DZIP / SUV

Мерцедес Г класе користи војска за своје потребе, а овај човек тврди да је то ауто само за спонзоруше.

Поред тога, не знам ко нормалан користи SUV за вожњу по њивама, када се зна да та возила нису за то прављена.
Pomenuo je Mercedes GLE, a ne G. To nije isto, čak ni blizu.
Ovo je GLE
1714664954411.png


Inače video je na kanalu koji je pre svega posvećen selu tako da je priča o tome na njemu sasvim umesna.
 
Да сваки Јапанац ваља, не би га толико дорађивао.

Тачно је то да ВАЗ 2121 нема фабричку блокаду предњег и задњег диференцијала, већ само средњег. То исто може да се реши накнадном уградњом блокаде, као што Пеко решава друге проблеме помоћу својих модификација код јапанских возила. Тачно је то да ВАЗ 2121 подиже температуру, али и то може да се реши. Код старијих модела може да се угради уложак који отвара на нижим температурама. Нпр. стави се уложак који отвара на 80 или 78 степени и мотор добија боље хлађење. Ја из личног искуства могу да кажем да новија лада нива диже температуру и да је око 90 степени и преко, што је мени било чудно, али тако је. Ауто је прављен за државу где се температуре спуштају испод -50 тако да ме и не чуди.

Пеко ништа не говори о угловима рампе и прилазним угловима. Не прича зашто мора да подигне јапанске аутомобиле и зашто им уграђује нове опруге, односно другачије вешање. Зато што су им углови мали.

Pogledajte prilog 1540744

Код ладе ниве због кратког међуосовинског размака нема толико потребе за подизањем, јер ауто не може тек тако да се насади, попут ових дужих, а углови су му доста добри и код фабричког модела, што се јасно види из ове табеле.

Да не испадне само да је лада нива дискриминисана, мораћу да се осврнем и на ланд ровер. Наравно да нико не очекује да Vogue може да иде по камењу и њивама, јер није за то прављен, али чисто сумњам да Defender не може туда да се креће, јер ако је могао да иде кроз пустиње и прашуме, не знам зашто не би могао и преко неке њиве. На крају крајева, не би га користила британска војска да је неспособан за савладавање препрека.

Чудна је и тврдња да су делови за јапанска возила јефитни и да су у рангу ладе. Ја нисам до сада чуо да је део за Ниву скуп, али јесам за јапанске аутомобиле.
Zavisi koje japanske automobile, a to da se Niva stalno kvari ćeš čuti od svakog poštenijeg vlasnika.
 
Zavisi koje japanske automobile, a to da se Niva stalno kvari ćeš čuti od svakog poštenijeg vlasnika.
Квари се ако дивљаш са њом и ако је не одржаваш. Кваре се и друга возила.

Ово за опел фронтеру ми није познато, јер ми се до сада нико није жалио на тај ауто. Ови који су га возили ван путева кажу да је ту највећи проблем била потрошња, а не диференцијал и механика.
 

Ево једног примера:

Фабричке ладе ниве (1600 и 1700 кубика) не могу да савладају препреку, која има велики угао рампе и практично се насађују. Нисан патрол успева да савлада исту препреку јер:

- нема фабричке гуме;
- нема фабричко вешање;
- има олакшану унутрашњост (избачена задња клупа);
- има јачу турбину;
- нема фабричке бранике.

Да је био у фабричкој опреми, не би се попео никада.

Фабрички пајеро је једва изашао.
 
Zavisi koje japanske automobile, a to da se Niva stalno kvari ćeš čuti od svakog poštenijeg vlasnika.
Ladu nivu da voziš moraš baš bogat da budeš jer stalno riknjava i sve je težak krš delovi imitacija. Bakćem se sa ladama 30 i kusur god 🙄

Jesu one meni drage al kada podvučeš crtu bankrot. Žena jedne godine za 112 dala na hladnjake, el paljenje, komplet lamela plus zamajac i još koješta 800 evra. I sledeće god satrulila kompletna limarija neće kaže koliko. I tako u krug.
 
To je rekao i taj na videu.
Рекао је на првом видеу што си поставио да ни старији ланд ровери нису ништа показали и да је створено само име, као и код мерцедеса ГЕ класе.

Две озбиљне неистине.

Ако ми не верујеш, поново погледај клип. Неистина почиње када креће да прича испред ланд ровера на 11:16.
 
Ovaj gore klinac što drnda ladu pogledajte mu gume naročito prednje kada ga izvlače: ćelestonke

Pogledajte prilog 1541055
И онда креће добро позната прича како лада ништа не ваља.

Зато на другим џиповима прво скину бранике, промене опруге, промене амортизере, ставе ојачања и изваде задњу клупу, па тек онда крену да их возе ван путева.
 
Вели Пеко да је патрол добар џип и да га треба купити, као и да он продава џипове, те да може да се нађе за 5-6 иљада евра. Добар патрол, стар 25 година, иде од 15.000,00 евра. За 5 иљада може да се купи патрол стар 35 година.

Друга ствар - патрол има моторе од 3 литра. Ако је новији, онда је регистрација 1.000,00 евра, а ако је старији од 20 година, онда може и за неким 60-так иљада динара да се прође.

Све у свему џабе није.
 
Niva je odlična ako je nađeš od penzosa iz beograda a loša ako je uzmeš od epsa i srbija šuma recimo.
Е, сад већ ово има смисла. Наравно да је одлична ако је купиш од некога ко је није возио по џипијадама и ко ју је редовно сервисирао. Такав ауто се повремено појави на огласима и врло брзо се прода.
 
Čim izađeš iz beograda priča je potpuno drugačija, ljudi godinama po selima voze neregistrovane krševe policija samo okrene glavi. Svi se poznaju, ruka ruku mije.

A ovo što se prodaje kod nas to je oduvek bilo bože sačuvaj.
 
Čim izađeš iz beograda priča je potpuno drugačija, ljudi godinama po selima voze neregistrovane krševe policija samo okrene glavi. Svi se poznaju, ruka ruku mije.

A ovo što se prodaje kod nas to je oduvek bilo bože sačuvaj.
Да, али људи не верују када то наведем. Не само у Србији, већ и у околним државама се не региструју возила и полиција их пушта да возе тако. Ја немам ништа против, али бих волео и да ми остали грађани имамо ту могућност, пошто регистрација није јефтина.

Скоро сам видео неколико нерегистрованих џипова у дворишту једне куће, као и на путевима. Поред тога возе се и нерегистрована теретна возила.
 
Е, сад већ ово има смисла. Наравно да је одлична ако је купиш од некога ко је није возио по џипијадама и ко ју је редовно сервисирао. Такав ауто се повремено појави на огласима и врло брзо се прода.
Takvi auti i treba da se voze na terenima a ne po gradu.
 
Problem nastaje kada takve automobile prodaju na kp i pa sajtu nemaju ni dokumenta za iste. Uvek piše bez prava na registraciju a u stvari su ukradeni automobili ne bukvalno ali oteti kao neki dug ili jednostavno pokupljeni sa ulice.

Sad skoro se neka lada prodavala ja okrenem a on nema ni papire al eto prodaje trebaju mu pare.

Meni bi odgovarao na vikendici auto za do jezera i po šumi ali se tu pojavljuje murja jer očigledno dolaze političari da karraju.
 
Poslednja izmena:

Back
Top