

U pravu si, nisu nikako isti, Osnovna razlika je sto je Tesla EV, a Toyota u tom segmentu trenutno ima hibride.
Inače Toyota pick up se zovu Tacoma (slična ko Hilux, ali luksuznija) i ogromna Tundra koja je klasa ko F150 po veličini.
 
U pravu si, nisu nikako isti, Osnovna razlika je sto je Tesla EV, a Toyota u tom segmentu trenutno ima hibride.
Inače Toyota pick up se zovu Tacoma (slična ko Hilux, ali luksuznija) i ogromna Tundra koja je klasa ko F150 po veličini.
Да. Те тојоте су у Србији реткост. Тундру мислим да никада нисам ни видео.
 
Испитивање прототипа "ниве".

vaz-2e2121-opytnyj.jpg
 

Pariz "kažnjava" vlasnike SUV vozila: Sat parkiranja 18 evra​

U nedelju se nije glasalo o zabrani, već o odvraćanju vozača automobila poznatih po skraćenici SUV (Sport Utility Vehicle) uz pomoć visokih cena. Pošto joj je plan uspeo, parkiranje takvih automobila sa motorima sa unutrašnjim sagorevanjem ili na hibridni pogon, a težine veće od 1,6 tona (dve tone za električna vozila) u centralnim delovima Pariza u budućnosti će se utrostručiti – sa šest na 18 evra po satu.


Nove cene nisu sve što očekuje vozače. Početkom 2025. u Parizu će stupiti na snagu zabrana vožnje za sva dizel-vozila proizvedena pre 2011. godine. Taj primer pokazao je inače i gde su (za sada) granice politike zabrana: prvobitno je trebalo da sva dizel-vozila u Parizu budu zabranjena od 1. januara 2024, ali Idalgo to nije uspela da progura.

Zato jeste uspela da progura da, nakon Olimpijskih igara na leto, maksimalna brzina na prometnom gradskom auto-putu "Periferik" bude smanjena sa sadašnjih 70 na 50 kilometara na sat.
 
Прототип ладе ниве са 120 КС - СПОРТ. Ради се о прототипу који је развије у фабрици. Од "обичне" ладе ниве, односно од садашњег модела "legend", овај прототип се разликује по томе што има:

- фабрички уграђен шноркел;
- другачији точак управљача, мањег пречника, који омогућава већи простор за ноге (колена);
- фабрички уграђена светла за маглу;
- крила и блатобране, као и већи пречник лукова, што омогућава већи вертикални ход точкова;
- нове и јаче диск кочнице на ове осовине;
- већи клиренс;
- 154 Nm обртног момента;
- једну ручицу мењача за блокаду диференцијала и редуктор, уместо две;
- спортска седишта;
- инструмент таблу обложену кожом;
- нов мотор од ладе гранте спорт.
 

Back
Top